www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Bałagan w WOPR
Autor Wiadomo¶æ
Alex91 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik



Do³±czy³: 11 Lip 2012
Posty: 7
Sk±d: Katowice
Wys³any: Sro Lip 11, 2012 10:36 pm   BaÅ‚agan w WOPR

Witam ratowników ;-)
Niedawno wstąpiłem w szeregi, nie znam jeszcze zasad działania WOPR w całości, ale czy Wy nie macie takiego poczucia, że nic się nie trzyma kupy? Każdy zarząd wojewódzki robi po swojemu, każdy OM robi jak uważa. Zauważyłem, że brak jes ujednolicenia i koordynacji choćby numeru ratunkowego, częstotliwości radiowych (ba! najczęściej ratownicy nie mają w ogóle łączności radiowej), nie mówiąc o wyposażeniu. Zdaję sobie sprawę z tego, że wprowadzanie ulepszeń musi potrwać, ale słysząc o fakcie że coraz więcej drużyn odłącza się od WOPR widzę to w ciemnych barwach.

Nie chcę tu krytykować WOPR-u, ja chcę żeby ratownicy mieli sprzęt, profesjonalny sprzęt od bojek po samochody. Za te Renault dla WOPR ministrowi MSW, bym podziękował, ale czy nie bardziej przydałyby się profesjonalnie wyposażone pojazdy terenowe, czy choćby łodzie. Naprawdę niewiele trzeba, żeby z WOPRu zrobić w pełni profesjonalną jednostkę w zasadzie brakuje tylko sprzętu. Jak narazie traktowani jesteśmy na zasadzie "fajnie, że są, ale jak ich nie będzie to też będzie dobrze".

Nie wiem, co mam o tym myśleć, robić.
Może ktoś z Was pomoże, albo "wybije" mi te głupoty z głowy?

Pozdrawiam ;-)
 
     
woprowiec 
Forumowicz WOPR
woprowiec


Do³±czy³: 02 Lip 2012
Posty: 25
Sk±d: IÅ‚awa
Wys³any: Czw Lip 12, 2012 5:12 pm   

Witaj!

Cytat:
Zauważyłem, że brak jes ujednolicenia i koordynacji choćby numeru ratunkowego, częstotliwości radiowych


Zgodzę co do fal radiowych. WOPR musi w to wkońcu zainwestowac. Numer ratunkowy jest. 601 100 100 ten numer jest ogólnopolski. Co do sprzętu. Moja że tak powiem "jednostka" dostała ostatnio ko 6 bojek sp i tyle samop pasów ratowniczych "węgorz", 2 torby PSP R1 oraz szyny kramera. Aktualnie na najdłuższe jezioro w Polsce mamy 3 łodzie ratownicze + 2 na jeziorze Ewingi. Chcemy dostac 11m łódź. Sprzętu brakuje ale nie zawsze ludzi do pracy. Na obstawy stawia się czasami więcej osób, niż było zapowiadane :)

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 5:13 pm ]
Nie mówiąc o pojazdach WOPR i naszej bazie. pojazdu nie ma a baza jest w opłakanym stanie.
 
     
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Czw Lip 12, 2012 7:22 pm   

Kolego witaj w WOPR-rze miejscu gdzie nigdy nic nie wiadomo na 100% i gdzie do kierowniczych stanowisk często dochodzą ludzie nie tyle niezorganizowani (to czasem też), ale mający tyle przeróżnych obowiązków/zajęć, że nie są w stanie dobrze kierować swoimi podstawowymi działaniami. Z tego sezonu: o tym, że mam zostać starszym plaży u siebie dowiedziałem się na dzień przed otwarciem kąpieliska, mało tego miano do mnie pretensje, bo w końcu wysyłali informacje (nie wiem jakie i o czym) w... newsletterze, nikt się ze mną w tej sprawie nie skontaktował i nie spytał wcześniej o zgodę, zostałem postawiony przed faktem dokonanym. Mogłem się nie zgodzić? No mogłem, ale wtedy nawet nie zacząłby się sezon, bo nikt inny d facto nie spełniał wymagań.
_________________
adsa
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 06 Mar 2009
Posty: 200
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Czw Lip 12, 2012 10:13 pm   

woprowiec napisa³/a:
Witaj!

