www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Dwóch ratowników na stanowisku nadmorskim zgodnie z prawem ?
Autor Wiadomo¶æ
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Wto Cze 05, 2012 12:22 am   Dwóch ratowników na stanowisku nadmorskim zgodnie z prawem ?

Czytam nowe przepisy aby być przygotowanym do sezonu i albo przeczytałem już ich za dużo albo czegoś nie doczytałem :roll:

Czy mi się zdaje czy nie istnieje przepisu który by mówił że na plaży nadmorskiej nie można zorganizować miejsca wykorzystywanego do kąpieli (w rozumieniu ustawowym) ?
Jeśli nic nie przeoczyłem i takiego zapisu nie ma to wtedy zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem MSW w sprawie liczby ratowników na takim stanowisku nadmorskim (mającym status miejsca wykorzystywanego do kąpieli) zgodnie z prawem można postawić tylko dwóch ratowników i to bez żadnych ograniczeń długości linii brzegowej (też zgodnie z prawem).
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Wto Cze 05, 2012 9:15 am   

Według mego rozumowania tak jest, a niestety będzie w tym sezonie sporo miejsc wykorzystywanych do kąpieli :???: całe szczęście że większość gestorów będzie bazowało na tym że w rozporzadzeniu jest napisane ze 3 osobowy zespół i potraktują to jako wyznacznik. :roll:
_________________

 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Wto Cze 05, 2012 11:23 am   

Czy mi sie zdaje czy przez lata było tak że 100 % kąpielisk morskich to były miejsca wykorzystywane do kąpieli? Bo przecież w myśl zasad wtedy jeszcze WOPR-u, kąpieliska te były kąpieliskami niezorganizowanymi bo zorganizowanych nie było wcale ;] . Z tego co wiem u mnie w tamtym roku w dzienniku było że pracujemy na miejscu wykorzystanym do kąpieli.
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytañ do SQL: 17