www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Weryfikacja/unifikacja - jak to dziÅ› wyglÄ…da
Autor Wiadomo¶æ
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Wto Mar 24, 2015 2:44 pm   

DeVu napisa³/a:
Ja dziękuję za troskę ale jestem pełnoletni, mam ręce i nogi, odbyte kursy i szkolenia i sam za siebie odpowiadam :wink:

Każdy jest inny - wiesz o tym. A jak na plaże trafiają do Ciebie nowi ratownicy (albo po sezonie zimowym) to nie robisz im sprawdzianu fizycznego? pewnie robisz. nie widzę wiec nic zdrożnego w tym, ze Stołeczne WOPR (i każdy inny podmiot) zarządza test fizyczny dla swoich ratowników którzy w jego imieniu będą ratownikować - z zastrzeżeniem, że nie robi tego za kasę bo ratownicy też za zabezpieczanie obszarów wodnych nie będą wynagradzani.
Natomiast weryfikacja dla samej weryfikacji aby niby zaktuaqlizować uprawnienia i to za kasę - to naciąganie :!:
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Mar 24, 2015 3:11 pm   

No to odpowiadam:

DeVu napisa³/a:
Czyli pewnie ze Stołecznego WOPRu.

To nie pomysł Stołecznego WOPR ale własna inicjatywa OSiR. A o "tytule ratownika" mówi tylko ustawa o PRM, a nie "nasza"

ratol napisa³/a:
Bingo. Na stronie http://www.wopr.warszawa....d=1:latest-news czytamy "Stołeczne WOPR przypomina, że ratowników posiadających stopnie WOPR ...

Jasne, że zorganizowaliśmy na prośbę gestora pływalni, przede wszystkim dla ratowników u niego pracujących.

DeVu napisa³/a:
Ja dziękuję za troskę ale jestem pełnoletni, mam ręce i nogi, odbyte kursy i szkolenia i sam za siebie odpowiadam :wink:

To się sam zatrudnij. U nas, jeżeli chcesz pracować, to musisz zweryfikować swoje umiejętności (400, 150, 50, 25) co jakiś czas. Tym co umieją pływać to nie sprawia żadnego kłopotu. A dla naszych ratowników robimy to za darmo.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Mar 24, 2015 10:38 pm   

SoLo napisa³/a:
jak na plaże trafiają do Ciebie nowi ratownicy (albo po sezonie zimowym) to nie robisz im sprawdzianu fizycznego?

Ja nie jestem od robienia kolegom z wieży sprawdzianu fizycznego :wink: tym niech się zajmie pracodawca jeżeli widzi taką potrzebę.

PB napisa³/a:
To nie pomysł Stołecznego WOPR ale własna inicjatywa OSiR. A o "tytule ratownika" mówi tylko ustawa o PRM, a nie "nasza"

Napiszę jeszcze raz: Pracodawca nie miał na myśli KPP tylko weryfikację ratownika WOPR. W takim razie kłamie w żywe oczy ratownikom mówiąc im, że dostał papier z góry. Smutne.

PB napisa³/a:
To siÄ™ sam zatrudnij.

Idąc takim tokiem rozumowania prawie każdy musiałby się sam zatrudniać :grin: Byłem zatrudniony w wielu miejscach jako ratownik i NIGDZIE takiego wymogu nie było i teraz też prawie nigdzie nie ma a te pomysły są wyssane z palca.

PB napisa³/a:
dla naszych ratowników robimy to za darmo.

Dlaczego nie dbacie o własnych członków Stołecznego WOPR i nie robicie im weryfikacji za darmo?
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 7:53 am   

DeVu napisa³/a:
Kto może weryfikować/unifikować ratowników wodnych?

i po zatoczeniu "pętli", nawet jeśli uważasz, że jako szef plaży nie uznajesz za zupełnie wg mnie normalne a nawet oczywiste, zrobienie jednak takiego sprawdzianu (bez administracyjnego zadęcia ale dla siebie), to i tak sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie:
DeVu napisa³/a:
a nie jestem od robienia kolegom z wieży sprawdzianu fizycznego :wink: tym niech się zajmie pracodawca jeżeli widzi taką potrzebę.

i sprawa siÄ™ zamyka :grin:
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 12:00 pm   

DeVu napisa³/a:
tym niech się zajmie pracodawca jeżeli widzi taką potrzebę."

