www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Otwarty przez: immortal
Sob Maj 15, 2010 5:27 pm
CZARNA LISTA PRACODAWCÓW
Autor Wiadomo
Ginter47 
Forumowicz WOPR



Doczy: 07 Mar 2009
Posty: 26
Skd: A po co to komu
Wysany: Sro Mar 31, 2010 12:28 am   

Rzadko na te forum zaglądam, ale jak już co nieco przeczytam, a jak jeszcze wcześniej zobaczę sam na własne oczy to opinią dzielę się wraz z innymi tak jak nasz Pan Bóczek nakazał i nie omieszkam powiedzieć to co jest prawdą. A lepiej poznać gorzką prawdę niż słodkie kłamstwo. Co do Niechorza. Pracowałem w Niechorzu. Pracowałem. (Kiedy? Nieistotne to dla nikogo, DLA NIKOGO(!!!!!), ponieważ nikomu to nie przyda chwały, nie doda splendoru itp. To wyłącznie moja sprawa. Nikomu nie muszę się z tego spowiadać i ABSOLUTNIE nie będę tego robił). I powiedziałem sobie: NIGDY WIęCEJ U PRYWATNEGO GESTORA.

Ale wcześniej też napisałem taką istotną rzecz co do prywatnych gestorów zarządzającymi wspomnianymi na czarnej liście pracodawców kąpieliskami:
"...nasuwa mi się pewne pytanie które mnie zastanawia, a innych pewnie też. Dlaczego za tych wszystkich pracodawców - prywatnych gestorów z nad naszego morza nie weźmie się jakaś kontrola dajmy na ten przykład - Państwowa Inspekcja Pracy. Niech wpadną na te wymienione kąpieliska, niech wezmą tych gestorów pod lupę, nałożą kary finansowe i to takie z górnej taryfy, lub inne sankcje prawne niech nałożą i skończą się te paranoje. Ale...hm...w końcu żyjemy... Taaak. Aż czasem chce się powiedzieć - "A to Polska właśnie"
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Sro Mar 31, 2010 12:35 am   

Cytat:
"...nasuwa mi się pewne pytanie które mnie zastanawia, a innych pewnie też. Dlaczego za tych wszystkich pracodawców - prywatnych gestorów z nad naszego morza nie weźmie się jakaś kontrola dajmy na ten przykład - Państwowa Inspekcja Pracy. Niech wpadną na te wymienione kąpieliska, niech wezmą tych gestorów pod lupę, nałożą kary finansowe i to takie z górnej taryfy, lub inne sankcje prawne niech nałożą i skończą się te paranoje. Ale...hm...w końcu żyjemy... Taaak. Aż czasem chce się powiedzieć - "A to Polska właśnie"


to zadzwon do PIP ze Cie ktos w #$%#$%^ zrobil a nie teraz bedziesz krzyczal, temat zaczyna sie bardzo rozmywac i za duzo zadymy jest
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Ginter47 
Forumowicz WOPR



Doczy: 07 Mar 2009
Posty: 26
Skd: A po co to komu
Wysany: Sro Mar 31, 2010 12:40 am   

Witaj "noname89". Wczoraj zamieściłem taki o to komentarz:
Rzadko tu wprawdzie zaglądam, ale jak już jestem to czytam te wypowiedzi i te starsze i te nowsze. I tak nasuwa mi się pewne pytanie które mnie zastanawia, a innych pewnie też. Dlaczego za tych wszystkich pracodawców - prywatnych gestorów z nad naszego morza nie weźmie się jakaś kontrola dajmy na ten przykład - Państwowa Inspekcja Pracy. Niech wpadną na te wymienione kąpieliska, niech wezmą tych gestorów pod lupę (niech zobaczą co robią za przekręty), nałożą kary finansowe i to takie z górnej taryfy, lub inne sankcje prawne niech nałożą i skończą się te paranoje. Ale...hm...w końcu żyjemy... Taaak. Aż czasem chce się powiedzieć - "A to Polska właśnie".
Tak więc noname89 - pracownicy z Państwowej Inspekcji Pracy powinni dobrać się tym wymienionym panom do skóry i zrobić z nimi raz na zawsze porządek. Pozdrawiam Cię :-)

