www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kurator w WOPR
Autor Wiadomo
slwopr 
Doświadczony Forumowicz WOPR
slwopr


Wiek: 39
Doczy: 23 Lis 2013
Posty: 75
Skd: radom
Wysany: Wto Wrz 23, 2014 12:30 pm   

Moniko,
z mojej wiedzy sprzet jest własnością ZG WOPR, Centralnie ZG WOPR dostawał dotacje z budżetu Państwa na zakup np łodzi. Zakupiony sprzęt był rozdzielany na Woj. WOPR lub bezpośrednio do danej jednostki. Woj. WOPR otrzymywały także dotacje np. od Wojewody lub Urzędu Marszałkowskiego i przydzielały na posiedzeniach Zarządu. Tu kto miał więcej "mandatów" poprzez głosowanie dzielono: kasę i sprzęt ( uprzednie zapisy prawne regulowały iż ilośc mandatow zależała od ilośći członków , w praktyce dwie, trzy "DUŻE" jednostki decydowały o przydziale ). Kto ma sprzęt to wie kto jest właścielem. My przez 10 lat działalności nie otrzymaliśmy nic
_________________
rak
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Wrz 23, 2014 1:31 pm   

Poraża mnie Wasze podejście do "szabel" i "podziału łupów".
Czy możecie zrozumieć w końcu, że w tej całej "rewolucji" chodzi o to, że najpierw Prezydium, potem ZG WOPR, a potem nawet Zjazd Krajowy nie miały żadnego wpływu na decyzje podejmowane w WOPR. Co byśmy nie uchwalili to zawsze było po Telakowemu.
Czy dalej powinniśmy bazować na tym, że lepiej nic nie mówić na zewnątrz dla dobra WOPR i pozwolić dalej na "carowanie"?
A może by tak pozwolić podejmować decyzje większości, a Ci co mają pomysły niech tą większość do nich przekonają, nie wychodzą założenia, że reszta to głąby i tylko moja racja jest bardziej mojsza.

A co do argumentów scalenia WOPR? Może i niektórzy przyjechali aby dbać o własny tyłek, który może się zmoczyć jak wyjdą na jaw przekręty (ot choćby ze składkami). Wydaje mi się, że naprawdę w tej chwili być we władzach WOPR to nie takie kokosy jak za JT. Może są jednak osoby, które uważają, że ten ruch jest wart zaangażowania. Jeżeli uważacie inaczej to zapraszamy do dyskusji, a jak nie chcecie i uważacie, że to nic nie zmieni - to po prostu nie przeszkadzajcie.

A sprzęt należy do WOPR (jest zakupiony z dotacji ale należy do WOPR) i jedynie w wypadku konieczności zwrotu dotacji trzeba będzie go pewnie oddać. A przejmie go - wiadomo kto ... :mrgreen:
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Wto Wrz 23, 2014 1:46 pm   

slwopr, Ok a zastanawiam się jeszcze nad tym gdzie trafił by sprzęt który tak jak mówisz na obecną chwile jest własnością WOPR w sytuacji gdyby okazało się że organizacja taka jak WOPR przestała by istnieć ? Czy to nie jest tak ze trafił by do MSW który rozdysponował by to np strzelam po różnych jednostkach OSP ?
 
 
     
slwopr 
Doświadczony Forumowicz WOPR
slwopr


Wiek: 39
Doczy: 23 Lis 2013
Posty: 75
Skd: radom
Wysany: Wto Wrz 23, 2014 2:13 pm   

Moniko,
dobre pytanie, rozpatrując teoretycznie taką sytuacje to zależałoby czy WOPR ma jakieś zobowiazania finansowe. jeżeli okazałoby się że ma długi , to moim zdaniem wchodzi komornik i zasoby idą pod młotek. To tak w uproszczeniu.
_________________
rak
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Wrz 23, 2014 6:51 pm   

PB napisa/a:
A może by tak pozwolić podejmować decyzje większości, a Ci co mają pomysły niech tą większość do nich przekonają, nie wychodzą założenia, że reszta to głąby i tylko moja racja jest bardziej mojsza.

