www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:32 pm
kurs na SRW nad morzem czy nad jeziorem

kurs na SRW nad morzem czy nad jeziorem ?
nad morzem
71%
 71%  [ 20 ]
nad jeziorem
28%
 28%  [ 8 ]
G³osowañ: 28
Wszystkich G³osów: 28

Autor Wiadomo¶æ
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Lis 27, 2007 12:13 pm   kurs na SRW nad morzem czy nad jeziorem

czy według Was kurs na Starszego Ratownika WOPR powinien odbywać się nad jeziorem (np. w ośrodku w Tamie) czy nad morzem? zapraszam do konstruktywnej dyskusji

proponuje formÄ™ wypowiedzi:


mój wybór: morze

argumentacja: kursy na SRW przygotowują do kierowania grupą ratowników, głownie kąpieliskami morskimi których nad morzem jest około 100, skoro większość z nich będzie pracować nad morzem więc kursy powinny być przeprowadzone nad morzem
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Wto Lis 27, 2007 12:53 pm   

Ja również jestem za morzem. Im trudniejsze warunki tym kurs powinien lepiej przygotowywać. Myślę że woda otwarta na kurs ratownika to minimum a i tak najlepiej jakby wszystkie odbywały sie nad morzem a już SRW napewno.

Pozdrawiam
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Wto Lis 27, 2007 7:16 pm   

mój wybór: morze

Moim zdaniem powinno być to morze, bo kurs ma szanse trafić jakieś "ciekawe" warunki pogodowe. Choć nie zawsze, bo przez czas trwania kursu może porostu zabraknąć fali i wtedy różnica jest mała.

mati82 napisa³/a:
skoro większość z nich będzie pracować nad morzem więc kursy powinny być przeprowadzone nad morzem

Jesteś pewien, że większość SRW po Tamie będzie pracować nad morzem??
Moim zdaniem kurs, a praktyka to dwie różne sprawy.

Pozdrawiam !!!
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Lis 27, 2007 11:08 pm   

pioro6 napisa³/a:
mati82 napisał/a:
skoro większość z nich będzie pracować nad morzem więc kursy powinny być przeprowadzone nad morzem

Jesteś pewien, że większość SRW po Tamie będzie pracować nad morzem??


jestem w stanie zaryzykować i potwierdzić wcześniejsze słowa, że większość chce i ma zamiar pracować na kąpieliskach morskich,
przyjmując, że nad morzem jest około 100 kąpielisk i każde potrzebuje co najmniej jednego SRW to jest to najbardziej popularne miejsce do pracy dla SRW

oczywiście są również aquaparki, ale takiej rotacji oraz takiego zapotrzebowania jak na kąpieliskach morskich raczej nie ma

jeżeli się ze mną nie zgadzasz to zapraszam do dyskusji
 
     
Bezpiecznawoda
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
www.24ratownik.pl


Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 145
Sk±d: Polska
Wys³any: Wto Lis 27, 2007 11:46 pm   

Witam!

Jestem po Tamie, wierzę że można zrobić sztorm na jeziorze większy niż na morzu...
_________________
SRW-2007 MI-2011
Instruktor: Motorowodny PZMWiNW,Żeglarstwa,Pływania, Pierwszej pomocy,
Aqua Fitness,
Ratownik Medyczny
Kierownik Obozów i Kolonii
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Lis 27, 2007 11:58 pm   

Bezpiecznawoda, więc jesteś za kursami na SRW nad jeziorem ?
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 12:00 am   

Bezpiecznawoda napisa³/a:
Witam!

Jestem po Tamie, wierzę że można zrobić sztorm na jeziorze większy niż na morzu...


W jaki sposób ?
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Bezpiecznawoda
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
www.24ratownik.pl


Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 145
Sk±d: Polska
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 12:32 am   

Ubu napisa³/a:
Bezpiecznawoda napisa³/a:
Witam!

Jestem po Tamie, wierzę że można zrobić sztorm na jeziorze większy niż na morzu...


W jaki sposób ?


