www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Nadzwyczajny Zjazd WOPR
Autor Wiadomo
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Czw Lis 27, 2014 2:21 pm   

starynowy napisa/a:
She! napisa/a:
starynowy napisa/a:


[ Dodano: Sro Lis 26, 2014 9:38 pm ]
A pisma zostały złożone do protokolanta zjazdu. O ile mnie pamięć nie myli to min był to kolega Tumiłowicz. Ale znając deklarację uczciwości to nowy prezes z zarządem nie zapomną załączyć tych pism do protokołu i wniosku do KRS. (taki żart ... )


I nie zapomną dołączyć uchwały ZG WOPR o strukturze WOPR - TEJ WŁAŚCIWEJ a nie tej z której pan JT wraz z panem Z wykreślili niektóre województwa.

A kto najwięcej mąci ?
Zadajcie sobie pytania:
Kto sprzedał JT Audi za 1pln?
Kto podpisał umowę o Audi z panem JT
Kto pozwolił panu JT na kupienie miejsca parkingowego pod domem z kasy WOPR ?
Kto dopuścił i podpisał dokumenty do MSW o dotacjach i ich rozliczeniu ? których MSW nie uznało
itp.... itp...
I od razu powiem że 96% starego Zarządu o tym nie wiedziało - a jak się dowiedziało i zażądało wyjaśnień to zaczęto wykreślać ich z WOPR.

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 8:54 am ]
..... a i zapomniałem JT stronę WWW też mi ukradł ;)


Kolego, proszę o czytanie ze zrozumieniem.
Czytając treść powyżej widzę niesamowite podobieństwo do metod zarzucanych ekipie JT. Kto najwięcej mąci? - takie pytanie moim zdaniem to się stawia jak chce się od razu wskazać: Teraz jest ok, bo MY się za to wzięliśmy, a wątpliwości to mają ONI czyli ci , których uwalamy, bo wyłącznie my mamy racje.
Jak wcześniej pisałem ani mi blisko do TAMTYCH jak i do TYCH TERAZ. WYRAŹNIE zaznaczam, że w mojej ocenie wszyscy jesteście siebie warci. Ci od JT i Ci teraz bo tak naprawdę jesteście tą samą sitwą. Jeśli jak mówisz/piszesz TERAZ to są ci uczciwi to wyjaśnij wątpliwości moje i nnych ratowników co do powiązań z kuratorem tych TERAZ ządzących. Jak jest wszystko ok to sąd niech to bezstronnie rozstrzygnie. Wtedy te 96% uzyska niewątpliwe poparcie ratowników, a te anonimowe 4 % dostanie to na co zasłużyli.
Cały czas mam wrażenie, że wszyscy - po każdej stronie - jesteście wspaniałymi uczniami JT - jak nie wiesz co powiedzieć to opluj, pomów, zakrzycz i niech sobie wyjaśniają.
podział zabawek się nie spodobał to zrobiliście się jedyni sprawiedliwi. od 2008.
A może podać jeszcze wcześniejszych członków ZG? Mało was tam było???
Od zawsze szarpaliścię się o łódki, łodzie, kasę, etatyy na kierowników grup, samochody służbowe itp. Może przypomnieć trzeba kto ramię w ramię z JT wielokrotnie "firmował" rozwijającycy się prężnie WOPR?? Kolego z uczciwego WOPR, jeśli masz trochę pokory to nie zapominaj tak niedalekiej przeszłości bo przez długi czas razem firmowaliście to co w końcu postanowiliście zmienić. Czyli Uwalić ekipę JT i wybrać uczciwych czyli ekipę SG.
Oczywiście dla dobra WOPR i ratowników czyli dla swojego dobra. No bo w końcu też jeteście WOPRowcami.
Mów i pisz co chcesz ale według mnie i starzy i nowi są tak samo umoczeni. Dobrze, że zaczęły wypływać kwiatki ale to nie wy powiniście czyścić ten grajdołek bo też w mojej ocenie za durzo macie pod pazurkami. Chociażby w sposobie zwoływania zjazdu - nomen omen wg dobrej poprzedniej szkoły. Gratuluję samopoczucia i chyba życzę powodzenia .

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 10:28 am ]
Dla dokładności : 4 % z zarządu (21 osób) po 2008 roku to jest 0,84 czyli mniej niż jedna osoba.
Licząc dodatkowo do składu komisję rewizyjną (i może sąd honorowy) to wskaźnik jest jeszcze niższy.
Warto pomyśleć wcześniej zanim się wrzuci coś dla zobrazowania swoich racji bo okazuje się, że nawet JT nie do końca wiedział co się dzieje ... Może jednak w takim razie dobrze, że nastało nowe, bo nawet on żył trochę w nieświadomości ... Dalej bez komentarza.


