www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Posiedzenie Zarządu Głównego WOPR 26.09.2015
Autor Wiadomo¶æ
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Wto Wrz 29, 2015 10:51 am   Posiedzenie ZarzÄ…du Głównego WOPR 26.09.2015

W dniu 26.09.2015 odbyłoo sięposiedzenie ZG WOPR.

Może by tak jakieś informacje ze spotkania tego zacnego gremium (z wcześniejszych także) aby pospólstwo takie jak ja miało wiedzę co się dzieje "na górze" , jakie strategiczne podjęto uchwały , w jakim celu.
Za starych czasów wszystkie informacje, uchwały, protokoły były zamieszczane na stronie. Obecna strona jest bardzo uboga (puste zakładki nie świadczą dobrze o właścielu strony), czyżby nie miał kto umieszczać informacji czy procedura zamieszczania ich jest za skomplikowana?
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Wrz 30, 2015 9:36 am   

Witam szanowne Pospólstwo.
Ze swej strony mogę przeprosić za brak informacji na www ale tej części nie obrabiam. Niemniej jednak wszystkie informacje ważne oraz ważne dla gremium uchwały są publikowane i dodatkowo opisywane.
Dodatkowo powiem że WSZYSCY członkowie ZG WOPR oraz zapraszani goście (z dwóch województw, z których nie ma przedstawicieli w ZG) otrzymują zarówno projekty uchwał, a po posiedzeniu teksty podjętych uchwał i treść protokołu do akceptacji. w tym wypadku otrzymali ten materiał już w niedzielę 27 września i mam nadzieję, że powielą to do jednostek. Jest to najbardziej prawidłowa droga do otrzymywania dokumentów.
Cieszę się, że Pospólstwo (a choćby w osobie Stanisława) ma zaufanie w to co jest zamieszczane na zgwopr.pl bo powiem, że do poprzedniej strony takie zaufanie zostało zachwiane.
W sobotę został uzupełniony skład Kapituły odznaczeń WOPR (za Kazimierza Szlasę została powołana Bożena Ruszkowska z Elbląga) oraz zostały podjęte dwie uchwały otwierające drogę (nie wprowadzające zmian) w systemie nadawania stopni WOPR oraz zasadach szkoleń specjalistycznych. Został przedstawiony projekt "Zasad szkoleń ..." opracowywany przez Komisję szkoleniową i tyle.
Dwoje gości w sprawach współpracy z WOPR (ale cichosza bo się nie uda :-) ) ale z korzyścią dla ratowników.
Myślę, że niedługo w sprawach stopni, szkoleń i całej reszty będzie można spokojnie wypisać się szeroko.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Sro Wrz 30, 2015 5:02 pm   

Przeprosiny i mieniu pospólstwa przyjmuję. Nadal jednak będę drążył temat zamieszczania informacji na stronie www.zgwopr.pl . Strona ta jest aż nadto uboga. Do chwili obecnej nie ma wpisanego we władzach składu komisji rewizyjnej, część zakładek jest pusta albo pojawia się napis "w budowie. Nie pierwszy raz sugeruję "ukrycie zakładek pustych".
Plusem jest to że w zakładce "prawo" pojawiły się akty prawne (jedna dyrektywa, 6 ustaw i 5 rozporządzeń) ale administratorzy strony uchwał ZG już nie byli w stanie umieścić., Natomiast protokoły z licznych posiedzeń ZG i Prezydium nadal są "tajne/poufne", mimo że tych posiedzeń ponoć było bardzo dużo.
Cytowany projekt "Zasad szkolenia..." też by można upublicznić, przynajmniej jako jeden z pospólstwa zainteresowany jestem jego treścią aby podzielić się wątpliwościami, pochwalić lub skrytykować czyli zrobić to w ramach konsultacji co jest normalne w demokratycznych stowarzyszeniach, aby w przyszłości nie być zaskoczonym tak jak w przypadku naszej jedynie słusznej reformy z przed kilku lat, która do tej pory w połączeniu z treściami zawartymi w ustawie i rozporządzeniach wykonawczych odbija się nam czkawką.
W WOPR-e przeprowadzony był audyt - brak informacji.
MSW w swoim czasie zażyczyło sobie zwrotu części dotacji niewłaściwie spożytkowanej , co dalej-brak informacji.
I WIELE, WIELE INNYCH .
Dziękuję za zauważenie że pospólstwo ( w tym w mojej osobie) ma zaufanie do strony www.wopr.pl ( sam osobiście informowałem w mediach społecznościowych, że jest to oficjalna strona WOPR). Ciekawe tylko jak długo to zaufanie będzie trwało .