Jak pojedziesz na TamÄ™ to zobaczysz :evil:
_________________
SRW-2007 MI-2011
Instruktor: Motorowodny PZMWiNW,Żeglarstwa,Pływania, Pierwszej pomocy,
Aqua Fitness,
Ratownik Medyczny
Kierownik Obozów i Kolonii
 
 
     
SebaD 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 39
Do³±czy³: 16 Cze 2007
Posty: 98
Sk±d: OstroÅ‚Ä™ka
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 3:19 am   

Jestem za jeziorem gdyż, nad morzem ze względu na pogodę (złe warunki) może nie odbyć się dużo zajęć. Na kursie mamy tylko 10 dni i trzeba je jak najlepiej wykorzystać. Pogodę szybciej przewidzimy nad jeziorem niż nad morzem. Co do złych warunków nad morzem które bardzo często występują to: każdy szanujący się instruktor prowadzący kurs nie będzie narażał zdrowia lub życia kursanta tylko dlatego że ma program do zrealizowania!!! Poza tym TAMA miejsce kultowe cisza spokój idealne warunki do nauki. Poza tym szkolenie specjalistyczne "Szkolenie ratowników kąpielisk morskich" nie powstało przypadkowo. Kurs w TAMIE wspominam bardzo dobrze- kadra, dostępny sprzęt, miejsce, warunki do nauki, cisz i spokój tylko chłonąć wiedzę. morze tego Ci niezapewni. :mrgreen:
_________________
Sebastian Dawid
Instruktor WOPR #1083
Instruktor motorowodny #1253
Instruktor z zakresu ratownictwa lodowego
dawid.sebastian(a)gmail.com
 
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 9:56 pm   

Ja jestem za morzem- na SRW kurs powinien przebiegac w najgorszych mozliwych warunkach (oczywiście mówimy tu o wodzie :P ). Myslę, że jeżeli ktoś robi SRW to już się na jeziorach dość napływał...
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Bezpiecznawoda
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
www.24ratownik.pl


Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 145
Sk±d: Polska
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 10:29 pm   

Janek napisa³/a:
Ja jestem za morzem- na SRW kurs powinien przebiegac w najgorszych mozliwych warunkach (oczywiście mówimy tu o wodzie :P ). Myslę, że jeżeli ktoś robi SRW to już się na jeziorach dość napływał...


Drogi Kolego! Szanuje Cieie i Twój stopień jednak powinieneś zdobyć jeszcze troszkę doświadczenia na wodzie a uwierz mi że do Tamy będziesz przygotowywał się roku... a jak olejesz sprawę to masz czas w nocy żeby trenować :) Ktoś powiedział że musisz spać w nocy :)

Szanuje ludzi którzy nas tam szkolili!! Dlaczego Polska ma najlepszych ratowników, bo ma wybitnych specjalistów w kadrze szkoleniowej!!

Pozdrowienia dla uczestników SRW TAMA 2007
_________________
SRW-2007 MI-2011
Instruktor: Motorowodny PZMWiNW,Żeglarstwa,Pływania, Pierwszej pomocy,
Aqua Fitness,
Ratownik Medyczny
Kierownik Obozów i Kolonii
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 10:36 pm   

Bezpiecznawoda napisa³/a:
Szanuje ludzi którzy nas tam szkolili!! Dlaczego Polska ma najlepszych ratowników, bo ma wybitnych specjalistów w kadrze szkoleniowej!!


jestem zwykłym szarym ratownikiem i szanuje wszystkich którzy uzyskali stopień SRW

a gdyby przy pomocy tych specjalistów zrobić kurs nad morzem ?
 
     
Bezpiecznawoda
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
www.24ratownik.pl


Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 145
Sk±d: Polska
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 10:43 pm   

SebaD napisa³/a:
Jestem za jeziorem gdyż, nad morzem ze względu na pogodę (złe warunki) może nie odbyć się dużo zajęć. Na kursie mamy tylko 10 dni i trzeba je jak najlepiej wykorzystać. Pogodę szybciej przewidzimy nad jeziorem niż nad morzem. Co do złych warunków nad morzem które bardzo często występują to: każdy szanujący się instruktor prowadzący kurs nie będzie narażał zdrowia lub życia kursanta tylko dlatego że ma program do zrealizowania!!! Poza tym TAMA miejsce kultowe cisza spokój idealne warunki do nauki. Poza tym szkolenie specjalistyczne "Szkolenie ratowników kąpielisk morskich" nie powstało przypadkowo. Kurs w TAMIE wspominam bardzo dobrze- kadra, dostępny sprzęt, miejsce, warunki do nauki, cisz i spokój tylko chłonąć wiedzę. morze tego Ci niezapewni. :mrgreen:


Przyszły Pan Instruktor też nad jeziorkiem woli?? To jest nas dwóch za jeziorkiem!!