Wypisz w punktach te wątpliwości - a w miarę mojej wiedzy postaram się.

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 2:27 pm ]
zgryźliwy napisa/a:
Dokładnie tak jak pisze starynowy. Bardzo mnie wkurza ubieranie się w szaty świętości "nowej" ekipy która tak czy owak na starcie już jest "umoczona" sposobem powołania kuratora i jego działaniami. Wypisz wymaluj sposoby JT. Tyle w temacie.


Sposób powołania kuratora - popieram jak najbardziej - całej ekipie zależnej od JT - się nie podoba - nie dziwię się. Zależało im na jak najdłuższym "bezkrólewiu" bo to była możliwość obracania kasą bez żadnego nadzoru. Zaprzeczy ktoś ?? Jeśli by im kurator pasował nie składali by zażaleń do sądu.
 
     
zgryźliwy 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 23 Lis 2014
Posty: 13
Skd: prosto z wody
Wysany: Czw Lis 27, 2014 2:35 pm   

Bzdety. Kurator wpierw reprezentuje skład "skonfliktowany". Później ten skład wystawia go na kuratora - podpisując się jako "jedyny słuszny" Zarząd WOPR. Później kurator przekraczając swoje uprawnienia, stara się zalegalizować ten Zarząd w KRS-ie, wykreślając stary, za co dostał od Sądu dwa razy po nosie za przekroczenie swoich uprawnień. Więc kurator i jego działania nie podobają się nie tylko chyba "staremu" składowi ale i mnie osobiście. Reasumując wszelkie działania "rebeliantów" miały doprowadzić do wyłonienia ich jako "nowych" - i to właśnie metodami które tak krytykowali u JT. Po prostu TKM.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Czw Lis 27, 2014 3:11 pm   

P.M. napisa/a:
województwo świętokrzyskie - 4 delegatów, do nowego ZG wejdzie Eryk M., syn Wacława M.:):):)

Sprostowanie - Eryk M. mimo zgłoszenia jego kandydatury z woj. świętokrzyskiego do ZG na posiedzeniu przedzjazdowym w Poznaniu przez dwóch prezesów wojewódzkiego WOPR w Kielcach zrezygnował z zasiadania w nowym ZG.....
Pozostawiam to bez komentarza......
P.S. Łączny wiek ww dwóch prezesów to 149 lat, a do końca kadencji 3,5 roku - jest województwo, które to przebije???
 
     
starynowy 
Wypowie się, choć w ostateczności
nic dodać nic ująć


Doczy: 25 Lis 2014
Posty: 8
Skd: północ
Wysany: Czw Lis 27, 2014 4:00 pm   

she napisał:
Wypisz w punktach te wątpliwości - a w miarę mojej wiedzy postaram się.

oraz

Sposób powołania kuratora - popieram jak najbardziej - całej ekipie zależnej od JT - się nie podoba - nie dziwię się. Zależało im na jak najdłuższym "bezkrólewiu" bo to była możliwość obracania kasą bez żadnego nadzoru. Zaprzeczy ktoś ?? Jeśli by im kurator pasował nie składali by zażaleń do sądu.

Otóż moje wątpliwości wyniknęły , jak już wcześniej kolka postów pisałem, z treści informacji zamieszczonych na tym formu przez KP oraz ze sposobu przeprowadzenia zjazdu przez NOWYCH - STARYCH więc nie wiem co mi chcesz wyjaśniać albo co mam ci jeszcze pisać.

W kwestii wyboru kuratora - również powrarzam się ale trudno - żenujące jest to , że powielacie standard JT, którego jesteście krytykami największymi na świecie - jak widzę i słyszałem na zjeździe.
I powtarzam jeszcze raz - ani ja WASZA ani ICH ekipa. I jak by kurator był bezstronny to nikt nie miałby podstaw do stawiania jakiegokolwiek zarzutu do jego pracy.
I nic się nie zmieniło, mimo mówice, że wreszcie jest uczciwie. Jest normalnie, tak jak się do tej pory bawiliście - cała i dobra i zła strona mocy. Tak jak za JT - pomówić, zarzucić a swoje urabiać. Jeśli nie ma silnych argumentów to sięga się po argument siły - jak to mawiał członek byłego prezydium :) .

