www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Pi Maj 25, 2012 3:15 pm
Niedyskretne pytanie
Autor Wiadomo
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Skd: buu
Wysany: Pi Kwi 06, 2007 6:31 pm   

ciekawe co będzie jak nasze plaże zaleją ratownicy ze wschodu :)
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Doczy: 25 Lip 2005
Posty: 414
Skd: Starogard Gdański Opole Poznań
Wysany: Pi Kwi 06, 2007 7:52 pm   

Dzięki za krytykę, ale według mnie MŁODSZY RATOWNIK dostający dobre warunki mieszkaniowe i całodzienne wyżywienie w restauracji nie powinien narzekać, że zarabia 400-500zł na miesiąc skoro i tak NIE PONOSI odpowiedzialności. Cały czas pisze o Młodszych Ratownikach, a Wy atakujecie tekstami z zawodowym ratownictwem :roll:

Jeśli ktoś zainwestował w swoje szkolenie kupę kasy to normalne, że nie zgodzi się na 400zł pracując na etacie RW. Normalne też że za 400zł nikt nie utrzyma rodzina.

A teraz szczerze :!: Jest tu jakiś kozak, który emeryturę chce wypracować na basenie :?:
Jeśli ktoś chce z ratownictwa wodnego w Polsce utrzymać rodzinę to albo jest przekręt i będzie robił przekręty albo jest nienormalny bo nie wydoli :!:

Jako ratownik wodny nie podjąłbym pracy na żadnym akwenie (jezioro, morze) jeśli nie dostanę porządnej michy, spania i kasy. Dlaczego? Bo szanuję siebie i swoją robotę poza tym wiem, że jeśli coś spieprzę to czeka mnie świat zza krat. Ale młodszy ratownik to stopień przejściowy, to właściwie praktyka przed prawdziwą pracą, gdzie MR powinien się uczyć, a nie zbijać kokosy, kiedy główną robotę odwala wodny.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Pi Kwi 06, 2007 8:46 pm   

KcK napisa/a:
Ale młodszy ratownik to stopień przejściowy, to właściwie praktyka przed prawdziwą pracą, gdzie MR powinien się uczyć, a nie zbijać kokosy, kiedy główną robotę odwala wodny.

roznie to bywa. czasem to ten mlodszy wszystko robi za wodnego i jeszcze nic nie dostaje. w pracy powinien byc zespol a nie wyzysk. jesli ty masz 600 to on niech ma 400 ale nie ze Ty zarabiasz 1400 a on 400. przesada...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Skd: buu
Wysany: Sob Kwi 07, 2007 1:35 am   

Młodszy ratownik, jeśli skończy 18 lat jest równie odpowiedzialny co wodny.
A po drugie - znam sarszych panów żyjących z ratownictwa (są to już instruktorzy zarówno ratownictwa jak i pływana) którzy całe życie związali z wodą, i mają się bardzo dobrze.
Pozdrawiam!
 
     
ewelinka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczya: 31 Sie 2006
Posty: 115
Skd: ŻARY
Wysany: Sob Kwi 07, 2007 11:30 am   

Cytat:
A teraz szczerze :!: Jest tu jakiś kozak, który emeryturę chce wypracować na basenie :?:
Jeśli ktoś chce z ratownictwa wodnego w Polsce utrzymać rodzinę to albo jest przekręt i będzie robił przekręty albo jest nienormalny bo nie wydoli :!:


Tak ja znam taka osobe i to nie jedna min jest to moj tato i zapewnia Cie ze nie robi on i inni ratownicy z ktorymi pracuje zadnych przekretow!!!


