www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
gacie??
Autor Wiadomo
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Czw Wrz 27, 2012 11:12 pm   gacie??

witam, mam pytanie czy na basenach na których byliście lub pracowaliście był przepis o stroju pływackim tzn obowiązkowe kąpielówki i w innych nie wejdziesz lub nakazano nie wpuszczać. wiele sklepów sprzedaje takie szorty jako do płwyania a według kierowników obiektu są beee i nie można w nich pływać, słyszałem że za granicą to w obcisłych nie wolno??? tylko pływacy oczywiście.
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Doczy: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Skd: London, United Kingdom
Wysany: Pi Wrz 28, 2012 12:15 am   

Na pływalni MOSiR'u w Ełku coś takiego jest trzeba mieć obcisły strój kąpielowy(tzn. możesz mieć spodenki ale muszą przylegać do Ciała). Inaczej Ciebie wyproszą z basenu.

Nawet były wyraźnie piktogramy, niby że z szortów woda cieknie. Wg. mnie to pretekst aby nie biegać ze ściągaczką...

Jak pracowałem na basenie to 90 procent facetów miało luźnie szorty i jak wychodzili z wody to specjalnie nie ciekło z nich.
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Wto Pa 02, 2012 11:10 am   

Pływalnia CSiR UW w Warszawie: Możesz mieć spodenki(nie dłuższe niż do kolan), ale nie mogą mieć kieszeni. ;)

Czepek wymagany obowiązkowo...

[ Dodano: Wto Paź 02, 2012 11:15 am ]
Pływalnia w Kolding (Dania): każdy strój pływacki dozwolony, bez czepków ;)


PS. proszę modów o połączenie moich wypowiedzi.
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Sro Pa 03, 2012 10:44 pm   

eR napisa/a:
Pływalnia w Kolding (Dania): każdy strój pływacki dozwolony, bez czepków

tylke, że pewnie w Danii jest duuuuzo mniej palantów co to w tych samych spodenkach w piłę młóca albo z plazy przychodza i piasek się im sypie.

ja jestem za obcisłymi plus czepki (sggw tak miało, gdy tam pracowałem) , wolę plywac z czystej wodzie
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
shopek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 33
Doczya: 24 Pa 2007
Posty: 149
Skd: zielona góra
Wysany: Czw Pa 04, 2012 9:56 am   

Zielona Góra CRS - obowiązkowo strój przylegający do ciała, jako że jest to kompleks obiektów sportowych tłumaczy się to tak, że często ludzie w tych samych spodenkach biegali/grali w kosza itp. i potem w tych zakurzonych przepoconych wchodzili do wody - dla mnie brzmi przekonywująco

Szczecin AM - obowiązkowo czepki, ale do spodenek się nie czepiają
_________________
Ból związany z samodyscyplinowaniem się, nie jest nigdy tak duży jak ból wynikający z rozczarowania i porażki
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Doczy: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Skd: London, United Kingdom
Wysany: Czw Pa 04, 2012 1:11 pm   

Wg. mnie co do stroju i czepka to jest trochę czepianie się i lenistwo zarządców basenu. W końcu klient płaci to wymaga
- Z obcisłego stroju mniej wody ścieka i częściej trzeba chodzić ze ściągaczką.
- Czepek, chyba wystarczy żeby spiąć włosy, poza tym basen ma odpowiedni filtr na włosy.

Jeśli ktoś uprawia pływanie to sam wie jaki strój dobrać i pewnie se weźmie obcisły i czepek. Jeśli ktoś chce się "popluskać" to pudzie w szortach plażowych, albo w zwykłych bokserkach.

Poza tym ciekawe jak to jest przestrzegane. Bo nie ukrywam że ja w pracy na tego typu "błachostki" nie powiem gdzie to mam. Wolę aby ktoś miał obciekające szorty, albo wszedł z napojem na nieckę i siedzial z nim na leżaku niż np. skakał na główkę, czy biegał.
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Czw Pa 04, 2012 3:33 pm   

spodenki dłuższe mogą być wykorzystywane do innych celów bieganie, naprawa samochodu w kieszeniach nie wiadomo co jest chusteczki itp i chodzi ażeby nie wszedł w czyms takim do basenu a obcisłe to wiadomo do pływania i raczej nikt w nich nie rozbierał koła :lol: włosy, u nas woda wypływa z dna basenu pionowo wąskimi strumieniami a włosy opadaja na dno , my puszczamy codziennie odkurzacz i byście zobaczyli ile tego zbiera masakra ale spodenki sprzedawane są jako pływackie i ludzie nie wiedzą że slipy i obcisłe gacie są do pływania najlepsze. Ale cóż skargi lecą i niezadowolenie rośnie cóż zrobić taka polityka?
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Doczy: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Skd: London, United Kingdom
Wysany: Czw Pa 04, 2012 3:40 pm   

u-boot, każdemu wypadają włosy nie zależnie od długości i miejsca(głowa, nogi...). Ale po to jest skimmer aby to odkurzyć z dna jeśli filtr tego nie zrobi. A nie jakiś czepek.

A co do rodzaju kąpieluwek, wiesz slipy są troche nie modne(nawet powiedziałbym ochydne...), dla zwykłych ludzi(mam na myśli zwykłych klientów). A jak to się mówi "Nasz klient nasz Pan" płaci to wymaga i może sobie w stroju jakim chce przyjść(oczywiście nadającym się i przyzwoitym......)


a i tak rano trzeba puścić skimmera, więc ilością włosów bym się nie przejmował, a jak się filtr zapcha- służbowy. Proste.
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Czw Pa 04, 2012 4:35 pm   

w przypodku czepków to jednak spełniają swoją rolę długie włosy nie wypadają i pływają ludziom na twarz. Ze spodenkami się zgodzę że taka moda i pytanie czy jest sens wprowadzać takie coś a nam egzekwowanie? Dlatego pytam się jak jest gdzieś indziej ale są takie wymagania na basenach?
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Czw Pa 04, 2012 9:53 pm   

nygus400 napisa/a:
eR napisa/a:
Pływalnia w Kolding (Dania): każdy strój pływacki dozwolony, bez czepków

tylke, że pewnie w Danii jest duuuuzo mniej palantów co to w tych samych spodenkach w piłę młóca albo z plazy przychodza i piasek się im sypie.


Pewnie masz rację, ale z tego co już zdążyłem zauważyć oni tam mają totalnie "wywalone" na takie rzeczy jak strój czy czepek. Tam wychodzą z założenia, że trzeba zrobić wszystko, ażebyś chodził/wracał na kompleks jak najczęściej. Inną kwestią jest kultura prysznicowo/saunowa ale to inny temat...

A na koniec ciekawostka, zagadka:
Parę lat temu miałem przyjemność pływać kilka tygodni w dość specyficznym basenie w Alytusie(Litwa). Basen 50m, wszystko fajnie, ale...całe dno pokryte było 2-5 cm warstwą piasku. Dziwne uczucie kiedy się nurkowało i wzbudzało tuman piasku wokół siebie ;] Pytanie brzmi - czy tak miało być? Dodam, że ogólnie było bardzo czysto...
 
     
kijanek 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Doczy: 15 Mar 2012
Posty: 54
Skd: Wa-wa
Wysany: Sob Pa 13, 2012 5:37 pm   

Dobrze, że zastrzelili na miejscu...

http://wiadomosci.onet.pl...-wiadomosc.html
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapyta do SQL: 17