www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ratownictwo jako służba mundurowa?...
Autor Wiadomo¶æ
jonder 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 26 Lip 2006
Posty: 1
Sk±d: Zamość
Wys³any: Sro Lip 26, 2006 3:25 pm   Ratownictwo jako sÅ‚użba mundurowa?...

Oriętujecie się w sprawie zamienienia WOPR W WPR czyli w służbę nie ochotniczą ale zawodową, słyszałem o tym coś i słyszałem ze to mogło by być w najbliższych latach co wiecie na ten temat bo to było bo bardzo dużo udogodnienie dla Ratowników. Jak coś wiecie o tym to napiście proszę..!!
 
 
     
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Do³±czy³: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Sk±d: ÅšwiÄ™tokrzyskie
Wys³any: Sro Lip 26, 2006 5:20 pm   

nie słyszałem , skąd to info ?
_________________
2005-MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
     
kozak 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Wiek: 34
Do³±czy³: 24 Cze 2006
Posty: 109
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Sro Lip 26, 2006 7:03 pm   

No no, bardzo mnie to ciekawi. Chętnie się dowiem czegoś więcej na ten temat.
 
 
     
leju 
Forumowicz WOPR
WKS



Wiek: 32
Do³±czy³: 26 Maj 2006
Posty: 25
Sk±d: wrocek
Wys³any: Pon Sie 28, 2006 11:29 pm   

to jeżeli zrobią WPR to będzie może rówinież GPR :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
mł. Ratownik
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Wto Sie 29, 2006 10:47 pm   

Niekoniecznie...bylem z rodzicami niedawano na pewnego rodzaju bankieci i mialem okazje porozmawiac na ten temat z jedyn z poslow (imienia i nazwiska niemoge podac)...dowiedzialem sie ze od pewnego czasu trwaja prace w tym kierunku i wciagu najbliszszych dwoch lat sprawa ma sie zakonczyc...w pierwszej kolejnosci idzie WOPR poniewarz jestesmy bardziej potrzebni w kraju niz TOPR lub GOPR. Wiecej informacji podac niestety niemoge.

Pozdro
_________________
2005-MRW
2006-Sternik motorowodny
 
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Wto Sie 29, 2006 11:33 pm   

Werewolf napisa³/a:
pierwszej kolejnosci idzie WOPR poniewarz jestesmy bardziej potrzebni w kraju niz TOPR lub GOPR

Jasne biorac pod uwage, ze sezon nad woda trwa praktycznie 2 miesiaca to WOPR jest wrecz niezbedny i wiedzie prym wsrod organizacji ratowniczych. Bez dyskusji TOPR i GOPR pracuje wiecej od nas i przez cały rok. Pracuja czesto w ekstremalnych warunkach (w gorach nie wywiesza sie czerwonej flagi, a i upilowania turystow nie jest mozliwe) wiec mowienia ze TOPR i GOPR jest mniej potrzebny zakrawa o jakas herezje.
Z mojego subiektywnego punktu widzenia organizacje te (jako nieliczne ochotnicze) potrafiły doskonale sie odnalezc w nowej "potransformacyjnej" rzeczywistosci wolnego rynku, pozyskujac sponsorow na doskonały sprzet ratowniczy poczynajac od niezbednego w ich pracy wszelkiego rodzaju szpeju alpinistycznego konczac na najwyzej połce ciuchow z gore XCR (wcale im nie ciazy ze nosza cały rekaw windstopera obszyty logami darczyncow). A WOPR jak to WOPR - syndrom wyuczonej bezradnosci i roczeniowosci.... Niestety my ciagle w porownaniu z "goralami" tkwimy w epoce ratowniczego kamienia lupanego.
Oczywiscie ze zaraz sie odezwa glosy oburzonych ideowcow....o tym jacy to my jestesmy wspaniali jaki jest sprzet....poziom wyszkolenia i jaka cala nas mas w porownaniu do GOPR-owcow...jednak nie zawsze ilosc idzie w jakosc...
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
Rafal 
MÅ‚odszy Forumowicz
SRW



Wiek: 35
Do³±czy³: 10 Sie 2006
Posty: 24
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sro Sie 30, 2006 2:17 pm   

Zgadzam się z Tobą Skacowany. Moim zdaniem GOPR i TOPR powinny zostać uznane za służby mundurowe, ratownicy którzy mogli by zajmować się tym zawodowa byliby z pewnością lepiej wyszkoleni i mogliby skupić się na swojej profesji. Co do WOPRu to nie wiem co ratownicy mieliby robić przez resztę sezonu, bo ratownicy górscy w przeciwieństwie do wodnych mają dużo pracy przez okrągły rok, a nie tylko przez sezon :)

Pozdro!
_________________
2006- MRW
2007- sternik motorowodny
2007- RW
2007- IP BLS/AED
2008- KPP
2009- Instruktor sportu- pływanie
2009- SRW

www.centralna.pl
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sro Sie 30, 2006 8:32 pm   

...a niekt z was niewpadl na to ze w czasie powodzi to my jestesmy potrzebni...powiesz mi ze TOPR i GOPR przyleca? z psami i na nartach?...pozatym WOPR pracuje na terenie calej polski i ratownicy dzialaja przez caly rok!...baseny itp..
_________________
2005-MRW
2006-Sternik motorowodny
 
