www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kurs poczatkowy
Autor Wiadomo¶æ
alex_nh 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 34
Do³±czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 8
Sk±d: Kraków
Wys³any: Pon Sie 07, 2006 3:10 pm   Kurs poczatkowy

A ja mam pytanie, z czego sklada sie kurs poczatkowy. bo ja sie dzisiaj zapisalam i to bedzie 8 godzin w 2-3 dni i poznej egzamin. i podobno bedzie tam plywanie i cos jeszcze z ratownictwa... wiec jak to wyglada w praktyce?
pozdrawiam :)
_________________
Alex =)
 
     
Agacior 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³a: 15 Lip 2006
Posty: 56
Sk±d: Rzeszów
Wys³any: Pon Sie 07, 2006 7:27 pm   

Pojęcie "kurs początkowy" nic mi nie mówi. Ale jeśli chodzi Ci o egzamin wstępny to wymagane jest:
- przepłynięcie dystansu 50 m sposobem dowolnym w czasie poniżej 45 sekund,
- przepłynięcie pod wodą minimum 15 m (start z powierzchni wody),
- wykazanie się umiejętnością pływania na grzbiecie z pracą nóg do żabki na dystansie 25 m.

Natomiast same zajęcia podczas kursu dotyczą zagadnień prawnych i etyki, organizacji pracy ratownika Wopr, ratownictwa medycznego, technik ratownictwa wodnego. Generalnie dużo ciekawych i potrzebnych rzeczy. Szczegóły na stronie WOPR'u.
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Pon Sie 07, 2006 7:43 pm   

Kurs poczatkowy sprawdzi cie czy mozesz isc na egzamin wstepny...beda ci na nim miezyc czas 50 ponizej 45s , plywanie pod woda (my plynelismy 25m :roll: ) no i pokazanie stylow plywackich...Na zakonczenie kursu Ratownik prowadzacy powie kto moze isc a kto nie na egzamin wstepny...;]
 
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Pon Sie 07, 2006 7:55 pm   

No nie sądze, że chodzi tu o to kto pójdzie na kurs, a kto nie. alex_nh może chodzi Ci o kurs podstawowy członka WOPR :?: Są tam właśnie podstawowe wiadomości z zakresu ratownictwa oraz zajęcia na pływalni :wink:

Pozdrawiam !!!
 
 
     
ÅšwiÄ™ty 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 39
Do³±czy³: 18 Cze 2006
Posty: 3
Sk±d: Kraków
Wys³any: Pon Sie 07, 2006 8:00 pm   

chyba kurs podstawowy :P czyli nic innego jak sprawdzenie czy osoba zainteresowana umie pływac :)
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Pon Sie 07, 2006 10:11 pm   

Kurs poczatkowy a podstawowy to to samo!! 8) ...sprawdzenie czy ktos ma szanse zdac egzamin wstepny... :wink:
 
 
     
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Wto Sie 08, 2006 9:04 am   

Werewolf, to nie chodzi o sprawdzenie czy ktos ma szanse zdac egzamin wstepny bo to sie sprawdzi na egzaminie wstepnym tylko o przekazanie podstaw programowych WOPR. Po takim kursie uczestnik otrzymuje legitymacje WOPR i jest czlonkiem rzeczywistym jezeli spelnia kryteria wiekowe.
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Wto Sie 08, 2006 11:54 am   

No to troche jest uwas inaczej...bo w Krakowie kazdy kurs rozpoczyna sie od Kursu poczatkowego (podstawowego) na ktorym wlasnie sie sprawdza czy ktos ma szanse zdac egzamin bo jezeli nieradzi sobie to poco ma marnowac pieniadze jezeli przystapi do egzaminu wstepnego i niezda to WOPR odbija sobie od tego pewna ilosc pieniadzy...a po legitymacje to musilismy sie sami bujac do WOPR-u :? :?
 
 
     
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Wto Sie 08, 2006 11:56 am   

Werewolf, u mnie to wyglada w ten sposob ze za egzamin wstepny kandydat nic nie placi i jak nie zda to poprostu idzie do domu i za rok probuje znowu.
Kto ma lepiej? :)
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Wto Sie 08, 2006 12:06 pm   

Wiem wiem ze wy macie lepiej ale tak to juz jest w Krakowie ze za wszystko sie placi :lol: :lol: nawet za ten kurs poczatkowy (podstawowy)30-40zl^^xD...nawet ci niemowie ile sie buli za caly kurs :? bo bys spadl z krzesla...ale wiadomo Kraków ma najostrzejsze kursy :wink:
 
 
     
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Do³±czy³: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Sk±d: ÅšwiÄ™tokrzyskie
Wys³any: Wto Sie 08, 2006 11:06 pm   

