www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Posiedzenie Zarządu Głównego WOPR 26.09.2015
Autor Wiadomo
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Czw Lis 12, 2015 5:06 pm   

" WOPR nie stać aby posiedzenia ZG trwały kilka lub kilkanaście dni aby wysłuchać wszystkich osób, które chciałyby się wypowiedzieć"

SZKODA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Pi Lis 13, 2015 11:15 am   

Też żałuję.
:mrgreen:
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pi Lis 13, 2015 11:53 am   

PB napisa/a:
W żadnym przepisie nie jest wskazany wiek osób biorących udział w szkoleniu bądź przystępujących do egzaminu (podobnie jak w KPP).

PB wybacz ale już nie wiem ile razy mówiłem, że co do tego stwierdzenia nie mam wątpliwości i też tak uważam. Tylko zrozum mówię trochę o czym innym. Skoro tak jest i jest to takie oczywiste to nie mów mi i wszystkim zainteresowanym ratownikom, że tak jest tylko wymuś (czytaj ZG WOPR) zmianę zgoła odmiennego stanowiska MSW w tej kwestii.
Niestety uważam, że w tej sprawie to ważniejsza dla nas na dole jest interpretacja MSW niż z całym szacunkiem Twoja. Uznam (pewnie nie bez dyskusji :lol: ) wszystkie zalecenia Twoje (czytaj ZG WOPR) dotyczące szkoleń WOPR'owskich, natomiast w kwestii szkolenia RW MSW muszę za priorytetowe uznać stanowisko MSW mimo, że się z nim nie zgadzam. A skoro i Ty (czytaj ZG WOPR) się z nim nie zgadzasz (nie uznajesz go) to chyba naturalną konsekwencją powinno być zawalczenie, przez ZG WOPR w imieniu nas wszystkich na dole, o zmianę tego stanowiska a nie zadowalanie się swoim przekonaniem - bo ono w tej konkretnej sprawie ma słabe umocowanie, żeby nie powiedzieć niewiele znaczy.
Mam nadzieję że tym razem coś z tym zrobisz (czytaj ZG WOPR) a nie tylko skwitujesz " :mrgreen: " - bo jeśli nie możemy (czytaj ZG WOPR) zrobić nic w tak wydawałoby się oczywistej sprawie to źle by o nas jako środowisku świadczyło.
Bez rozwikłania tej sprawy chyba na tym etapie nie ma co mówić w ogóle o relacjach - szkolenie RW MSW a szkolenia na stopnie ratowników WOPR (lub odwrotnie , kolejność w tym zestawieniu chyba nie ma istotnego znaczenia) bo zbyt dużo jest niepewnych zmiennych :grin:
Ale w osobnym temacie chętnie bym do tego wrócił.
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sob Lis 14, 2015 10:00 am   

SoLo napisa/a:
bo jeśli nie możemy (czytaj ZG WOPR) zrobić nic w tak wydawałoby się oczywistej sprawie to źle by o nas jako środowisku świadczyło. .

Czy możemy? Moim zdaniem tak ale przy obecnym dość prostym (może "zabetonowanym" byłoby złym stwierdzeniem) podejściu MSW do własnych zapisów będzie to trwało. Ale będzie.
Zresztą jest przypadek zatwierdzenia przez MSW szkolenia, które podzielone jest na etapy (dwa)

SoLo napisa/a:
Bez rozwikłania tej sprawy chyba na tym etapie nie ma co mówić w ogóle o relacjach - szkolenie RW MSW a szkolenia na stopnie ratowników WOPR (lub odwrotnie ,)

Szkolenie rw MSW i szkolenie na stopnie WOPR to to samo szkolenie (przynajmniej takie powinno być) tylko w trakcie szkolenia nadawane są stopnie WOPR gdy kandydat spełni wymagania na dany stopień lub w trakcie zakończy szkolenie MSW i zda egzamin na rw, a uczy się dalej i zdobywa kolejne stopnie WOPR. wymagania na stopnie są niższe niż wymagania rw MSW (np. MRWOPR) lub wyższe (np. RWM).
Szkolenie MSW (godziny szkolenia) są zawarte w systemie szkolenia WOPR, które zaczyna się od MRWOPR, a kończy na IWOPR. W trakcie "wędrówki po ścieżce WOPR" uzyskujesz kpp, patenty, rw MSW, iw MSW i obok tych uprawnień uzyskujesz stopnie WOPR. To wsztsko jest powiązane ale żadne kursy, szkolenia czy wymogi WOPR nie zaburzają procesu szkolenia MSW realizowanego przez podmioty uprawnione ...