Też mi się tak marzy. Jednak po drodze to przekonywanie wymaga tych "szabel" więc bez liczenia ich się nie odbędzie - ważne aby było to przejrzyste.
Co do dzielenia "łupów" - to też nie chciałbym aby to decydowało łączeniu się "przekonanych do sprawy" - ale jak nigdy jestem w tym względzie sceptykiem - życie do okoła pokazuje na każdym kroku i w każdej dziedzinie, ze to powszechna praktyka - i nie wiem jakiego autorytetu trzeba by było aby udźwignąć zmianę tych praktyk? - choć z drugiej strony, być może naiwnie, mam nadzieję, że to kiedyś się zmieni.
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Wrz 23, 2014 8:02 pm   

informacja ze strony www.zjazdkrajowy.pl

"IDZIE KU DOBREMU

Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 22 września 2014 21:50

W dniu 20 września 2014 roku na zaproszenie Kuratora WOPR do siedziby naszej organizacji zjechali się prezesi jednostek wojewódzkich (lub przedstawiciele tych jednostek). Tym razem nie zabrakło nikogo, a nawet – nie wiedzieć czemu – zjawiło się kilku przedstawicieli jednostek innych. Ni to terenowe, ni to samodzielne, ni to wojewódzkie. Ale były i konferowały dbając oczywiście o własny interes – a jakżeby.

Kurator – chcąc znać zdanie „z terenu" - podniósł problem wyboru sposobu określenia liczby delegatów na Zjazd Krajowy.

Od razu z Sali podniosły się głosy, że po sześciu – jak ustalił zarząd w grudniu 2012 roku - jest niesprawiedliwie i proporcjonalnie do ilości członków w poszczególnych województwach byłoby najsprawiedliwiej

Właśnie taka ordynacja – proporcjonalnie do liczby członków - była zatwierdzona jednomyślnie przez ZG WOPR w kwietniu 2012 roku.

A potem zaczęły się jazdy ówczesnego prezesa ze składkami. Wyszły oszustwa niektórych jednostek i podniósł się gwar, pomimo, że to nieprawdziwe zestawienie podpisał nawet sam Wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej.

Że ówczesny prezes i jednostki, które dokonywały wpłat jako składki członkowskie (a składkami nie były) wiedziały, że jest to – delikatnie mówiąc – naginanie prawa (jeden z obecnych na spotkaniu powiedział dosadne: oszustwo) nie ma wątpliwości. Ale osoba z taką funkcją potwierdzająca te bzdury nie zaznajomiła się ze stanem faktycznym??? Obciach.

Na spotkaniu przypomniano, że przeniesienie posiedzenia ZG WOPR z dnia 8 grudnia 2012 roku na 28 marca 2013 roku odbyło się z naruszeniem prawa WOPR, a więc decyzje podjęte w marcu są nie ważne – to spotkanie po prostu nie było posiedzeniem zarządu. Ostatnim prawomocnym posiedzeniem władz IX kadencji było więc posiedzenie 8-9 grudznia 2012 roku w Skierniewicach. Nieobecność na nim prezesa – pomimo, że był na miejscy, a po prostu odmówił udziału - nie wpływa na ważność i prawomocność decyzji.
Kurator WOPR również oświadczył, że nie jest w stanie - po zapoznaniu się z dokumentami, w tym finansowymi - określić prawidłową liczbę członków w oparciu o sprawozdania lub wpłaty pod nazwą "składki".

Zgodnie z jego (kuratora) pismem, wszystkie jednostki wojewódzkie dostarczą kuratorowi listę delegatów na Zjazd Krajowy wybranych zgonie ze Statutem WOPR czyli na walnych zebraniach lub zjazdach jednostek wojewódzkich.

Idzie więc ku dobremu chociaż głos z sali "aby przed Zjazdem się naradzić i ustalić ... " powiał przeszłością."

Czy kurator nie powinien wydać oficjalnego komunikatu po spotkaniu? Przynajmniej było by to w dobrym tonie.
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Wrz 23, 2014 10:05 pm   

Jakiego komunikatu? Po spotkaniu które nie w nosiło skutków prawnych? To była dobra wola Kuratora, że chciał z nami porozmawiać.

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2014 10:08 pm ]
MONIKA napisa/a:
slwopr, Ok a zastanawiam się jeszcze nad tym gdzie trafił by sprzęt który tak jak mówisz na obecną chwile jest własnością WOPR w sytuacji gdyby okazało się że organizacja taka jak WOPR przestała by istnieć ? Czy to nie jest tak ze trafił by do MSW który rozdysponował by to np strzelam po różnych jednostkach OSP ?

O przekazaniu majątku decyduje sąd. A co do pytania komu? To trafiłaś idealnie ze swoimi przypuszczeniami.A zgadnij komu to na rękę ...
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Wrz 24, 2014 8:34 am   

PB napisa/a:
Jakiego komunikatu? Po spotkaniu które nie w nosiło skutków prawnych?