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2015 5:03 pm ]
Powinno być:
Przeprosiny w imieniu...

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2015 7:34 pm ]
Miałem przyjemność zapoznać się z "Zasadami szkoleń..." i niestety w wielu miejscach czytając ten dokument musiałem zrobić sobie przerwę... aby się uspokoić. Nic innego jak powtórka z przed kilku lat, chociaż w części zawarte są tam rozwiązania, które popieram.
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Pa¼ 02, 2015 12:38 pm   

s.o. napisa³/a:
Dziękuję za zauważenie że pospólstwo ( w tym w mojej osobie) ma zaufanie do strony www.wopr.pl .

Chyba Ci psikus wyszedł albo Pan Zygmunt F. Cię odnalazł :mrgreen:
s.o. napisa³/a:
Miałem przyjemność zapoznać się z "Zasadami szkoleń..." i niestety w wielu miejscach czytając ten dokument musiałem zrobić sobie przerwę... aby się uspokoić. Nic innego jak powtórka z przed kilku lat, chociaż w części zawarte są tam rozwiązania, które popieram.

Ależ zasady "z przed kilku lat" to zasady zaakceptowane przez ILS i w tym świetle nie można ich zmieniać - i tu uważam, że dobrze.
Natomiast "Zasady ..." są dopasowaniem tego co mieliśmy i mamy na niwie międzynarodowej do naszego polskiego grajdołka.
Niestety - dla niektórych "niestety" - WOPR będzie stał na stanowisku, że umiejętności, doświadczenie i dodatkowe kwalifikacje jakie należy uzyskać aby otrzymać certyfikat ILS są właściwe. Są one o wiele wyższe niż 63 godziny. A ponieważ certyfikaty ILS są odbiciem naszych stopni te z kolei nie mogą ulec zbyt dużym zmianom.
Ale nie ma nakazu ich posiadania. W zawodach można startować jako MRWOPR,c a pracować można nawet nie będąc członkiem WOPR. :mrgreen:

[ Dodano: Pią Paź 02, 2015 12:39 pm ]
A co do strony zgwopr.pl to się staramy sprężyć aby zadowolić nie tylko s.o. :mrgreen:
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pi± Pa¼ 02, 2015 1:38 pm   

Pisząc że zapoznałem się z projektem "Zasad szkolenia..." napisałem że "w części zawarte są tam rozwiązania, które popieram". Uszczegółowiając popieram min min. to że szkolenie ratowników wodnym nie może ograniczać się do 63 godzin co robi wiele podmiotów, w tym także liczne jednostki WOPR. W moim przypadku szkolenie obejmuje oficjalnie 91 godzin co jest zbieżne z zapisami w projekcie. Popieram też uzyskanie dodatkowego doświadczenia i posiadania dodatkowych kwalifikacji a dowodem tego jest realizowany program znacznie poszerzający wymogi rozporządzenia. Popieram także uzyskiwanie stopni wewnątrzorganizacyjnych, a tym samym wymuszanie posiadania przez przyszłych ratowników wodnych doświadczenia. Jednak jestem największym wrogiem pobierania jakichkolwiek opłat za wpisy za te stopnie. Popieram likwidację stopnia młodszego instruktora.

Z projektu wynika (chyba że nieopatrznie zrozumiałem zapisy) prowadzenie szkoleń zarówno przez podmioty posiadające zgodę msw jak nie posiadające takowej zgody. Uważam to za nieporozumienie. Szkolenia powinny prowadzić tylko i wyłącznie podmioty ze zgodą i te podmioty dokonywać wpisów stopni wewnątrzorganizacyjnych ( w jednym przypadku będą to prezesi jednostek terenowych, natomiast w innych prezesi jednostek wojewódzkich). Część zapisów w projekcie kto ma dokonywać wpisów lub z czyjego upoważnienia jest zbędna.

