www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Pa¼ 05, 2011 3:38 pm
Niesamowita sytuacja w Pomorskiem WOPR
Autor Wiadomo¶æ
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Wto Pa¼ 04, 2011 10:06 pm   Niesamowita sytuacja w Pomorskiem WOPR

http://www.woprpom.home.p...ore=97#commentshttp://www.woprpom.home.p...ore=97#comments

Wydaje się, że absurd z jakim mamy do czynienia od wprowadzenia reformy zaczyna sięgać zenitu. Otóż ratownicy-lenie lub tacy którzy nie mieli możliwości i nie zdobywali kolejnych stopni dostają od WOPR-u gratis dodatkowe uprawnienia, a tak naprawdę niby dlaczego? Ci, którzy kształcili się dalej i zrobili RW nie dostaną w zamian nic i gdzie tu jakiekolwiek równe traktowanie? Prawo nie powinno działać wstecz i panowie z WOPR-u po raz kolejny lekceważą sobie tę zasadę. Szczerze mówiąc jeśli taki ratownik po tygodniowym kursie MRW ma mnie potem ratować na jakiejkolwiek plaży to wolałbym, żeby któryś z plażowiczów był dobrym pływakiem. Równamy w dół...
_________________
adsa
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Pa¼ 04, 2011 10:40 pm   

juve17, był już poruszany parę miesięcy temu podobny temat: http://www.forum.wopr.net.../3439.htm#28781

juve17 napisa³/a:
Ci, którzy kształcili się dalej i zrobili RW nie dostaną w zamian nic i gdzie tu jakiekolwiek równe traktowanie?

Przecież my (RW) też dostaliśmy stopnie zawodowe z marszu. Weszły w życie odpowiednie uchwały i województwa z większym lub mniejszym zapłonem idą na rękę ratownikom, którzy zrobili uprawnienia przed 31 grudnia 2008 roku.
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 10 Pa¼ 2009
Posty: 169
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Wto Pa¼ 04, 2011 11:37 pm   

WOPR leci w ciula i pokazuje jakimi naiwniakami byli ratownicy, którzy wywalili po reformie ciężką kasę za kurs ratownika WOPR.
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 183
Sk±d: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wys³any: Sro Pa¼ 05, 2011 10:36 am   

Bo teraz RW ma uprawnienia praktycznie te same co MR sprzed reformy! Dlatego przepisujÄ….

Pytanie po co te stopnie zdegradowali? To chyba oczywiste. Najgorsze, że kiedyś (publicznie) usłyszałem od jakiegoś instruktora, że MR powinno się po prostu DAWAĆ (w sensie nie zważać za bardzo na wyniki egzaminu)


Zacząłem odbierać problem WOPR jako część ogólnego kryzysu demokracji, który był powodem wyjścia na ulicę oburzonych Hiszpanów w maju tego roku. Ma to jakieś wspólne znamiona: nie myśli się o młodych, stawia się im bariery. Jednocześnie nasi przedstawiciele nie są w stanie realizować naszych postulatów i walczyć z machiną.
 
     
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sro Pa¼ 05, 2011 3:20 pm   

DeVu ja robiłem MR przed wprowadzeniem reformy z normalnym rocznym kursem a RW w 2009 więc na tym nie skorzystałem. Dlatego jak patrzę na kolejne działanie prawa wstecz to nie jestem w stanie spokojnie tego słuchać/czytać.
_________________
adsa
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Pa¼ 05, 2011 3:27 pm   

Rozumiem. Ogólnie o reformie było dużo wcześniej wspominane, ale przecież nie każdy z Nas śledził te rzeczy, poza tym przez te ładne kilkanaście miesięcy cały czas coś ulegało zmianom i żeby być na bieżąco w temacie trzeba było być łebskim.
 
     
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sro Pa¼ 05, 2011 6:35 pm   

Jak sam zauważyłeś ,,wspomniane" już w momencie zdobywania przeze mnie stopnia MRW wiadomo było, że za kilka ładnych lat się to wprowadzi. Jednak nagle nie pozwolono na dokończenie programu mojemu rocznikowi, postanowiono rozpocząć kompletnie nieprzygotowaną reformę zamiast trochę z tym poczekać albo kazać zrobić wszystkim specjalizacje zawodowe - tak by było sprawiedliwiej, bo dochodzi do absurdu, że człowiek, który morza nigdy nie widział ma Zawodowego Morskiego to zafundowano burdel na ładnych kilkanaście lat. Nikt mnie nie przekona, że tu było coś dobrze zrobione i tak jak prawo powinno funkcjonować
_________________
adsa
 
