www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Potwierdzenie przez lekarza zdolności do pracy
Autor Wiadomo¶æ
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 7:23 pm   

Nie musi to być zaden lekarz sportowy. Ja poprostu poszedłem do lejkarza rodzinnego, powiedziałem ze potrzebny jest potwierdzenie do pracy. Lekarka nie miała żadnych ale. Jak to nam instruktor powiedział " nie wiem do jakiego lekarza macie iść.. dla mnie to może być nawet ginekolog "... jaja były.. wg mnie chodzi o to aby było potwierdzenie. Sama pięczatka jest ubezpieczeniem dla nas. Jeśli lekarz opieczentuje np bez badania- bo jest to moze ciocia lekarka, mama lekarz albo nie chciało się mu badac bo powiedzieliscie o co chodzi- a potem wam sie cos stanie.. to najwyzej lekarz bedzie miał przewalone.
 
     
ewelinka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 31 Sie 2006
Posty: 115
Sk±d: Å»ARY
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 7:30 pm   

Ja znam taki oddział WOPR-u gdzie ich prezez zbiera raz w roku patenty i sam podbija pieczatki zamiast lekarza. Lekka przesada!!!
 
 
     
vielki 
Forumowicz WOPR
MÅ‚odRZy RatoFnik :)



Wiek: 35
Do³±czy³: 07 Maj 2006
Posty: 39
Sk±d: Kozienice City
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 11:28 pm   

ja mam na to prosty sposób ;)

faktycznie TEORETYCZNIE wpis powinien dokonywac lekarz medycyny pracy ... :) ( ktoremu płaci sie za to ok 70 zł ! ! ! )
ale mozna to obejść w prosty sposob ;)
idziemy do lekarza rodzinnego :)
prosimy o zaświadczenie że mozemy uprawiać sporty wodne :)
takowe dostaniemy bez większego zgrzytu :)
następnie z takowym idziemy do WOPR-u ;) opłacamy składke ... i pokazujemy zaświadczenie :)
wopr wbija składke i badania :)
i w ten piekny sposob 70 zł zostaje w kieszeni :)
_________________
2000 - Żeglarz Jachtowy
2004 - Sternik motorowodny
2004 - Licencja na holowanie narciarza
2006 - MÅ‚odszy Ratownik
http://tongue.0f.pl/neo/img/nie_banner.gif
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Wrz 03, 2006 8:29 am   

Vielki drogo macie lekarza medycyny pracy :) U mnie się płaci 20zł. Pomysł masz dobry ale przeciez pieczątka od lekarza powinna być w ksiażeczce wbita.
 
     
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Nie Wrz 03, 2006 11:52 am   

dziwie się wogle ze wy za to płacicie. Ja ide mówie co jest lekaż wpisuje... przeprowadzone badania profilaktyczne.. zdrowy.. podpis data...
 
     
vielki 
Forumowicz WOPR
MÅ‚odRZy RatoFnik :)



Wiek: 35
Do³±czy³: 07 Maj 2006
Posty: 39
Sk±d: Kozienice City
Wys³any: Nie Wrz 03, 2006 12:37 pm   

michal88 napisa³/a:
dziwie się wogle ze wy za to płacicie. Ja ide mówie co jest lekaż wpisuje... przeprowadzone badania profilaktyczne.. zdrowy.. podpis data...

U mnie jakoÅ› nie chce ...
ale słyszałem ze w innej przychodni w mieście to nawet osoba trzecia moze ksiazeczke zanieść i wbijają :)


DeVu takie życie ... na początku roku idzie 100 PLN (70 lekarz i 30 składka) od tak...
ale trzeba sobie radzić :)
_________________
2000 - Żeglarz Jachtowy
2004 - Sternik motorowodny
2004 - Licencja na holowanie narciarza
2006 - MÅ‚odszy Ratownik
http://tongue.0f.pl/neo/img/nie_banner.gif
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Wto Wrz 05, 2006 3:52 pm   

Hej!!

michal88 napisa³/a:
dziwie się wogle ze wy za to płacicie. Ja ide mówie co jest lekaż wpisuje... przeprowadzone badania profilaktyczne.. zdrowy.. podpis data...


pingod napisa³/a:
Poza tym chyba do 21 r.z NFZ refunduje takie badania, wiec polecam.


Chodzilo o przychodnie sportowe.

