www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Wybory Nowego Prezesa ZG przez forumowiczów :)
Autor Wiadomo
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Czw Mar 21, 2013 12:00 pm   Wybory Nowego Prezesa ZG przez forumowiczów :)

Witam tak się zastanawiałam nad tym
Gdybyście mieli możliwość wyboru nowego Prezesa ZG to kto waszym zdaniem był by odpowiednią osobą na to stanowisko.Ciekawa jestem jaki wyszedł by wynik

mój głos : Tomasz Zalewski
 
 
     
RATOWNIK 1 
Młodszy Forumowicz


Wiek: 43
Doczy: 30 Lis 2009
Posty: 22
Skd: łódzkie
Wysany: Czw Mar 21, 2013 12:17 pm   

Genialny wybór. Prezesem ten, który był autorem genialnej koncepcji ze stopniami ratowniczym, koncepcji, która była jedną z przyczyn upadku WOPR. Prezesem ten, który w dziwny sposób rozmnożył liczbę ratowników w zachodniopomorskim zyskując 16 delegatów na zjazd, w rzeczywistości będąc jedną z mniejszych jednostek. Prezesem ten, który zwalcza duże jednoastki na swoim terenie bęące w opozyccji do niego jak WOPR koszalińki itd itd
Gratulacje wyboru
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Czw Mar 21, 2013 12:25 pm   

a ty oczywiście nie masz swojego głosu prawda ?
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Mar 21, 2013 2:42 pm   

Szkoda, że nie można głosować na samego siebie.... :razz:

A tak na serio nie znam dokładnie ludzi więc po prostu będę się temu przyglądał z boku.
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Czw Mar 21, 2013 4:15 pm   

Na prezesa wybrać trzeba osobę spoza układu. Młodą, z wizją na przyszłość. Niekoniecznie musi to być znane nazwisko.

Są w Polsce jednostki WOPR gdzie dzieje się dużo dobrego i fajnego, gdzie młodzież hurtowo podąża za nurtem WOPR. Warto wybrać na prezesa jedną z tych osób które to wszystko ogarniają i przede wszystkim chcą ogarniać

PS. Nygus400 by się nadawał! Serio - ma gość zajawkę na WOPR i zna się na zarządzaniu!
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Czw Mar 21, 2013 4:21 pm   

Mati CKRW Sopot :!: :!: :!: :!: :!:
_________________
RWA www.ratownictwo-asekuracja.pl
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Czw Mar 21, 2013 10:03 pm   

ho ho !!! a czym zasłużyłem sobie na taką promocję ? ;)
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pi Mar 22, 2013 11:54 am   

eR napisa/a:
PS. Nygus400 by się nadawał! Serio - ma gość zajawkę na WOPR i zna się na zarządzaniu!


oj nie! mam tu na dole jeszcze wiele do zrobienia...
w tym roku podwoziówki do nowych łodzi trzeba będzie kupić, w przyszłym może quada, a potem zasiadka na coś grubszego - baza przy zalewie... trzeba będzie ogrodzić, hangar postawić, wyposażyć w monitoring... eee zostaje na dole :)
ale są lepsi ode mnie w mojej okolicy: A. Jankowski, B. Motylewski, S. Ochota, M. Wilhelmi. Oto moje typy! :)

[ Dodano: Pią Mar 22, 2013 12:01 pm ]
eR, chcesz mnie wyraźnie rzucić lwom na pożarcie? :)
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 10 Pa 2009
Posty: 169
Skd: Śląsk
Wysany: Pi Mar 22, 2013 2:40 pm   Re: Wybory Nowego Prezesa ZG przez forumowiczów :)

MONIKA napisa/a:
Witam tak się zastanawiałam nad tym
Gdybyście mieli możliwość wyboru nowego Prezesa ZG to kto waszym zdaniem był by odpowiednią osobą na to stanowisko.Ciekawa jestem jaki wyszedł by wynik

mój głos : Tomasz Zalewski


Jak widzę wszystko idzie w kierunku wyboru miss (mistera) WOPRu. To powinien być nie konkurs piękności, a konkurs programów działania. Rok przed wyborami powinni zdeklarować się kandydaci i opublikować propozycje swoich krótko- i długoterminowych programów działania (5-15 lat). Podstawą dyskusji i wyboru, nie powinien być pan X czy Y tylko jego program i wizja działań organizacji. Zwycięski prezes ma prawo na zjeździe przedstawić swoje kandydatury na członków zarządu (czyli ludzi, którzy jego zdaniem zagwarantują realizację jego programu). Te kandydatury mogą się zderzyć z kandydaturami z sali. W trakcie kadencji i po jej upływie można prezesa z realizacji takiego programu rozliczyć. A tutaj dyskusja – czy lepszy blondyn czy brunet, stary czy młody, ze wschodu czy z zachodu. A obecnie i tak rola prezesa jest marginalna, bo de facto rządzi 19 członków Zarządu Głównego WOPR – czytaj 16 prezesów wojewódzkich, bo nawet jeśli któryś nie przejdzie w wyborach na zjeździe, można go zawsze dokooptować do zarządu (pozwalają na to § 20.2 i § 21.5 Statutu WOPR). A prezesi jacy są, to (od wielu lat) każdy widzi.
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Michał



