www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:31 pm
Egzaminy
Autor Wiadomo¶æ
jasiek_1987
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 12 Lut 2006
Posty: 10
Sk±d: Polska
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 5:33 pm   Egzaminy

Witam! Ostatnio dowiedzialem sie ze, w Warszaiwe sa jesienne kursy na RW jak i na MRW a egzaminy sprawdzajce sa organizowane na basenach. A przecierz przepisy wayraznie mowia ze egzamin musi sie odbywac na wodach otwartych.Z jednej strony jest to niesprawiedliwe bo chyba kazdy przyzna ze egzamin na wadoach otwartych jest trudniejszy, a druga strone tego to taka ze ze te szkolenia sa krotkie i juz widzialem roznice miedzy takim jesiennym ratownikiem, a takim ktory caly rok uczeszczal na kurs od jsieni do konca czerwca konczac kurs na jeziorze. A jakosc ich pracy i izaufanie do nich jest owiele wieksze. Prosdze o komentarze
 
 
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 128
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 10:16 pm   

jasiek_1987 napisa³/a:
caly rok uczeszczal na kurs od jsieni do konca czerwca

Osobiscie się u mnie z takim "przypadkiem" nie spotkałęm... :?

jasiek_1987 napisa³/a:
przepisy wayraznie mowia ze egzamin musi sie odbywac na wodach otwartych

Owszem, ale przepisy to jedno a zycie to drugie... :wink:

jasiek_1987 napisa³/a:
egzamin na wadoach otwartych jest trudniejszy

Jeśli jest to dla kogoś problem to zalecałbym poważnie zastanowić się nad tym czy ta osoba miałaby wogóle zostać ratownikiem (jest to kwestia moralna tej osoby)
 
 
jasiek_1987
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 12 Lut 2006
Posty: 10
Sk±d: Polska
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 10:46 pm   

Witam kolege ze slaska, no ok zgodze sie ze nie ma ludzi z idealna frekwencja, ale co do tego egzaminu. Skoro jestes ze slaska to wiesz zapewne ze jest dosc duzo ludzi ktorzy wlsnie tej proby na wodach otwartych nie przechodza pomyslnie. Jednakowoz trzeba bylo by cos zrobic z takimi egzaminami na wodach zamknietych gdyz te roznice widac...
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 11:12 pm   

jakie roznice?? przeciez woda to woda... ten przepis jest durny...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 11:42 pm   

oj..to duża różnica basen a jezioro czy morze..!!
ja też jestem za tym że trza kurs odbyć tu i tu ...
_________________
Monia
 
 
 
jasiek_1987
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 12 Lut 2006
Posty: 10
Sk±d: Polska
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 11:49 pm   

tak roznica jest ogromna... i to we wszytkim...
1. czasowka... musisz patzryc czy plyniesz w lini prostej... nie masz gdzie zrobic nawrotu ani skoczyc do wody wiec pare sekund dochdzi
2. plywanie pod woda... musisz trzymac kierunek a poza tym inaczej plywanie w czystej basenowej wodzie w temp 28stopni a inaczej w metnej w jeziorze o temp 14stopni
3. nurkowanie na glebokosc... slabsza widzialnosc i temperatura
Ogolnie chciabym klasc nacisk na sprawe temp. wody w tym roku na jednym z egzaminow woda miala temp. dokladnie 14stopni i porownajcie jak to sie ma do 28 stopni w basenie...
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 11:57 pm   

a jak to sie ma do warunkow morskich?? albo do do wody w basenie solankowym??:P
nie przesadzajmy. w pracy nauczy sie szczegolow. przeciez niektorzy tylko na basenie beda pracowac. z doswiadczenia wiem ze i tak trzeba uczyc od nowa wszystkiego w pracy...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 128
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 6:40 am   