Gording, Ty mówisz o kursie podstawowym/ początkowym czy o kursie na młodszego, bo ta cena coś mnie zaskakuje, a i czas trwania nienajmniejszy :) . Pozdrawiam
_________________
2005-MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Wto Sie 08, 2006 11:16 pm   

Gording napisa³/a:
Werewolf napisa³/a:
Wiem wiem ze wy macie lepiej ale tak to juz jest w Krakowie ze za wszystko sie placi :lol: :lol: nawet za ten kurs poczatkowy (podstawowy)30-40zl^^xD...nawet ci niemowie ile sie buli za caly kurs :? bo bys spadl z krzesla...ale wiadomo Kraków ma najostrzejsze kursy :wink:


Tak tak- nojostrzejsze. :lol: :lol: :lol: Przyjedź do Sopotu na kurs 8-dniowy na plaże morską. Pływasz bez wzgledu na pogodę, od rana do wieczora, woda zimna, warunki masz niebasenowe, program kursu (zwłaszcza część medyczna) grubo ponad wymagania programowe, łodeczka na falach przyboju. Wtedy bedziesz mógł powiedzieć coś o "ostrości" kursu. Przedrostek naj... jest tu grubą przesadą. I to wszystko tylko za 300,-
Kurs nie ma byc "ostry", ale nauczyć. I ten uczy. A do tego atmosfera super. Pozdrowienia dla instruktora.

Werewolf - looknij sobie na polrescue.webpark.pl do galeri na zdjecia z kursów "morskich"




A myslisz ze jak tak niemialem, basen mielismy od wrzesnia do Lutego, w Kwietniu mielismy szkolenie na gorskiej rzece w Białce :lol: woda miala 4 stopnie ale to nic plywalism :lol: :lol: koniec kwietnia wybijamy na kryspinow woda ma 17 stopni...czy slonce czy deszcz plywamy jak zaczol padac grad to sila zeczy tzeba bylo sie schowac :lol:
5-7h dziennie na kryspinowie...i mi powiesz ze niejest ostro:>...co do przedrostka naj niejeden ci powie ze Krakowskie kursy zalicza sie do najtrudniejszych w Polsce...;]


Luknij sobie na to, jak sobie to przypominam to mi sie zimno robi xD:

http://img114.imageshack....sta60194mb5.jpg
http://img196.imageshack....sta60188zy5.jpg
 
 
     
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sro Sie 09, 2006 9:17 am   

Gording napisa³/a:
Fakt. Nie pomyślałem, że ludzie z Krakowa przyjeżdżają nad morze robić kursy, bo tu łatwiej. :) :D :lol: :mrgreen:
ale tak jest - ludzie nie chca tez robic kursow w krakowie z wielu "pozasportowych" przyczyn
 
 
     
Werewolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW


Wiek: 36
Do³±czy³: 17 Lip 2006
Posty: 68
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sro Sie 09, 2006 10:34 am   

Cytat:

Oj Werewolf
StopieÅ„ MR i staż na pÅ‚ywalni w swoim regionie to niewielki materiaÅ‚ do porównaÅ„ i wygÅ‚aszania tak zdecydowanych sÄ…dów :oops: . Popracuj trochÄ™, poczuj morze, poznaj innych ratowników, posÅ‚uchaj w jakich warunkach i u jakich instruktorów siÄ™ szkolili, a później mów swoje naj…
Fakt. Nie pomyślałem, że ludzie z Krakowa przyjeżdżają nad morze robić kursy, bo tu łatwiej. :) :D :lol: :mrgreen:

Timon
Mówiłem o MR, ale w odpowiedzi Werewolfowi, chodzi mi bradziej o to naj... w poziomie szkolenia na wszystkich kursach



A kto ci powiedzial ze niepracowalem nad morzem 8) 8) ...wyciagasz zbyt pochopne wnioski bo ani sie nieznamy a ty juz wiesz ze ja robilem tylko staz i to w swoim regione na basenie...a tak sie sklada ze tak niejest...staz robilem na zalewie kryspinow...a puzniej na 3tygodnie do pracy nad morze...wiec nasluchalem sie tam duzo zeczy ktore teraz tylko przekazuje...
 
 
     
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sro Sie 09, 2006 10:39 pm   

Gording napisa³/a:
Internet na stanowisku - to dopiero coÅ› :!: :!: :!:
dzisiejsz atechnika pozwala nawet na cos takiego - w komorce nie mogl miec internetu? mogl. mogl pisac na laptopie? mogl. przeciez nie zawsze bylo ladnie nad morzem, mogl przerwy wykozystywac do szusowania po sieci zamiast odpoczywac w cieniu.. mogl? mogl!
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytañ do SQL: 16