SoLo napisa/a:
kolejność w tym zestawieniu chyba nie ma istotnego znaczenia)

Nie no ma znaczenie. Stopni ILS nie uzyskasz bez rw MSW i kpp, a więc pewna kolejność ma znaczenie. Tak jak instruktorem WOPR powinien (to jest moje zdanie) zostawać ktoś kto ma uprawnienia iw MSW i stopnie zawodowe WOPR, a więc i rw MSW - a nie człowiek z lasu.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pon Lis 16, 2015 9:28 am   

PB napisa/a:
Czy możemy? Moim zdaniem tak ale przy obecnym dość prostym (może "zabetonowanym" byłoby złym stwierdzeniem) podejściu MSW do własnych zapisów będzie to trwało. Ale będzie.

Nie zakładałem, że będzie łatwo - choć z drugiej strony jeśli, co sam twierdzisz (i z czym się też osobiście zgadzam), jest to takie oczywiste, że MSW (czytaj Pan Rakoczy) w tym stanowisku ad wieku, dokonuje nieuprawnionej nadinterpretacji, to wystąpienie ZG podparte dobrą argumentacją prawnika powinno skruszyć skałę.
Mam nadzieję, że to Twoje stwierdzenie "Ale będzie" oznacza, oznacza, że to wystąpienie będzie. Czy tak mam to rozumieć :idea:
PB napisa/a:
Szkolenie rw MSW i szkolenie na stopnie WOPR to to samo szkolenie (przynajmniej takie powinno być) tylko w trakcie szkolenia nadawane są stopnie WOPR gdy kandydat spełni wymagania na dany stopień lub w trakcie zakończy szkolenie MSW i zda egzamin na rw, a uczy się dalej i zdobywa kolejne stopnie WOPR. wymagania na stopnie są niższe niż wymagania rw MSW (np. MRWOPR) lub wyższe (np. RWM).
Szkolenie MSW (godziny szkolenia) są zawarte w systemie szkolenia WOPR, które zaczyna się od MRWOPR, a kończy na IWOPR. W trakcie "wędrówki po ścieżce WOPR" uzyskujesz kpp, patenty, rw MSW, iw MSW i obok tych uprawnień uzyskujesz stopnie WOPR. To wsztsko jest powiązane ale żadne kursy, szkolenia czy wymogi WOPR nie zaburzają procesu szkolenia MSW realizowanego przez podmioty uprawnione ...

Też tak rozumiem poukładanie tych relacji - tylko uważam, ze będzie to niemożliwe w sytuacji gdy MSW nie zmieni swojego stanowiska co do wieku szkolonych i możliwości podzielenia szkolenia RW MSW na etapy (moduły) - stąd cała ta nasza dyskusja.
PB napisa/a:
Nie no ma znaczenie. Stopni ILS nie uzyskasz bez rw MSW i kpp, a więc pewna kolejność ma znaczenie.

W tym sensie oczywiście tak - ja tylko stwierdziłem, że dla mnie nie ma istotnego znaczenia kolejność w wymienianiu - czy szkolenie RW MSW jest zintegrowane z naszym systemem szkolenia czy nasz system szkolenia ze szkoleniem RW MSW. Istotne aby ta integracja i "zawieranie" się w zasadzie szkolenia RW MSW w naszym systemie szkolenia (tak jak to opisałeś) ISTNIAŁO :!:
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Pon Lis 16, 2015 9:48 pm   

