www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Potwierdzenie przez lekarza zdolności do pracy
Autor Wiadomo¶æ
Przecier 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 37
Do³±czy³: 06 Cze 2006
Posty: 5
Sk±d: Ostrów Wielkopolski
Wys³any: Wto Cze 06, 2006 11:13 pm   Potwierdzenie przez lekarza zdolnoÅ›ci do pracy

Jedno pyatnie. Czy wpis musi byc od lekarza sportowego ?? Moj lekarz rodzinny nie chce dac mi wpisu!! :/ od 3 lat robie dziesiatki badan ekg, eeg, mocz, krew, konsultacja z laryngologiem, okulista, rodzinnym, wazenie, mierzenie wzrostu klatki iiitd. u lekarza sportowego czy to potrzebne ?? fakt ze dostaje tez pieczatke do ksiazeczki CMAS aleeeeeee chyba to jest ogolna przesada czy na to sa jakies przepisy ??
 
 
     
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Do³±czy³a: 26 Lip 2005
Posty: 183
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Wto Cze 06, 2006 11:48 pm   

To nie przesada, pieczatka powinna byc z przychodni sportowej- bo tylko specjalista medycyny sportowej jest przeszkolony odpowiednio, zeby ocenic Twoja zdolnosc do podejmowania wysilku zwiazanego z dyscyplina sportu/praca.

Poza tym chyba do 21 r.z NFZ refunduje takie badania, wiec polecam.
_________________
Train one, save many.
 
 
     
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Sk±d: buu
Wys³any: Sro Cze 07, 2006 11:55 am   

mój rodzinny też miał początkowo jakieś 'ale' (bynajmniej nie ze wzgledu na zdrowie), ale w koncu zmiekl. A stempelek moze byc od jakiegokolwiek lekarza. Oczywiscie lepiej by bylo, gdydy stempel podchodzil od lekarza medycyny pracy.
  
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 36
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Sro Cze 07, 2006 3:52 pm   

Gaylord napisa³/a:
mój rodzinny też miał początkowo jakieś 'ale', ale w koncu zmiekl. A stempelek moze byc od jakiegokolwiek lekarza

Lekarz rodzinny nie może podbijać nam książeczek, on nie ma takiego prawa :!:

Pozdrawiam !!!
 
 
     
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Sk±d: buu
Wys³any: Sro Cze 07, 2006 3:57 pm   

to dlaczego mam stempel internisty lekarza rodzinnego w ksiazeczce ? Malo tego, zarzad lokalnego WOPRU powiedzial,ze to obojetne skad pochodzi ten stempel...
 
     
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Do³±czy³a: 26 Lip 2005
Posty: 183
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Sro Cze 07, 2006 5:52 pm   

Gaylord napisa³/a:
to dlaczego mam stempel internisty lekarza rodzinnego w ksiazeczce ? Malo tego, zarzad lokalnego WOPRU powiedzial,ze to obojetne skad pochodzi ten stempel...

Poniewaz to nie lokalny WOPR wbija pieczatke, ze jestes 'ZDOLNY', ale lekarz- i to lekarz bierze odpowiedzialnosc za poswiadczenie, ze jestes zdrowy.
 
 
     
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Sk±d: buu
Wys³any: Sro Cze 07, 2006 6:46 pm   

no, to chyba internista wystarczy. I jak WOPRowi wystarczy lekarz rodzinny-internista, to po co brnąć dalej ?:)
 
     
Kojak
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 17 Kwi 2006
Posty: 38
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Sro Cze 07, 2006 7:29 pm   

ja tez mam tylko od lekarza ogolnego
 
     
anmark 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 07 Mar 2004
Posty: 119
Sk±d: Polska
Wys³any: Sro Cze 07, 2006 10:30 pm   

I nie ma na to żadnego przepisu - ma być lekarz i już. :)
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 36
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Czw Cze 08, 2006 3:03 pm   

Rozmawiałem na ten temat z lekarzem rodzinym i powiedział mi kategorycznie że nie ma prawa dac mi potrzebnej pieczątki, od tego są specjaliści i koniec. Nie mówie że musi to być lekarz sportowy, bo ja np. mam pieczatke lekarza medycyny pracy na podstawie podstawowych badań. A to, że dla WOPR wystarczy byle jaka pieczątka, aby to był lekarz, to już inna sprawa. O tym samym mówi pingod.