Cytat:
Zauważyłem, że brak jes ujednolicenia i koordynacji choćby numeru ratunkowego, częstotliwości radiowych


Zgodzę co do fal radiowych. WOPR musi w to wkońcu zainwestowac. Numer ratunkowy jest. 601 100 100 ten numer jest ogólnopolski. Co do sprzętu. Moja że tak powiem "jednostka" dostała ostatnio ko 6 bojek sp i tyle samop pasów ratowniczych "węgorz", 2 torby PSP R1 oraz szyny kramera. Aktualnie na najdłuższe jezioro w Polsce mamy 3 łodzie ratownicze + 2 na jeziorze Ewingi. Chcemy dostac 11m łódź. Sprzętu brakuje ale nie zawsze ludzi do pracy. Na obstawy stawia się czasami więcej osób, niż było zapowiadane :)

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 5:13 pm ]
Nie mówiąc o pojazdach WOPR i naszej bazie. pojazdu nie ma a baza jest w opłakanym stanie.


.... czyli na oddział który o ile dobrze pamiętam liczy 70 członków macie 5 łodzi ratowniczych z tego 2 duże RIBy o wartości 250.000 zlotych.
To co dostajecie w dużej mierze zależy od WAS dostajecie dotację z kilku miejsc i WY decydujecie na co to wydacie.
A pamiętajmy że same torby to ok 7500 złotych.
 
     
Alex91 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik



Do³±czy³: 11 Lip 2012
Posty: 7
Sk±d: Katowice
Wys³any: Pi± Lip 13, 2012 6:34 pm   

Dzięki za miłe przyjęcie :wink:
woprowiec napisa³/a:
Numer ratunkowy jest. 601 100 100 ten numer jest ogólnopolski
Już wyobrażam sobie poinformowanie poprzez numer ratunkowy o wypadku w wodzie np. w Gąskach nad morzem, gdzie stacjonuje 3 ratowników kompletnie bez żadnej łączności z Mielnem, pod które podlega. W momencie zdarzenia można liczyć jedynie na pomoc tych ratowników do czasu przyjazdu karetki - :!: Mielno posiada 1 karetkę pogotowia w sezonie :!: Nie wspominając już o tym, że karetka pogotowia nie rzadko zmuszona jest zatrzymać się 300m od kąpieliska. Brak jest jakichkolwiek pojazdów WOPR, mogących podtrzymać funkcje życiowe lub przetransportować poszkodowanego.

juve17 napisa³/a:
witaj w WOPR-rze miejscu gdzie nigdy nic nie wiadomo na 100%
i my ratujemy ludzi?

She! napisa³/a:
To co dostajecie w dużej mierze zależy od WAS dostajecie dotację z kilku miejsc i WY decydujecie na co to wydacie.

Proponuję zorganizować wybory "Złota Bojka" dla osoby, która wymyśli najgłupszą decyzję w WOPR :grin:
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pi± Lip 13, 2012 6:51 pm   

Alex91 napisa³/a:
Mielno posiada 1 karetkę pogotowia w sezonie Nie wspominając już o tym, że karetka pogotowia nie rzadko zmuszona jest zatrzymać się 300m od kąpieliska. Brak jest jakichkolwiek pojazdów WOPR, mogących podtrzymać funkcje życiowe lub przetransportować poszkodowanego.


Mylisz instytucje WOPR z kąpieliskiem morskim, które zarządzane są często przez firmy prywatne lub lokalne instytucje (MOSIR, OSIR itp).
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pi± Lip 13, 2012 7:23 pm   

Alex91 napisa³/a:
Proponuję zorganizować wybory "Złota Bojka" dla osoby, która wymyśli najgłupszą decyzję w WOPR :grin:


Nie ma takiej dużej ilości bojek :lol:
 
     
Alex91 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik



Do³±czy³: 11 Lip 2012
Posty: 7
Sk±d: Katowice
Wys³any: Pi± Lip 13, 2012 7:54 pm   

mati82 napisa³/a:
Mylisz instytucje WOPR z kąpieliskiem morskim, które zarządzane są często przez firmy prywatne lub lokalne instytucje (MOSIR, OSIR itp).
Ktoś tych ratowników dysponuje w te miejsca i "zapewnia" koordynacje służb. Tzn. "chyba"...
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pi± Lip 13, 2012 10:07 pm   

No właśnie, chyba...

WOPR z kąpieliskami morskimi (gestorami lub inaczej zwanymi zarządcami kąpieliska) ma wspólne to, że ratownicy pracujący mają legitymacje ze stopniami przyznanymi przez jednostkę. Tylko to.
Oczywiście, są miejsca gdzie gestorem jest WOPR, ale na wybrzeżu to pojedyncze miejscowości.

