www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Techniki i wasze sposoby
Autor Wiadomo¶æ
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Sty 22, 2006 11:15 pm   

dla mnie ratownik ktory skacze w ciuchach to idiota... warto stracic dwie sekundy na rozebranie i zyskac w wodzie 5. nie mowiac juz o przemoczonych ciuchach ktore pozniej mialbym nosic. wyjatek mozna zrobic dla szkrabow blisko brzegu.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 3:03 pm   

Hej!!


kovalsz napisa³/a:
warto stracic dwie sekundy na rozebranie


Nie mowisz chyba o dresach Nivea z 2005 roku. Nie wiem jak mozna bylo je szybko zdjac, nie uszkadzajac. Mysle, ze nastepnym razem powinni wymyslec moze gorzej wygladajacy, ale za to bardziej praktyczny kroj.

Poza tym sie zgadzam. Zawsze lepiej przed wskoczeniem do wody pozbyc sie tych kilku zbednych kilogramow. Oprocz zyskania czasu nie tracisz jeszcze tyle sil podczas plyniecia.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 5:29 pm   

DeVu napisa³/a:
Przed samym wejściem do wody...zdejmujecie ubranka czy wchodzicie z ciuchami ratować?


chyba lepiej poświecic tą chwile na zdjęcie chociaż koszulki- duzo wygodniej i bezpieczniej bo tonący może łatwo złapać za koszulke
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 5:48 pm   

Ishtar napisa³/a:
chociaż koszulki- duzo wygodniej i bezpieczniej bo tonący może łatwo złapać za koszulke

Nie wydaje mi się, żeby tonący miał się łapać mojej koszulki( osobiście w koszulce bym wszedł), po to mamy SP-eki by ich używać, po to powinniśmy znać chwyty.

Pozdrawiam !!!
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 6:34 pm   

pioro6 napisa³/a:
po to powinniśmy znać chwyty


oczywiscie ze tak, ale jak juz wbiegniesz w koszulce to jest wieksze prawdopodobieństwo, że tonący może Cie za nią chwycić. Wtedy faktycznie chwyty Ci się przydadzą :wink: To jest sytuacja czysto teoretyczna, ale trzeba pamietac, ze tonący brzytwy się chwyta. Poza tym pływanie w koszulce nie należy do najwygodniejszych i spowalnia.
 
 
 
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 7:21 pm   

koszulka to pikuś... a wskocz w butach i jeansach...buu ... jak trza to w ciuchach.. ale jeśli jest możliwość to ściągam... no kiedyś sie tak rozpędziłam i dopiero w ostatniej chwili przypomniało mi sie, że nie mialam na sobie stroju... hehee :lol:

jak tonący chwyci koszulke to jeszcze można ja pod wodą zdjąć razem z chwytem tonącego.. lepiej by trzymał koszulke a nie mnie...!!!
_________________
Monia
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:23 pm   

wywyjec napisa³/a:
Nie mowisz chyba o dresach Nivea z 2005 roku. Nie wiem jak mozna bylo je szybko zdjac, nie uszkadzajac.

nie interesuje mnie czy dres sie rozwali czy nie...

pioro6 napisa³/a:
( osobiście w koszulce bym wszedł), po to mamy SP-eki by ich używać, po to powinniśmy znać chwyty.

ucza was chwytow na koszulke?? po co ci ta koszulka w wodzie?? nie warto. bedziesz w mokrej stal na wietrze?? skoczylem pare razy (na basenie) w koszulce i nie uwazam zeby to bylo madre.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:29 pm   

:)


A jeżeli już zostawiacie ubrania na piasku...nie boicie się, że ktoś je Wam "skubnie" ?
Jeżeli są 3-4 osobowe zespoły a ktoś się topi to chyba nie wskakujecie po niego wszyscy??
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:37 pm   

Ja zdecydowanie wole plynac bez zbednego balastu w postaci ubrania ale wiadomo zdarzaja sie sytuacje kiedy rezygnuje z pelnego rozebrania.. Np przed zoltymi bojkami zdarza mi sie interweniowac w gorze ubrania (ale fale i tak sa zlosliwe i czesciowo mocza mi je :( ) ze wzgledu na czas dzialania i z reguly sa to akcje z dziecmi. Wiem ze na niektorych kursach ratowniczych sa cwiczone elementy plywania w ubraniu aby kazdy mogl sie przekonac na wlasnej skorze jak to jest :D Juz kiedys mialem okazje plywac w calym zimowym stroju w rzece po wywrotce lodzi i zdecydowanie odradzam te forme kapieli :shock:

Tak przy okazji chcialbym napisac a w zasadzie uczulic sternikow oraz pasazerow plywajach na roznego typu sprzecie aby nie ubierac gumowych cholewiakow (lub podobnego obuwia) gdyz po wpadnieciu do wody dzialaja jak betonowe buciki ktorych nie da sie sciagnac :evil:

Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:39 pm   

kovalsz napisa³/a:

ucza was chwytow na koszulke??
chwytow jak chwytow ale plywania w pelnym ubraniu owszem - ucza, troche ciezko sie plywa ale jest to do zrobienia, zreszta zawsze mozesz zdjac koszulke na te 20 minut(nad morzem na wietrze szybko sie wysuszy) i nie musisz w niej stac na wierzy...

pozdro


ps. tylko nie traktuj tego jako kolejna zaczepka :P
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:41 pm   

DeVu napisa³/a:
A jeżeli już zostawiacie ubrania na piasku...nie boicie się, że ktoś je Wam "skubnie" ?
Jeżeli są 3-4 osobowe zespoły a ktoś się topi to chyba nie wskakujecie po niego wszyscy??

kradna niestety no ale takie zycie. ratowany jest wazniejszy od ciuchow.
czasem ida wszyscy. zalezy jaka akcja. czasem wystarcza dwie osoby i reszta spokojnie sie przyglada i fotki pstryka :wink:
wydaje mi sie ze po to ucza plywac w ciuchach by zniechecic do wskakiwania do wody bezmyslnie...
widze ze niektorzy ratuja tylko w sloneczne dni a jak caly dzien pada to maja wolne :wink:
z moich doswiadczen wynika ze na deszczu koszulka dlugo schnie...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
  
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:44 pm   

albo przygotowac i na taka sytuacje ze trzeba bedzie wskoczyc, bo nie bedzie czasu sie rozebrac... tez jest to z sensem pomyslane...
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 11:07 pm   

kovalsz napisa³/a:
widze ze niektorzy ratuja tylko w sloneczne dni a jak caly dzien pada to maja wolne
z moich doswiadczen wynika ze na deszczu koszulka dlugo schnie...

Chyba jednej koszulki nie macie :P Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 11:12 pm   

kolucho napisa³/a:
Chyba jednej koszulki nie macie Pozdrawiam

ja do pracy biore jedna a ty??
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 11:41 pm   

kovalsz napisa³/a:
ja do pracy biore jedna a ty??

Ja prawie zawsze mam jedna w zapasie a czasem robie sobie z niej turban na glowe :oops: Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16