www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
MRW - zestaw pytań
Autor Wiadomo
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Doczy: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Skd: Pomorskie
Wysany: Pon Lis 21, 2005 8:38 pm   

Ishtar napisa/a:

Podobno wazna jest psychika,(...)


Tak, psychika w nurkowaniu jest bardzo ważna, ale trzeba uważać (tak jak pisał skacowany)! Jestem płetwonurkiem i sądze, że psychika akurat w płetwonurkowaniu jest najważniejsza. :)

Pozdrawiam !!!
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
  Wysany: Pon Lis 21, 2005 8:52 pm   

Ishtar napisa/a:
(...)
JAJO napisa/a:
Trzeba wziac jeszcze pod uwage czy skacze sie ze slupka czy z wody sie startuje bo jest to pewne utrudnienie.

a myslisz ze jak jest łatwiej? bo ja zawsze startuje z wody- chyba tak mi wygodniej

Oczywiscie ze latwiej jest skoczyc sobie na gloweczke bo juz na wstepie masz z pare metrow do przodu. Jednakze na kursie SR WOPR jest z wodu bez zadnego odbicia. Trzeba zejsc neico pod wode i dopiero poplynac. Z miejsca. Nie jest latwo dla niektorych ludzi ale do zrobienia.
_________________
q(-_-)p
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Pon Lis 21, 2005 11:22 pm   slupek??

Ishtar ma racje. ze slupka wcale nie jest latwiej. albo jest tak samo albo nawet trudniej...

[ Dodano: 21 Listopad 2005, 22:24 ]
piszac ze mam problem mialem wlasnie na mysli ze bez treningu ale 50 nie dalem jeszcze rady na dlugim basenie. 45 i koniec:)
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Sro Lis 23, 2005 1:49 pm   

Jakto nie jest latwiej?! :mrgreen: Zdecydowanie leipiej jest sobie skoczyc na banie i plynac pod woda nic z wody startowac! Kazdy dosw. czy nawet niedosw. to potwierdzi!
_________________
q(-_-)p
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Sro Lis 23, 2005 2:04 pm   

JAJO ma racje bez dwoch zdan gdyz nieporownywalnym ulatwieniem jest skok do wody anizeli start z "dolu". Jedyna kwestia ktorej tutaj nie bierzemy pod uwage a ktora moze miec istotny wplyw na nasze rozwazania jest to czy potrafi sie skakac.. Wiem ze to moze dziwne ale widzialem ludzi ktorym nie wychodzilo to super i istotnie byla to dla nich strata w porownaniu ze startem z wody. Oczywiscie mam tutaj na mysli skok na glowke bo na nogi (np ratowniczy) nawet dobrze opanowany prawdopodobnie przyniesie nam strate :|
Generalnie skok jest lepszym rozwiazaniem od startu z wody ale jak juz wspomnialem w niektorych przypadkach nalezy uwzglednic przyzwyczajenia (mozemy miec start z wody dopracowany do perfekcji a skoki nie do konca) jak i sama umiejetnosc oddania poprawnego i wyboru odpowiedniego skoq. Pozdrawiam :D
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Sro Lis 23, 2005 3:15 pm   

I wlasnie o takie potwierdzenie mi chodzilo choc nie bralem pod uwage ze ktos na banie skakac nie umie! :?
_________________
q(-_-)p
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Sro Lis 23, 2005 3:28 pm   

Cytat:
nie bralem pod uwage ze ktos na banie skakac nie umie!

umieć "jakoś tam skoczyć" to też nie to samo co umieć skoczyć dobrze technicznie :) niektórzy po prostu wpadają do wody głową w dół :P
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Sro Lis 23, 2005 3:38 pm   