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 4:09 pm ]
[quote="P.M."]Sprostowanie - Eryk M. mimo zgłoszenia jego kandydatury z woj. świętokrzyskiego do ZG na posiedzeniu przedzjazdowym w Poznaniu przez dwóch prezesów wojewódzkiego WOPR w Kielcach zrezygnował z zasiadania w nowym ZG.....
Pozostawiam to bez komentarza......
P.S. Łączny wiek ww dwóch prezesów to 149 lat, a do końca kadencji 3,5 roku - jest województwo, które to przebije???[/quote

Umawianie się , jak podaje przykład PM to też przykład waszej demokracji??
Dobra szkoła, wielu z nas jej już doświadczyło ... ]
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Czw Lis 27, 2014 4:22 pm   

SoLo napisa/a:
She! napisa/a:
I od razu powiem że 96% starego Zarządu o tym nie wiedziało

To kto personalnie o tym wiedział :?: . Skoro to tylko 4% to nie powinno być problemu z ich wymienieniem :!:

A kto wiedział i podpisywał i CO podpisywał to się do wiemy dopiero teraz, bo jakoś uszło mi uwagi jak JT na posiedzeniu ZG o tym mówił. Pewnie ie byłem chory.

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 4:36 pm ]
zgryźliwy napisa/a:
Bzdety. Kurator wpierw reprezentuje skład "skonfliktowany". Później ten skład wystawia go na kuratora - podpisując się jako "jedyny słuszny" Zarząd WOPR. Później kurator przekraczając swoje uprawnienia, stara się zalegalizować ten Zarząd w KRS-ie, wykreślając stary, za co dostał od Sądu dwa razy po nosie za przekroczenie swoich uprawnień. Więc kurator i jego działania nie podobają się nie tylko chyba "staremu" składowi ale i mnie osobiście. Reasumując wszelkie działania "rebeliantów" miały doprowadzić do wyłonienia ich jako "nowych" - i to właśnie metodami które tak krytykowali u JT. Po prostu TKM.

A niby kogo mieliśmy wnioskować na Kuratora jak ie osobę której ufamy że jest sprawiedliwy.
KP w swoich pisma h zapomniał dodać, że JT Maciek i Tomek w lutym złożyli pismo do sądu podnosząc te kwestie i dołączając te wszystkie dokumenty z SHWOPR . A. Białas nie jest członkiem kim WOPR, a wymienieni powyżej zamiast niego zgłosili Maćka F. delegat a z zachodniopomorskiego - czyli pewnie w ogóle nie włączonego w konflikt. Czysty jak łza i zorientowany w sprawa h WOPR. .. Widać to było w Łodzi Poznaniu.
Wierzycie w słowo pisane? Nie w fakty?
A propos. Po tym piśmie Sąd Kuratora jakoś nie odwołał - i było to orzeczenie ostateczne, więc jak już mówimy o sądzie to dajmy mu chociaż orzec w tej sprawie.
 
     
zgryźliwy 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 23 Lis 2014
Posty: 13
Skd: prosto z wody
Wysany: Czw Lis 27, 2014 6:21 pm   

Jaaasne. Jak sprawiedliwy i bezstronny udowodnił działając NIEZGODNIE z prawem i uprawnieniami, próbując wpisać do KRS-u cały nowy Zarząd. Wtedy i Zjazd nie byłby potrzebny.Z samego powodu że Kurator reprezentował kiedyś stronę skonfliktowaną - rzeczywiście go Sąd nie odwołał. (Nie ma w ustawie takiego paragrafu) Natomiast gdyby przedstawić jego późniejsze działania - jako powód odwołania - kto wie?? Powtórzę - nie jestem w ŻADNYCH władzach, nawet miejskich. Nie byłem na Zjeździe. Z przedstawionych FAKTÓW na piśmie wyciągnąłem wnioski. Takie same szambo i sposób działania, tylko osoby inne. Dziękuję za uwagę.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Czw Lis 27, 2014 7:52 pm   

zgryźliwy napisa/a:
Z przedstawionych FAKTÓW na piśmie wyciągnąłem wnioski. Takie same szambo i sposób działania, tylko osoby inne. Dziękuję za uwagę.

Cóż. Masz takie prawo. Każdy innych postrzega przez pryzmat siebie, więc może dlatego nie wybrali Cię do żadnych władz - nawet miejskich (choć właśnie tam jest najwięcej pracy).
 
     
zgryźliwy 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 23 Lis 2014
Posty: 13
Skd: prosto z wody
Wysany: Czw Lis 27, 2014 8:12 pm   

" Każdy innych postrzega przez pryzmat siebie, więc może dlatego nie wybrali Cię do żadnych władz - nawet miejskich (choć właśnie tam jest najwięcej pracy)."
Uwaga całkiem nie na miejscu, ocierająca się o inwektywę. Typowe - nie znać kogoś i insynuować. Już wiem że z Tobą nie warto rozmawiać. Może jeszcze masz mleko pod nosem.
 
