www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Pi Gru 30, 2011 4:31 pm
NIE PŁAĆCIE SKŁADEK !!!
Autor Wiadomo
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 8:45 pm   

Konrad:), a jakie stopnie masz na myśli skoro mają być tylko 2: ratownik wodny oraz instruktor. Jeżeli jakaś organizacja (WOPR) będzie chciała opłacenia składek to idziesz do drugiej i problem z głowy.

Do tej pory o pracy w charakterze ratownika wodnego decydowało członkostwo w WOPR i ściśle łączono te dwie rzeczy. Swoją drogą dobrze to zorganizowali :cool:
Teraz tego nie będzie, ratownik wodny będzie wolny od członkostwa jeżeli będzie chciał. Nie będzie przymusu płacenia składek i robienia weryfikacji.
 
     
Konrad:)
Młodszy Forumowicz


Doczy: 03 Lip 2011
Posty: 21
Skd: Warszawa
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 8:59 pm   

DeVu napisa/a:
Konrad:), a jakie stopnie masz na myśli skoro mają być tylko 2: ratownik wodny oraz instruktor. Jeżeli jakaś organizacja (WOPR) będzie chciała opłacenia składek to idziesz do drugiej i problem z głowy.


Myślałem starym woprowskim systemem jeszcze ;p

A sam pomysł weryfikacji moim zdaniem nie jest głupi. Patrząc na filmiki to aż ręce opadają. A kto teraz z własnej woli usiądzie i będzie sobie powtarzał? Na palcach jednej ręki można policzyć.

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 9:02 pm ]
Mogłaby być ona (weryfikacja) na przykład w ramach płacenia składek. Wtedy bym przynajmniej wiedział że idzie ta kasa dla mnie a nie dla zarządu.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 9:09 pm   

5) ratownik wodny - rozumie się przez to osobę zatrudnioną lub pełniącą służbę w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub będącą członkiem tego podmiotu.

Na dzień dzisiejszy podmiotami są:
WOPR
MAZURSKA SŁUŻBA RATOWNICZA
MAZURSKIE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE
i chyba lokalna organizacja z Supraśla.

i cytowany punkt 5) odnosi się tylko do tych organizacji.
_________________
s.o.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 9:23 pm   

Czyli bycie zatrudnionym na pływalni (bo głównie na tym słowie się skupiłem) nie czyni z nas ratowników wodnych?
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 132
Skd: Ostróda
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 9:39 pm   

Ja przez punkt -zatrudnienia przez podmiot do wykonywania czynności ratowniczych-rozumiem to że musiałbyś być zatrudniony przez WOPR,Mazurskie WOPR itd itd... Czyli według mego toku rozumowania jak jesteś zatrudniony prywatnie to sie nie liczy...Mam nadzieje że ktoś to sprostuje bo jeżeli takie coś wyszło to mielibyśmy kolejny głupi podpunkt...
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sob Kwi 21, 2012 10:41 am   

Po to jest forum aby rozwiać wszelkie wątpliwości :wink:

A jeżeli chodzi o organizacje...czy członkostwo w zagranicznej organizacji też się zalicza do jednego z wymogów bycia ratownikiem wodnym?
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Sob Kwi 21, 2012 10:45 pm   

NieOgar napisa/a:
Ja przez punkt -zatrudnienia przez podmiot do wykonywania czynności ratowniczych-rozumiem to że musiałbyś być zatrudniony przez WOPR,Mazurskie WOPR itd itd... Czyli według mego toku rozumowania jak jesteś zatrudniony prywatnie to sie nie liczy...Mam nadzieje że ktoś to sprostuje bo jeżeli takie coś wyszło to mielibyśmy kolejny głupi podpunkt...


i ja też to napisałem, że właśnie w ten sposób to rozumiem
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
kiwii 
Młodszy Forumowicz



Wiek: 39
Doczy: 04 Wrz 2006
Posty: 23
Skd: Chrzanów
Wysany: Wto Kwi 24, 2012 10:32 am   

Ja też to tak rozumiem. Dla mnie wynika z tego, że będąc zatrudnionym prywatnie, trzeba być członkiem organizacji uprawnionej do ratownictwa.
Będąc zatrudnionym przez taką organizację lub pełniąc w niej służbę rozumiem samo przez się że trzeba będzie być członkiem organizacji bo ona będzie tego wymagała. Czyli dla mnie wszystko sprowadza się do jednego - trzba być członkiem organizacji uprawnionej do ratownictwa chcąc gdziekolwiek pracować.
Jak to można jeszcze inaczej interpretować? Proszę o rozwianie moich wątpliwości, które mimo wszystko cały czas posiadam...
Będąc już tymi uczestnikami naszych organizacji płaćmy składki. W mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do rozwoju.
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Kwi 24, 2012 10:51 am   

kiwii napisa/a:
Będąc już tymi uczestnikami naszych organizacji płaćmy składki. W mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do rozwoju.

W niektórych przypadkach przyczyniamy się do dalszego istnienia danej jednostki.
 
     
kris00011 
Czasem zagląda


Doczy: 01 Mar 2012
Posty: 4
Skd: Poznań
Wysany: Nie Maj 13, 2012 9:22 am   

Nie chcę zakładać nowego tematu i znów denerwować DeVu dlatego napiszę tutaj :) :)
Czy opłacając składki w zarządzie WOPR za ten rok muszę im pokazać aktualne zaświadczenie zdrowotne, że na ten rok jestem zdolny do pełnienia obowiązków ratownika albo gdzieś mieć je wpisane przez lekarza?
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Nie Maj 13, 2012 9:39 am   

nie
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WOPR w Zbąszyń



Wiek: 28
Doczy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Skd: Zbąszyń
Wysany: Nie Maj 13, 2012 1:16 pm   

zaświadczenie potrzebne Ci będzie jeśli będziesz chciał pracować
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wstań, nim pogrzebią Cię razem z godnością" Hemp Gru
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17