www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Uprawniania do pracy. Co muszę zrobić by je uzyskać?
Autor Wiadomo
Borubar
Czasem zagląda


Doczy: 10 Lis 2011
Posty: 1
Skd: DŚ
Wysany: Czw Lis 10, 2011 3:55 pm   Uprawniania do pracy. Co muszę zrobić by je uzyskać?

Witam.

W 2009 roku zdalem kurs ratownika młodzszego. Odbylem wtedy godziny społeczne i na tym praca moja się skończyla. W 2010 wyjechałem za granicę i nawet nie opłacałem składki, co za tym idzie na rok 2010 nie dostalem uprawnień.

Teraz w 2011 r. mialem okazje zrobić kurs Ratownika WOPR. Zdałem ale dalej nie mam podbitych uprawnień. Co mam zrobić żeby je uzyskać żeby isć pracowac na basen (muszę zrobić KPP, basenowego????) , jesli tak to przecież kolejne 5 miesięcy kursu? Ktoś wspominał ze niekonieczne jest zeby pływalnia miala 100% ratowników basenowych.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Czw Lis 10, 2011 9:45 pm   

5 miesięcy kursu...?
KPP opędzisz w 3 weekendy a basenowy... ze 2 - 3 dni....
zrób i będziesz miał spokój.
aha i NIE ZASŁANIAJ SIĘ STWIERDZENIAMI że nie trzeba 100% basenowych... w razie wypadku lepiej mieć czyste papiery i spokój....
powodzenia!!! i wytrwałości :)
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Lis 11, 2011 1:41 pm   Re: Uprawniania do pracy. Co muszę zrobić by je uzyskać?

Borubar napisa/a:
Teraz w 2011 r. mialem okazje zrobić kurs Ratownika WOPR. Zdałem ale dalej nie mam podbitych uprawnień.

Opłać składki i będzie po problemie.
Borubar napisa/a:
Co mam zrobić żeby je uzyskać żeby isć pracowac na basen (muszę zrobić KPP, basenowego????)

Na każdej Pływalni jest teraz inaczej, więc najlepiej będzie jeśli najpierw pójdziesz na konkretny obiekt i zapytasz kierownika jakie uprawnienia najlepiej posiadać, bo może się okazać, że Ratownik WOPR w zupełności wystarczy. Jednak wszystko się rozwija i po prostu z gołym RW będzie Ci trudniej.
nygus400 napisa/a:
w razie wypadku lepiej mieć czyste papiery i spokój....

Obawiam się, że jeśli stanie się prawdziwa tragedia to żadne papiery nie pomogą...

Jeżeli nie masz KPP to Pan Kowalski (o ile będzie wiedział o braku u Ciebie KPP) może Cię podać do Sądu, że połamałeś mu żebra a nie miałeś odpowiedniego szkolenia w tym zakresie. Odpowiedzialność karna i cywilna jest proporcjonalna do kwalifikacji.
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pi Lis 11, 2011 4:41 pm   

bzdury piszesz...
DeVu napisa/a:
Jeżeli nie masz KPP to Pan Kowalski (o ile będzie wiedział o braku u Ciebie KPP) może Cię podać do Sądu, że połamałeś mu żebra a nie miałeś odpowiedniego szkolenia w tym zakresie. Odpowiedzialność karna i cywilna jest proporcjonalna do kwalifikacji.


jest proporcjonalna ale do stanowiska, a już samo stanowisko wymaga odpowiednich kwalifikacji, im wyżej tym więcej...
gdyby wszyscy robili tak jak Ty piszesz to zatrzymywali by się ma młodszym bo odpowiedzialność mała... :oops:

albo inaczej... R-cy WOPR mając w załodze IWOPR grali by w karty na zmianie bo i tak instruktor odpowiada... :?:

coś tu nie tak kolego...

popraw mnie jeżeli się mylę :)
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Lis 11, 2011 4:58 pm   

Czym mniej "papierków" i mniejszy stopień tym gorzej dla ratownika.
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pi Lis 11, 2011 6:17 pm   

no chyba że tak :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lis 11, 2011 6:18 pm ]
czyli jest "odwrotnie proporcjonalna" :roll:
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapyta do SQL: 16