     
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Do³±czy³: 11 Lis 2005
Posty: 359
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Sob Pa¼ 08, 2011 11:14 am   

Z poteżnej organizacji jaką był WOPR zrobił się kabaret taka prawda.
_________________
2005 - MÅ‚odszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWÅš, RWM
2012 - Instruktor PÅ‚ywania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
     
Kamil93pp 
MÅ‚odszy Forumowicz
Ratownik WOPR


Wiek: 30
Do³±czy³: 10 Wrz 2011
Posty: 21
Sk±d: Kielce
Wys³any: Sob Pa¼ 08, 2011 5:48 pm   

sztondi napisa³/a:
Z poteżnej organizacji jaką był WOPR zrobił się kabaret taka prawda.

Niestety :cry:
 
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Sob Pa¼ 08, 2011 6:27 pm   

sztondi napisa³/a:
Z poteżnej organizacji jaką był WOPR zrobił się kabaret taka prawda.


Największy kabaret wyborczy jest w Pomorskim WOPR. Zna ktoś inną jednostkę wojewódzką WOPR o takim kluczu wyborczym na zjazd wojewódzki: po trzech delegatów z poszczególnych oddziałów? http://www.woprpom.home.pl/pliki/uchwala.jpg
Ci, co mają 20 członków wystawiają trzech i ci co mają 1000 członków wystawiają trzech. To popis demokracji w wydaniu woprowskim. Dwa największe oddziały w województwie: Sopot i Gdańsk, w ogóle nie mają reprezentacji, bo są uznawane przez prezesa Koperskiego za partnerów, a nie za oddziały rejonowe (http://www.forum.wopr.net.pl/topics2/3629.htm )
Już raz sąd wyznaczył kuratora w Pomorskim WOPR uznając działania Koperskiego za nielegalne. A przy takim kluczu wyborczym Koperski znowu zostanie prezesem.
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 183
Sk±d: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wys³any: Sob Pa¼ 08, 2011 9:54 pm   

sharky napisa³/a:
Ci, co mają 20 członków wystawiają trzech i ci co mają 1000 członków wystawiają trzech


Takie kwestie powinien regulować statut, albo przynajmniej jakiś regulamin, w którym powinny też znajdywać się ścisłe przepisy co do ustalania dat zjazdów etc., bo tak się niezły bajzel robi.
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Sk±d: London, United Kingdom
Wys³any: Sro Pa¼ 12, 2011 3:28 pm   

Władze WOPR w 90% są niestety jak władze w instutucji państwej- bajzel

Wystarczy nawet zobaczyć na czas oczekiwania na dokumenty, na plastikową leigitmację już prawie rok czekam i jeszcze jej nie mam, aby dostać certyfikat KPP który dawał Pomorski WOPR(bo organizował w ramach UE), to czekałem od maja do sierpnia! To nie jest normalne. W przyszłym seozonie moge potrzebować legitki ILS to nei mam pewności czy jak teraz złorze papiery dostanę ją przed sezonem 2012.

a co do tych podwyżeń stopni, to szanowny pan prezes sobei po prostu "produkuje" ratowników zdolnych do pracy zarobkowej
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Sro Pa¼ 12, 2011 4:44 pm   

Hmmmm musisz chodzic i nękać bo zapewne tak jak u Kierownika Biura Sopockiego WOPR leży naprawdę pokaźny stos identyfikatorów ale on chyba raczej nie bedzie biegał za ratownikami aby im dać identyfikator trzeba przyjsc i go odebrac.

W Podlaskim WOPR wszystkie kursy jakie w ciągu roku się odbywają kończą sie egzaminem czerwcowym w Tamie, później ludzie wyjezdźają do pracy ale wracając po wakacjach nie spotkałem się jeszcze z sytuacją by czyjegoś plastiku nie było do odebrania. Składając wniosek o identyfikator na stopnie zawodowe przed wyjazdem na Tamę czekałem na nie niespełna miesiąc.

Tak więc kwestia osób pracujących w biurach wopru, chodz niekiedy trzeba chodzic i walczyc o swoje bo w przeciwnym razie nie ma sie co dziwic ze trzeba rok czasu czekać
_________________

 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Sk±d: London, United Kingdom
Wys³any: Sro Pa¼ 12, 2011 4:55 pm   

A myślisz że nie upominałem się o swoje?

Ulubiona odpowiedź w biurze Pomorskiego WOPR "Nie wiem kiedy będą, odezwiemy sie do państwa"

Tępo ta instytucja ma zawrotne


Sam mi kiedyś powiedziałeś że to świadczy o "profesjonaliźmie" pań w biurze...
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 19