Pozdrawiam
 
 
     
elkotos 
Forumowicz WOPR



Doczy: 11 Mar 2007
Posty: 38
Skd: Lublin
Wysany: Sob Kwi 07, 2007 2:12 pm   

Napewni z pracy na akwenachj się nie wyżywi nawet jednej osoby ale wakacje rodzinie można zapewnić, bo można się dogadac że np. masz normalną pensje (lub minimalnie mniejszą), 3posiłki (TY i 2osoby) jest to mały koszt dla ośrodka wydającego 200-300posłków a domek i tak masz więc to żadne dodatkowe koszta.
W ciągu roku to już inna sprawa. Praca mało ambitna, nierozwojowa, ale zarabiasz więcej niż w biedronce, a praca nieporównywalnie lzejsza (musisz tylko być trzeźwym i się nie spóźniać) i pewna. Jedynie odpowiedzialnoc dużo większa.
A że praca niemęcząca to możesz sobie dorobić gdzieś a masz możliwości np jako instruktor.
Poza tym są dodatkowe profity (zależy gdzie pracujesz), możesz korzystać z baseny, nie tracąc czasu na dojazd, jedynie wcześniej przychodząc do pracy lub zostając po (ja trenuję ratownictwo sportowe i pływanie) a czasami i innych obiektów sportowych.
Niestety tak nie jest na wszystkich basenach, wszystko jak zawsze zależy od tego gdzie trafisz.
Pozdro

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 2:19 pm ]
Cytat:
A teraz szczerze :!: Jest tu jakiś kozak, który emeryturę chce wypracować na basenie :?:
Jeśli ktoś chce z ratownictwa wodnego w Polsce utrzymać rodzinę to albo jest przekręt i będzie robił przekręty albo jest nienormalny bo nie wydoli :!:

PS nie mam zamiaru siedzieć na basenie do końca życia na razie to idealna praca bo trenuję i studiuję ale nie mam zamiaru zmieniac pracy na inna tylko dlatego że dostanę więcej o 200PLN a nie bede miał możliwości dorobienia i będe sie stresował.
_________________
Kim się czujesz tym się stajesz

www.pomaranczowi.ovh.org
 
     
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Skd: buu
Wysany: Sob Kwi 07, 2007 2:25 pm   

po pierwsze - ratownik nie tylko ślęczy na basenie, bo po to wymyślono kolejne stopnie w ratownictwie, żeby uniknąć tegoż. Może równie dobrze udzielać lekcji pływania (indywidualne i grupowe - bardzo dobrze opłacane!!), organizować kursy ratownicze MR i RW (już jako instr. wopr), sędziować na zawodach (kolejne uprawnienia wymagane), prowadzić sekcje pływackie (czy innych sportów wodnych) w miejscu swojej pracy - WSZYSTKO TO JEST PREMIOWANE!
A poza tym jest jeszcze wiele wiele innych czynności lepiej lub gorzej płatnych, którymi może zajmować się odpowiednio wykwalifikowany ratownik WOPR w stopniu instruktora. Więc - chcieć - to móc. Nie są to kokosy, ale myślę, że pracując sumiennie i na prawdę ciężko (nie przekraczając wymiaru 8 godzin pracy dziennie) można osiągnąć co najmniej średnią krajową.
Pozdrawiam
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Doczy: 25 Lip 2005
Posty: 414
Skd: Starogard Gdański Opole Poznań
Wysany: Sob Kwi 07, 2007 6:37 pm   

Cytat:
roznie to bywa. czasem to ten mlodszy wszystko robi za wodnego i jeszcze nic nie dostaje. w pracy powinien byc zespol a nie wyzysk. jesli ty masz 600 to on niech ma 400 ale nie ze Ty zarabiasz 1400 a on 400. przesada...


Zgadza się, czasem młodszy odwala całą robotę, a wodny ogranicza się do "Młody zrób to... tamto i jeszcze tamto... Biegiem!!!" Znam to z własnego doświadczenia :???:
Jednak jeśli wodny dostaje 800zł a młodszy 400zł to nie widzę tu wyzysku młodych. Mówię o kwotach przy całodzienny wyżywieniu i porządnych warunkach bytowych.

Gaylord jak sam napisałeś ich praca to nie tylko pilnowanie kąpiących się, ale również przeprowadzanie kursów, szkoleń itd. a to są dodatkowe profity. Przypominam, że mówiliśmy o ludziach pracujących jako ratownicy na kąpieliskach :wink: w sezonie letnim a konkretnie o Młodszych Ratownikach

Ewelinka całe życie pracuje jako ratownik?? Na basenie poza sezonem, a w sezonie na innych kąpieliskach?? Gratuluję, ale domyślam się że kokosów z tego ratownictwa nie ma i wątpię by ktoś chciał tak pracować przez całe życie.