Zgodze się, ze na kursie powinniśmy przynajmniej "pozorować" rózne warunki pracy (basen, jezioro) jednakże praktyka pokazuje, że tylko kursy organizowane w okresie wiosenno-letnim pozisdają zajecia również na wodach otwartych. Jednakże nie są to egzaminy!!! Oczywiście tak jak mówiesz nijak się to ma do przepisów. Podejrzewam, że gdyby taki egzamin końcowy miaby się odbyc na jeziorze pewna część kursantów (a w przypadku słabego kursu może i większzość) takie egzaminy by oblała.
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 9:58 am   

sfrustrowany napisa³/a:
praktyka pokazuje, że tylko kursy organizowane w okresie wiosenno-letnim pozisdają zajecia również na wodach otwartych. Jednakże nie są to egzaminy!!! .... Podejrzewam, że gdyby taki egzamin końcowy miaby się odbyc na jeziorze pewna część kursantów (a w przypadku słabego kursu może i większzość) takie egzaminy by oblała.
smiem polemizowac czy rtyl;ko0 i wylacznie kursy wiosennoletnie maja zajecia na wodach otwartych. KR WOPR organizuje kurcy ktorte zaczynaja sie na przelomie wrzesnia pazdziernika i na ktorych to kursach sa zajecia, zaliczenia jak i egzaminy koncowe na basenie jak i na wodach otwartych i uwierz mi ze zdawalnosc jest bardzo dobra(nie sugeruje tu przymruzania oka przez instruktorow, wrecz przeciwnie sa tak wstanie czlowieka wyszkolic ze wszystko zda, chyba ze kursant ewidentnie jest "lewy" w "tych" sprawach)

pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 10:05 am   

Ja jestem za tym zeby przynajmniej egzamin koncowy odbywal sie nad jeziorem a najlepiej nad morzem. Co do tego ze dyby dany instruktor dostal odgorny nakaz i jakies upomnienie ze egzamin musi byc na wodach otwartych to sadze ze i tak by wszysc "zdawali" bo skoro wogole odpuszczal ta czesc kursu to czemu by nie mial przymknac oka na czasowki.
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 10:14 am   

t0ma5 napisa³/a:
... najlepiej nad morzem....
wyobrazasz sobie ile by taki kurs wtedy kosztowal dla ludzi z powiedmzy polowniowej Polski? Jezioro owszem obowiazkowo ale nie morze- czasowo i finansowo bo to ludzi pogrzebalo-...
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 10:17 am   

HDS, "...najlepiej nad morzem..." nie znaczy wpiszmy do przepisow ze caly kurs bedzie nad morzem. Ja jestem ze polnocnej polski i mialem nad morzem i tez nie wyobrazam sobie zeby osoby jechaly ponad 100km na egzamin no chyba ze wszyscy na kursie tego wlasnie beda chcieli.
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
 
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 11:48 am   

no przecież łodzi nie zalicza sie na basenie !!! a morze... przeciez połowa moich współpracowników z basenu nie umie pływać w morzu (a dla nich to nie to samo)........ no sorry .. ale bez wód otwartych to zaden kurs
praca tak uczy ale jakies podstawy muszą być .. bo jak nie, to po co w ogóle kurs??
_________________
Monia
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 12:42 pm   

Monia napisa³/a:
no przecież łodzi nie zalicza sie na basenie !!!

Hehe wlasnie co z wioslowaniem kiedy caly kurs odbywa sie na basenie :shock: Wedlug mnie kurs powinien sie odbywac zarowno na basenie jak i na wodach otwartych i nie do konca moge sobie wyobrazic inne rozwiazanie choc zdaje sobie sprawe ze sa takowe praktykowane :evil: Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 2:01 pm   

U mnie na kursie MR mieliśmy zajecia na basenie z tym, że wiosłowanie było nad jeziorem. I w tym przypadku zapewne będzie podobnie. Instruktor sie umówi z grupą kiedy i gdzie będzie wiosowanie i problem z głowy :mrgreen:

Druga sprawa - zima. Mialem kurs w listopadzie kiedy nad jeziorem był widoczny lód i cieżko sie wioslowało. Wtedy każdy wiosłował ale tylko po 2-3 min. Ja się nie nauczyłem dobrze wiosować i nadal tego nie umiem. Co prawda już wszyscy są po kursie, ale Instruktor powiedział, że będą zajęcia z wiosowania w kwietniu/maju i zwoła ekipe :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17