www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Pi± Maj 25, 2012 3:15 pm
Niedyskretne pytanie
Autor Wiadomo¶æ
uapa 
Wypowie się, choć w ostateczności
młodszy ratownik


Wiek: 32
Do³±czy³: 09 Maj 2007
Posty: 14
Sk±d: Lublin
Wys³any: Nie Sie 26, 2007 2:58 pm   

Chyba najważniejsze jest, żeby mieć michę i spanie, wtedy nie musisz się już o to martwić we własnym zakresie. A kasa? Wiadomo bywa różnie.Chyba czasami trzeba po prostu poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrej oferty.

Jeżeli chodzi o utrzymywanie się z ratownictwa- jest to na pewno możliwe. Jak w każdym zawodzie trzeba się dokształcać i zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Z samymi papierami RW pewnie ciężko byłoby wyżyć ale Gaylord już opisał jak można się rozwinąć w tym temacie, nie będę go powtarzał.
_________________
Każdy problem ma rozwiązanie. Nie ma rozwiązania- nie problemu!
 
 
     
MrUkAs 
Doświadczony Forumowicz WOPR
WOPR



Wiek: 39
Do³±czy³: 27 Lut 2007
Posty: 42
Sk±d: Ostrzeszów
Wys³any: Nie Sie 26, 2007 3:52 pm   

Gaylord napisa³/a:
Może równie dobrze udzielać lekcji pływania (indywidualne i grupowe - bardzo dobrze opłacane!!),


Jesli nie ma instruktora plywania to legalnie nie moze, bo przepis mowi jasno, ze aby nauczac (obojetnie czego) trzeba miec przeszkolenie pedagogiczne. Nielegalnie owszem, bo w Polsce to jest tak co tansze to bardziej oblegane. A wiadomo, ze ratownik, ktory nie ma papierow instruktora, badz tez ukonczonej uczelni AWF musi rzadac mniej, niz instruktor, itd.
 
 
     
Michal_tarnow 
Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 21 Lis 2007
Posty: 26
Sk±d: Tarnów
Wys³any: Nie Lut 17, 2008 7:05 pm   

A ja z takim trochę innym pytaniem. Jaki jest taki w miare dobry wynik na 25m kraulem? bo sa zawody szkolne chce sie zglosci ale nie wiem czy jest sens :mrgreen: . Mój najlepszy czas to 18.03 :wink: Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
_________________
MRW 2008
 
 
     
lukas-k 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Wrz 2006
Posty: 150
Sk±d: Lublin
Wys³any: Nie Lut 17, 2008 7:08 pm   

Michal_tarnow napisa³/a:
A ja z takim trochę innym pytaniem. Jaki jest taki w miare dobry wynik na 25m kraulem? bo sa zawody szkolne chce sie zglosci ale nie wiem czy jest sens :mrgreen: . Mój najlepszy czas to 18.03 :wink: Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
zależy na jakim poziomie dobry...
 
     
elkotos 
Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 11 Mar 2007
Posty: 38
Sk±d: Lublin
Wys³any: Nie Lut 17, 2008 7:43 pm   

Poszukaj sobie wyników z jakiejś "ligi międzyszkolnej" czy w czym tam chcesz startować.
Na zawodach miedzyszkolnych wystarczy pływać mniej-więcej 14s ale pływacy pływają poniżej 11s.
Pozdrawiem
_________________
Kim siÄ™ czujesz tym siÄ™ stajesz

www.pomaranczowi.ovh.org
 
     
lukas-k 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Wrz 2006
Posty: 150
Sk±d: Lublin
Wys³any: Nie Lut 17, 2008 7:48 pm   

elkotos napisa³/a:
Na zawodach miedzyszkolnych wystarczy pływać mniej-więcej 14s ale pływacy pływają poniżej 11s.
Ale zazwyczaj na międzyszkolnych startują też pływacy. Na lubelskiej licealiadzie na 50 dow podium zamknęło się ok 25.4. A jak łatwo się domyślić wszystkie miejsca na podium zajeli pływacy/czki.
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Nie Lut 17, 2008 9:55 pm   

Na międzyszkolnych nie jest wcale lekko, ale na szkolnych raczej przy dobrym starcie można coś wygrać. Pamiętaj, żeby się nie zniechęcać nawet jeżeli pójdzie kiepsko. Trzeba wziąć się za trening i na następnych zawodach będziesz miał już niezły czas:)
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Michal_tarnow 
Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 21 Lis 2007
Posty: 26
Sk±d: Tarnów
Wys³any: Nie Lut 17, 2008 10:59 pm   

i tutaj kolejne pytanie jesli chodzi o start, to lepiej stać obiema nogami z przodu, czy lepiej mieć jedną nogę z tył, bo chyba tak sie lepiej można odbic :razz: . Może nie małe ale jakieś pocieszenie z dnia na dzien poprawilem sie o 2sekundy :mrgreen: . I jeszcze jedno pytanie czy lepiej wykonywac szybie i pełne ruchy rękami czy lepiej bardzo szybko i nie pełne ruchy, tylko sobie skracać, co daje lepszy efekt :?: :wink: Pozdrawiam Michał.
_________________
MRW 2008
 
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 464
Sk±d: Tarnów Beverly
Wys³any: Pon Lut 18, 2008 12:07 am   

Michal_tarnow napisa³/a:
jesli chodzi o start, to lepiej stać obiema nogami z przodu, czy lepiej mieć jedną nogę z tył

Generalnie lepiej jedna noga z tylu ale ja np. wole z dwoch nog. Kwestia wycwiczenia.

