www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
MRW - zestaw pytań
Autor Wiadomo
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doczya: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skd: B-stok
Wysany: Sob Lis 19, 2005 9:02 pm   

Hej!!

JAJO napisa/a:
Wydaje mi sie ze oprocz eXaminu licza sie tez poszczegolne zaliczenia w czasie kursu.



To jeszcze zalezy od kursu i instruktorow. Na moim np. bylam jedna z niewielu osob, ktore musialy zaliczyc wszystko (do pokornych nigdy nie nalezalam, a poza tym instruktorzy chyba mieli wrazenie, ze ich i ten caly kurs "olewam"). Czesc osob dostala wpis za "ladny usmiech". :lol:

Pozdro
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Sob Lis 19, 2005 10:56 pm   

Przecierz to oczywiste ze musisz zaliczyc wszystko. To jest jeden z warunkow dopuszczajacy do eXaminu. Kurs trwa iles tam i kazdy ma obowiazek w tym czasie wszystko pozaliczac. Jak jest za cienki to niech sie "z motyka na slonce nie porywa". :mrgreen:
_________________
q(-_-)p
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Nie Lis 20, 2005 9:41 pm   

Cytat:
Zawsze istniał stereotyp ratownika - szczupły, wysportowany, umięśniony.

fakt istnieje taki stereotyp, ale już na kursie na MR przekonałam się, ze to nie wygląd mówi o umiejętnościach. Przykład- mój instruktor. Facet po 40-stce, generalnie co tu dużo mówić- uważany za grubego- w jego przypadku tkanka tłuszczowa zdecydowanie przewyższa mięśniową :wink: W każdym razie zaprezentował nam, że bez problemu przepływa 75m pod wodą żabką na plecach!
Konkluzja- porzućmy stereotypy! :D
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Nie Lis 20, 2005 9:46 pm   

75 pod woda na plecach?? nie wierze...
no chyba ze ze sprzetem abc ewentualnie w pletwach...

[ Dodano: 20 Listopad 2005, 20:48 ]
nie...nawet tak jest to niemozliwe...nie zabka na plecach..
no moze z zaba na plecach :lol:
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Doczy: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Skd: Pomorskie
Wysany: Nie Lis 20, 2005 10:00 pm   

Ishtar napisa/a:
W każdym razie zaprezentował nam, że bez problemu przepływa 75m pod wodą żabką na plecach!
Konkluzja- porzućmy stereotypy! :D


Coś nie wierze :roll:

Pozdrawiam !!!
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
  Wysany: Nie Lis 20, 2005 10:12 pm   

Ishtar napisa/a:
(...) Przykład- mój instruktor. Facet po 40-stce, generalnie co tu dużo mówić- uważany za grubego- (...) bez problemu przepływa 75m pod wodą żabką na plecach!
(...)

Troche w zyciu mialem do czynienia z woda i jakos nie moge uwierzyc ze na plecach! Normalnie nurkiem (zabka na brzuczhu) 75 pod woda jeszcze sie da ale nie na plecach - absurd!
_________________
q(-_-)p
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Lis 21, 2005 10:52 am   

ajjj przepraszam strzeliłam gafę z tą długością :oops: miało być 45m- bo pamietam ze zrobil nawrót(to było na basenie 25m) i chyba nie dopłynął do samego konca drugiego basenu. Sorry za pomyłke- zwykłe gapiostwo z mojej strony- nie zwrocilam uwagi ze z 4 zrobila sie 7 :wink:
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Pon Lis 21, 2005 10:55 am   

Nawet jesli dla mnie to malo prawdopodobne bo jak sie plynie na plecach pod woda bardzo szybko schodzi powietrze (przez nos) i wogole sa problemy z patrzeniem gdzie sie plynie.
_________________
q(-_-)p
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Lis 21, 2005 11:12 am   

