www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zaległe składki - obowiązek zapłaty?
Autor Wiadomo¶æ
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Mar 02, 2014 12:09 am   

u-boot napisa³/a:
Na stronie www.wopr.pl nie ma wiarygodnych ingormacji Nadawanie stopni zgodnie z przepisami i procedurami międzynarodowymi ILSE to wymysł obu doktorków - autorów reformy szkolenia. Jesteś wolnym człowiekiem i zrobisz co chcesz, ale uważaj"

Bo doktorzy pewnie nie są z powołania tylko reforma była im do czegoś potrzebna. A informacji szukaj na innych stronach www.
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Nie Mar 02, 2014 12:22 am   

Co zmieni zmiana jednostki wopr?. Napisałeś i podałeś link wopr.pl to jaki działacz, przeciz to strona WOPR główna? której ideei jesteś fanem, tego nie kumam. Tam piszerz że są bee a tu że ok? Że zdzieraja kasę na kursach ale płecenie składek na ? jest ok
PB ja tylko przytoczyłem wpis kolegi, nie czuje się do oceniania ludzi kto jest z powałania a kto nie?
 
     
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Nie Mar 02, 2014 1:32 am   

Ty czytaj poprawnie. PB podał link wopr.pl jako stronę gdzie nie ma wiarygodnych informacji. Chcesz wiedzieć więcej to wejdź na zjazdkrajowy.pl
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Nie Mar 02, 2014 9:05 am   

u-boot, faktycznie uparłeś się na tą składkę, jakby ona mogła zmienić Świat, a przecież forumowicze próbują zwrócić Ci uwagę, jaki to mizerny "zastrzyk" finansow dla jednostek w porównaniu z jej zadaniami.
Nikt też, nie odmawia Ci prawa stawiania pytania (a ja zdecydowanie widzę potrzebę stawiania takich pytań ) co się z tą składką, choćby tak mizerną dzieje. Bo jeśli dochodzi do takich paradoksów, że składka służy jedynie na zaspokojenie pensji Prezesa lub kierownika biura i pracowników administracyjnych - to z tym trzeba walczyć. Tylko o to co się dzieje z Twoją składką pytaj u siebie w jednostce i jak Ci się to nie podoba (a ma prawo) to to zmieniaj - choć to może być trudne. Ale może idą zmiany - tylko znowu - trzeba aktywnie w nich uczestniczyć a nie tylko narzekać.
_________________
Pozdrawiam
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 06 Mar 2009
Posty: 200
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Nie Mar 02, 2014 6:26 pm   

u-boot napisa³/a:
No wyobrażenie mam takie jak napisałem, jak z tych składek nic nie ma to po co są?. Akurat pracuję na basenie, w sezonie morze, więc 3 miesiące to dla mnie nie sezon. ale dla 90% ratowników to właśnie 2 miesiące wakacji jest sezonem.
Chyba nie jest czymś strasznym zapytanie co się dzieje ze składką którą się płaci. Te 90 % płaci i się nie zastanawia poprostu płaci i leci 2 miechy ratownictwa.
Mnie raczej interesuje nie to ile osób się wyszkoliło, tylko jakie maja mozliwości już wyszkoleni tacy jak ja. Nie wiem dlaczego odbierasz to personalnie, ale napisałem już kilka razy, że w wielu woprach sie nic nie robiło i na zmiany liczyliśmy wraz z ustawą. Mogłeś poprostu napisać że w naszym woprze to robi sie to i tamto i to się chwali, ale w wielu nic i to do tych jest to kierowane. Kasę biorą i tyle.
Dokładnie tak jak napisałeś PB że to dla mnie zawód, bo z charakterności wopr nic nie było? Gdybym traktował to tak jak piszecie to bym tu nic nie pisał, tylko płacił 50 dych i leciał na sezon.


Jeśli dla Ciebie sezon nie bedzie 3 m-ce to zobaczysz na co idą składki. Ci którzy po sierpniu do WOPRu nawet nie zajrzą właśnie tego nie widzą.
 
     
adams1-8 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 26 Lut 2013
Posty: 2
Sk±d: ZÅ‚otów
Wys³any: Czw Mar 27, 2014 6:56 pm   

Może ja dorzucę swoje 3 grosze :) Ostatnio byłem na zarządzie i wysłaliśmy ponad 60 pism do ludzi którzy nie mają opłaconej składki za lata poprzednie. Rekordziści nawet po 10 lat wstecz. Przyjęliśmy założenie że skoro większość płaci rok do roku to dlaczego niektórym mamy darować zaległe składki??? Gdy coś takiego się zrobi to zacznie się kombinatorka. A co do składek to chyba 10zł idzie do jednostki wojewódzkiej a pozostała kwota zostaje. (pewności nie mam) U mnie członkowie mają czas do końca czerwca potem skreślamy z listy członków. Nie będę mówił tego że na walnę raz w roku przychodzi około 30% członków.

A co robimy ze składek ???

Pierzące naprawy sprzętu tj, motorówek, auta, przyczep. Zakup sprzętu tj. bojki sp, rzutki, liny asekuracyjne i wiele innych rzeczy. Nie mówiąc już o tym że raz w roku robimy wypad z młodymi na Berlina do zaprzyjaźnionej grupy DLRG. A co do kasy z tego??? Gdy wezmę urlop i zatrudnię się jako ratownik to mam wynagrodzenie. Ale wszelkie prace na rzecz mojego odziały wykonuje nieodpłatnie tj.pokazy, szkolenia, pogadanki w szkołach. Trzeba dawać przykład młodym ;)

A gdy kończymy sezon to robimy dal swoich pływanie na sprzęcie motorowodnym, holowanie narciarza itp. Więc u nas się coś dzieje, ale to tylko dlatego że się nam chce. Nikt za darmo mi tego nie daje.

Kwestia tego jakie podejście ma zarząd i cała reszta ;)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16