Brońmy swego Tamowego :)




P.s.

Pojedziesz na Tamę to poznasz najczystszą plażę w Polsce, codziennie grabiona, sprzątana, bez odpadków, smieci, kapsli, i resztek papierosów zwanych petami!!
Który z Was robi to na swojej plaży, kąpielisku,basenie?? Więcej historii Tamy nie zdradzę, bo sami musicie spróbować życia...
Pozdrawiam z tego miejsca ratownika który dba o tą plażę!!

Trud
Atmosfera
Męka
Aplauz
_________________
SRW-2007 MI-2011
Instruktor: Motorowodny PZMWiNW,Żeglarstwa,Pływania, Pierwszej pomocy,
Aqua Fitness,
Ratownik Medyczny
Kierownik Obozów i Kolonii
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Lis 28, 2007 11:33 pm   

do tej pory oprócz argumentu "nad morzem ze względu na pogodę (złe warunki) może nie odbyć się dużo zajęć" innych argumentów nie przytoczono,
oczywiście jak najbardziej zgadzam się z tym argumentem, chociaż od warunków pogodowych bardziej obawiał bym się ataku sinicy

Bezpiecznawoda, nadal mi nie odpowiedziałeś czy gdyby zabrać specjalistów z tamy nad morze i przy ich pomocy zrobić kurs na SRW, to czy taki kurs spełniał czy oczekiwania ?

oraz czy specjaliści z Tamy szkolący nad jeziorem również będą specjalistami nad morzem ?
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Czw Lis 29, 2007 1:41 pm   

Ja również jestem po Tamie :)

Bezpiecznawoda napisa³/a:
Pojedziesz na Tamę to poznasz najczystszą plażę w Polsce, codziennie grabiona, sprzątana, bez odpadków, smieci, kapsli, i resztek papierosów zwanych petami!!
Który z Was robi to na swojej plaży, kąpielisku,basenie?? Więcej historii Tamy nie zdradzę, bo sami musicie spróbować życia...
Pozdrawiam z tego miejsca ratownika który dba o tą plażę!!


Potwierdzam i daję rękę urwać że mało jest takich ludzi którzy to robią

SebaD napisa³/a:
Jestem za jeziorem gdyż, nad morzem ze względu na pogodę (złe warunki) może nie odbyć się dużo zajęć. Na kursie mamy tylko 10 dni i trzeba je jak najlepiej wykorzystać. Pogodę szybciej przewidzimy nad jeziorem niż nad morzem. Co do złych warunków nad morzem które bardzo często występują to: każdy szanujący się instruktor prowadzący kurs nie będzie narażał zdrowia lub życia kursanta tylko dlatego że ma program do zrealizowania!!! Poza tym TAMA miejsce kultowe cisza spokój idealne warunki do nauki. Poza tym szkolenie specjalistyczne "Szkolenie ratowników kąpielisk morskich" nie powstało przypadkowo. Kurs w TAMIE wspominam bardzo dobrze- kadra, dostępny sprzęt, miejsce, warunki do nauki, cisz i spokój tylko chłonąć wiedzę. morze tego Ci niezapewni. :mrgreen:


zgadzam się w zupełności z tą wypowiedzią

mati82 napisa³/a:
czy specjaliści z Tamy szkolący nad jeziorem również będą specjalistami nad morzem ?


Powiem tylko tyle że ci specjaliści nie siedzą cały czas w Tamie , obstawiają również wybrzeże :)

[ Dodano: Czw Lis 29, 2007 12:45 pm ]
A tak przy okazji co byście powiedzieli na kurs SRW pierwsza część nad morzem druga nad jeziorem ? Wtedy nie było by tych przepychanek gdzie jest lepiej . Jeżeli była by taka opcja to ja była bym za :grin: Pozdrawiam
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 19