Wydaje mi się, że odbiegamy nieco od tematu. Proponuję założyć tipic: od młodszego ratownika do kariery :grin: Tam omówimy kwestię instruktorów, kursów i wszelkich profitów związanych z początkami jakimi były stopnie MR i praca na kąpielisku w wakacje. Co do głównego wątku nadal uważam, że Młodszy Ratownik ogólnie biorąc zarabia mało i nie utrzyma z tego rodziny bo nie jest to praca na całe życie :)

Pozdrawiam- uparty (konsekwentny lepiej brzmi) KcK
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
elkotos 
Forumowicz WOPR



Doczy: 11 Mar 2007
Posty: 38
Skd: Lublin
Wysany: Pon Kwi 09, 2007 12:49 pm   

Gaylord napisa/a:
Nie są to kokosy, ale myślę, że pracując sumiennie i na prawdę ciężko (nie przekraczając wymiaru 8 godzin pracy dziennie) można osiągnąć co najmniej średnią krajową.
Pozdrawiam

Teoretycznie nie można dorabiać w ciągu tych 8 godzin bo jesteś wtedy ratownikiem i nie możesz w tym czasie np prowadzić nauki pływania ale w praktyce to rzeczywiście bywa tak.
Ale masz możliwość po pracy zostać.
_________________
Kim się czujesz tym się stajesz

www.pomaranczowi.ovh.org
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Pon Maj 07, 2007 5:17 pm   

U nas to zależy od wieku.
Jeżeli ma ukończone 18 lat. to moze pracować normalnie na cały etat i wtedy musi dostać na rękę około 700 zł (najniższa Krajowa) jeżeli niema ukończonych 18 lat może pracować tylko na Pól etatu wiec dostanie około 400 zł.
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Battles 
Wypowie się, choć w ostateczności
MRW|:)



Wiek: 32
Doczy: 22 Sie 2007
Posty: 8
Skd: Koszalin
Wysany: Sro Sie 22, 2007 11:29 pm   

KcK napisa/a:
t0ma5 powiedz mi gdzie młodszy ratownik dostaje 1400zł + micha + spanie ?? To będe pracował jako młodszy bo widze, że można więcej zarobić niż będąc starszym ratownikiem :shock:


Mielno :) 1400 zł zarabia RW (z tego co wiem) Robiłem godziny społeczne w Mielnie.
Chłopaki maja właściwie wakacje za free obiady+kolacje za kolonie. i do tego spanie na Chmielnej.
 
 
     
kolbi 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Doczy: 02 Pa 2006
Posty: 66
Skd: Pomorskie
Wysany: Pi Sie 24, 2007 8:44 am   

1400zl brutto czy netto?
 
 
     
Kwiatek_pl 
Młodszy Forumowicz
Kwiatek



Wiek: 43
Doczy: 23 Sie 2007
Posty: 23
Skd: Skąś
  Wysany: Nie Sie 26, 2007 12:42 pm   

Witam,

Czy odbywając godz. społeczne nad morzem także się ma zakwaterowanie ?
Troszkę głupie pytanie, ale wole wiedzieć :mrgreen:
 
     
sniper108 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 38
Doczy: 29 Kwi 2007
Posty: 81
Skd: Wrocław
Wysany: Nie Sie 26, 2007 1:22 pm   

Kwiatek_pl wszystko zależy od tego co ci zaoferuje pracodawca :smile:
 
 
     
Kwiatek_pl 
Młodszy Forumowicz
Kwiatek



Wiek: 43
Doczy: 23 Sie 2007
Posty: 23
Skd: Skąś
Wysany: Nie Sie 26, 2007 1:27 pm   

tak myślałem, ale chciałem się upewnić ;-)

Dziękuj ;]
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17