www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Patenty, potrzebne ?
Autor Wiadomo¶æ
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Kwi 14, 2015 12:07 am   

Nie powiem że się cieszę z takich informacji s.o.
Co do szkoleń 3-modułowych to u nas realizuje się MRWOPR i RWOPR wg programów obowiązujących od 2011. Naprawdę niewiele trzeba dołożyć w 3 module aby wyszkolić ratownika. Szkolenie modułowe z zasady odsiewa leserów i pozostają ci "co chcą" a o takich nam chyba chodzi.
A co do uchwaÅ‚. Dajcie parÄ™ dni i powinny aktualne siÄ™ ukazać bo ZG już uchwalìÅ‚, które zostajÄ…, a które "do pieca".
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Wto Kwi 14, 2015 7:37 am   

s.o. napisa³/a:
Chyba wycofam się z tego zapewnienia o porównywalności szkoleń po otrzymaniu kilku informacji po których włos mi się zjeżył na głowie (łysej)

I to jest kwintesencja tego na co zwracam uwagę - dziś biorąc legitymację WOPR do ręki nie masz wcale pewności co do poziomu wyszkolenia osoby - mimo że ma wpisy potwierdzające uzyskanie odpowiedniego stopnia ratownika WOPR.
Z tego powodu dobijam się aby skończyć z ta paranoiczną sytuacją bo im dłużnej będzie trwała tym trudniej będzie ten stan rzeczy uporządkować i usankcjonować.

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2015 7:41 am ]
PB napisa³/a:
Co do szkoleń 3-modułowych to u nas realizuje się MRWOPR i RWOPR wg programów obowiązujących od 2011.

Czyli potwierdzasz, że szkolisz wg nieobowiązujących programów - sam napisałeś, że ostatnie zatwierdzone są z 2010 - nie uważasz, że to co najmniej dziwne.
Jest to tym samym potwierdzenie jaki mamy bałaganik - wiem będzie naprawiany, ale dziś jest jak jest.
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Kwi 17, 2015 12:01 pm   

SoLo napisa³/a:
dziś biorąc legitymację WOPR do ręki nie masz wcale pewności co do poziomu wyszkolenia osoby - mimo że ma wpisy potwierdzające uzyskanie odpowiedniego stopnia ratownika WOPR.

Ba, biorąc do ręki zaświadczenie tzw. msw lub zaświadczenie "kpp", które ą dokumentami państwowymi nie masz pewności co do poziomu wyszkolenia danej osoby. PAtrzysz gdfzie robił albo kto się podpisał.
W skrócie trzeba dodać. Póki WOPR nadawał uprawnienia to było JEDNAKOWO, a teraz jak jest ... każdy widzi. I NIE WOPR JEST TEMU WINIEN. I nie czepiam się tu żadnej konkretnej organizacji ale również WOPR-ów.

SoLo napisa³/a:
PB napisa³/a:
Co do szkoleń 3-modułowych to u nas realizuje się MRWOPR i RWOPR wg programów obowiązujących od 2011.

Czyli potwierdzasz, że szkolisz wg nieobowiązujących programów - sam napisałeś, że ostatnie zatwierdzone są z 2010 - nie uważasz, że to co najmniej dziwne. .

Zatwierdzone w grudniu 2010 obowiązują od 1.01.20122. Ja bałaganu nie mam.

[ Dodano: PiÄ… Kwi 17, 2015 12:02 pm ]
miało być w osostnim wierszu:
Zatwierdzone w grudniu 2010 obowiązują od 1.01.2011. Ja bałaganu nie mam.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sob Kwi 18, 2015 2:04 pm   

No to
PB napisa³/a:
Zatwierdzone w grudniu 2010 obowiązują od 1.01.2011. Ja bałaganu nie mam.

Dopiero teraz ta informacja jest kompletna.
Ok. Bałaganu nie masz. Zgadzam się, jeśli programy z czasów i po "czasie" :wink: JT (te ogłaszane już w związku z nową ustawą) są nieprawomocne (a tak jest), to te o których piszesz obowiązują.
Tylko powiedz mi kto tak w Polsce to robi oprócz Ciebie (od razu mówię ja robiłem w 2013 r wg programu modułowego JT - i przypisanym im programom ratowników wodnych (z czerwca 2013) - w przekonaniu, że to prawo obowiązuje), jaka jest powszechna znajomość tej sytuacji :?: Już tu na Forum widać jak jest - każdy robi wg siebie, w przekonaniu, że robi dobrze - tylko że podstawa programowa jest dość dowolna - (nieporównywalna) i na to zwracam uwagę.
I najważniejsze. Jeśli jest tak jak mówisz to czy dziś te programy
Kod:
Zatwierdzone w grudniu 2010 obowiÄ…zujÄ… od 1.01.2011.

nie powinny wisieć na stronie www jako obowiązujące - anie ma nic i nie ważne, że ludzie pracują nad być może nowymi rozwiązaniami.