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 12:45 am ]
Witaj "Osiola". "... temat zaczyna sie bardzo rozmywac i za duzo zadymy jest."
Zgadzam się z Tobą, ale też nie można pozwolić na takie poczynania. Ale jak też wspomniałem - w końcu żyjemy w kraju gdzie wszystko jest możliwe. Pozdrawiam.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Sro Mar 31, 2010 11:42 am   

Hmm... ani konkretów, ani poziomu...

Kolejne posty, Nie zawierające KONKRETNYCH ARGUMENTÓW mówiących o wadach lub zaletach danej miejscowości będą nagradzane Ostrzeżeniami. Wyzywanie się od Tchórzy czy Frajerów nic nie wnosi do tego tematu a pokazuje tylko żałosny poziom jaki czasem panuje na tym Forum...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Sty 25, 2012 7:20 pm   

Jakiś czas temu znalazłem ogłoszenie na temat pracy na pływalni Kabaty, firma AquaFit, w Warszawie. Pracy nie szukałem, ale z ciekawości wysłałem CV.
Ogłoszenie wydawało się zachęcające: "Zatrudnimy ratownika wopr na etat, praca od pon do pt. Prosimy wysłać mailem CV i proponowaną pensję. Możliwość dorobienia jako Instruktor Pływania podczas pracy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami".

W ogłoszeniu nie zgadzało się zupełnie nic: pensja, rodzaj umowy, wolne weekendy. W dodatku amatorskie podejście do ratownika: rozmowa kwalifikacyjna na korytarzu, gdzie każdy słyszy rozmowę, nie zapoznanie się wcześniej z dokumentacją ratownika (CV), pytania nie związane z pracą.


Nie polecam :wink:
 
     
Młoody 
Stały bywalec


Pomg: 1 raz
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 537
Skd: chleb!
Wysany: Czw Sty 26, 2012 2:18 am   

DevU Ty to teraz jesteś taki dochodzeniowiec w WOPRze :razz:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Sty 26, 2012 9:20 am   

Taka bywa cena za wprowadzanie ludzi w błąd i zabieranie im cennego czasu :wink: Przecież nie chodzę na grzyby żeby zbierać jagody :roll:
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 183
Skd: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wysany: Wto Sty 31, 2012 12:58 pm   

W normalnych krajach przy ogłoszeniu o prace podaje się kwotę wynagrodzenia. U nas nie - prowadzi to do wyniszczającego dumpingu, ale przecież o to chodzi pracodawcom.
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Wto Sty 31, 2012 5:28 pm   

pytanie: "ile chce pan zarabiac??" jest najglupszym pytaniem na interview. ja chce 100000000 zl netto a Wy??
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
siłaczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczya: 09 Sty 2012
Posty: 162
Skd: Pomorze
Wysany: Sro Lut 01, 2012 10:49 am   

To zadzwoń do Radia Zet :wink:
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Lut 01, 2012 6:22 pm   

kovalsz napisa/a:
pytanie: "ile chce pan zarabiac??" jest najglupszym pytaniem

Zgadzam się. Ceniący się ratownik krzyknie 2000zł, ten po kursie 1200, a co nie którzy studenci 1500zł. Z tej trójki łatwo wybrać jedną "idealną" osobę. Poza tym, co roku można zmieniać pracownika i biznes się kręci :cool:
 
     
misiek600 
Młodszy Forumowicz



Doczy: 05 Lip 2011
Posty: 15
Skd: Lublin/Warszawa
Wysany: Wto Cze 19, 2012 8:00 pm   

Sytuacja opisywana przez DeVu niestety ma odzwierciedlenie na wielu obiektach.