Michal_tarnow napisa³/a:
czy lepiej wykonywac szybie i pełne ruchy rękami czy lepiej bardzo szybko i nie pełne ruchy, tylko sobie skracać

Powinienes zaczac od wycwiczenia techniki plywania. Dlugie pelne ruchy rekami z dokladnym czuciem wody. Im mniej ruchow wykonasz na dlugosci basenu tym lepiej. Oczywiscie w granicach mozliwosci nie tracac przy tym na szybkosci pokonywanego odcinka. Powinny byc dokladne i z perfekcyjnym czuciem wody.
Przytocze tu ciekawostke o 'caru kraula' Popovie. Potrafil godzinami lezec na krawedzi basenu i cwiczyc ruchy reka w wodzie wlasnie po to zeby ja idelanie wyczuc. ;)
_________________
q(-_-)p
 
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pon Lut 18, 2008 8:03 am   

co do ruchów - to w zupełności zgadzam sie z wypowiedzia poprzednika...
...a co do startu? z dwóch nóg (grab) jest na pewno mocniejszym startem, natomiast z jednej (track) jest szybszym....musisz sam wybrać jak jest Ci lepiej - ja skacze z jednej...

Pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
lukas-k 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Wrz 2006
Posty: 150
Sk±d: Lublin
Wys³any: Pon Lut 18, 2008 2:58 pm   

Michal_tarnow napisa³/a:
i tutaj kolejne pytanie jesli chodzi o start, to lepiej stać obiema nogami z przodu, czy lepiej mieć jedną nogę z tył, bo chyba tak sie lepiej można odbic
jak komu wygodniej ja wole grab od track startu.
Michal_tarnow napisa³/a:
I jeszcze jedno pytanie czy lepiej wykonywac szybie i pełne ruchy rękami czy lepiej bardzo szybko i nie pełne ruchy, tylko sobie skracać, co daje lepszy efekt
Każy pływak z czasem wykształca swoją własną niepowtarzalną technike. Znajdż sobie na youtube wyscig gdzie Nystrand bije rekord na 50 dow i porównaj z techniką Popova. Nystrand klasyczny wiatrak a Popov idealna technika. Jednak jezeli dopierdo zaczynasz pływać to raczej popracuj nad techniką.
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Wto Lut 19, 2008 9:16 am   

ad. 1 Jeżeli ne masz dobrze wyćwiczonego startu z dwóch nóg lepiej startować z jednej, bo w momencie kiedy dostajesz komendę "na miejsca" nie możesz już wymachiwać rękami (sędzia mógłby się czepić, że przeszkadzasz innym- prowokujesz do przedwczesnego startu).

ad. 2 Styl płynięcia to kwestia tego co Ci najbardziej leży. Ja osobiście preferuję przy 50m maksymalnie szybkie ruchy (nie siłowe!!!) i dobrą technikę...
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Bazyl222 
MÅ‚odszy Forumowicz
Bazyl222


Wiek: 30
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 16
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Wto Lut 19, 2008 3:37 pm   

Technika to podstawa : ) Ja żałuje że w pływaniu nie ćwiczyłem jej kiedyś bo by mi sie przydała : ) Ale tak samo jest w tańcu (tańczę nowoczesny :) Hip Hop Jazz itp. ) i kaleczyłem sie z jedna figurą okropnie po miesiącu treningu instruktorka powiedziała ze robię najlepiej to w grupie : ) Więc pamiętaj technika to podstawa : )
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sro Lut 20, 2008 3:08 am   

MODERATOR
proponuje wrocic do tematu.
Michal_tarnow napisa³/a:
A ja z takim trochÄ™ innym pytaniem
to raczej bardzo inne pytanie i radze zakladac nowy watek bo nastepnym razem nagroda bedzie ostrzezenie.
MODERATOR
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Michal_tarnow 
Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 21 Lis 2007
Posty: 26
Sk±d: Tarnów
Wys³any: Czw Lut 21, 2008 4:52 pm   

Nie chcialem zakladac nowego tematu bo potem by było, czy nie wiem co to wyszukiwarka :razz: Jeszcze jedno pytanko czy za kurs się dopiero płaci po przejściu egzaminu początkowego?
_________________
MRW 2008
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 18