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2015 2:10 pm ]
- i przypisanym im programom ratowników oczywiście WOPR (programy z czerwca 2013)

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2015 2:17 pm ]
jeszcze jedna autopoprawka - dla jednoznacznoci :grin:
(od razu mówię ja robiłem w 2013 r wg programu modułowego szkolenia w zakresie ratownika wodnego (MSW), który przyjął Zarząd JT - i przypisanym im programom ratowników WOPR (programy z czerwca 2013)
_________________
Pozdrawiam
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Nie Kwi 19, 2015 6:40 pm   

I dobrze, ze nie ma juz wopr'owskich stopni albo inaczej. Dobrze ze teraz sa bezużyteczne; ))
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Kwi 20, 2015 12:11 am   

hastian napisa³/a:
I dobrze, ze nie ma juz wopr'owskich stopni albo inaczej. Dobrze ze teraz sa bezużyteczne; ))

Nic co podnosi kwalifikacje lub prowadzi do lepszego wykonywania jakichkolwiek działań nie może być z definicji bezużyteczne.
Bezużyteczni mogą być jedynie ludzie, którzy samemu nie potrafiąc wykorzystać możliwości jakie dają te stopnie i ten system (a dają), zniechęcają innych.
I nie pijÄ™ tu do Ciebie hastian
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Pon Kwi 20, 2015 12:12 am   

hastian napisa³/a:
A jak to sie ma do mojej wypowiedzi nad teoim postem ? I chyba Msw musi byc wyrocznia e tej kwesti skoro samo napisalo rrozporzÄ…dzenie (zaaprobowane przez parlament).

RozporzÄ…dzenie nie jest Ministerstwa tylko Ministra :) po drugie parlament przyjmuje ustawy a nie rozporzÄ…dzenia :)
Po trzecie poczytaj tutaj: http://rwr.pl/oddzialy/za...k-do-pracodawcy
i tutaj: http://rwr.pl/oddzialy/za...dny-kto-to-taki
może wyda Ci się przydatne i jakoś odpowie na zadawane przez Ciebie pytania
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Pon Kwi 20, 2015 8:50 am   

hastian napisa³/a:
I dobrze, ze nie ma juz wopr'owskich stopni albo inaczej. Dobrze ze teraz sa bezużyteczne; ))

Możesz tak uważać (z czym się generalnie nie zgadzam) bo to Twoje przekonanie i sąd, z którym trzeba polemizować.
Nie pisz jednak takich sądów bezpośrednio pod moim postem, bez żadnego odnośnika bo wygląda to tak jakbym to ja takie tezy wygłaszał - a tak nie jest. Ja dobijam się tylko o ustalenie jakie programy szkoleń dziś w WOPR obowiązują, abyśmy wszyscy którzy jednak uznają mówiąc w skrócie to co napisał PB
PB napisa³/a:
Nic co podnosi kwalifikacje lub prowadzi do lepszego wykonywania jakichkolwiek działań nie może być z definicji bezużyteczne.
Bezużyteczni mogą być jedynie ludzie, którzy samemu nie potrafiąc wykorzystać możliwości jakie dają te stopnie i ten system (a dają), zniechęcają innych.

robili te szkolenia zgodnie z jednolitymi, obowiązującymi jednostki WOPR w całej Polsce, PROGRAMAMI.
Stawiając tą kwestię, robię to właśnie miedzy innymi z uwagi na to, iż uważam że prowadzenie szkoleń na stopnie ratowników WOPR ma swój głęboki sens i szersze przesłanie - wynikające z fundamentów powołania i funkcjonowania WOPR.
_________________
Pozdrawiam
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Sro Kwi 29, 2015 3:33 am   

hastian napisa³/a:
I dobrze, ze nie ma juz wopr'owskich stopni albo inaczej. Dobrze ze teraz sa bezużyteczne; ))


Nie wszystko co było , było złe. To akurat rozwiązanie uważam za fajne. Wiesz jak młodzi ludzie cieszą się gdy dostaną swój pierwszy stopień? :)
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Maj 01, 2015 12:15 am   

Znaczy się hestian należy do tej grupy osób, które po szkoleniu rw są w pełni gotowe do pracy. Żadkośc ale się zdarza.
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Sob Maj 02, 2015 1:06 pm   

Ciekawe skąd te wnioski ... Ale tak, bede za miesiac gotów.
Po drugie przemilcze kwestie zasad ortografii w twoim poście, ale szkoda, że jak już sie do mnie zwracasz to przekręcasz mój nick ;) ) Panowie odnosnie mojej sytuacji i watpliwosci sprzed miesiąca - robie patent, wiec wszystko bedzie okey ;)
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sob Maj 02, 2015 9:25 pm   

Sorki hastian ale dlaczego akurat za miesiÄ…c?
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Pon Maj 04, 2015 7:39 pm   

Bo skoncze Kpp dp ktorego sie gruntownie przygotuje. Wiedze po części juz mam. Wtedy uwazam, moge i jestem solidnie przygotowany.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Maj 04, 2015 11:54 pm   

No to powodzenia, bo widać podchodzisz do tego z sercem.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Czw Maj 14, 2015 9:48 pm   

Nie życzę ci źle - to dla twojego dobra - obyś dostał w kość.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2015 1:30 am ]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytañ do SQL: 16