Co do uwagi iż w zawodach mogą startować MRWOPR traktuję jako uwagę pod moim adresem jako aktywnie uczestniczącego w życiu sportowym WOPR. Jestem zdania iż w przypadku ratowników sportowców powinni właśnie oni jako stanowiący przykład dla innych posiadać jak najwyższe kwalifikacje. W przypadku sportowców z jednostki. którą reprezentuję wszyscy pełnoletni zawodnicy posiadają pełne kwalifikacje ratownika wodnego, a w większości przypadków nie ogranicza się to spełnienia minimum określonego w ustawie w zakresie dodatkowych kwalifikacji. Ratownicy ci posiadają po kilka patentów, uczestniczyli w szkoleniach specjalistycznych, konferencjach, mają odbyty staż na wszystkich rodzajach obiektów i pracują zawodowo jako ratownicy (równolegle ze studiami lub nauką) oraz w okresie wakacyjnym.
Powyższy wywód umieściłem dlatego iż osobiście jestem wrogo nastawiony do jednostek czy klubów którzy przechwytują pływaka, szybko robią z niego MRWOPR lub nawet nie wystawiając przez długie lata w zawodach. Niestety system ratownictwa sportowego także pada, w chwili obecnej ogranicza się do wąskiej grupy jednostek które prowadzą taką działalność, którą można w perfekcyjny sposób wykorzystać do promocji WOPR i do naprawienia nadszarpniętego wizerunku tej organizacji. Dawno minęły czasy kiedy w mistrzostwach Polski startowało większość województw. Rywalizacja sportowa mimo iż ratownicy osiągają coraz lepsze wyniki przybiera charakter imprez o ograniczonym terytorialnie zasięgu a i są problemy z ich organizacją co ma miejsce w tym roku.

Wracając do projektu dokument ten należy uprościć i wyeliminować z niego zbędne zapisy oraz odbiurokratyzować powiązaną z nadawaniem stopni działalność.

Służę swoimi radami i rozwiązaniami sprawdzonymi w praktyce tylko potrzebuję chętnych, którzy będą chcieli się z nimi zapoznać i przedyskutować, a nie stosować zasadę "my wiemy lepiej, a jak się nie podoba...)
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Pa¼ 02, 2015 3:36 pm   

s.o. napisa³/a:
Szkolenia powinny prowadzić tylko i wyłącznie podmioty ze zgodą i te podmioty dokonywać wpisów stopni wewnątrzorganizacyjnych

Nie. organizacja może dopuszczać nie tylko szkolenia "zawodowe" bo nie jest firmą a organizacją pozarządową, która ma za zadanie również i edukację i profilaktykę. Nie mylmy tych dwóch pojęć.

s.o. napisa³/a:
Wracając do projektu dokument ten należy uprościć i wyeliminować z niego zbędne zapisy oraz odbiurokratyzować powiązaną z nadawaniem stopni działalność.

Niestety uproaszaczanie zapisów powoduje, że inni wykorzystują ich prostotę i brak (wręcz logikę) do swoich celów. Ot choćby poprzednia kadencja oraz opinia DRiOL ws. kpp i ratmedów. Wydawało się proste i logiczne ale jednak ...
w tych sytuacjach wszystko musi - niestety nad tym ubolewam - zapisame.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pi± Pa¼ 02, 2015 5:40 pm   

Uproszczenie i wyeliminowanie zbędnych zapisów ma doprowadzić do takiego kształtu aby czytając go (stosując tak zwane podejście literalne) wszystko było jasne i nie potrzeba było jakichkolwiek interpretacji.
Nie rozumiem dlaczego wzorujemy się na polskich legislatorach z poziomu rządowego (rozporządzenia) czy sejmowego (ustawy) tworząc mało czytelne przepisy wewnętrzne.
Dobry akt prawny obojętnie jakiego szczebla to akt krótki, napisany zrozumiałym językiem bez żadnych zbędnych "przedobrzeń".
Ponadto autorowi projektu zwracam uwagę że żyjemy w innych realiach prawnych po wprowadzeniu życie ustawy i jej następstw. W chwili obecnej to podmioty posiadające zgodę msw grają pierwsze skrzypce w ratownictwie wodnych i jakiekolwiek wpływy na nie mogą skutkować odłączeniem się od struktur krajowych WOPR i pójście w dalsze rozdrobnienie. Przykładem jest Pomorska Federacja Ratownictwa. Nie wszyscy ( w przeciwieństwie do Ciebie , mnie) są zainteresowani przynależnością do organizacji ogólnokrajowej, która będzie stosowała jakieś obostrzenia, nawet w jak najlepszej wierze w zamian dając tylko obowiązek odprowadzenia haraczu w postaci składek i opłat za stopnie. Radziłbym to przemyśleć w szerszym gronie nie tylko na poziomie ZG, który nie ma monopolu na wiedzę. Z tego co zdążyłem się zorientować to także członkowie komisji edukacji mają w wielu przypadkach odmienne zdanie od zaprezentowanego w projekcie