Pozdrawiam !!!
 
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Pi± Cze 09, 2006 1:21 am   

Co do legalności... Jakby tak się przypatrzeć organizacji WOPR to doszło by sie do wniosku, że ona cała jest nielegalna :lol: i wiele "przepisów" jest conajmniej dziwnych. Pojawia się w dziwny sposób, funkcjonuje tak samo i jest niejako autonomiczna... takie państwo w państwie.

Więc nie doszukiwalbym sie tu jakichs szczególnych przepisów i detali bo takowych nie ma.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Sob Cze 17, 2006 8:16 pm   

Hej!!

pioro6 napisa³/a:
Lekarz rodzinny nie może podbijać nam książeczek, on nie ma takiego prawa


Jak tu juz ktos napisal, nigdzie nie jest napisane, jaki to ma byc lekarz. Poza tym nie zgadzam sie z pingod. Jesli lekarz nie zgodzi sie podpisac ksiazeczki, poniewaz nie chce brac za to odpowiedzialnosci to ok. Ale ma prawo jej podpisania. Jedyne "ale" moga miec do tego lekarze sportowi/pracy i to najwyzej oni moga zamieszac, ze ktos inny zabiera im pacjentow.

Wiem, pingod, ze patrzysz na to z nieco innej perspektywy, ale nie przesadzajmy. Ratownictwo nie jest przeciez sportem wyczynowym, a jesli wystepuja jakies ogolne przeciwwskazania, to przeciez kazdy lekarz powie, ze nie mozesz plywac, biegac albo cos takiego.

To w naszym interesie lezy, zebysmy mieli zrobione i zinterpretowane badania (przez lekarza, ktory sie na tym zna, a nie koniecznie przez takiego czy innego) przed otrzymaniem wpisu. Skutki jakichkolwiek zaniedban w tej dziedzinie moga sie skonczyc tragicznie nie tylko dla ludzi, ktorych rytujemy, ale takze dla nas samych.

Mniej teorii, wiecej zdrowego rozsadku.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
norbi_WOPR 
MÅ‚odszy Forumowicz
Ratownik WOPR


Do³±czy³: 22 Kwi 2006
Posty: 20
Sk±d: Jarocin
Wys³any: Sob Cze 17, 2006 11:35 pm   

wedlug polskeigo prawa potwerdzenei do pracy obojetnei jakie to jest czy ty idzesz do pracy jako elektryk, kierowca czy ratownik moze dokonywac jedynie lekarz medycyny pracy, nasze potwerdzenie wbijane w ksazeczke niczym sie nie rozni od tych co dostaje kierwoca czy kots inny tylko ze nasze jest wbijane w ksiÄ…zeczke, moj rodzinyy jest lekarzem pracy i nie mam problemu z tym, natomiast wszyscy moi kumple co ich rodzinny nie jest lekarzem medycyny pracy chodza do mojego. pozdrawaim
 
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Nie Cze 18, 2006 12:23 am   

Nic dziwnego za kazdy kombinuje z lekarzem zeby tylko za free dostac pieczatke. W koncu pieniadze ktore zarabiamy nie sa rewelacyjne...wiec ja nie mam zamiaru wydawac kolejnych bo w imie czego? Kazdy sam sie najlepiej orientuje czy ma jakies problemy ze zdrowiem i czy powinien sobie zrobic dodatkowe badania.


Bilans jest prosty (składka WOPR + Lekarz + ciuchy + gwizdek + plastik + ....... + .........)
= gdzie podziała sie moja pensja?????