Nie mam pojecie dlaczego mialby to podpisywac lekarz medycyny pracy. Moze mi to ktos wytlumaczyc??

Pozdrawiam
 
     
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Sro Wrz 06, 2006 7:28 am   

wywyjec napisa³/a:
Nie mam pojecie dlaczego mialby to podpisywac lekarz medycyny pracy. Moze mi to ktos wytlumaczyc??

Lekarz potwierdza Twoja zdolnosc do pracy na dany rok kalendarzowy a tym wlasnie zajmuje sie lekarz medycyny pracy
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
     
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 128
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Sro Wrz 06, 2006 8:00 pm   

A ja mam siostre lakarza...:)
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pon Maj 07, 2007 7:33 pm   

Prawda jest jedna. Ani lekarze bardzo nie wiedzą czy mogą podbijać te badania, ani wopr nie wie jaki lekarz powinien je podbić(albo nie przywiązuje do tego wagi).

Moja przygoda z badaniami była taka
Poszedłem do lekarza Medycyny Pracy(w mojej przychodni) bo zostałem poinformowany ze ma odpowiednie uprawnienia, lekarka na mnie popatrzała i mając moja kartoteke zapytała tylko chorował pan na cos ostatnio? - "NIE" wiec wzięła pieczątkę i podbiła Nawet nic za to nie chciała.
Rok później poszedłem ponownie i nie było mojej pani doktor tylko inna w zastępstwie(tez lekarz Medycyny pracy) kiedy pokazałem jej legitymacje i powiedziałem o co chodzi zrobiła dziwna minę i powiedziała ze muszę zrobić badania "Morfologie oraz EKG". to ja jej na to ze ostatnio niczego takiego nie musiałem robić pani doktor poprostu mnie zbadała i podbiła a ta mi na to że "Nie podbije ratownikowi legitymacji bez tych badań"
że mi sie spieszyło bo wtedy musiałem mieć te badania ponieważ Robiłem Wodnego i na kursie sprawdzali badania następnego dnia tak wiec poszedłem do lekarza "Chirurga" który mieszka niedaleko mnie Ten podbił legitymacje bez zadnego "ale"
W woprze nawet nikt nie zapytał gdzie z tym byłem popatrzyli na pieczątke i oddali legitymacje.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
lukas-k 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Wrz 2006
Posty: 150
Sk±d: Lublin
Wys³any: Wto Maj 08, 2007 7:24 am   

ja co pół roku podbijam książeczkę zdrowia sportowca i potem kiedy płace składkę pani kochana z WOPRu mi podbija zdolność do pracy
 
     
marcini
[Usuniêty]

Wys³any: Pon Wrz 12, 2011 10:05 am   pomoc

Witam znalazłem ostatnio ciekawą prace w serwisie pracy Praca lekarz Warszawa i potrzebuje na wczoraj książeczki zdolności do pracy jak ją najszybciej zdobyć w warszawie.
 
     
Mn 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 07 Lis 2011
Posty: 16
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Nie Sty 08, 2012 7:28 pm   

Witam
Wybaczcie, że ciągnę stary temat, ale jestem w tym kompletnie zielony. Dlatego mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Jak wygląda praktyka? Po prostu idę do lekarza medycyny pracy i mówię, żeby mi podbił legitymacje? Są potrzebne jakieś skierowania? Lekarz po prostu mnie bada czy zleca masę innych badań (na mój koszt)? I ile z grubsza wychodzi kasy za całokształt? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WOPR w Zbąszyń



Wiek: 28
Do³±czy³: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk±d: ZbÄ…szyÅ„
Wys³any: Nie Sty 08, 2012 8:10 pm   

u nas wszyscy chodzili do lekarza pierwszego kontaktu i płacili po 30zł i nie było badań zmierzył ciśnienie i coś tam jeszcze nie wiem czy po reformie morze to być lekarz pierwszego kontaktu czy musi być to lekarz medycyny pracy
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wstań, nim pogrzebią Cię razem z godnością" Hemp Gru
 
 
     
Mn 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 07 Lis 2011
Posty: 16
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Nie Sty 08, 2012 8:18 pm   

Właśnie chodzi mi o to "po reformie". I jeszcze jedno: gdzie w nowych legitymacjach się to wbija? W dziale "uprawnienia do pracy w roku"? To chyba jedyne miejsce...
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytañ do SQL: 16