Nad Bałtykiem jest około 100 kąpielisk morskich. Pisze "około" bo to zależy jak się liczy. Są miejsca gdzie jest wszystko na tip-top, a są miejsca gdzie brakuje wszystkiego, od bojki sp, poprzez wyposażenia apteczki na zwykłym radiu kończąc.

Nikt ratowników nie dysponuje. Gestor wystawia ofertę pracy, ratownicy składają podania, przyjeżdżają do pracy. To nie wojsko, że ludzie są wysyłani do danej miejscowości.
 
     
Alex91 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik



Do³±czy³: 11 Lip 2012
Posty: 7
Sk±d: Katowice
Wys³any: Sob Lip 14, 2012 1:40 am   

mati82, dysponuje w sensie, że dobiera tych ratowników i zarządza ich pracą. Moim zdaniem na plaży powinni "rządzić" ratownicy, to samo dotyczy kąpielisk śródlądowych. Czyli gdybym w przyszłości uzyskał wyższe uprawnienia i pracował jako ratownik to mam robić swoje i się nie wychylać, tak?
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sob Lip 14, 2012 6:38 am   

Nigdzie nie napisałem, abyś nie robił wyższych uprawnień oraz abyś siedział pod miotłą i nie wychylał się ;)

Burdel jest wszędzie, w polityce, w służbie zdrowia, w PZPN itp.

Krytykować jest łatwo, oczerniać i narzekać potrafi każdy. Bardzo się ciesze, że jesteś osobą, która chce zmian i osobiście będzie dążyła do tego. Jest to trudna walka, ale powoli udaje się ;)
 
     
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sob Lip 14, 2012 9:43 am   

Cytat:
Ktoś tych ratowników dysponuje w te miejsca i "zapewnia" koordynacje służb. Tzn. "chyba"...

Przeważnie nie. W przypadku OSiR-ów, MOSiR-ów to oni zapewniają obsadę ratowniczą, często jest tutaj duża dowolność jeśli chodzi o dobór kadr. 2 sezony pracowałem na takim kąpielisku i uwierzcie mi, że nie wszystko zleży od ratowników. Są oni uzależnieni od decyzji prezesa/kierownika kąpieliska.

Choć i tak to sytuacja 100x niż gdy kąpieliskiem zarządza miasto (przez ,,komunalnych"). Sytuacja z tego sezonu zdarzają się sytuacje w których mówię: ,,Zgodnie z rozp. tym i tym z tego i tego dnia ma być na moim stanowisku lornetka". Odpowiedź: ,,proszę o tym zapomnieć, jesteście miejscem do kąpieli i powinniście mieć zabraną wieżę ratowniczą. Cieszcie się, że jeszcze tego nie zrobiliśmy." Co może tu zrobić WOPR? Kupić taki sprzęt na własną rękę i zabulić hajs, ale takim postępowaniem tylko zachęca się gestorów do łamania prawa. Co jest najgorsze - w WOPR nie istnieje de facto żadna instytucja mogąca to prawo egzekwować, sprawdzać czy nie jest łamane.
_________________
adsa
 
     
Alex91 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik



Do³±czy³: 11 Lip 2012
Posty: 7
Sk±d: Katowice
Wys³any: Sob Lip 14, 2012 1:14 pm   

juve17 napisa³/a:
proszę o tym zapomnieć, jesteście miejscem do kąpieli i powinniście mieć zabraną wieżę ratowniczą

Tego się nawet nie spodziewałem.

juve17 napisa³/a:
Kupić taki sprzęt na własną rękę i zabulić hajs

I dyktować warunki! WOPR zapewnia ratowników i sprzęt, ale gestor płaci jak za profesjonalnie wyposażoną jednostkę. Moim zdaniem wszystkie plaże powinny być we "władaniu" WOPR - jak sami o siebie nie zadbamy, to nikt o nas nie zadba. A w tym momencie WOPR nadaje uprawnienia i nie interesuje się w jakich warunkach pracują ratownicy.

juve17 napisa³/a:
instytucja mogąca to prawo egzekwować

To do kogo zgłaszać nieprawidłowości? O ile zgłaszać :???:
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Sob Lip 14, 2012 2:53 pm   

Do MSW.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Nie Lip 15, 2012 8:32 pm   

Oj, młody jeszcze nie raz się przekonasz jaki burdel panuje na kąpieliskach. I jak wyglądają spory z urzędasami, którzy nie mają zielonego pojęcia!
:cool: Powodzenia w WOPRze
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17