Chociaz sa tacy ktorzy pracuja dla idei....wiec pewnie i na lekarza lubia wydawac.
 
 
     
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Do³±czy³a: 26 Lip 2005
Posty: 183
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Nie Cze 18, 2006 12:54 am   

wywyjec napisa³/a:
Jak tu juz ktos napisal, nigdzie nie jest napisane, jaki to ma byc lekarz. Poza tym nie zgadzam sie z pingod. Jesli lekarz nie zgodzi sie podpisac ksiazeczki, poniewaz nie chce brac za to odpowiedzialnosci to ok. Ale ma prawo jej podpisania. Jedyne "ale" moga miec do tego lekarze sportowi/pracy i to najwyzej oni moga zamieszac, ze ktos inny zabiera im pacjentow.


Z czym co napisalam sie nie zgadzasz? Z tym, ze: " tylko specjalista medycyny sportowej jest przeszkolony odpowiednio, zeby ocenic Twoja zdolnosc do podejmowania wysilku zwiazanego z dyscyplina sportu/praca".

To, ze "nigdzie nie jest napisane" mnie nie przekonuje.

Z tego co sie orientuje lek. rodzinny, ktory wie o co chodzi, wyda zaswiadczenie, ze W DNIU w ktorym Cie zbadal jestes zdrowy, ale bez podstawowych badan i jesli nie jest specjalista nie podejmie sie zeby prognozowac, ze jestes ZDOLNY DO PRACY przez nastepny rok.

wywyjec napisa³/a:
Wiem, pingod, ze patrzysz na to z nieco innej perspektywy, ale nie przesadzajmy. Ratownictwo nie jest przeciez sportem wyczynowym, a jesli wystepuja jakies ogolne przeciwwskazania, to przeciez kazdy lekarz powie, ze nie mozesz plywac, biegac albo cos takiego.

Dla jednych nie jest, dla innych jest sportem.
_Kazdy_ lekarz? Lekarz rodzinny, jesli juz godzi sie dac pieczatke- to z reguly od reki, na odczepnego.
Mam gdzies jeszcze w pamieci reportaz dotyczacy zgonu mlodego pilkarza amatorskiego klubu, na boisku, podczas kolezenskiego meczu oraz zal wielu osob w zwiazku z ta sytuacja. M.in relacje Lek. rodzinnego, ktory przyznal, ze takiej sytuacji nie wzial pod uwage, nie zdawal sobie sprawy, ze nie powinien poswiadczac w ksiazeczkach tych amatorskich 'niedzielnych' pilkarzy, 'poszedl na reke'. Moze to ekstremum, ale odwracajac haslo RNLI 'Train one, save many'...- 'Badaj wielu, ocal jednego'. WARTO.

wywyjec napisa³/a:
To w naszym interesie lezy, zebysmy mieli zrobione i zinterpretowane badania (przez lekarza, ktory sie na tym zna, a nie koniecznie przez takiego czy innego) przed otrzymaniem wpisu. Skutki jakichkolwiek zaniedban w tej dziedzinie moga sie skonczyc tragicznie nie tylko dla ludzi, ktorych rytujemy, ale takze dla nas samych.

Wiec lata nauki, szkolenia i kursy oraz tytul specjalisty w danej dziedzinie (med.sportowa/pracy) sie nie licza? Jak mam poznac, ze dany lekarz 'SIE ZNA' -po spojrzeniu czy po odcieniu fartucha?
Poza tym nie kazdy ratownik przywiazuje duza wage do badan i czuje, ze to w jego interesie. Najprosciej jest wybrac najszybsza droge. Nie wiem dlaczego nie jestes za promowaniem porzadnych badan wsrod (szczegolnie najmlodszych) ratownikow. Tak jak napisalam do pewnego wieku nasz 'biedy' NFZ refunduje wszystko (przynajmniej w woj. podlaskim).

wywyjec napisa³/a:
Mniej teorii, wiecej zdrowego rozsadku.

(-)
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytañ do SQL: 16