[ Dodano: Pią Paź 02, 2015 6:07 pm ]
Post powinien zaczynać się o zwrotu:
I znów się nie rozumiemy. Potwierdzam że WOPR może, a nawet ma obowiązek prowadzić szeroka działalność edukacyjną i profilaktyczną jaką tylko wymyśli, ma do tego warunki i jest zapotrzebowanie ale niech nie wchodzi w działalność z zakresu szkolenia ratowników wodnych jeśli nie są to szkolenia, które będą skutkowały wydaniem zaświadczenia, Szkolenia takie stanowić będą drenaż kieszeni młodych ludzi i ich rodziców bez uzyskania jakichkolwiek uprawnień lub ich części.
_________________
s.o.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Nie Pa¼ 04, 2015 12:24 am   

Za uchwała dotyczącą szkolenia pójdzie uchwała dotycząca opłat: za wydanie zaświadczeń, za pieczątkę, za kartę pływacką, za specjalną kartę pływacką, za wydanie plastiku itp., itd., a do tego procent ze składek, kursów, stopni itp., itd.,
Pozostawię to bez komentarza, bo i to mnie nie dotyczy tylko krew zalewa jak takie rzeczy czytam Prezes ZG the best, prezes zw j.w., a instruktor dokumentów 1000 z czego 999 podania do prezesa zw o cokolwiek, trochę przejaskrawiłem, ale mamy demokrację więc mogę:)
podsumowując przyszłość organizacji, w której przeżyłem prawie 30 lat nie nastraja optymistycznie......

P.S. A jak z audytem??? Tyle szumnych zapowiedzi, nadmuchiwanie balona oczekiwań i .........

[ Dodano: Pon Paź 05, 2015 12:11 am ]
A tak przy okazji mamy nowego Prezesa WOPR

https://www.facebook.com/...81550/timeline/

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Pa¼ 06, 2015 2:17 am   

s.o. napisa³/a:

Nie rozumiem dlaczego wzorujemy siÄ™ na polskich legislatorach z poziomu rzÄ…dowego (rozporzÄ…dzenia) czy sejmowego (ustawy),
A bo jak się nam nie poda dokładnie wszystkiego to zaczynamy kombinować. Jak ktoś ukradnie samochód to mówi, że tylko pożyczył, a jak przekroczy prędkość to dowodzi, że fotoradar stał poza pasem drogowym. Dlatego musi być łopatologicznie i nader dokładnie.

s.o. napisa³/a:
Przykładem jest Pomorska Federacja Ratownictwa. ,
Oj zły przykład. Powód trochę chyba inny. Inne źródło inspiracji.

s.o. napisa³/a:
obowiązek odprowadzenia haraczu w postaci składek i opłat za stopnię.

s.o. napisa³/a:
ale niech nie wchodzi w działalność z zakresu szkolenia ratowników wodnych jeśli nie są to szkolenia, które będą skutkowały wydaniem zaświadczenia,

Po pierwsze konieczność składek wynika z definicji istnienie stowarzyszenia, ich wysokość określa zarząd, a co do "nie wchodzenia" w szkolenie ratowników wodnych to - jak ktoś przeczyta to ZE ZROZUMIENIEM a nie JAK MU SIĘ WYDAJE to zauważy, że - WOPR dopasowuje swoje stopnie i wymagania związane z ich uzyskaniem właśnie do ustawy i rozporządzeń. I nie zmusza nikt nikogo do ich posiadania i zdobywania - choć warto.
A co do opłat to szcowny Stanisławie właśnie ZG WOPR zniosło uchwałę, która je ustalała pozostawiając to w gestii jednostek. A więc pretensja niecelna ...
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Czw Pa¼ 08, 2015 2:41 pm   

PB napisa³/a:
A co do opłat to szcowny Stanisławie właśnie ZG WOPR zniosło uchwałę, która je ustalała pozostawiając to w gestii jednostek.

A gdzie dostępna jest ta uchwała :?:
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Pa¼ 11, 2015 7:58 pm   

Będzie razem z całością "Zasad...". Na razie zniosła opłaty bo to był sztuczny twór. A co do całości to czekamy na opinię Komisji szkoleniowej i do przodu. W sumie nic nowego. Po prostu dopasowanie się do realiów, a raczej naszych genialnych realiów do ILS, bo o to ludziom chodzi. Aby mieć uprawnienia międzynarodowe.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Pa¼ 11, 2015 9:33 pm   

A jak siÄ™ ma to do ostatniego pisma z msw?
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Pa¼ 12, 2015 12:08 pm   

s.o. napisa³/a:
A jak siÄ™ ma to do ostatniego pisma z msw?

