www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Grupy interwencyjne/operacyjne w waszych regionach
Autor Wiadomo¶æ
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 38
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Czw Sty 29, 2009 5:19 pm   Grupy interwencyjne/operacyjne w waszych regionach

Tak jak w temacie. Czy u Was w województwach, miastach działają takie grupy? Jak wygląda organizacja pracy w gr. interwencyjnej/operacyjnej? Z tego co słyszałem to całkiem sprawnie działają takie grupy w woj. dolnośląskim czy zachodniopomorskim. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Pi± Sty 30, 2009 1:39 pm   

I napiszcie jeszcze czy działacie (tzn. macie jakieś akcje) do czego jesteście powołani że tak to nazwę, bo większość czynności robi chyba i tak straż pożarna jak coś się dzieje...:/ Póki co jest mi znana tylko jedna akcja... Mazury po białym szkwale... Ale taki Poznań? Leszno?
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
kabi 
MÅ‚odszy Forumowicz


Wiek: 34
Do³±czy³a: 20 Kwi 2008
Posty: 18
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pi± Sty 30, 2009 3:20 pm   

We Wrocławiu działa Grupa Operacyjna Dolnośląskiego WOPR. Powstała po powodzi w 1997 roku, obecnie liczy około 40 członków zwyczjnych. Grupa dzieli się na 5 sekcji: wodna, płetwonurkowa, medyczna, wysokościowa i psów ratowniczych. Podstawą działania są dyżury w dolnośląskim centrum powiadamiania ratunkowego(601100100) od maja do października i w okresie ferii zimowych oraz w sezonie letnim weekendowe patrole po Wrocławskim Wężle Wodnym. Zajmujemy się też zabezpieczeniem imprez nad wodami(koncerty, regaty itp.) oraz organizacją pogadanek dla dzieci o bezpieczeństwie. Regularnie odbywają się nieodpłatne szkolenia wewnętrzne dla członków GO.
To tak w skrócie... zapraszam na naszą stronę (nadal w budowie) http://www.gowopr.eu/
_________________
www.gowopr.eu
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 38
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Pi± Sty 30, 2009 5:21 pm   

kabi napisa³/a:
Podstawą działania są dyżury w dolnośląskim centrum powiadamiania ratunkowego(601100100) od maja do października i w okresie ferii zimowych oraz w sezonie letnim weekendowe patrole po Wrocławskim Wężle Wodnym.


Jak takie dyżury wyglądają? Po ile osób jest zaangażowanych? Są to dyżury stacjonarne czy pełnione już na łodzi ratowniczej?
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
kabi 
MÅ‚odszy Forumowicz


Wiek: 34
Do³±czy³a: 20 Kwi 2008
Posty: 18
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pi± Sty 30, 2009 7:05 pm   

Całodobowo pod telefonem jest 1 dyspozytor, zwykle ma do pomocy ratowników, w soboty i niedziele min. 2 łodzie patrolują węzeł wodny od 9 do 18. Przygotowana do akcji motorówka zawsze stoi przy pomoście. Po drugiej stronie rzeki mamy posterunek policji wodnej- min. 2 policjantów i przygotowane łodzie- mamy bezpośrednią łączność radiową, współpracujemy na patrolach i podczas akcji ratowniczych. Od ostatniego sezonu letniego mamy także bezpośrednią łączność z PR. Zasięg cpr to województwo dolnośląskie i opolskie--> kontakt z lokalnymi oddziałami wopr, psp, osp itp.
_________________
www.gowopr.eu
 
     
whiye 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 11
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Pi± Sty 30, 2009 9:54 pm   

Szczerze mówiąc jest to bezsensowy pomysł...i tak tyle osób nie potrzebuje pomocy na wodzie, ale jako ratownik to bardzo się z tego cieszę, przynajmniej jakaś robota jest :P A ile mieliście akcji od '97?
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 38
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Pi± Sty 30, 2009 10:02 pm   

whiye napisa³/a:
Szczerze mówiąc jest to bezsensowy pomysł...i tak tyle osób nie potrzebuje pomocy na wodzie, ale jako ratownik to bardzo się z tego cieszę, przynajmniej jakaś robota jest :P A ile mieliście akcji od '97?


Uważasz, że jest to bez sensu, że służby ratownicze prowadzą dyżury i w razie niebezpieczeństwa udzielają pomocy. To może zlikwidujemy takie służby jak Straż Pożarna, w końcu wyjeżdżają tylko w sytuacji zagrożenia, których jest tak niewiele;].
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
whiye 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 11
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sob Sty 31, 2009 2:43 pm   

Miałem na myśli działanie słuzby ratownicze typu WOPR poza sezonem.
 
     
kabi 
MÅ‚odszy Forumowicz


Wiek: 34
Do³±czy³a: 20 Kwi 2008
Posty: 18
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Sty 31, 2009 2:57 pm   

Nie zamierzam się z nikim kłócić o sensowność takich działań... whiye- nie oceniaj, dopóki nie dowiesz się czegokolwiek o naszych działaniach. Statystyki możesz znależć na wopr.pl i http://www.ckrw.wopr.sopot.pl/stat.php
_________________
www.gowopr.eu
 
     
gość666
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 28 Maj 2008
Posty: 24
Sk±d: ona
Wys³any: Sob Sty 31, 2009 3:05 pm   

whiye napisa³/a:
Szczerze mówiąc jest to bezsensowy pomysł


wiem że zaraz posypią sie obelgi pod moim kierunkiem ale tez tak uważam...
żebyście dobrze mnie zrozumieli - chodzi mi o to ze znam pare osób które należą do GO jednego z wojewódzkich oddziałów WOPR - nie bede podawał jakiego bo nie chce ich publicznie ośmieszać... nie mają całodobowych dyżurów, a jedyne szkolenie w jakim uczestniczyli to BLS-AED...
eselfunk napisa³/a:
To może zlikwidujemy takie służby jak Straż Pożarna

i włąśnie chodzi mi o to, że bez sensu jest tworzenie takich właśnie jak przedstawiona przeze mnie GO, która nigdy nie była na żadnej akcji i pewnie nigdy w życiu nie będzie bo zanim po otrzymaniu sms-a stawi sie po półgodziny na miejscu wyjazdu to PSP i tak już dawno zakończy akcje...

