www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kurator w WOPR
Autor Wiadomo
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Nie Cze 08, 2014 11:35 am   

s.o., pozwoliłem sobie usunąć te wykrzykniki w temacie, strasznie mnie raziły :wink:

Na stronie zjazdkrajowy.pl z dnia 31 maja 2014r. pojawił się ciekawy obrazek na którym widać, jak na stronie wopr.pl widnieje wzmianka o kuratorze w wopr. Ciekawe dlaczego została usunięta? Najciekawszy jest ostatni akapit: "Wszystkie uchwały ZG WOPR (obu zarządów) po 8 grudnia 2012 roku, decyzje prezesa (prezesów) i uchwały Zjazdu Krajowego (zjazdów) są nieprawomocne. Jakie są i kto odpowie za skutki tych decyzji oraz poniesie koszty jakie wywołały, zdecyduje kurator."
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Nie Cze 08, 2014 8:05 pm   

DeVu napisa/a:
s.o., pozwoliłem sobie usunąć te wykrzykniki w temacie, strasznie mnie raziły :wink:

Na stronie zjazdkrajowy.pl z dnia 31 maja 2014r. pojawił się ciekawy obrazek na którym widać, jak na stronie wopr.pl widnieje wzmianka o kuratorze w wopr. Ciekawe dlaczego została usunięta? Najciekawszy jest ostatni akapit: "Wszystkie uchwały ZG WOPR (obu zarządów) po 8 grudnia 2012 roku, decyzje prezesa (prezesów) i uchwały Zjazdu Krajowego (zjazdów) są nieprawomocne. Jakie są i kto odpowie za skutki tych decyzji oraz poniesie koszty jakie wywołały, zdecyduje kurator."


Wydaje mi się, że większość WOPR-ów, które uzyskały zgodę MSW decyzje kuratora mogą już niewiele obchodzić. Co będzie czas pokaże...
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Cze 11, 2014 1:39 am   

P.M. napisa/a:
Wydaje mi się, że większość WOPR-ów, które uzyskały zgodę MSW decyzje kuratora mogą już niewiele obchodzić. Co będzie czas pokaże...

A ja jednak mam nadzieję, że nie.
Sam piszesz "większość WOPR-ów" a więc jednak się z tym ruchem identyfikujesz - chociaż mimochodem ale jednak. To nie Stołeczne, Dolnośląskie, Bieszczadzkie czy Pomorskie WOPR stworzyło tą ideę, którą Ci co uzyskali zgodę MSW dalej podążają. Przecież MOPR też wywodzi się z WOPR.
Cały czas powtarzam: w jedności siła. Jeżeli nie będziemy chcieli mieć silnej krajowej struktury to przepadniemy. Przecież od trzech, czterech lat właśnie tak się dzieje.
Jako samotne podmioty możemy powalczyć jedynie u siebie w piaskownicy, a głosu "na salonach" już mieć nie będziemy.
Ale jeżeli komuś pasuje "moja chata skraja" to trudno.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pon Cze 16, 2014 8:17 am   

PB napisa/a:
Cały czas powtarzam: w jedności siła. Jeżeli nie będziemy chcieli mieć silnej krajowej struktury to przepadniemy. Przecież od trzech, czterech lat właśnie tak się dzieje.
Jako samotne podmioty możemy powalczyć jedynie u siebie w piaskownicy, a głosu "na salonach" już mieć nie będziemy.

Całkowicie się z tym zgadzam.
Gdzieś już o tym była mowa. Nie mylmy uzyskiwania zgody MSW na wyk. ratownictwa wodnego ( co WOPR'y) muszą zrobić aby prawnie usankcjonować swoja działalność z zrzeszaniem się w jedną mocną organizację. Zawsze powodować to będzie pewne dobrowolne ograniczenie swojej autonomiczności, ale dać powinno nieporównywalnie większe korzyści.
Zrzeszenie się nie odbiera niczego z tego co PB nazwał obrazowo walczeniem u siebie w piaskownicy , a daje szansę na działania z którymi jako organizacja ogólnopolska, żaden powiatowy WOPR się nie przebije.
Do sceptyków, zachłyśniętych poczuciem samodzielności (chyba normalny okres młodzieńczych - mówię o samodzielności organizacji - uniesień) :lol: .
Spójrzcie dla porównania na Ochotnicze Straże Pożarne - są jednostki OSP, podstawowe ogniwo (bardzo samodzielne) i kolejne poziomy organizacyjne do Zarządu Głównego włącznie - i popatrzcie jaką tworzą potęgę i co dzięki temu zyskują.
_________________
Pozdrawiam
 