Nie można ukrywać, że szkolenia MSW oparło się na szkoleniu WOPR. wyssano cała kwintesencję , wyrzucono staże, patenty i dodatkowe szkolenia i pozostało sama kwintesencja. Skrócono "trochę" wszystko. No i te programy nie są szczegółowe jak programy WOPR. My zapewniamy umiejętność pracy ratowników z całego kraju w jeden sposób, a pozostali?. Na podstawie Ramowego programu tego się zrobić nie da, a i egzamin tego nie weryfikuje.
Więc to MSW dopasowało się do szkolenia WOPR
A jak już powstało szkolenie MSW to WOPR dopasował swoje stopnie do niego aby nie było od sasa do lasa.
I tyle.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Lis 17, 2015 4:59 pm   

A co z wiekiem szkolonych :?: :!:
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Lis 17, 2015 5:35 pm   

W związku z ostatnim pismem MSW nr DRiOL-NRGW-5503-7/2015 zwracam uwagę na naszą absurdalną strukturę organizacyjną. W rzeczywistości będąc związkiem stowarzyszeń po zmianie statutu w 2003 roku i błędnym zatwierdzeniu go przez sąd mamy z tego powodu cały czas kłopoty. Składając wnioski musieliśmy udowadniać że nie jesteśmy jednostkami terenowymi, czyli nie zostaliśmy powołani odgórnie , a powstaliśmy w trybie art.9 Ustawy o stowarzyszeniach. W wyniku używania niewłaściwej terminologii przez ZG musimy się z tego tłumaczyć po raz kolejny.
Będąc zainteresowany zastaniem w strukturach organizacyjnych WOPR na poziomie krajowym chciałbym aby było to przejrzyste i zgodne z prawem, natomiast obecny statut nie przystoi do rzeczywistości. Rozmawiając w ostatnich dniach osobiście i telefonicznie z przedstawicielami ZG w tej sprawie powtórnie zwróciłem uwagę że dotychczasowy WOPR powinien zostać rozwiązany ( wszyscy potwierdzają, że nie da się naprawić błędu z 2003 przekształcając "stowarzyszenie jednolite" w związek stowarzyszeń, a w jego miejsce powołany nowy związek stowarzyszeń, a ściślej związek podmiotów posiadających zgodę MSW na wykonywanie ratownictwa wodnego.
W poprzednich postach wielu z nas ( i ja) pisaliśmy że ZG powinien w naszym imieniu (tj podmiotów pozostających w strukturach ogólnokrajowego WOPR) do MSW w celu wyjaśnienia bulwersujących nas problemów. Występując do MSW należy jednak używać prawidłowej terminologii, a wszystkie pisma powinny być do wiadomości podmiotów mających zgodę MSW, ponadto treść tych pism nie powinna wkraczać w nasze kompetencje ale to możemy stwierdzić po zapoznaniu się z tymi pismami i mam nadzieję że ze strony ZG i biura szybko to się stanie, aby nie było potrzeby występowania do MSW o udostępnienie tych pism.

[ Dodano: Wto Lis 17, 2015 5:36 pm ]
W związku z ostatnim pismem MSW nr DRiOL-NRGW-5503-7/2015 zwracam uwagę na naszą absurdalną strukturę organizacyjną. W rzeczywistości będąc związkiem stowarzyszeń po zmianie statutu w 2003 roku i błędnym zatwierdzeniu go przez sąd mamy z tego powodu cały czas kłopoty. Składając wnioski musieliśmy udowadniać że nie jesteśmy jednostkami terenowymi, czyli nie zostaliśmy powołani odgórnie , a powstaliśmy w trybie art.9 Ustawy o stowarzyszeniach. W wyniku używania niewłaściwej terminologii przez ZG musimy się z tego tłumaczyć po raz kolejny.
Będąc zainteresowany zastaniem w strukturach organizacyjnych WOPR na poziomie krajowym chciałbym aby było to przejrzyste i zgodne z prawem, natomiast obecny statut nie przystoi do rzeczywistości. Rozmawiając w ostatnich dniach osobiście i telefonicznie z przedstawicielami ZG w tej sprawie powtórnie zwróciłem uwagę że dotychczasowy WOPR powinien zostać rozwiązany ( wszyscy potwierdzają, że nie da się naprawić błędu z 2003 przekształcając "stowarzyszenie jednolite" w związek stowarzyszeń, a w jego miejsce powołany nowy związek stowarzyszeń, a ściślej związek podmiotów posiadających zgodę MSW na wykonywanie ratownictwa wodnego.
W poprzednich postach wielu z nas ( i ja) pisaliśmy że ZG powinien w naszym imieniu (tj podmiotów pozostających w strukturach ogólnokrajowego WOPR) do MSW w celu wyjaśnienia bulwersujących nas problemów. Występując do MSW należy jednak używać prawidłowej terminologii, a wszystkie pisma powinny być do wiadomości podmiotów mających zgodę MSW, ponadto treść tych pism nie powinna wkraczać w nasze kompetencje ale to możemy stwierdzić po zapoznaniu się z tymi pismami i mam nadzieję że ze strony ZG i biura szybko to się stanie, aby nie było potrzeby występowania do MSW o udostępnienie tych pism.
_________________
s.o.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Lis 17, 2015 6:27 pm   

