www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Robienie kursów ratowniczych - brak rozporządzeń MSW
Autor Wiadomo
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pon Kwi 09, 2012 11:12 am   

Poza tym ja zapłaciłem za nadanie stopnia 0zł oraz 20zł za plastik. Więc można.
 
     
tomekk 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 09 Kwi 2012
Posty: 22
Skd: Śląsk
Wysany: Pon Kwi 09, 2012 4:54 pm   

Sorry, że pytam, zamiast szukać odpowiedzi samemu, ale wyciągnięcie jakichś konkretnych wniosków ze wszystkiego, co tu (i gdzie indziej) napisano, zajęłoby mi pół dnia, więc jeśli ktoś potrafiłby udzielić w miarę pewnej odpowiedzi to byłbym wdzięczny:

Chciałbym jak najszybciej rozpocząć pracę jako ratownik. W tej chwili nie posiadam żadnych uprawnień, patentów, ani nic.

Co na 100% jest sens w tej chwili robić, tak żeby nie okazało się, że zapłaciłem za kurs, który nic mi nie da?

1. Młodszego Ratownika WOPR i Ratownika WOPR?
2. KPP?
3. Patenty (myślałem o sterniku motorowodnym i/lub operatorze AED)?

Da się o czymkolwiek z tego w tej chwili powiedzieć, że na 100% będzie potrzebne?

Z góry dzięki.
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 03 Sty 2012
Posty: 118
Skd: Zabrze
Wysany: Pon Kwi 09, 2012 6:24 pm   

KPP napewno, patent jakiś też bo to ustawa wymaga, a co do stopni ratowniczych, to narazie się lepiej wstrzymaj, bo kursy które narazie są prowadzone w WOPRze żadnych uprawnień do pracy nie dają ... Czekamy na rozporządzenie.

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2012 6:25 pm ]
A co do daty 2009 w śląskim WOPRze - bo WOPR do 2009 a nie do 2008 roku robił kursy po staremu. Nie stosował się do stopni zawodowych. A od 2010 zaczął robić kursy wg. nowych przepisów WOPRowskich.

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2012 6:26 pm ]
chodziło o śląski wopr
 
     
tomekk 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 09 Kwi 2012
Posty: 22
Skd: Śląsk
Wysany: Pon Kwi 09, 2012 6:31 pm   

Dzięki.

Czyli co - mamy obecnie sytuację, w której po prostu nie da się zostać ratownikiem, tak?

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2012 6:37 pm ]
Tzn może inaczej to sformułuję - gdybym teraz szybko zrobił KPP, Młodszego Ratownika, patent i Ratownika i poszedł z tymi wszystkimi papierami do jakiegoś pracodawcy, to ten nie miałby prawa mnie zatrudnić jako ratownika, tak?

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2012 7:24 pm ]
I jeszcze co do patentu - czy obecna ich lista na pewno się nie zmieni? Bo skoro w ustawie jest tylko, że ratownik wodny "posiada inne kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym" to nie wynika z tego w zasadzie nic konkretnego. Tak rozsądnie rzecz biorąc to sternika motorowodnego raczej ciężko nie uznać za "kwalifikację przydatną w ratownictwie wodnym", ale tak do końca pewnym to chyba nawet tu być nie można, nie?
 
     
elPaso 
Wypowie się, choć w ostateczności
elPaso



Wiek: 42
Doczy: 29 Mar 2012
Posty: 10
Skd: łódzkie
Wysany: Pon Kwi 09, 2012 11:25 pm   

a nie jest tak, że Młodszy ratownik i Ratownik Wopr jest potrzebny, bo ja do tej pory myślałem, że czekamy na rozporządzenie żeby się ustosunkowało co do stopni zawodowych...

KPP myślę, że możesz zrobić, to nigdy nie zginie, a tak naprawdę często pracodawcy wymagają żeby go mieć...
_________________
2006 - MRW
2010 - płetwonurek P1
2011 - KPP
 
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 03 Sty 2012
Posty: 118
Skd: Zabrze
Wysany: Wto Kwi 10, 2012 10:27 am   

Robiąc od teraz kurs Ratownika WOPR nie daje on uprawnien do pracy pod nadzorem.