No i się zajął. Kółko się zatoczyło jak pisał SoLo


DeVu napisa³/a:
Pracodawca nie miał na myśli KPP tylko weryfikację ratownika WOPR. W takim razie kłamie w żywe oczy ratownikom mówiąc im, że dostał papier z góry. Smutne.
Ano smutne.

DeVu napisa³/a:
Byłem zatrudniony w wielu miejscach jako ratownik i NIGDZIE takiego wymogu nie było i teraz też prawie nigdzie nie ma a te pomysły są wyssane z palca.

Ale nie piszesz tego z powodu, że nie poddałbyś się takiemu sprawdzianowi NIGDY, tylko z powodu ... że chcemy podyskutować?

PB napisa³/a:
dla naszych ratowników robimy to za darmo.

Dlaczego nie dbacie o własnych członków Stołecznego WOPR i nie robicie im weryfikacji za darmo?[/quote]
Dla NASZYCH ratowników robimy za darmo, a jak gdzieś zarabiają to i mają kasę. Jak ze szkoleniami. Dla NASZYCH mamy zniżki. Duża część członków Stołecznego WOPR - niestety jak w większości WOPR-ów - nie pali się do pracy społecznej, a jedynie do opłacania składek. A więc i my się nie palimy do Fundowania czegokolwiek.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 2:53 pm   

SoLo napisa³/a:
jeśli uważasz, że jako szef plaży

Małe sprostowanie, nie jestem szefem plaży a gdybym nim był na pewno nie kazałbym wszystkim udowadniać, że potrafią pływać :cool:
SoLo napisa³/a:
sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie

Znam odpowiedzi na wszystkie pytania :wink: Raczej byłem ciekaw opinii innych i spojrzenia na problem od strony prawa.
PB napisa³/a:
Ale nie piszesz tego z powodu, że nie poddałbyś się takiemu sprawdzianowi NIGDY, tylko z powodu ... że chcemy podyskutować?

Piszę to dlatego, żeby wszyscy zobaczyli jak ratownicy są traktowani. Pismo zawiera wiele błędów które nie powinny mieć miejsca. Rozumiem intencje ale podejście do tego tematu jest od dupy strony.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 3:10 pm   

DeVu napisa³/a:
Małe sprostowanie, nie jestem szefem plaży a gdybym nim był na pewno nie kazałbym wszystkim udowadniać, że potrafią pływać :cool:

No to tu się różnimy :grin:
DeVu napisa³/a:
Znam odpowiedzi na wszystkie pytania :wink: Raczej byłem ciekaw opinii innych i spojrzenia na problem od strony prawa.

no tośmy sobie pogadali :lol: .
_________________
Pozdrawiam
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 3:18 pm   

Tak dla jasności, SoLo, rozumiem że dla Ciebie pismo jest dobre i nic złego w tym nie ma?
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 3:29 pm   

Absolutnie nie. to znaczy pismo jest całkowicie denne. I wcześniej to mówiłem Dyrektor nie wie o czym pisze - ale zaczęliśmy trochę akademicko roztrząsać problem który jest dla mnie nie koniecznie odnoszący się wprost do tego pisma.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 7:15 pm   

PB napisa³/a:
... A więc i my się nie palimy do Fundowania czegokolwiek.

