www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
reforma systemu szkolenia wopr
Autor Wiadomo¶æ
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Sro Wrz 10, 2008 3:16 pm   reforma systemu szkolenia wopr

Podczas posiaedzenia Prezydium zarządu WOPR w dn 6.09.2008 wiceprezez T. Zalewski "zaprezentował projekt reformy systemu szkolenia WOPR". Jeśli ktoś z obecnych zna szczegóły proszę o informacje (na razie projekt jest "tajny/poufne), aby nie być zaskoczonym zakresem zmian.
_________________
s.o.
 
     
Twoj Stary
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 30 Cze 2008
Posty: 3
Sk±d: Gorzów,Poznan
Wys³any: Sob Wrz 20, 2008 9:09 pm   

dowiadywalem sie w Woprze Lubuskim ostatnio odnosnie kursu na stopien RW i co mnie bardzo negatywnie zaskoczylo to to ze teraz kurs moze byc prowadzony tylko na wodach otwartych stad tez basen odpada. czy ktos z was wie dlaczego taki niewygodny przepis ktos wprowadzil ?
_________________
2008 MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2008 Sternik Motorowodny
2009 RW ?
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Sob Wrz 20, 2008 10:54 pm   

I bardzo dobrze jakby taki przepis wprowadzili. Jeszcze do tego zdawanie bez okularkow i kraulem ratowniczym. Do tego ewentualnie moznaby limity czasowe zwiekszyc.
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
Twoj Stary
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 30 Cze 2008
Posty: 3
Sk±d: Gorzów,Poznan
Wys³any: Nie Wrz 21, 2008 10:21 pm   

ja musialem zdawac bez okularow tylko ze przepis jest bardzo niewygodny bo szkolenia beda tylko w wakacje a wiele osob do wakacji mogloby juz zrobic kurs i miec szybciej stopien. poza tym twoje "zachcianki" troche sie wykluczaja bo o ile jestem za zwiekszeniem limitow czasowych bo wykluczylo by to wiele osob ktore slabo plywaja tylko zdecyduj sie albo limity albo kraul ratowniczy chyba ze Ty przeplyniesz 100 m w 1.10 min kraulem ratowniczym to powodzenia..
_________________
2008 MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2008 Sternik Motorowodny
2009 RW ?
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Nie Wrz 21, 2008 11:42 pm   

Zwiekszyc limity = powiekszyc limit czasowy = 1:50 jest wieksza od 1:40. W takim toku myslenia chyba nic sie nie wyklucza.
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pon Wrz 22, 2008 11:19 am   

s.o. napisa³/a:
projekt reformy systemu szkolenia WOPR


Miałem przyjemność wysłuchania vice prezesa le niestety nie mam za bardzo czasu wiec napisze to tak pokrótce...

WOPR miałby się podzielić na pion Ochotniczy i Zawodowy. W ochotniczym Stopnie były by zbliżone do teraźniejszych:
MÅ‚odszy Ratownik -> Asystent Ratownika
Ratownik WOPR -> Ratownik Służby Ochotniczej
Starszy Ratownik WOPR -> Młodszy Instruktor Służby Ochotniczej
Instruktor WOPR -> Instruktor Służby Ochotniczej

Gdy zdobyłoby się stopień Ratownika Służby Ochotniczej i przeszło kurs medyczny (w domyśle KPP) można było by przystąpić do specjalizacji (kursów) zawodowych:
- Ratownik Basenowy
- Ratownik Wód Otwartych
- Ratownik Morski

Były by to to stopnie zawodowe a kursy prowadzili by Instruktorzy Zawodowi...

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Kuba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SRW


Wiek: 42
Do³±czy³: 29 Sty 2006
Posty: 132
Sk±d: Lubaczów
Wys³any: Pi± Wrz 26, 2008 11:27 pm   

a co z ratownikami którzy już mają zdobyte przez siebie stopnie, umiejętności i doświadczenie w pracy? czy musieliby się na nowo kształcić, czy tez zostali by przypisani do jakiegoś pionu/stopnia?
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Nie Wrz 28, 2008 4:14 pm   

...mniej więcej miało by to być tak, że wszyscy posiadający uprawnienia przekształcili by się w pion ochotniczy według schematu który podałem wyżej... postaram się dowiedzieć wiecej i napisać...