     
siłaczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczya: 09 Sty 2012
Posty: 162
Skd: Pomorze
Wysany: Pon Cze 16, 2014 1:24 pm   

strona zg zniknęła !!!!!
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Pon Cze 16, 2014 5:02 pm   

siłaczka napisa/a:
strona zg zniknęła !!!!!

Pewnie dr J.T. Wyjechał na długi weekend albo nie wiedzą komu dac medal... ;)
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Cze 17, 2014 11:47 pm   

Zawsze jest zjazdkrajowy.pl - może wolniej mieli ale za to prawdziwie.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 3 razy
Wiek: 56
Doczy: 25 Maj 2012
Posty: 403
Skd: Woda
Wysany: Sob Cze 21, 2014 6:37 am   

Hm,

404 Not Found
The request / was not found on this server.

Trochę długo nie działa. Chociaż to forum też jakiś czas nie działało.

...
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. Pływanie
- KPP, RWP, RWŚ, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - Pływanie
---------------------------
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Nie Cze 22, 2014 4:36 pm   

Czyli dewiza: "Po mnie choćby potop ..."
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Sro Cze 25, 2014 9:09 am   

bienio napisa/a:
... Trochę długo nie działa. Chociaż to forum też jakiś czas nie działało. ...
Tutaj był problem z domeną natomiast nikt nie miał zamiaru kasować forum.
Domena wopr.pl ważna jest do 16 lipca więc ktoś namieszał z samą stroną skoro jej nie było. Nie zmienia to faktu że dwa dni temu ktoś ruszał konfigurację domeny wopr.pl, aktualnie jest ona ważna do 16.07.2015r. i strona znowu działa. :cool:
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 3 razy
Wiek: 56
Doczy: 25 Maj 2012
Posty: 403
Skd: Woda
Wysany: Czw Cze 26, 2014 12:51 pm   

Perykles napisa/a:

bienio napisał/a:
... Trochę długo nie działa. Chociaż to forum też jakiś czas nie działało. ...
Tutaj był problem z domeną natomiast nikt nie miał zamiaru kasować forum.


Perykles, nie wciskaj mi słów których nie napisałem. A napisałem :

Cytat:
Chociaż to forum też jakiś czas nie działało


O kasowaniu nie wspominałem. Form to CMS z bazą najczęściej opartą na MSQL, którą wgrywa się z odpowiednim kodowaniem nawet i na inny serwer. Gożej jest gdy ktoś zapomni o opłaceniu domeny - ha ha, ale i tu władcy domen przypominają o płatnościach.

Dobra - odnośnie nie działającej strony WOPR i komunikatu :

404 Not Found
The request / was not found on this server.

Te komunikaty zapodawane są z odpowiednimi numerami ze strony serwerów www jak np. apache - tu to akurat na Apache nie stoi. Nie sugerujmy się tymi angielskimi zwroto/uproszczeniami - ponieważ niejednokrotnie zwiecha serwera potrafi generować różne komunikaty.

A co do domeny pisząc ściślej sub domeny to niechlujstwo.