:mrgreen: No rozbawiło mnie setnie to zdanie zwłaszcza w kontekście ww weryfikacji :lol:
Powinniście ustalić cenę weryfikacji na 1000 zł i wtedy moglibyście mówić jakie to ogromne kwoty łożycie na swoich ratowników fundując im za darmo tak kosztowną weryfikację :grin:

Niestety takie działania jakby nie były uzasadniane zawsze zostaną ocenione jako kolejny sposób wyciągnięcia pieniędzy od ratowników. Żadne tłumaczenia tutaj nic nie pomogą a niestety biorąc pod uwagę że robi je podmiot z WOPR w nazwie raczej nikogo już specjalnie nie zdziwią :roll: .
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 9:37 pm   

Perykles napisa³/a:
Żadne tłumaczenia tutaj nic nie pomogą a niestety biorąc pod uwagę że robi je podmiot z WOPR w nazwie raczej nikogo już specjalnie nie zdziwią :roll: .

Są podmioty z nazwą WOPR, które robią dla ratowników coś za darmo:)

Ale podzielam Twoje zdanie nt płatnej weryfikacji:)
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 10 Pa¼ 2009
Posty: 169
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 11:32 pm   

Szkoda PB, że nie byłeś tak pryncypialny, jak tu piszesz, zeznając w sprawie zarzutów, jakie przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Giżycku dwóm ratownikom i zarządcy miejskiego kąpieliska w Węgorzewie - nieumyślnego spowodowania śmierci 19-latka, który utonął w sierpniu 2013 w na strzeżonym kąpielisku Plaża Mamry na Mazurach i narażenie pozostałych osób korzystających z kąpieliska na utratę zdrowia i życia.
Tam ratownicy pracowali w ogóle bez odpowiednich uprawnień do samodzielnego wykonywania obowiązków ratownika wodnego (bo nie przeszli kursu zgodnego z przepisami), organizacja i zarządzanie szwankowało, brak było nadzoru nad pracą ratowników, a kąpielisko nie było wyposażone w sprzęt przewidziany przepisami i nieodpowiednio oznakowane.
Ot taka moralność Kalego.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Mar 27, 2015 1:03 am   

[quote="Perykles"Powinniście ustalić cenę weryfikacji na 1000 zł i wtedy moglibyście mówić jakie to ogromne kwoty łożycie na swoich ratowników fundując im za darmo tak kosztowną weryfikację :grin: [/quote]
Czasem coś za stówkę, a czasem za dwie.

ratol napisa³/a:
Szkoda PB, że nie byłeś tak pryncypialny, jak tu piszesz, zeznając w sprawie zarzutów, ...

A widzisz. Jak pewnie wiesz nie zeznawałem w sprawie ratowników.
To opinia biegłego (na podstawie dennej opinii DRiOL dopuszczającej dawnego MRWOPR do pracy) nie wnosiła uwag do uprawnień ratowniczych, a co do uprawnień medycznych nie wypowiadam się bo dla mnie jest chore, że rat-med lub lekarz systemu musi mieć kpp (też denna opinia DRiOL odmienna od interpretacji MZ).
Jak wiesz tam utonął chłopak bo ratownik poszedł sobie w czasie pracy do domu, a drugi sprzątał sprzęt.
Niestety - i to jest najlepszy przykład - że DRiOL dopuszczając zatrudnianie ratowników samodzielnie przez zarządzających, a nie przed podmioty uprawnione, powoduje takie a nie inne perturbacje prawne.
 
     
BaSti 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 17 Sie 2012
Posty: 35
Sk±d: z daleka
Wys³any: Pi± Mar 27, 2015 10:00 am   

PB napisa³/a:
Niestety - i to jest najlepszy przykład - że DRiOL dopuszczając zatrudnianie ratowników samodzielnie przez zarządzających, a nie przed podmioty uprawnione, powoduje takie a nie inne perturbacje prawne.


Szkoda tylko że niektóre podmioty uprawnione, które zatrudniają ratowników jeszcze bardziej nie ogarniają i jest większy bajzel niż ustawa przewiduje...
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Mar 27, 2015 12:16 pm   

BaSti napisa³/a:
Szkoda tylko że niektóre podmioty uprawnione, które zatrudniają ratowników jeszcze bardziej nie ogarniają i jest większy bajzel niż ustawa przewiduje...

A tu się zgodzę, że szkoda. Ale chyba strasznie tu działa niewidzialna ręka rynku.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytañ do SQL: 16