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
eDaniel_ 
Wypowie się, choć w ostateczności
Kandydat na MR


Wiek: 29
Do³±czy³: 28 Sie 2008
Posty: 7
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Nie Wrz 28, 2008 9:17 pm   

:shock: Nie wiedziałem.
Ale młodsi ratownicy byliby szkolenia według starych zasad?
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Pon Wrz 29, 2008 8:51 am   

Powstał projekt nowych stopni oraz nowy system szkoleń.
Niebawem projekt pojawi siÄ™ na stronie www.wopr.pl . Wtedy rozpocznie siÄ™ etap konsultacji.
Do tego momentu myślę że należy się wstrzymać od jakichkolwiek domniemywań. Przekazywanie niesprawdzonych informacji doprowadzi jedynie do niepotrzebnego zamieszania.
Autorzy projektu zapewniają że nikt na reformie szkolenia nie straci, ani obecni ani przyszli ratownicy. Widziałem projekt i myślę że mają rację.

Jeszcze raz proszę o cierpliwość. Projekt ma się pojawić na stronie ZG na początku października.

Pozdrawiam
baca
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Sro Pa¼ 08, 2008 8:53 pm   

Informacje o reformie szkolenia miały się ukazać w pierwszych dniach pażdziernika (zapewnienie osobiste jednego z autorów). Mamy 10 pażdziernika, a materiały jeszcze mają klauzulę "tajne/poufne" i są dostępne tylko dla ograniczonej grupy.
Reformy nikt nie powinien się obawiać, chyba że reformatorzy szykują rewolucję i do ostatniej chwili chcą opóżnić konsultacje jeżeli wogóle takowe będą.
_________________
s.o.
 
     
adassho 
Wypowie się, choć w ostateczności
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 28 Wrz 2008
Posty: 7
Sk±d: Zachodniopomorskie
Wys³any: Sob Pa¼ 11, 2008 2:10 am   

Tak naprawdę to na ostatnią chwile dowiemy się co i jak... A i tak trzeba będzie robić wszystkie uprawnienia jakie będą potrzebne. :cool:

[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 2:16 am ]
Tak naprawdę to bardzo ważny temat bo niebawem dowiemy się iż trzeba będzie robić dodatkowe kursy i nagę wszyscy się obudzą . :shock:
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Sob Pa¼ 11, 2008 12:09 pm   

Aby kolejny raz uspokoić atmosferę informuję że projekt ma być poddany do zatwierdzenia Zarządowi Głównemu WOPR na zebraniu w grudniu 2008r.
Więc jest jeszcze sporo czasu. Nad projektem pracuje wielu ludzi: specjalistów, ratowników, metodyków. Dajmy im czas na stworzenie wartościowego programu.
Jeszcze raz proszę o cierpliwość.

adassho napisa³/a:
trzeba będzie robić dodatkowe kursy

Warto rozejrzeć się za kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP). Ten kurs będzie kluczowym "uprawnieniem" ratownika po wejściu reformy szkolenia.
Najbliższy kurs organizowany jest w Zachodniopomorskim WOPR

baca
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Sob Pa¼ 11, 2008 1:51 pm   

Jeśli wprowadza się reformę to wszyscy nią zainteresowani powinni mieć możliwość zapoznania się z jej założeniami odpowiednio wcześniej i odpowiednio do zmian się przygotować. Informacja iż grudniowy ZG zatwierdzi jej założenia, a następnie zostanie poinformowane "pospółstwo" dla mnie osobiście jako członka WOPR jest kpiną, a jako delegat czuje się obrażany i mam wrażenie jakże jestem potrzebny potrzebny wyłączniedo właściwej pracy "maszynki do głosowania" . Założenia reformy powinny być podane na zjeżdzie co niestety nie nastąpiło. Wąskie grono opracowujące koncepcje zmian czyje się jako elitarna grupa decyzyjna, którym nie potrzebne są sugestie i ewentualne porady innym w tym temacie. Obce niektórym osobom są konsultacje choćby takie jak przy zmianach w oświacie czy w procesie legoslacyjnym poprzedzającym wydanie ustaw czy rozporządzeń.
_________________
s.o.
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Sob Pa¼ 11, 2008 7:46 pm   

baca
Warto rozejrzeć się za kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP). Ten kurs będzie kluczowym "uprawnieniem" ratownika po wejściu reformy szkolenia.


dokładnie kolega baca ma racje zacznijmy już się rozglądać nad kursami KPP bo to będzie priorytet .
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytañ do SQL: 16