Właśnie takiego - stwierdzającego co wynika z głosów biorących udział w spotkaniu. A może coś więcej - czy na tej podstawie albo w związku z badaniem oczekiwań zebranych Kurator podjął jakieś wiążące decyzje.
W drugiej sprawie;
PB napisa/a:
A co do pytania komu? To trafiłaś idealnie ze swoimi przypuszczeniami.A zgadnij komu to na rękę ...
- czyli rysuje się zagrożenie, że znów może (za pośrednictwem rozdawnictwa sprzętu) nastąpić budowanie swojej pozycji - wszechmogącego - oczywiści tylko w trosce o dobro... :mrgreen: .
Czy ktoś jest w stanie dotrzeć ( w sposób wyważony i rzetelny) do zarządzających strażakami z innym (nie tworzonym tylko przez członków WOPR - przynajmniej część) obrazem "skarbu", który posiadają :?:
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Wrz 24, 2014 8:50 am   

Kurator podejmie je w ciągu 1-2 tygodni więc spekulacje przed jego decyzją są bezcelowe. To co było na spotkaniu Wam przekazałem. A na www.zjazdkrajowy.pl też jest relacja.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Wrz 24, 2014 10:06 am   

Nazywasz to spekulacjami - Ok :grin: Ja raczej powiedziałbym rozważanie hipotetycznych możliwości i wskazywanie obszarów które budzą nasz niepokój.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma to przełożenia na decyzje Kuratora - raczej myślę jak to może być postrzegane w środowisku.
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Wrz 24, 2014 11:57 am   

Myślę, że mojego punktu widzenia nie trzeba przedstawiać, a tylko taki mogę tu zamieścić.
Byłem uczestnikiem ostatniego posiedzenia Zarządu Głównego i uważam, że tam zapadłe decyzje są słuszne. Potem nie zostałem razem z dziewięcioma innymi prezesami wojewódzkimi zaproszony na kolejne "tajne" spotkanie (nota bene w Wielki Czwartek - jakby ktoś nie miał rodziny). I Mazowsze - aby nie było że ciągniemy w swoją stronę - wg równej ordynacji traci na liczbie delegatów.
Przypomnę Wam, że organizowaliśmy trzy spotkania na które byli zaproszenie WSZYSCY prezesi jednostek wojewódzkich, ale na żadnym nie pojawili się przedstawiciele Zachodniopomorskiego, Łódzkiego i Opolskiego. Dopiero gdy nastał kurator (a takie było stanowisko wypracowane już na pierwszym spotkaniu i poparte przez 13 województw) zjawili się wszyscy.
Czyli ustanowienie Kuratora już coś dało. Co dalej - chwilę zaczekajmy.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pi Wrz 26, 2014 9:37 am   

PB napisa/a:
Czyli ustanowienie Kuratora już coś dało.

Ponad wszelka watpliwość.
PB napisa/a:
Co dalej - chwilę zaczekajmy

Zaczekajmy - chyba nie mamy innego wyjścia.
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pon Pa 06, 2014 9:38 pm   

Zauważyłem że strona www.wopr.pl zmieniła szatę graficzną. Nie ma już napisu "WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE", który został zastąpiony napisem "RATOWNICTWO WODNE" oraz został dołożony niebieski krzyż o innym kształcie.
Ponadto mam wrażenie że strona została bardzo "odchudzona"
_________________
s.o.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pon Pa 06, 2014 9:43 pm   

Faktycznie. Lata lecą i wszystko się zmienia. Może w końcu każdy znajdzie miejsce w szeregu.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Pa 07, 2014 10:39 am   

s.o. napisa/a:
Nie ma już napisu "WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE", który został zastąpiony napisem "RATOWNICTWO WODNE" o

Co to oznacza :?: Niby zmiana na formułę bardziej otwartą - ratownictwo wodne, jak dziś stanowi ustawa (choć ja akurat w tym przypadku w dobre intencje nie wierzę).
Tylko oznacza to jednocześnie, że WOPR jako organizacja ogólnokrajowa nie ma swojej strony. Ale może to lepsze jeśli to sobie uzmysłowimy, niż niby firmowanie naszej organizacji w sytuacji gdy strona była tuba propagandową dr. J.T. i udawała tylko stronę WOPR.
DeVu napisa/a:
Może w końcu każdy znajdzie miejsce w szeregu.

To nieodwracalny proces, tylko czemu ma się to odbywać kosztem zawłaszczania czyjegoś dorobku :?: A tak traktuję to przekazanie przez dr. J.T. domeny strony (o czym pisano na Forum) komuś z zewnątrz i tym samym pozbycie się praw do niej - mimo że w środowisku jednoznacznie kojarzona była jako strona jednostek zrzeszonych w WOPR.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapyta do SQL: 17