żeby nie było - nic nie mam do Sopotu itp dobrze zorganizowanych centr...
 
     
kabi 
MÅ‚odszy Forumowicz


Wiek: 34
Do³±czy³a: 20 Kwi 2008
Posty: 18
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Sty 31, 2009 3:56 pm   

Nie wszystkie GO mają jakiekolwiek dyżury, we Wrocławiu mamy Centrum Powiadamiania Ratunkowego(tak, jak w Sopocie i Giżycku) i jest nierozerwalnie związane z działalnością Grupy Operacyjnej. Zachęcam do odwiedzenia strony http://www.gowopr.eu/ (choć oczywiście nie odda całokształtu działań).

Wypowiedzi "znam parę osób, które..." bez podawanai konkretów nazwałabym zwykłymi pomówieniami (oczywiście mam świadomość, że nie wszędzie udało się stworzyć profesjonalne, prężnie działające grupy ratownicze).

Dobrzeby było, gdyby w dyskusji wzięłły udział osoby z innych oddziałów WOPR, bo ja mogę jedynie przybliżyć działalność GO w stolicy Dolnego Śląska, nie czuję się upoważniona żeby oceniać tą jednostkę, ani tym bardziej inne, o których niewiele wiem.
_________________
www.gowopr.eu
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Sob Sty 31, 2009 4:04 pm   

No właśnie mnie również intersuje mnie bardziej celowość i zakres działań oraz przykłady interwencji grup, w których nie ma CKR-ów! Bo wiadomo że jak jest już CKR to jest gotowa drużyna ze sprzętem itd... A w takich miastach jak ww. to jest prawdą, że zanim się wszyscy zbiorą to może być po sprawie......
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sob Sty 31, 2009 4:06 pm   

gość666 napisa³/a:
znam pare osób które należą do GO jednego z wojewódzkich oddziałów WOPR


a ja znam parę osób które biorą grubą kasę za "oficjalne" kierowanie GO, a w rzeczywistości grupy nie ma

u nas działamy za free, mamy na koncie akcje zakończone sukcesem przez cały rok, przez 4 miesiące grupa stacjonuje w bazie, przez pozostały czas w bazie są 1-2 osoby które przyjmują zgłoszenie, powiadamiają innych, przygotowują sprzet itp

gość666 napisa³/a:
bo zanim po otrzymaniu sms-a stawi sie po półgodziny na miejscu wyjazdu to PSP i tak już dawno zakończy akcje...


widać malo wiesz o działalności GO - więc nie wypowiadaj się

akcje można podzielić na kilka kategorii, które działają w różnych przedziałach czasowych, czasami potrzebna jest grupa w ciągu 10-15 minut, czasami w ciągu 30 minut, a czasem za 60 minut aby zmienić grupę która była wezwana "na pierwszy rzut", są potrzebne grupy które zbiorą się w ciągu kilku godzin (np. jak nasi nurkowie z sopotu wyjeżdżali na mazury w czasie białego szkwału), potrzebne są osoby do koordynowania, logistyki itp
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Sob Sty 31, 2009 6:33 pm   

mati82 napisa³/a:
a ja znam parę osób które biorą grubą kasę za "oficjalne" kierowanie GO, a w rzeczywistości grupy nie ma


Jeśli masz na myśli GO pomorskiego WOPR to w pełni się zgadzam. Służbowy samochodzik, pensyjka, kasa na szkolenia i przez cały okres sześciu lat istnienia ANI JEDNEJ AKCJI.

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 6:40 pm ]
Ale to nic dziwnego, skoro kierownikiem został bez żadnego konkursu synalek prezesa, więc jakichkolwiek szans na zmianę na lepsze nie ma. Za tą kasę można by dobrze wyszkolić kilkudziesięciu ratowników a nie napychać kasą kieszenie w ramach nepotyzmu.
 
     
gość666
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 28 Maj 2008
Posty: 24
Sk±d: ona
Wys³any: Nie Lut 01, 2009 10:33 pm   

Ciamek napisa³/a:
przykłady interwencji grup, w których nie ma CKR-ów!

i ja włąsnie o takiej grupie mówie - od poczatku ich istanienia (nie podam dokładnie ile istnieja bo nie chce kłamać ale jest to rząd 5 lat) nie byli na ani jednej skcji...
mati82 napisa³/a:
widać malo wiesz o działalności GO - więc nie wypowiadaj się

masz racje, mało wiem - ale ja nie mówie o akcjach takich jakich podejmuje sie Sopot - GO o której mówie nie jeździ na nurkowania i koordynowanie akcji bo to poprostu zbieranina "zwykłych" Młodszych Ratowników i Ratowników WOPR, którzy jedyne szkolenie jakie mieli to BLS AED...
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 16