www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Pi Gru 30, 2011 4:31 pm
NIE PŁAĆCIE SKŁADEK !!!
Autor Wiadomo
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sro Sty 04, 2012 5:40 pm   

UCHWAŁA nr 6/8/IX/11 ZARZĄDU GŁÓWNEGO WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO z dnia 4 grudnia 2011 roku w sprawie składki członków zwyczajnych
Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

§ 5
1. Osoba, której członkostwo WOPR ustało z powodu nieopłacania składek, moŜe złoŜyć wniosek o przywrócenie członkowstwa WOPR, po uiszczeniu zaległej składki naleŜnej do dnia ustania członkostwa.[/b][/b]

Członkostwo w stowarzyszeniu takim jak WOPR ustaje po 2 latach nie płacenia składek, a tym samym ratownik , któremu "przywrócono" członkostwo zobowiązany jest do zapłaty tylko tych zaległych składek oraz składki bieżącej.
_________________
s.o.
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Doczy: 18 Maj 2009
Posty: 177
Skd: Horyniec Zdrój
Wysany: Sro Sty 04, 2012 5:52 pm   

jeszcze pytanko pod Twoja odpowiedz: składka do tyłu + weryfikacja ?
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Sro Sty 04, 2012 6:10 pm   

Malaka_hor napisa/a:
jeszcze pytanko pod Twoja odpowiedz: składka do tyłu + weryfikacja ?


weryfikacja potrzebna jest zeby uzyskac uprawnienia do pracy
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sro Sty 04, 2012 6:25 pm   

Przywrócenie członkostwa związane jest tylko ze składkami.
Weryfikacja to zupełnie inny, niezależny problem. Weryfikacja łuży tylko do potwierdzenia ważności uprawnień na dany rok ( można być człnkiem nie majac aktualnej weryfikacji). Opłaty za weryfikacje to sprawa poszczególnych jednostek. "Grzebiąc " na stronach woprowskich możnaznależć różne podejście do opłat.Zaczynając od 100 zł, poprzez 50, 36 , a są wopry, które za weryfikacje nie pobierają opłat uznając że jej koszt mieści się w corocznej składce członkowskiej.
_________________
s.o.
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WOPR w Zbąszyń



Wiek: 28
Doczy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Skd: Zbąszyń
Wysany: Sro Sty 04, 2012 7:16 pm   

tak jest u nas znaczy było jak byliśmy w woj. lubuskim nie wiem jak będzie w wielkopolsce

[ Dodano: Sro Sty 04, 2012 7:17 pm ]
ps. znaczy nie płaciło się za weryfikacje
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wstań, nim pogrzebią Cię razem z godnością" Hemp Gru
 
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 183
Skd: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wysany: Sro Sty 04, 2012 10:48 pm   

Osiola napisa/a:
Doman napisa/a:
Najgorsze, że jak ktoś zawiesza swoją działalność to po latach musi zapłacić wszystkie zaległości po aktualnym kursie. To w praktyce uniemożliwia reaktywacje. Nie można się z tego biznesu nawet na chwilę wycofać.


nie placisz za wszystkie lata po 50 zł, dowiedz sie najpierw jak wygladaja takie oplaty a pozniej komentuj


U nas tak dokładnie to wygląda - przynajmniej zawsze tak podkreślano na zebraniach różnej maści... Uwierzyłem - nie sprawdzałem jak to wygląda w "prawie" woprowskim.

[ Dodano: Sro Sty 04, 2012 11:30 pm ]
Może coś źle rozumiałem... ale tak w to uwierzyłem, że napisałem... teraz już nie wiem...

A jak to jest w praktyce?
 
     
Tam 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 37
Doczy: 28 Mar 2011
Posty: 11
Skd: Wrocław
Wysany: Nie Sty 08, 2012 8:31 am   

Pomijając wszystko inne - nowa ustawa definiuje ratownika wodnego między innymi przynależnoscią do podmiotu mogącego uprawiać ratownictwo wodne. WOPR z automatu otrzymał koncesję na dwa lata, więc aby być ratownikiem wodnym w mysl nowej ustawy, należy miedzy innymi zapłacić WOPRowską składkę. Wydaje mi się, że również to mogło mieć wpływ na zwiększenie kwoty składki.
 
     
stpn597 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Biebrzynsky


Doczy: 04 Cze 2010
Posty: 61
Skd: Małopolska
Wysany: Czw Sty 19, 2012 6:48 pm   

Witam,
od 2010 nie płacę składek na WOPR w tym roku chciałem to wyrównac, może mi ktoś napisać ile zapłacę i za który rok ile ?
 
     
mati4991 
Doświadczony Forumowicz WOPR
(((d[-.-]b)))


Doczy: 12 Lis 2009
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Czw Sty 19, 2012 7:00 pm   

Od 2012 roku roczna składka wynosi 50zł
Wcześniej kosztowała 40zł
Mogą policzyć Ci 2x40zł + 1x50zł = 130zł
lub 3x50zł = 150zł
 