To doslownie kwestia wytrenowania tak jak umijetnosc plywania czy nurkowania. :)
Moj brat po 3 latach plywania (Podstawowka 1-3) idac do sekcji nie umial skakc na glowke co dla mnie bylo absurdem. W chwili obecnej plywa lepiej odemnie a jest rok mlodszy. :mrgreen:
_________________
q(-_-)p
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Sro Lis 23, 2005 11:28 pm   

wierzcie mi ze jak ktos sie dobrze obije od sciany to potrafi naprawde daleko wyplynac. przy skoku na glowke wiekszosc podswiadomie robi wydech do wody i skraca sobie tym dluzsze plywanie. trenowalem plywanie i dla mnie nie ma roznicy tak czy tak bo obie czynnosci mozna dopracowac do perfekcji. czesto jednak obserwuje takich ludzi co bija rekordy i juz nie raz jak im podpowiedzialem zeby zrobili to z wody to ze zdziweniem po pierwszej probie przyznawali mi racje.
nie kazdy potrafi odbic sie od sciany.... i pewnie dlatego ktos woli startowac ze slupka...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Sro Lis 23, 2005 11:35 pm   

Jak dla mnie nie zmienia to faktu ze lepiej jest sobie skoczyc ze slupeczka jak to robi sie na zawodach plywackich. DObrze wykonany skok daje duuuzego "+"! :mrgreen:
_________________
q(-_-)p
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Sro Lis 23, 2005 11:47 pm   

warto sprawdzic oba sposoby i niech kazdy po sprawdzeniu wybierze lepszy dla siebie...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Sro Lis 23, 2005 11:47 pm   

Napewno kazdy ma wlasne upodobania i przyzwyczajenia co do kwesti startu :wink: Jednak wedlug mnie nie ulega watpliwosci iz dobrze wykonany skok daje wiekszy zysk anizeli dobrze wykonany start z wody :!: Pragne podkreslic iz nie bierzemy pod uwage uwarunkowan kazdego z nas a jedynie prawidlowe wykonanie obu czynnosci. Wiadomo ze decyzja nalezy do kazdego z nas i napewno kazdy wybierze opcje korzystna dla siebie :) Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Doczy: 28 Lip 2005
Posty: 85
Skd: Słupsk
Wysany: Nie Lis 27, 2005 6:32 pm   

a mi wygodniej jakos z wody odpychjac sie od sciany
mocne odbicie glowe chowam miedzy ramionami czuje ze zwalniam wtedy mocne pociagniecie i pelne rozluznienie i tak robie 50m :P

[ Dodano: Nie Lis 27, 2005 6:37 pm ]
a co do freedivingu to u nich glownie liczy sie

znacznie zwiekszona pojemnosc pluc przez cwieczenia
dobre rozluznienie czyli czwiczenie jogi
mozliwosc kontrolowania ciala czyli zmniejszania doplywu krwi do innych czesci ciala procz mozgu pluc i serca
dobra psychika albowiem dzieki niej mozna pojechac o 1 min dluzej

jeden z freediverow powiedzial w tv ze tak naprawde tlen mu sie konczy po 3 min te nast. 2 min to tylko psychika i trening
 
 
 
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Nie Lis 27, 2005 7:06 pm   

frezee napisa/a:
jeden z freediverow powiedzial w tv ze tak naprawde tlen mu sie konczy po 3 min te nast. 2 min to tylko psychika i trening

Opowiadania o roli psychiki są lekko :D przesadzone. Na swoim przykładzie wiem że 3 minuty bezdechu w statyce to żaden wyczyn. Łatwo to osiągnąć. Kolejne dwie minuty to już potrzeba treningu ale nie jest to niemożliwe (5 minut).
Najlepsi w statyce robią ponad 7 minut.
Jednak na nurkowanie z zatrzymanym oddechem ma wpływ technika samego poruszania się pod wodą.


Zawsze ćwicz freediving z partnerem - asekurantem !!!

Pozdrawiam

baca
 
 
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Lis 29, 2005 11:47 am   

Ja jestem jeszcze słaby w pływaniu pod wodą, od 4 dni zacząłęm ćwiczyć na bezdechu i udało mi się zrobić 25m pod wodą :mrgreen: Wolę jednak cały czas to ćwiczyć aż do egzaminu, żebym nie miał żadnych wątpliwości czy przepłynę.

A Wy jak dokładnie ćwiczycie freediving?
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17