www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Automat do RKO
Autor Wiadomo
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Sro Wrz 14, 2011 10:16 pm   Automat do RKO

Witam.

Czy ktoś z Was o tym słyszał? Lub widział? Lub cokolwiek? Film nakręcony został w Niemczech. http://www.youtube.com/watch?v=2-mPO1SC6cc
 
     
Jarek R. 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 86
Skd: Trójmiasto
Wysany: Sro Wrz 14, 2011 11:35 pm   Re: Automat do RKO

Rokam napisa/a:
Czy ktoś z Was o tym słyszał? Lub widział? Lub cokolwiek?


To LUCAS CPR – szwedzkie urządzenie firmy Physio-Control, wprowadzone na rynek w 2008 roku, służące do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Zasilany tlenem lub powietrzem, automatycznie wykonuje masaż serca, prowadzony bezustannie, w tempie 100 (±5) uciśnięć na minutę, o głębokości 4-5 cm. Mechaniczna precyzja pozwala na skuteczne prowadzenie resuscytacji krążeniowo–oddechowej, włączając w to trudniejsze przypadki reanimacji o długim czasie trwania lub przeprowadzanej w trakcie transportu pacjenta.
Zainstalowanie urządzenia na klatce piersiowej pacjenta trwa kilkadziesiąt sekund – polega na wsunięciu pod plecy deski stabilizującej, nałożeniu górnej części w postaci podkładki uciskającej oraz zapięciu rąk pacjenta pasami mocującymi. Konstrukcja urządzenia pozwala na prowadzenie defibrylacji pacjenta bez konieczności zdejmowania LUCASa. Unikalną cechą urządzenia jest możliwość prowadzenia akcji ratowniczej przez godzinę bez potrzeby wyłączania sprzętu i przy zastosowaniu jednoczesnej defibrylacji. Można go zastosować podczas transportu pacjenta do szpitala czy też w przypadku zatrzymania krążenia, do którego doszło w wyniku hipotermii lub zatrucia lekami. LUCAS™ jest odporny na promieniowanie i nie przeszkadza przy obrazowaniu, może być z powodzeniem stosowany podczas interwencji wieńcowej (PCI).
W Polsce pierwszym miejscem, w którym znalazł praktyczne zastosowanie jest SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi.
_________________
Dupa blada, dupa zimna, dupa pływać nie powinna
http://polrescue.aq.pl/glowna/glowna.htm
 
     
Młoody 
Stały bywalec


Pomg: 1 raz
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 537
Skd: chleb!
Wysany: Sro Wrz 14, 2011 11:55 pm   

Jarek R. napisa/a:
W Polsce pierwszym miejscem, w którym znalazł praktyczne zastosowanie jest SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi.

Ze względu na określenie przez ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym składu zespołu "podstawowego" jako dwóch ratowników medycznych, aktualnie coraz większa liczba "Podstawowych" Zespołów Ratownictwa Medycznego wyposażana jest w "lucasa".
Dzięki temu kierowca-ratownik może transportować pacjenta do szpitala a kierownik zespołu prowadzić niezbędne czynności przy pacjencie.

W związku z dużym kosztem urządzenia na razie nie wyposaża się zespołów "Specjalistycznych" w w/w sprzęt.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Jarek R. 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 86
Skd: Trójmiasto
Wysany: Czw Wrz 15, 2011 12:15 am   

W Polsce alternatywą dla Lucasa jest ZOLL® AutoPulse® - urządzenie typu LDB-CPR (Load Distributing Band / Cardiopulmonary Resuscitation) do automatycznego, nieinwazyjnego uciskania klatki piersiowej. Zapewnia utrzymanie na normalnym poziomie przepływu krwi w mózgu i w mięśniu sercowym podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W przypadkach nagłego zatrzymania krążenia (NZK) pozwala uzyskać nieosiągalny przy manualnej resuscytacji poziom perfuzji wieńcowej i mózgowej, co stwarza szanse przywrócenia krążenia spontanicznego oraz radykalnie zmniejsza ryzyko powikłań neurologicznych.
AutoPulse prowadzi mechaniczne uciskanie klatki piersiowej w trybie 30:2 lub w trybie ciągłym, ze stałą częstością i głębokością uciśnięć. Zastosowanie urządzenia redukuje okresy przerw w resuscytacji powodujące spadek ciśnienia perfuzji wieńcowej. Umożliwia ponadto ratownikowi podjęcie innych czynności ratujących życie.
AutoPulse jest szczególnie przydatny, gdy konieczna jest przedłużona resuscytacja, np. w ambulansie w trakcie transportu do szpitala oraz podczas przenoszenia pacjenta po schodach.
Zestaw AutoPulse® składa się z zasilanej bateryjnie platformy, taśmy piersiowej LifeBand oraz akcesoriów umożliwiających zamocowanie platformy do urządzeń transportowych (deski ortopedycznej, kosza ratowniczego, itp).
Jako pierwsze w Polsce dwie deski do masażu zakupiło Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Gorzowie.
_________________
Dupa blada, dupa zimna, dupa pływać nie powinna
http://polrescue.aq.pl/glowna/glowna.htm
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomg: 1 raz
Wiek: 37
Doczy: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Skd: Jarocin
Wysany: Czw Wrz 15, 2011 9:20 pm   

WOPR Wielkopolska posiada jedno taki urządzenia. Naprawdę bardzo fajne i wygodne w użyciu.
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Doczya: 26 Lip 2005
Posty: 183
Skd: Białystok
Wysany: Sob Wrz 17, 2011 11:02 am   

Czy bylo uzywane podczas prawdziwych akcji, czy tylko podczas cwiczen? Jaka jest maksymalna wielkosc czlowieka na ktorym je zamontowaliscie?
Ile wazy, kto bedzie z nim biegl podczas akcji?

osobiscie uwazam, ze urzadzenie AED przynosci wiecej pozytku
_________________
Train one, save many.
 
 
     
Młoody 
Stały bywalec


Pomg: 1 raz
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 537
Skd: chleb!
Wysany: Sob Wrz 17, 2011 3:53 pm   

Takie urządzenie jest bardziej przydatne w pogotowiu ratunkowym niż na plaży czy w szpitalu (szczególnie przy 2-osobowym zespole). W PR lucas jest stale wykorzystywany. Urządzenie posiada dosyć sporą możliwość regulacji i dopasowania do sporych osób. Cały sprzęt waży 6,3 kg i ma niewielkie rozmiary – 330mm x 650mm x 220mm (szerokość x wysokość x głębokość).

Czy lucas przydaje się na plaży albo w szpitalu? Wydaje mi się, że nie. W obydwu tych miejscach jest na tyle dużo osób, że zawsze ktoś może podjąć ręczną resuscytację bez konieczności montowania urządzenia (co zabiera kilkadziesiąt sekund).
Jeśli miałbym wydać pieniądze na sprzęt medyczny na plaży to zdecydowałbym się na AED.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapyta do SQL: 16