Pomg: 2 razy
Wiek: 38
Doczy: 21 Mar 2013
Posty: 175
Skd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysany: Pi Mar 22, 2013 11:06 pm   

Przepraszam za prywatę, ale wydaje mi się, że temat wyboru prezesa jest bardzo mocno związany z założonym przeze mnie tematem zmian w WOPR, które moim i Waszym zdaniem powinny być przeprowadzone. Zatem zapraszam do dyskusji, może ten przyszły prezes kimkolwiek będzie, weźmie sobie coś do serca ;)
temat tutaj: http://www.forum.wopr.net.../4378.htm#36833
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
Kate 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczya: 23 Mar 2013
Posty: 11
Skd: Warszawa
Wysany: Sob Mar 23, 2013 11:07 am   

Ciężko jest kogokolwiek wskazać... prawda jest taka, że Ci najcenniejsi traktują ratownictwo wodne (nie tylko WOPR, ale i inne organizacje czy firmy) przejściowo, jako epizod... :(
_________________
Somewhere over the rainbow
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Sob Mar 23, 2013 11:30 am   

Kate, jezeli ktoś traktuje cokolwiek przejściowo czyli niepoważnie to na pewno nie jest to osoba cenna i godna uwagi.
 
     
Kate 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczya: 23 Mar 2013
Posty: 11
Skd: Warszawa
Wysany: Sob Mar 23, 2013 12:04 pm   

Może nie do końca sprecyzowałam - nie chodzi mi o osoby, które z założenia traktują to jako epizod, bardziej o takie, które wkładają w to serce, a gdy się okazują że mogą (nawet potencjalnie) stanowić jakąś alternatywę dla aktualnej władzy, to są wycinane, i to już na etapie powiatu, nie mówiąc już o województwie itd...
_________________
Somewhere over the rainbow
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Sob Mar 23, 2013 2:42 pm   

Nalezy poszukać jednostkę/organizacje/podmiot w która prężnie działa na swoim terenie. Wynika z tego, ze Prezes ma plan na swoją organizacje i potrafi zmotywować ludzi do działania. Jest biegły nie tylko z ratownictwa ale również z zarzadzania. Działając w ten sposób "wychowuje" zespół, który może w przyszłości przejąć kierowanie tą organizacją. Czyli nie będzie obawiał sie opuszczenia swojego podwórka bo ma godnych następców.
Dopiero takiej osobie a najlepiej kilku osobom z calego kraju środowisko powinno zaproponować kierowanie ZG.

Osoby te przygotowują plan/program, udostępniają go publicznie dla wszystkich. Głosować należy na osobę z programem.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sob Mar 23, 2013 3:30 pm   

Upraszczanie kwestii zarządzania w WOPR jako problemu związanego z jedną osobą(prezesem) jest błędem. WOPR jako organizacja jednolita przestał już działać dawno, co między innymi widać po jednostkach, które samodzielnie uzyskały zgodę na działalność lub złożyły wnioski. Zwracam uwagę, że nie ma problemów tam gdzie jednostki terenowe działają samodzielnie i najwyższy czas aby WOPR stał się związkiem stowarzyszeń. Powinny być zmienione zapisy statutowe, które na przyszłośc ograniczą obecną wojnę kilkudzisięcioletnich "dzieci" wchodzących w skład zarządu głównego, ponadto niezbędne są zapisy takie jak obowiązują związki sportowe zgodnie z ustawą o sporcie ( nie ma obowiązku wprowadzić ich do WOPR, ale także nie ma przeciwskazń aby to zrobić) tj. min kadencyjność funkcji prezesa, coroczne zjazdy sprawozdawcze i inne .Dopiero po tych zmianach możemy podjąć próbę podźwignięcia WOPR-u i uchronienia go przed komendą "sztandar WOPR wyprowadzić". Co do programu, niwiele on da jeśli nadal nie będzie współpracy jak obecnie. Natomiast pomysł ingerowania prezesa w skład przyszłego zarządu nie jest zbyt demokratyczny.
_________________
s.o.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 16