W skrócie:
Szkolenie ratowników wodnych (MSW) to jest sprawa podmiotu wydającego zaświadczenie. Czy on to robi w tydzień (dzień w dzień) czy w miesiąc (w weekendy) czy w trzy lata (raz na dwa tygodnie plus wakacje). Czy on to sobie dzieli czy nie dzieli to jego sprawa. Ważne jest aby "klient" (u nas: członek WOPR) rozpoczynał i kończył szkolenie w tym samym podmiocie.
I to jest proste.
Stopnie WOPR nadaje się w WOPR (to jest taka organizacja, o której MSW udaje, że jej nie ma i jej nie zna). Są to stopnie wewnątrz organizacyjne uzyskiwane po przejściu (zaliczeniu) odpowiedniej liczby godzin i treści szkolenia, często kończące się naszym egzaminem.
I nic żadnemu organowi władzy jakie stopnie my sobie nadajemy. Te stopnie są na przykład niezbędne do uzyskania międzynarodowych certyfikatów, bez których - jak wynika z praktyki - w większości krajów pracować się nie da.
Ale te stopnie lub certyfikaty oznaczają także dodatkowe doświadczenie i kwalifikacje jakie ich właściciel (członek WOPR) posiada. Np. ratownictwo lodowe, umiejętność podejmowania działań na rzekach górskich, umiejętność pracy na kąpieliskach nadmorskich, współpracy z SAR czy z LPR. I - co jest istotne te szkolenia są szkoleniami zgłoszonymi do ILS i zatwierdzonymi. Takich umiejętności (czy jak je nazwać: dodatkowych kwalifikacji) "Ramowy program ..." i pragmatyka 63-godzinnych szkoleń nie obejmuje. I mamy ratowacza, który wie tyle co nasz RWOPR tylko, że ma od naszego mniej doświadczenia (umiejętności dodatkowych zresztą też bo ani patentów mieć nie musi, a ni żółtego czepka).
Pismo to powinno być kierowane do zarządzających jako: "patrzcie kogo zatrudniacie bo ze stopniami WOPR nie można". I my się z tym zgadzamy, że do zatrudnienia potrzebne są cztery ustawowe elementy. Może zarządzający nie umie czytać ustaw.
Jest tam bardzo istotna i prawdziwa myśl (2 str. przedostatni akapit - całe zdanie) ale napiszę tak po naszemu:
Przypisywanie stopniom ratowniczym, uzyskanym po szkoleniu modułowym, prawa do zatrudnienia w charakterze ratownika wodnego nie ma podstaw prawnych - i pełna racja. Do zatrudnienia potrzebne jest zaświadczenie rw i kpp - i tyle.
Ale to uwaga do matołów, którzy jeszcze nie zauważyli, że prawo się zmieniło.

A pisanie, że "wejście w życie ustawy ... przeniosło udzielanie pomocy ... z poziomu amatorskiego na poziom profesjonalny" świadczy jedynie, żer przygotowujący to pismo nie wie co pisze, nie wie kto szkoli ratowników w podmiotach, nie wie na jakiej podstawie to wszystko co funkcjonuje w ramach ustawy i rozporządzeń powstało.

Dzięki tej "amatorszczyźnie" mamy w Polsce ratowników i instruktorów - bo niby skąd
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pon Pa¼ 12, 2015 7:08 pm   

uszczegółowię swoje pytanie:
Co w kontekście tego pisma ze szkoleniami dzielonymi na etapy (moduły)?

"Głośno myślę" - PRZEŚĆ NA DWA ETAPY (PIERWSZY-ASYSTENT RATOWNIKA CZY INNA NAZWA NIE KOJARZĄCA SIĘ Z RATOWNIKIEM WODNYM).DRUGI SZKOLENIE 63 GODZ.

Powyższa, bardzo ogólna propozycja niech będzie traktowana jako zachęta do dyskusji (merytorycznej).

[ Dodano: Pon Paź 12, 2015 7:08 pm ]
uszczegółowię swoje pytanie:
Co w kontekście tego pisma ze szkoleniami dzielonymi na etapy (moduły)?

"Głośno myślę" - PRZEŚĆ NA DWA ETAPY (PIERWSZY-ASYSTENT RATOWNIKA CZY INNA NAZWA NIE KOJARZĄCA SIĘ Z RATOWNIKIEM WODNYM).DRUGI SZKOLENIE 63 GODZ.

Powyższa, bardzo ogólna propozycja niech będzie traktowana jako zachęta do dyskusji (merytorycznej).

[ Dodano: Pon Paź 12, 2015 7:09 pm ]
Zwrot w piśmie o amatorszczyźnie był co najmniej nie na miejscu
_________________
s.o.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Wto Pa¼ 13, 2015 10:50 pm   

A jak z audytem?
Ponawiam pytanie....
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17