     
KP 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 21 Lis 2014
Posty: 7
Skd: Zielona Góra
Wysany: Czw Lis 27, 2014 9:15 pm   

PB napisa/a:
A propos. Po tym piśmie Sąd Kuratora jakoś nie odwołał - i było to orzeczenie ostateczne, więc jak już mówimy o sądzie to dajmy mu chociaż orzec w tej sprawie.


Dajmy, dajmy, bo robi się ciekawie - Sąd wezwał kuratora do złożenia sprawozdania pod rygorem grzywny :smile: Zobaczymy co kurator napisze i miejmy nadzieję, że przekona wszystkich (w tym sąd) i jakoś sensownie uzasadni swoją "Zjazdową" wypowiedź gdzie wskazał, że nie ma wątpliwości tylko co do zaproszenia na Zjazd dwóch jednostek. Cała nadzieja w sprytnym Panu kuratorze!
Zobowiązanie Sądu
_________________
Krzysztof Piotrowski
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Czw Lis 27, 2014 9:54 pm   

Po analizie list osób wybranych do ZG w 2008 roku, w obu spotkaniach w 2013 oraz w 2014 roku:
- tylko 3 na 21 osób są "świeże" (14%), czyli nie były wybrane w 2008 oraz nie były wybrane w 2013 na wiosnę w obu spotkaniach, dopiero w 2014 zostały wybrane
- aż 10 na 21 osób (47%) są we władzach co najmniej od 2008 roku, czyli były wybrane w 2008 a potem na jednym ze spotkań w 2013 i ponownie w 2014
- jedna osoba była wybrana w 2008, w 2013 nie była wybrana i dopiero w 2014 ponownie została wybrana; gdybyśmy doliczyli go do punktu powyżej to zmienia nam się liczba osób będących w zarządzie z 10 na 11 i odpowiednio z 47% na 53%
 
     
ratowiec 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomg: 1 raz
Doczy: 21 Gru 2013
Posty: 62
Skd: POL
Wysany: Pi Lis 28, 2014 9:51 am   

mati82 napisa/a:
Po analizie list osób wybranych do ZG w 2008 roku, w obu spotkaniach w 2013 oraz w 2014 roku:
- tylko 3 na 21 osób są "świeże" (14%)
Ja też zrobiłem analizę, wyszło mi trochę inaczej! Nie liczmy "członków Zarządu", z obu spotkań w 2013 roku - nie byli władzą, a tylko wybory z 2003 i 2008 roku. I tak: jest nowy prezes, w 6-cio osobowym Prezydium są 4 osoby nowe, w 21-no osobowym Zarządzie jest 9 nowych osób. Pewnie i można by było wymienić 100%, ale pomyślcie, na przykładzie własnych jednostek różnych szczebli, czy jest sens i możliwość wymiany dosłownie wszystkich członków władz, tak, aby nie było szkody dla ciągłości pracy. Oczywiście nikt nie jest niezastąpiony, ale ...
starynowy napisa/a:
Sprostowanie - Eryk M. mimo zgłoszenia jego kandydatury z woj. świętokrzyskiego do ZG na posiedzeniu przedzjazdowym w Poznaniu przez dwóch prezesów wojewódzkiego WOPR w Kielcach zrezygnował z zasiadania w nowym ZG.....
działania jednostki.
starynowy napisa/a:
Umawianie się , jak podaje przykład PM to też przykład waszej demokracji??
Nie umawianie się, nie teoria spiskowa, ale kandydat na prezesa poprosił na spotkaniu w Poznaniu o przekazanie na Zjeździe nazwisk osób z poszczególnych województw, które mogłyby reprezentować dane województwo w ZG. Chodziło o zgłoszenie listy rekomendowanych osób do Zarządu. I tak się stało, 15 na 16 województw zgłosiło osoby które weszły do Zarządu. A co by było, gdyby Zjazd wybrał inne nie rekomendowane osoby - wojna! A zapytacie dlaczego to właśnie te osoby? To jest pytanie do waszych władz regionalnych. Jak nie jesteście zadowoleni z ich wyboru - rekomendacji poszczególnych osób do Zarządu Głównego, to zmieńcie władzę na swoim podwórku. Dajcie się wybrać na Prezesów i członków Zarządu, potem na Delegatów i już jesteście na Zjeździe Krajowym. Jak macie pretensje, że w innym województwie rekomendowano pana X lub Y, to w milczeniu powinniście przyjąć ich wolę. Zawsze patrzcie przez pryzmat władz na waszym terenie - jak by to było.
zgryźliwy napisa/a:
Powtórzę - nie jestem w ŻADNYCH władzach, nawet miejskich.
Więc zapraszamy kolego do działania we władzach, nawet miejskich. Usiądziesz po tamtej stronie lustra i będziesz rozwiązywał róż
zgryźliwy napisa/a:
Takie same szambo i sposób działania, tylko osoby inne. Dziękuję za uwagę.
ne problemy. Kolego działaj, zrób coś aby to zmienić, albo pozwól innym.
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Pi Lis 28, 2014 12:18 pm   