...
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. Pływanie
- KPP, RWP, RWŚ, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - Pływanie
---------------------------
 
     
siłaczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczya: 09 Sty 2012
Posty: 162
Skd: Pomorze
Wysany: Czw Cze 26, 2014 7:54 pm   

Poprawka Koledzy. To że strona ma wopr.pl to nie znaczy, że jest to strona WOPR-u. w lutym WOPR w osobie "JT" przekazał ją osobie fizycznej dziwnym trafem o takich samych danych jak były prezes :cool:
Następnie ta osoba fizyczna (o danych osobowych takich samych jak były prezes) przekazała ją w czerwcu br kolejnej osobie fizycznej. Oczywiście ta ostatnia osoba działała nieświadoma :wink: że jej dotychczasowy właściciel wszedł w jej posiadanie bezprawnie.
I tak ślad strony wopr.pl się urywa.
Tak, że strona wopr.pl nie jest stroną WOPR, a - jak zwykle - Jerzego T. i jego popleczników - NIESTETY.
Kuratorze zrób coś z tym. W końcu jakiś d...pek posługuje się nazwą i logiem, które zniszczył.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Czw Cze 26, 2014 8:06 pm   

siłaczka napisa/a:
strona wopr.pl nie jest stroną WOPR, a - jak zwykle - Jerzego T. i jego popleczników .


No nie dziwne.
JT chce aby WOPR nie wróciło do swojej świetności bo po co - bez niego?
Przecież ma gdzie się promować i wspinać po drabinie (http://zjazdkrajowy.pl - fajny wierszyk i trafny).
Jeżeli nawet jego najwięksi poplecznicy z województwa łódzkiego twierdzą, że WOPR już nie jest potrzebny skoro każda jednostka WOPR dostanie w końcu zgodę MSW - to przecież sami sobie tego nie wymyślili. Do tej pory stali murem za JT i stoją dalej.

A co do wiadomości na stronie? to przecież Okręgowe WOPR w Radomiu nie jest w żadnych strukturach WOPR a jednak na stronie się znalazło. Nie ma też zgody wojewody na organizację kpp a podaje się jako organizator kursu. Cóż pewnie mają podwykonawcę.
Pewnie z Łodzi.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Czw Lip 03, 2014 10:01 pm   

PB napisa/a:
Okręgowe WOPR w Radomiu nie jest w żadnych strukturach WOPR a jednak na stronie się znalazło. Nie ma też zgody wojewody na organizację kpp a podaje się jako organizator kursu. Cóż pewnie mają podwykonawcę.
Pewnie z Łodzi.


Biorąc pod uwagę kto zasiada w zarządzie tej organizacji to nie sądzę, aby robili coś niezgodnie z prawem. A nawet jestem pewien, że jest OK

Natomiast jeżeli chodzi o struktury WOPR, które chcecie budować na bazie m.in. Wacława M. to jakoś słabo to widzę....
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sob Lip 05, 2014 10:26 pm   

P.M. napisa/a:
Biorąc pod uwagę kto zasiada w zarządzie tej organizacji to nie sądzę, aby robili coś niezgodnie z prawem. A nawet jestem pewien, że jest OK

A pamiętasz kto był prezesem WOPR?
I sądziłbyś, że robi coś niezgodnie z prawem?
W moim poście nie ma nic o działaniu niezgodnie z prawem Okręgowego WOPR w Radomiu. Jak go przeczytasz dokładnie to zobaczysz, że mam zastrzeżenia do tej osoby co tą informację umieściła na stronie JT (bo to jest strona JT) i wszyscy myślą, że jest to nasza jednostka. przypomnieć tu należy, że część ich władz jest już w trzeciej jednostce WOPR w Radomiu.

P.M. napisa/a:
Natomiast jeżeli chodzi o struktury WOPR, które chcecie budować na bazie m.in. Wacława M. to jakoś słabo to widzę....

Jeżeli chodzi o struktury w świętokrzyskiem to raczej sami ratownicy powinni sobie z nią poradzić. Naprawdę istnieją instytucje które mogą odnieść się do nieprawidłowości. Chyba w obecnej sytuacji WOPR nie jest najlepszą drogą (nigdy nie było) rozdrobnienie.
A wiem co mówię bo sam w takim działaniu uczestniczyłem właśnie dzięki namowom JT.

Poza tym nikt nie buduje żadnych struktur w oparciu o osoby fizyczne tylko w oparciu o jednostki wojewódzkie. A jeżeli te osoby zostały wybrane ponownie to OK. Jeżeli wybory były wadliwe to trzeba je zaskarżyć. Jak widzisz na przykładzie JT - da się.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 16