s.o.
Bez wątpienia ten problem który podnosisz jest niezwykle istotny i wart osobnej dyskusji. Tu zaczynają się nakładać na siebie różne sprawy (choć gdzieś ze sobą powiązane) może warto byłoby abyś założył nowy temat, skoro już go zacząłeś, bo inaczej się pogubimy w dyskusji.
Ja czekam na odpowiedź PB - a co z wiekiem szkolonych :?: w nawiązaniu do całej dyskusji i w kontekście tego co napisał ostatnio:
PB napisa/a:
A jak już powstało szkolenie MSW to WOPR dopasował swoje stopnie do niego aby nie było od sasa do lasa.
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Lis 17, 2015 6:38 pm   

na stronie www.zgwopr zostało upublicznione pismo Prezesa Sławomira Gicewicza z dn. 27.10.2015
_________________
s.o.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Lis 17, 2015 6:39 pm   

s.o. czego to pismo
s.o. napisa/a:
MSW nr DRiOL-NRGW-5503-7/2015

dotyczy - bo jakoś nie kojarzę :neutral: po numerze :lol:
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Lis 17, 2015 6:47 pm   

Pismo MSW nr DRiOL-NRGW-5503-7/2015 dotyczy najogólniej mówiąc struktury organizacyjnej w WOPR i prawa występowania w imieniu wszystkich podmiotów przez prezesa ZG.. W następstwie niewłaściwego używania pewnych określeń MSW zażyczyło sobie wyjaśnień czy jesteśmy podmiotami powstałym w trybie art. 9 ustawy o stowarzyszeniach czyli upraszczając powstałym oddolnie a tym samym mającymi prawo o ubieganie się o zgodę MSW, czy jednostkami terenowym zwanym także organizacyjnymi czyli powstałym z inicjatywy odgórnej oddziałami.
MOIM ZDANIE PRAWIDŁOWYM ZWROTEM JEST OKREŚLENIE ŻE JESTREŚMY POPDMIOTAMI ZRZESZONYM I STĄD MÓJ POST O STRUKTURZE ORGANIZACYJNEJ JEST JAK NAJBARDZIEJ NAPISANY WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU.
_________________
s.o.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Lis 17, 2015 7:12 pm   

s.o. napisa/a:
Pismo MSW nr DRiOL-NRGW-5503-7/2015

Dzięki - niestety treści tego pisma nie znam.
s.o. napisa/a:
MOIM ZDANIE PRAWIDŁOWYM ZWROTEM JEST OKREŚLENIE ŻE JESTREŚMY POPDMIOTAMI ZRZESZONYM I STĄD MÓJ POST O STRUKTURZE ORGANIZACYJNEJ JEST JAK NAJBARDZIEJ NAPISANY WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU

Nie zamierzam co do właściwości miejsca dyskutować i nie powiedziałem, że jest niewłaściwe, tylko czytelniejszym byłoby, w sytuacji gdy nie możemy się dogadać o ten wiek szkolonych w kontekście RW MSW i szkolenia na nasze stopnie ratownicze, nie nakładać na tą dyskusję skądinąd - BARDZO ważnych rozważań dotyczących naszej struktury - bo robi się kompletne zamieszanie.
Cały czas czekam na odpowiedź PB na moje pytanie :lol:
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Lis 17, 2015 9:58 pm   