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Sro Sie 30, 2006 10:54 pm   

Cytat:
...a niekt z was niewpadl na to ze w czasie powodzi to my jestesmy potrzebn
--> No jesli przyjmiemy ze powodzie w Polsce zdazaja sie na wielka skale (cos na wzor tej w `97 r) i przynajmniej raz na 2 miesiace. Jesli do tego przyjmiemy ze do ratownictwa w czasie powodzi jestesmy tylko my to tez sie zgodze. Jednak w takich sytuacjach akcje prowadzi Panstwowa Straz Pozarna ( do tego miedzy innymi powolana zawodowa sluzba), Ochotnicza Straz Pozarna (ktora tez niejako ma to w swojej gestii do tego jest tansza od PSP i wielozakresowa przeciwienstwie do WOPR). Do zadan stricte powodziowych powolywane sa dziajace spolecznie grupy operacyjne WOPR. Jestem pewien, ze tylko nieliczni ratownicy WOPR wiedzieli by jak postepowac podczas powodzi, wtedy działania maja calkiem innych charakter i wymagaja przygotowania.

Werewolf napisa³/a:
powiesz mi ze TOPR i GOPR przyleca? z psami i na nartach?
---> jesli zaistnieje taka potrzeba to przyleca ale tylko z psami. Patrz akcja w gdansku podczas wybuchu gazu, akcja podczas katastrofy w Katowicach.

Werewolf napisa³/a:
ratownicy dzialaja przez caly rok!...baseny itp..
---> no działaja, ale jako wynajeci pracownicy prywatnych firm (aqparki i praktycznie wszystkie plywalnie). Dlaczego wiec państwo miało by uzowodowic doplacajac do niej, skoro ratownikom placa prywatni przedsiebiorcy?

PS. TOPR oprocz psow i nart ma swoich płetwnonurkow :-)
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Czw Sie 31, 2006 2:13 pm   

Ty masz swoje zdanie ja mam swoje..poniekat sie z toba zgadzam, ale pamietaj ze ja przekazuje tylko to co uslyszalem od kogos kto ma duzo do powiedzenia w naszym panstwie i to nie my bedziemy decydowac tylko oni :wink: Jak chca zrobic WOPR w pierwszym rzedzie jako sluzbe zawodowa niebede im przeszkadzac. A bedzie to mi i wszystkim Ratownik na reke.

PS. Powiem ci szczerze ze niewiedzialem ze TOPR ma swoich pletwonurkow. :D :D
_________________
2005-MRW
2006-Sternik motorowodny
 
 
     
kozak 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Wiek: 34
Do³±czy³: 24 Cze 2006
Posty: 109
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Pi± Wrz 01, 2006 8:45 pm   

Będzie nam łatwiej ale w czym? W pracy? Sprzęt jaki był taki i będzie. To samo tyczy się korupcji. Chyba, że uzyskamy nowe uprawnienia(możliwość wydawania mandatów by się przydała).
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Pi± Wrz 01, 2006 9:22 pm   

kozak napisa³/a:
Będzie nam łatwiej ale w czym? W pracy? Sprzęt jaki był taki i będzie. To samo tyczy się korupcji. Chyba, że uzyskamy nowe uprawnienia(możliwość wydawania mandatów by się przydała).


Lol...oczywiscie ze sprzet bedzie lepszy...wtedy bedziemy dostawa fundusze na nowe lodzie itp...wlasnie to jest glowny powod dla ktorego wiekoszsc chce aby WOPR byl sluzba mundurowa...kiedy juz niebedzie ochotnicza jednosta panstwo bedzie musialo dawac fundusze.
_________________
2005-MRW
2006-Sternik motorowodny
 
 
     
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 7:02 pm   

aj tam wydaje mi sie ze to śa jakieś ploty... ale na pewno głupim pomysłem nie jest. Napewno jeśli bylo by to finalizowane przez państwo to na pewno dla nas ratowników było by lepiej. mozę więcej funduszy, ale jak wyobrażacie sobie zatrudnienie.. co znka WOPP wszyscy ratownicy są bez pracy i czekają aż ktoś im zaproponuje stanowisko?? jakoś nie rozumem na jakich zasadach by sie to odbywało. A własnie czy państwo dofionansowuje WOPr czy wszystko utrzymujemy my tymi składkami??
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 9:12 pm   

Niby cos daje panstwo...ale jakos tego niewidac...;/
_________________
2005-MRW
2006-Sternik motorowodny
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Nie Wrz 03, 2006 11:13 am   

Hej!!

Werewolf napisa³/a:
mialem okazje porozmawiac na ten temat z jedyn z poslow

Werewolf napisa³/a:
pamietaj ze ja przekazuje tylko to co uslyszalem od kogos kto ma duzo do powiedzenia w naszym panstwie i to nie my bedziemy decydowac tylko oni


I to mnie właśnie martwi. Znowu mam wrażenie, że sprawą zajmuje się ktoś, kto nie za bardzo wie w czym rzecz.

Werewolf napisa³/a:
A bedzie to mi i wszystkim Ratownik na reke.


Mi nie. Jeśli ratownicy zostaną służbą mundurową, będę zmuszona odłożyć swoją legitymację na bok. Podejrzewam, że nie tylko ja. To oznacza mniejszą ilość ratowników. Fakt, że lepiej wyszkolonych (to da się jednak również osiągnąć bez tej zmiany) i z lepszym sprzętem (chociaż wątpię czy dofinansowania naszego państwa będą aż tak duże żeby to osiągnąć), ale czy to jest lepsze rozwiązanie??

Zmienię zdanie jedynie, jeśli zobaczę, że ta zmiana faktycznie wpłynie na spadek liczby utonięć w Polsce.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17