www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Pi Gru 30, 2011 4:31 pm
NIE PŁAĆCIE SKŁADEK !!!
Autor Wiadomo
andrej100 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 30 Gru 2011
Posty: 5
Skd: Warszawa
Wysany: Pi Gru 30, 2011 12:21 pm   NIE PŁAĆCIE SKŁADEK !!!

Z uwagi na nowe, bezsensowne rozporządzenia WOPR, które tylko utrudniają pracę ratownikom, proponuje wszystkim NIE PŁACIĆ SKŁADEK WOPR NA 2012 rok, aż do sprostowania i wyjaśnienia przepisów! :twisted:
 
     
pistash 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 16 Kwi 2007
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Pi Gru 30, 2011 12:28 pm   

Z pełną śmiałością podpiszę się pod tym. Może w końcu te kilka składek 50 zł razy 60 tysięcy ratowników wstrząśnie Zarządami WOPR i postarają się o poprawki do nowej ustawy i rozporządzeń bo jak tak dalej pójdzie to zacytuje słynnego Kononowicza "nie będzie niczego"
Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury, utrudnianie życia i dojenie kasy od i tak słabo zarabiających ratowników...
_________________
nr 1127
"Dum pugnas, victor es."
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Gru 30, 2011 1:29 pm   Re: NIE PŁAĆCIE SKŁADEK !!!

andrej100 napisa/a:
nowe, bezsensowne rozporządzenia WOPR

Jeżeli masz na myśli projekt rozporządzenia o którym mogliśmy poczytać TUTAJ , to jest on stworzony przez MSW a nie WOPR :wink:
andrej100 napisa/a:
proponuje wszystkim NIE PŁACIĆ SKŁADEK WOPR NA 2012 rok

Zacny plan :mrgreen: Gorzej z przekonaniem co niektórych pracodawców (i ratowników) :neutral: bo ten argument nie wydaje się przekonujący.
Poza tym nie płacąc składek uderzamy w swoje macierzyste jednostki WOPR.
pistash napisa/a:
te kilka składek 50 zł

Właśnie przeczytałem UCHWAŁĘ .... :shock:
pistash napisa/a:
postarają się o poprawki do nowej ustawy i rozporządzeń

Kilku wartościowych ludzi starało się o poprawki, ale sami mogliśmy zobaczyć na własne oczy, co z tego wyszło.
A jeżeli chodzi o poprawki WOPRu - widzieliście w nich coś pozytywnego dla naszego interesu??
pistash napisa/a:
60 tysięcy ratowników wstrząśnie Zarządami WOPR

A tak na marginesie...ratowników jest 71,5 tysiąca :wink: z czego 56,5 % to młodsi ratownicy, którzy raczej zbyt mało wiedzą
o funkcjonowaniu tej organizacji aby zrobić zamach stanu :o
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Pi Gru 30, 2011 2:31 pm   

moim zdaniem za bardzo sie napinacie na zmiany reformy i teraz jeszcze strajki bedzeicie organizowac
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Gru 30, 2011 4:56 pm   

Tak właściwie powinno się rozważyć jedną bardzo ważną rzecz - opłacanie składki oraz pieczątka "uprawniony do pracy na dany rok". Zapłaciłem pieniądze za kurs, otrzymałem uprawnienia, więc WOPR nie powinien mnie ograniczać, bo mam prawo pracować ile chcę i gdzie chcę (przy odpowiednich uprawnieniach) nie płacąc za członkostwo. Wyobrażacie sobie, że posiadacie prawo jazdy ale musicie być członkami WORDu (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) bo inaczej nie możecie prowadzić auta? Wiele osób jest członkami na siłę, bo wypada mieć pieczątkę "uprawniony do pracy na dany rok". Niektórzy pracodawcy też na to patrzą, niepotrzebnie. Ja uważam, że wystarczyłaby weryfikacja. Na pewno więcej pożytku przynosi zarówno ratownikom jak i turystom - nie będziemy musieli płacić 50zł rocznie tylko raz na 3 lata 50zł za weryfikację. Warto ten temat popchnąć dalej.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Pi Gru 30, 2011 6:17 pm   