zgryźliwy napisa/a:
Bzdety. Kurator wpierw reprezentuje skład "skonfliktowany". Później ten skład wystawia go na kuratora - podpisując się jako "jedyny słuszny" Zarząd WOPR. Później kurator przekraczając swoje uprawnienia, stara się zalegalizować ten Zarząd w KRS-ie, wykreślając stary, za co dostał od Sądu dwa razy po nosie za przekroczenie swoich uprawnień. Więc kurator i jego działania nie podobają się nie tylko chyba "staremu" składowi ale i mnie osobiście. Reasumując wszelkie działania "rebeliantów" miały doprowadzić do wyłonienia ich jako "nowych" - i to właśnie metodami które tak krytykowali u JT. Po prostu TKM.


Czyli wykreślenie województwa mazowieckiego wg. Ciebie było słusznym posunięciem JT i legalnym ?

[ Dodano: Pią Lis 28, 2014 12:21 pm ]
zgryźliwy napisa/a:
Jaaasne. Jak sprawiedliwy i bezstronny udowodnił działając NIEZGODNIE z prawem i uprawnieniami, próbując wpisać do KRS-u cały nowy Zarząd. Wtedy i Zjazd nie byłby potrzebny.Z samego powodu że Kurator reprezentował kiedyś stronę skonfliktowaną - rzeczywiście go Sąd nie odwołał. (Nie ma w ustawie takiego paragrafu) Natomiast gdyby przedstawić jego późniejsze działania - jako powód odwołania - kto wie?? Powtórzę - nie jestem w ŻADNYCH władzach, nawet miejskich. Nie byłem na Zjeździe. Z przedstawionych FAKTÓW na piśmie wyciągnąłem wnioski. Takie same szambo i sposób działania, tylko osoby inne. Dziękuję za uwagę.


Kiedy próbował wpisać nowy Zarząd bo jakoś mi to umknęło ? Podaj jakąś datę - link do dokumentu lub cokolwiek oprócz wypowiedzi
 
     
zgryźliwy 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 23 Lis 2014
Posty: 13
Skd: prosto z wody
Wysany: Pi Lis 28, 2014 1:53 pm   

Post KP z 21.11 w tym wątku:
wniosek1
Wniosek2
Skarga
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Pi Lis 28, 2014 7:57 pm   

zgryźliwy napisa/a:
Post KP z 21.11 w tym wątku:
wniosek1
Wniosek2
Skarga


To dotyczy oddziału terenowego a nie zarządu.
Oddziału który JT wykreslił z KRS - odpowiedz legalne to było ?
 
     
KP 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 21 Lis 2014
Posty: 7
Skd: Zielona Góra
Wysany: Pi Lis 28, 2014 9:18 pm   

She! napisa/a:

To dotyczy oddziału terenowego a nie zarządu.


No nie. Z dokumentów, które załączyłem wynika wprost i wyraźnie, że kurator chciał wykreślić Zarząd ale Sąd się nie zgodził.

She! napisa/a:

Oddziału który JT wykreslił z KRS - odpowiedz legalne to było


Nie oceniam czy było to złe czy dobre - wskazuję tylko, że zostało ocenione przez Sąd jako legalne. W postępowaniu przed Sądem składał pisma podmiot wykreślony - Sąd po zapoznaniu się z argumentacją jednostki wykreślonej zdania nie zmienił.
Później kurator chciał założyć jednostkę na terenie działania tej wykreślonej - Sąd też się nie zgodził. Podaje fakty, nie oceniam.
_________________
Krzysztof Piotrowski
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapyta do SQL: 17