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 13 Gru 2011
Posty: 120
Skd: Gorzów Wielkopolski
Wysany: Czw Sty 19, 2012 8:35 pm   

Ja w Lubuskim płaciłem 30 zł.
Trzymając się stwierdzenia, że prawo nie działa wstecz. Powinieneś zaległości zpłacić w takiej kwocie w jakiej to funkcjonowało wcześniej. Od bieżącego roku 50 zł.
Chyba tak mi się wydaję.
Pozdro!
_________________
Spartanie nie pytają ilu!
Lecz gdzie są!
 
     
stpn597 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Biebrzynsky


Doczy: 04 Cze 2010
Posty: 61
Skd: Małopolska
Wysany: Czw Sty 19, 2012 9:12 pm   

ta uchwała jest źle sformułowana, są w niej ewidentne braki i niejasności. ciekawi mnie jak u mnie to zinterpretują. Swoją droga aby przenieść się do innej jednostki terenowej WOPRu musze mieć opłacone wszystkie składki, czy moge sie przeniesc a potem zaplacic składki (to chciałem sie dowiedziec, bo sie przeprowadziłem i wolałbym od razu wpłacić składkę w nowym miejscu, bo takto bym musiał jechać w stare)
 
     
Zgredek
[Usunity]

Wysany: Nie Sty 22, 2012 9:06 pm   

Ludzie. Przecież to wychodzi 1 zł na tydzień. A ZG ma z tego 10%. reszta zostaje w naszych WOPR=ach dla biura, księgowości, prądu, wody i takich tam duoereli. W końcu płacimy na siebie, a jak nie pasuje to wybory niedługo. Możecie zawsze się wypromować i zostać prezesami. No może nie na samej górze bo mr Telak chyba się mocno trzyma (nauczony przez lata) ale w swoich jednostkach terenowych to sprawa prosta tylko - TRZEBA CHCIEĆ DZIAŁAĆ A NIE GADAĆ.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Sty 24, 2012 10:23 am   

Zgredek napisa/a:
Ludzie. Przecież to wychodzi 1 zł na tydzień. A ZG ma z tego 10%. reszta zostaje w naszych WOPR=ach

I to jest najlepszy argument, aby płacić składki.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Sro Lut 15, 2012 10:25 pm   

pozwole sobie wrocic do tematu, bo ostatnio pojawil sie u nas taki problem

s.o. napisa/a:
UCHWAŁA nr 6/8/IX/11 ZARZĄDU GŁÓWNEGO WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO z dnia 4 grudnia 2011 roku w sprawie składki członków zwyczajnych
Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

§ 5
1. Osoba, której członkostwo WOPR ustało z powodu nieopłacania składek, moŜe złoŜyć wniosek o przywrócenie członkowstwa WOPR, po uiszczeniu zaległej składki naleŜnej do dnia ustania członkostwa.[/b][/b]

Członkostwo w stowarzyszeniu takim jak WOPR ustaje po 2 latach nie płacenia składek, a tym samym ratownik , któremu "przywrócono" członkostwo zobowiązany jest do zapłaty tylko tych zaległych składek oraz składki bieżącej.


ja wlasnie spojrzalem sobie w przepisy i na stronie glownej jest napisane nastepujaco :

1. Przyjęcie członka zwyczajnego do WOPR, którego członkostwo WOPR ustało z powodu nieopłacania składek, może nastąpić poprzez złożenie przez zainteresowanego w jednostce WOPR pisemnego oświadczenia – prośby o przyjęcie do WOPR – po uiszczeniu zaległej składki, na zasadach określonych przez właściwy zarząd terenowej jednostki organizacyjnej WOPR.
2. W sytuacjach szczególnych, na wniosek osoby, o której mowa w ust. 1, zarząd jednostki WOPR może, mocą swojej uchwały, zwolnić z obowiązku uiszczenia zaległej składki w całości lub w części, z zastrzeżeniem § 3 ust. 3.

a to wcale nie oznacza zwolnienia z zaplaty zaleglych skladek tylko pozwala na dowolnosc danej jednostce.... chyba ze jest inaczej co nie ukrywam bardzo by mi pasowalo, potrzebuje jednak konretne przepisy
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 5:30 pm   

Odświeżam temat.


Nie wiem czy zauważyliście, ale jeżeli ktoś nie lubi WOPRu jako organizacji, nie musi być jego członkiem żeby pracować na danym akwenie/pływalni.
Mówi o tym Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 roku:

5) ratownik wodny - rozumie się przez to osobę zatrudnioną lub pełniącą służbę w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub będącą członkiem tego podmiotu.


Reasumując: jeżeli ktoś z Nas jest zatrudniony na pływalni lub kąpielisku, nie musi należeć do WOPRu aby móc pracować. Strona w legitymacji z "uprawniony do pracy na dany rok' staje się nieważna. Weryfikacja też nie jest wymagana. Trochę kasy można zaoszczędzić. Jeżeli ktoś chce mieć święty spokój, właśnie dostał możliwość od MSW aby wystąpić z WOPRu :wink:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 18