DeVu napisa/a:
Tak właściwie powinno się rozważyć jedną bardzo ważną rzecz - dlaczego po opłaceniu składki dostaje się pieczątkę "uprawniony do pracy na dany rok" ? Zapłaciłem pieniądze za kurs, otrzymałem uprawnienia, więc WOPR nie powinien mnie ograniczać, bo mam prawo pracować ile chcę i gdzie chcę nie płacąc za jakieś członkostwo. Wyobrażacie sobie, że posiadacie prawo jazdy ale musicie być członkami WORDu (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) bo inaczej nie możecie prowadzić auta? Wiele osób jest członkami na siłę, bo wypada mieć pieczątkę "uprawniony do pracy na dany rok". Niektórzy pracodawcy też na to patrzą, niepotrzebnie. Ja uważam, że wystarczyłaby weryfikacja. Na pewno więcej pożytku przynosi zarówno ratownikom jak i turystom - nie będziemy musieli płacić 50zł rocznie tylko raz na 3 lata 50zł za weryfikację. Warto ten temat popchnąć dalej.


jestesmy czlonkami organizacji, a w tego przypadku organizacjach placi sie za bycie jej czlonkiem, jak w wielu wielu innych, j
esli chodzi o prawo jazdy to wordy sa finansowane z innych zrodel , a kierowcy placa ogromne podatki.
Kazdy ma prawo byc zrzeszony w innej organizacji zajmujacej sie ratownictwem, ktora ma inne zrodlo finansowania niz skladki, kazdy tez moze przeciez podjac prace bez aktualnej legitymacji WOPR, ale skoro pracodawca jej wymaga to trzeba to wymaganie spelnic, tak jak moze wymagac znajomosci jezyka czeskiego (moze nam sie wydawac ze niepotrzebnie) ale albo to wymaganie spelnaimy, albo nas nie zatrudni;)
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Gru 30, 2011 6:23 pm   

jetpilot napisa/a:
Kazdy ma prawo byc zrzeszony w innej organizacji zajmujacej sie ratownictwem

Mógłbyś podać jakieś przykłady? :wink: Mam na myśli ratownictwo wodne.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Pi Gru 30, 2011 6:52 pm   

jetpilot napisa/a:
jestesmy czlonkami organizacji, a w tego przypadku organizacjach placi sie za bycie jej czlonkiem

no tak tyle tylko, że nie musisz być członkiem organizacji by pracować :) ona Cie tylko wyszkoliła - zdobyłeś uprawnienia potrzebne do pracy i możesz się z nią pożegnać :)
Jarek R. mógłby Wam napisać trochę więcej szczegółów w tym temacie :)
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
mifal
Młodszy Forumowicz


Doczy: 27 Kwi 2010
Posty: 19
Skd: pol
Wysany: Pi Gru 30, 2011 7:35 pm   

Ale robicie wielkie HALO.Ludzie opanujcie sie za te 50 zl macie prawo pracowac przez 12 miesiecy. Przynaleznosc do wiekszosci organizacji wiaze sie ze skladkami czlonkowskimi. Dam wam przyklad PZŁ składka czlonkowska wynosi 300 zl rocznie plus 200 zł skladka do kola, 10 razy wiecej niz tu. Lekarze maja potracane z kazdej wyplaty skladki to swojej izby. Czy to naprawde tak dużo 50 zl rocznie? To zrezygnujcie z ratownictwa skoro to taki wydatek. Nie bedzicie plywac wtedy woprowskimi motorowkami tankowanymi za woprowskie pieniadze, zatankujecie za swoje napewno wyjdziecie na plus
Pozdrawiam
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Pi Gru 30, 2011 7:39 pm   

immortal napisa/a:
jetpilot napisa/a:
jestesmy czlonkami organizacji, a w tego przypadku organizacjach placi sie za bycie jej czlonkiem