DOBRZE BY BYŁO TAKŻE UPUBLICZNIĆ N/PISMA:
Z DN. Z 1 KWIETNIA 2015 O NUMERZE 461/W/15 BĘDĄCE ODPOWIEDZIĄ NA PISMO MSW Z 23 MARCA 2015 O NUMERZE DRIOL-NRGW-5503-7/2015 ZAWIERAJĄCE WĄTPLIWOŚCI DOTYCZĄCE STRUKTURY ORGANIZACYJNEJ WOPR

[ Dodano: Wto Lis 17, 2015 9:59 pm ]
POWINNO BYĆ N/W PISMA
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Lis 18, 2015 12:31 pm   

Lubię ze Stanisławem polemizować
s.o. napisa/a:
absurdalną strukturę organizacyjną(...) po zmianie statutu w 2003 roku i błędnym zatwierdzeniu go przez sąd mamy z tego powodu cały czas kłopoty.

Zgoda. Ale od 2003 roku poprzez 2008, 20013 i 2014 wybieracie w WAszym województwie takich delegatów, którzy popierają tą strukturę, a wręcz popierali działania poprzedniego prezesa w jej utrzymaniu i utrwaleniu. Zacznijcie zmieniać od siebie.

s.o. napisa/a:
W wyniku używania niewłaściwej terminologii przez ZG musimy się z tego tłumaczyć po raz kolejny.

Terminologii używał JT, a jednostki z tergo skwapliwie korzystały bo jak się przyznały, że są jednostkami terenowymi to dostawały np. sprzęt. a jak nie to je usuwano z wykazu jednostek.

s.o. napisa/a:
dotychczasowy WOPR powinien zostać rozwiązany ( wszyscy potwierdzają, że nie da się naprawić błędu z 2003 przekształcając "stowarzyszenie jednolite" w związek stowarzyszeń, a w jego miejsce powołany nowy związek stowarzyszeń,

Przecież jest związek jednostek wojewódzkich WOPR (wiem, że s.o. to nie odpowiada bo wolałby związek wszystkich WOPR-ów, tych maluczkich i tych wielkich) do którego powstania zostały zaproszone wszystkie jednostki wojewódzkie. Nic nie trzeba powoływać tylko podjąć decyzję. A w tym to nasi delegaci mocni nie są. Zresztą się nie ma co dziwić skoro Sąd dwukrotnie orzekł, że jest ok (lub obawiał się orzec inaczej)

s.o. napisa/a:
a ściślej związek podmiotów posiadających zgodę MSW na wykonywanie ratownictwa wodnego.

A dlaczego tylko takich podmiotów - to może jeszcze tych co ą wpisane do rejestru wojewodów, które współpracują z systemem, a może tylko tych co utrzymują faktyczny stały dyżur, a może jeszcze bardziej ograniczmy.
S.o. jeżeli któraś jednostka nie chce, nie może lub jeszcze nie ma zgody na wykonywanie ... to nie znaczy, że nie może podejmować działań w obszarze bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

s.o. napisa/a:
wszystkie pisma powinny być do wiadomości podmiotów mających zgodę MSW, ponadto treść tych pism nie powinna wkraczać w nasze kompetencje ale to możemy stwierdzić po zapoznaniu się z tymi pismami i mam nadzieję że ze strony ZG i biura szybko to się stanie, aby nie było potrzeby występowania do MSW o udostępnienie tych pism.

pisma są przekazywane (a do wglądu zawsze) członkom zarządu i przedstawicielom jednostek których w zarządzie nie ma.
I niby dlaczego do wiadomości podmiotów uprawnionych ... ? A pozostałe?
Nie róbmy z siebie wyłącznie firm pracujących na pływalniach i szkolących ratwodów. Pozostaje jeszcza cały obszar edukacji, prewencji, które mogą realizować nie tylko podmioty.

[ Dodano: Sro Lis 18, 2015 12:32 pm ]
SoLo napisa/a:
s.o.
Ja czekam na odpowiedź PB - a co z wiekiem szkolonych :?:

Zgodnie z zapisami ustaw i rozporządzeń. Jeżeli są takie ograniczenia to je stosujemy, jeżeli nie ma ...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 16