www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Nauczyciel używający gwizdka na basenie.
Autor Wiadomo¶æ
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Do³±czy³: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Sk±d: ÅšwiÄ™tokrzyskie
  Wys³any: Sro Lis 23, 2005 8:23 pm   Nauczyciel używajÄ…cy gwizdka na basenie.

W czasie mojego społecznego dyżuru na basenie przyjechała grupa z nauczycielką, która non-stop gwizdała, cały czas spoglądałem czy to ona czy mój kolega, jak jest z uzywaniem gwizdka na basenie? bo wydaje mi się że jest to niejako zarezerwowane dla ratownika, proszę o wypowiedź bardziej doświadczonych ode mnie ratowników. Pozdrawiam :D
 
 
 
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 128
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Sro Lis 23, 2005 11:38 pm   

Sprawa jest prosta.
Jeśli na ta godzinę na basen przyjeżdza TYLKO TA GRUPA to mozesz pozowlić na to, aby nauczyciele urzywali gwizdków. Ja osobiście nie widzę tutaj przeciwskazań.
Natomiast jeśli obok tej grupy z basenu korzystają jeszcze inne osoby, to należy grzecznie wyjaśnić, że na basenie są inne osoby i dlatego prosicie o nieużywanie gwizdków.

POZDRAWIAM
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Czw Lis 24, 2005 12:33 am   

Osobiscie wydaje mi sie ze kwestia "rezerwacji gwizdka" nie moze wchodzic w gre. Wiadomo ze uzywa go ratownik ale z tego co wiem to nie ma przepisow regulujacych to kto i kiedy ma prawo gwizdac (jesli sie myle prosze o poprawe). Uwazam ze wszystko uzaleznione jest od dogadania sie z prowadzacymi zajecia-jestem pewien ze sie dogadacie ;) Innym rozwiazaniem mogloby byc umieszczenie w regulaminie plywalni punktu ktory bedzie w/w kwestie regulowal.. Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Czw Lis 24, 2005 9:24 am   

ja ostatnio wstrzymalem mecz pilki wodnej :mrgreen:
ja gwizdalem i sedzia gwizdal a zawodnicy nie barzo wiedzieli kto uzywa gwizdka :mrgreen:
trzeba sie dogadac...czasem nawet ratownik nie powinien gwizdac...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Do³±czy³: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Sk±d: ÅšwiÄ™tokrzyskie
Wys³any: Czw Lis 24, 2005 9:02 pm   

Dzięki za wszystkie rady, sfrustrowany, ta grupa nie była sama, byli jeszcze uczestnicy indywidualni.
_________________
2005-MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
 
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Sob Sty 21, 2006 6:12 pm   

pracuje na basenie gdzie jest średnio jeszcze 6 instruktorów i wszyscy oni używaja gwizdków.......... wiec ja w pracy basenowej w ogóle nie stosuje gwizdka gdyż to zadnego sensu nie ma... a przecie basen to nie morze, zawsze mozna podejsc i powiedzieć komus coś...
_________________
Monia
 
 
 
anmark 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 07 Mar 2004
Posty: 119
Sk±d: Polska
Wys³any: Sob Sty 21, 2006 7:43 pm   

Podawanie sygnałów gwizdkiem na pływalni krytej wobec grupy gdy również korzystają z niej osoby "indywidualne" jest conajmniej niegrzeczne. Wszystkie komendy można przekazać głosem jub w inny uwówiony sposób. Sygnał gwizdka ma swoje uzasadnienie w zgiełku plaży, kapieliska publicznego. Wówczas stosuje się go często podczas kąpieli np. dzieci z kolonii gdy chodzi o podawanie wejścia/wyścia z wody itp. No i oczywiście na zatłoczonym kąpielisku w sytuacji zagrożeń. Nie ma na to przepisu, ale są wymagania kulturalnego zachowania, poszanowania ludzi i zdrowego rozsądku. Pozdrawiam.
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sob Sty 21, 2006 11:21 pm   

anmark napisa³/a:
Podawanie sygnałów gwizdkiem na pływalni krytej wobec grupy gdy również korzystają z niej osoby "indywidualne" jest conajmniej niegrzeczne.

tzn. przez kogo?? chodzi o ratownika??
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Sob Sty 21, 2006 11:56 pm   

jesli ida ludzie na basen, gdzie akurat odbywaja sie kursy, sekcje i takie tam duperele.. to ja mysle ze musze wziąć poprawke na to że sie gwiżdze (instruktorzy), a także że jest troche hałasu....
od razu że niekulturalnie ..nieee
_________________
Monia
 
 
 
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Nie Sty 22, 2006 5:36 pm   

Hej!!

Chyba nie przypominam sobie, zeby ktos z ratownikow na plywalniach, na ktorych bywalam, uzywal gwizdka. Jedynym wyjatkiem byl poczatek/koniec kapieli no i oczywiscie jakies nadzwyczajne sytuacje. (typu gosc na trampolinie nie patrzy w dol i przymieza sie do skoku, a poprzedni jeszcze nie zdazyl odplynac, ale to tez zadko).

Jesli chodzi o kursy, to tez sobie nie przypominal, zeby ktorys z instruktorow naduzywal gwizdka.

Monia napisa³/a:
a przecie basen to nie morze, zawsze mozna podejsc i powiedzieć komus coś...


Mysle, ze to rozwiazanie jest najlepsze.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Sty 22, 2006 11:11 pm   

a ja uzywam gwizdka bardzo czesto i wchodzenie w dyskusje z klientami nie preferuje. nie bylbym wstanie upilnowac tego balaganu bez gwizdka. wszystko zalezy od baseniku...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 3:44 pm   

Ja uzywam gwizdka gdy inne formy proby nawiazania komunikacji (klasniecie) zawioda, gdy wymagana jest natychmiastowa reakcja osoby do ktorej gwizdze(stoi przy wylocie zjezdzalni i nie widzi czy ktos jedzie) i w sytuacjach alarmowych aby pokazac drugiemu ratownikowi ze cos niedobrego dzieje sie u mnie lub u niego w wodzie.
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:18 pm   

Paietajcie ze im czesciej bedziecie uzywac gwizdka tym bardziej sie do niego ludzie przyzwyczaja i nie beda juz wogole reagowac na gwizdanie...
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:51 pm   

pamietajcie ze im mniej uzywacie gwizdka tym mniej ludzie sie spodziewaja ze to ratownik gwizdze:P
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Wto Sty 24, 2006 8:11 am   

kovalsz napisa³/a:
pamietajcie ze im mniej uzywacie gwizdka tym mniej ludzie sie spodziewaja ze to ratownik gwizdze:P
no sorry, ale zbyt czeste uzywanie gwizdga przyzwyczaja ludzi do jego dzwieku i ludzie pozniej nie reaguja chocby cos sie dzialo, a tak jak Ty sugerujesz zeby za kazdym razem non stop gwizdac jest naprawde niewskazane, po za tym kto Ci chodzi na basen specjalnie z gwizdkiem by sobie pogwizdac na ludzi(nie mysle tu o instruktorach czy tez wychowawcach innych grup bedacych obecnie na obiekcie jednak i oni powinni wiedziec ze zaczesto gwizdka uzywac nie mozna, tylko w ostatecznosci)
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16