Tak to prawda i sama bym w to nie uwierzyła gdybym nie widziała. W sumie to nie wiem jak on to zrobił, ale pamietam, ze bylam w wielkim szoku. Tylko, że własciwie samo jego odbicie od ściany, to juz było dobrych kilka metrów, a zeby dopłynąc do sciany wystarczyły mu jakies 4 ruchy, pozniej kolejne odbicie z wyleżeniem, jakies 3 ruchy i wynurzenie ok. 5m przed ścianą.
Jak dla mnie pływanie żabą na plecach pod wodą wogóle jest dosyć trudne, takze raczej pływam na brzuchu
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Pon Lis 21, 2005 11:39 am   te 45 to juz mozlwe...

trudne do realizacji ale mozna wycwiczyc no i nawrot duzo daje. powietrze przez nos nie musi uciekac. sa grzbiecisci ktorzy zakladaja sobie warge na nos i zatykja w ten sposob.
jesli to prawda to podziwiam. ja mam problem przy 45 na brzuchu.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
Anka 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczya: 28 Pa 2005
Posty: 7
Skd: Łódź
Wysany: Pon Lis 21, 2005 3:06 pm   Re: te 45 to juz mozlwe...

kovalsz napisa/a:
ja mam problem przy 45 na brzuchu.


Nie ty jeden :-P .
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Lis 21, 2005 4:21 pm   

Cytat:
ja mam problem przy 45 na brzuchu

nietrudno jest to wyćwiczyć. Ja do niedawna przepływałam pod wodą 25m i na tym konczylam bo myslałam ze nie dam rady wiecej. Ale wystarczy ze po dobrej rozgrzewce wyregulujesz oddech i sie uspokoisz- przynajmniej mi to pomogło, bo po kilku próbach przepłynęłam bez wiekszych problemów 45m, a mam zamiar dobic do 50m w najbliższym czasie :)
Podobno wazna jest psychika, bo to ona podpowiada ze masz sie wynurzyć, kiedy jeszcze Twój organizm ma pewien zapas tlenu. A w momencie kryzysu mozna kilka razy przełknąć ślinę- jeszcze 2,3m pociągniesz. W czasie płynięcia dobrze jest tez skupic sie na obserwacji czarnej linii na dnie basenu(odciąga myśli i zapobiega zbędnym ruchom głowy)
 
 
 
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 336
Skd: Kostrzyn nad Odrą
Wysany: Pon Lis 21, 2005 7:32 pm   

Tak na marginesie przy nurkowaniu na bezdechu trzeba pamietac o asekuracji bo bardzo czesto mozna przegapic ta granice kiedy zaczyna brakowac tlenu a wtedy czesto dochodzi do utraty przytomnosci czyli cos co freediverzy nazywaja blackoutem.
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
  Wysany: Pon Lis 21, 2005 8:28 pm   

Skacowany ma tu calkowita racje. Trzeba byc bardzo ostroznym zeby nie przesadzic. Ja osobiscie nie mialem z tym od czynienia ale znajomi mi opowiadali jak kumpla trzeba wyciagnac bo malo sie nie utopi.
Ja jeszcze nie przeplynalem 50 m po woda. Trzeba wziac jeszcze pod uwage czy skacze sie ze slupka czy z wody sie startuje bo jest to pewne utrudnienie.
_________________
q(-_-)p
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Lis 21, 2005 8:34 pm   

Słyszałam co nieco o "zaśnięciu" pod wodą, dlatego staram się wszystko robić w miarę rozsądku, a na basen przeważnie chodze z koleżanką. Chociaz z tym rozsądkiem to przyznam ze różnie bywa, bo własciwie nie stosuje zadnej techniki używanej we freedivingu- nazwijmy to ze mam własną technikę- takze nie wiem na ile jest ona bezpieczna

Cytat:
Trzeba wziac jeszcze pod uwage czy skacze sie ze slupka czy z wody sie startuje bo jest to pewne utrudnienie.

a myslisz ze jak jest łatwiej? bo ja zawsze startuje z wody- chyba tak mi wygodniej
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapyta do SQL: 17