no tak tyle tylko, że nie musisz być członkiem organizacji by pracować :) ona Cie tylko wyszkoliła - zdobyłeś uprawnienia potrzebne do pracy i możesz się z nią pożegnać :)
Jarek R. mógłby Wam napisać trochę więcej szczegółów w tym temacie :)


i ja to dalej napisalem w moim poscie wlasnie;) ale generalnie do niej nalezymy, a nikt nas nie zmusza, kazdy moze sie wypisac, nie placic skladek, inna rzecz co na to pracodawca itd.
Jarek R. napewno wiele moglby napisac, ale ja to lubie mawiac ze kazdy kij ma dwa konce, bardzo madry i szanowany przeze mnie czlowiek z niego, ale jednak skrajnie nastawiony na jedna strone;)
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Gru 30, 2011 7:51 pm   

mifal napisa/a:
Ludzie opanujcie sie za te 50 zl macie prawo pracowac przez 12 miesiecy

Dla mnie taka składka nie jest żadnym problemem i trzymam się tego jako członek wopru i zarządu. Po prostu nie do końca rozumię, że muszę posiadać pozwolenie na dany rok od organizacji, mimo, że mam zawód w ręku.
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WOPR w Zbąszyń



Wiek: 28
Doczy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Skd: Zbąszyń
Wysany: Pi Gru 30, 2011 8:47 pm   

Cytat:
mifal
popieram 50zł to nie tak dużo a korzyści mamy wiele z przynależności za które nie płacimy
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wstań, nim pogrzebią Cię razem z godnością" Hemp Gru
 
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 183
Skd: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wysany: Sro Sty 04, 2012 4:42 pm   

DeVu napisa/a:

A tak na marginesie...ratowników jest 71,5 tysiąca :wink: z czego 56,5 % to młodsi ratownicy, którzy raczej zbyt mało wiedzą
o funkcjonowaniu tej organizacji aby zrobić zamach stanu :o


Świetna statystyka. Pokazuje dobitnie czemu ciężko o "bunt" w WOPR. Dla większości ratownictwo to zajęcie na 1-2 sezony i do widzenia. Reszta to elity i to się tam jakoś miksuje.

Wyższa składka - nie komentuję... Najgorsze, że jak ktoś zawiesza swoją działalność to po latach musi zapłacić wszystkie zaległości po aktualnym kursie. To w praktyce uniemożliwia reaktywacje. Nie można się z tego biznesu nawet na chwilę wycofać.

Jaki był powód podniesienia ceny? Fakt, że pewne rzeczy podrożały, ale przecież my nie finansujemy ze składek sprzętu, tylko działalność biur, która moim zdaniem jest nieefektywna i nieprofesjonalna.
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WOPR w Zbąszyń



Wiek: 28
Doczy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Skd: Zbąszyń
Wysany: Sro Sty 04, 2012 5:10 pm   

Doman napisa/a:


Wyższa składka - nie komentuję... Najgorsze, że jak ktoś zawiesza swoją działalność to po latach musi zapłacić wszystkie zaległości po aktualnym kursie. To w praktyce uniemożliwia reaktywacje. Nie można się z tego biznesu nawet na chwilę wycofać.


z tego co ja wiem a przynajmniej tak mi prezes naszego oddziału że po 2 latach niepłaceniu składki automatycznie jest on wyrzucony czy wykreślony jak kto woli

Lecz nie jestem pewien czy to się tyczy ratowników, członków czy nikogo i takiego czegoś niema może mi to ktoś wyjaśnić ?? :D
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wstań, nim pogrzebią Cię razem z godnością" Hemp Gru
 
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Sro Sty 04, 2012 5:13 pm   

Doman napisa/a:
Najgorsze, że jak ktoś zawiesza swoją działalność to po latach musi zapłacić wszystkie zaległości po aktualnym kursie. To w praktyce uniemożliwia reaktywacje. Nie można się z tego biznesu nawet na chwilę wycofać.


nie placisz za wszystkie lata po 50 zł, dowiedz sie najpierw jak wygladaja takie oplaty a pozniej komentuj
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 18