Ja dopisuje firmę ARTO S.C T. Sułkowski, A. Tokarski

Park Wodny Warszawianka


Mogę powiedzieć tylko jedno: Kołhoz. :evil:
_________________
"Pośród zgiełku i pośpiechu, spokojnie idź..."
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Cze 19, 2012 9:39 pm   

misiek600 napisa/a:
Ja dopisuje firmę ARTO S.C T. Sułkowski, A. Tokarski

Park Wodny Warszawianka


Mogę powiedzieć tylko jedno: Kołhoz. :evil:


Pracowałem tam 3 lata temu i nic się nie zmieniło :lol:

P.S. Jak tam Shrek i Fiona? :lol:
 
     
misiek600 
Młodszy Forumowicz



Doczy: 05 Lip 2011
Posty: 15
Skd: Lublin/Warszawa
Wysany: Sro Cze 20, 2012 10:35 am   

DeVu, tak coś mi się wydawało, że tam pracowałeś, gdzieś już się przewinęło ARTO....


Panowie to jest dramat jakiś.


Po pół roku pracy i próśb do kierownika, udało mi się wyżebrać, aby na obiekcie była butla z tlenem medycznym. - argument kierownika "bo tu się nic nie dzieje"


Ponad 3 miesiące defibrylator stał rozładowany - mimo prośby o oddanie go do serwisu. - argument kierownika patrz wyżej.


Zarobki i umowy - bez komentarza.

Podejście do pracownika - bez komentarza.

Pracownicy trzymani bez UPRAWNIEŃ - jest jedna faworytka, pracownik idealny, niewolnik.
DeVu z pewnością wie o kim mowa.


Rekordowa zmiana w weekend (ten ostatni długi Boże Ciało) 6 osób na zmianie - 4 MŁODSZYCH RATOWNIKÓW.


Młodsi ratownicy kupują uprawnienia RW, bez mrugnięcia okiem. Tak samo KPP. I jest pięknieee ;]


Ogólnie wszystko od ponad 6/7 lat do góry kółkami. Jak szedłem tam do pracy - nie wierzyłem we wpisy w necie - sądziłem, że to nie możliwe. I się zdziwiłem...


300-400 ratowników już przeszło przez te "firmę" (bardziej mi pasuje agencja niewolników) ?


Czy w Polsce ktoś w ogóle kontroluje ten "pierdolnik"? Czy tylko udaje?
_________________
"Pośród zgiełku i pośpiechu, spokojnie idź..."
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Cze 20, 2012 11:23 am   

misiek600 napisa/a:
Po pół roku pracy i próśb do kierownika, udało mi się wyżebrać, aby na obiekcie była butla z tlenem medycznym. - argument kierownika "bo tu się nic nie dzieje"

Widocznie kierownik zapomniał jak na jego zmianie i niecce w części rekreacyjnej topił się dzieciak, którego ledwo uratowałem.
misiek600 napisa/a:
Ponad 3 miesiące defibrylator stał rozładowany - mimo prośby o oddanie go do serwisu. - argument kierownika patrz wyżej.

A tak się szczycili defibrylatorem. Każdego nowo przyjętego ratownika specjalnie szkolili z BLS/AED. Cóż, ponoć mamy kryzys :lol:
misiek600 napisa/a:
Pracownicy trzymani bez UPRAWNIEŃ - jest jedna faworytka, pracownik idealny, niewolnik.

Za moich czasów nie było numerów z brakiem uprawnień. Jak odchodziłem z pracy to powiedziałem koleżance żeby się ogarnęła i przejrzała na oczy ale z drugiej strony ona nigdzie indziej pracy nie dostanie :lol:
misiek600 napisa/a:
Młodsi ratownicy kupują uprawnienia RW, bez mrugnięcia okiem. Tak samo KPP.

Z KPP nie słyszałem. A sternika motorowodnego już wycofali ? :lol:

Jeżeli chcecie się pośmiać to zapraszam do tego tematu: http://www.forum.wopr.net.pl/topics35/2167.htm


Pozdrawiam!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapyta do SQL: 18