Jeśli monopol na kursy będzie miał WOPR to może być i owszem że trzeba będzie robić te wszystkie kursy. Ale póki nie ma rozporządzenia to nie wiemy co zrobi WOPR
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 27, 2012 6:22 pm   

"Kursy i szkolenia specjalistyczne WOPR są zgodne z ustawami i innymi przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce, wytycznymi International Lifesaving Federation oraz zaleceniami Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. W WOPR prowadzi się kursy przygotowujące do zdania egzaminu i nadania stopni: młodszy ratownik WOPR, ratownik WOPR, starszy ratownik wodny, młodszy instruktor WOPR, instruktor WOPR, instruktor wykładowca WOPR oraz ratownik wodny – pływalni, śródlądowy, morski." źródło: wopr.pl

Chyba mamy jakiś przełom skoro WOPR już wie, że będzie prowadził szkolenia na 3 stopnie zawodowe?
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Sob Kwi 28, 2012 5:25 pm   

DeVu napisa/a:
Chyba mamy jakiś przełom skoro WOPR już wie, że będzie prowadził szkolenia na 3 stopnie zawodowe?


Wie albo prowadzi swoją ścieżkę rozwojową
 
 
     
Konrad:)
Młodszy Forumowicz


Doczy: 03 Lip 2011
Posty: 21
Skd: Warszawa
Wysany: Sob Kwi 28, 2012 6:42 pm   

Teraz wie a jutro się może to zmienić:P
I zależy jak zinterpretują: ratownik wodny- pływalni, śródlądowy, morski w jednym kursie albo w trzech;p
 
     
caroll 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Courage.


Doczya: 25 Pa 2011
Posty: 60
Skd: Wrocław
Wysany: Nie Kwi 29, 2012 2:08 pm   

wie ktoś jak tam sprawa stoi u nich? Bo jutro zaczyna się maj, zostały 2 miesiące do sezonu, a ja DALEJ mam tylko młodszego i patent, a bardzo zalezy mi zeby wyjechac.. nie wiem co mam teraz zrobic kompletnie.. specjalnie ze wszystkim się spieszylam od tamtych wakacji, byle zdążyć na sezon, a tu co ? niespodzianka.
 
     
python 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Lip 2006
Posty: 39
Skd: Kraków
Wysany: Sro Maj 02, 2012 1:49 pm   

Wydaje mi się że stopnie w ratownictwie obowiązujące do tej pory będą raczej wewnątrz organizacyjne.

Pojawiła się nowa wersja projektu odnośnie szkoleń kilka dni temu, http://bip.msw.gov.pl/por...w_ratownic.html

Z tego co czytam ma odbyć się konferencja konsultacyjna.

ZG napisało to bardzo sprytnie, oczywiście że kursy są zgodne z prawem, bo prawo nie zabrania robienia kursów (wewnątrz organizacji), ani ustawa żadna też nie zabrania. Inna sprawa czy po takich kursach będziesz mógł pracować czy nie.
_________________
----
Z ratowniczym pozdrowieniem, Python
Sternik motorowodny,
CMAS,
SRW,
I WOPR
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Maj 02, 2012 4:01 pm   

Szkolenie na Instruktora - co najmniej 38h. Jakby dobrze upchać zajęcia można to zrobić w weekend :lol: Nie doczytałem się egzaminów wstępnych, wymagań formalmych. W związku z tym każdy z Nas może pójść na kurs z marszu i wystarczy poprawnie wykonywać ćwiczenia.
 
     
BRK
Czasem zagląda


Doczy: 22 Kwi 2012
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Sro Maj 02, 2012 6:02 pm   

W zestawieniu uwag - stanowisko MSW
"Ustawa określa kryteria, jakie musi spełniać osoba, by zostać uznaną za ratownika wodnego - osoby, które ukończą szkolenie ratownika wodnego, a nie będą posiadać aktualnego zaświadczenia o ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy NIE BĘDĄ MOGŁY ZOSTAĆ ZA RATOWNIKA WODNEGO"

Czy dotyczy to tez osób niepelnoletnich?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Maj 02, 2012 7:20 pm   

BRK, szkolenie na ratownika wodnego dotyczy tylko osób pełnoletnich.
 
     
BRK
Czasem zagląda


Doczy: 22 Kwi 2012
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Sro Maj 02, 2012 8:29 pm   

Aha. Myślałem, że jest to napisane ogólnie o ratowniku wodnym. Dzięki.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapyta do SQL: 16