www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Dylemat z koszulkami
Autor Wiadomo¶æ
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Czw Cze 26, 2008 10:51 am   Dylemat z koszulkami

Witam!

Sprzedawca (przez Allegro) zapewniał mnie że sam jest ratownikiem i prowadzi ten sklep od wielu lat i mogę nosić koszulkę z napisem "Ratownik WOPR" bo nie pisze "Wodny Ratownik" tylko chodzi o to że to jest "Ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego" więc czy mając uprawnienia Młodszego Ratownika mogę nosić koszulkę z napisem na plecach "Ratownik WOPR" czy muszę tylko "Ratownik"?
 
 
     
Kwiatek_pl 
MÅ‚odszy Forumowicz
Kwiatek



Wiek: 43
Do³±czy³: 23 Sie 2007
Posty: 23
Sk±d: SkÄ…Å›
Wys³any: Czw Cze 26, 2008 11:04 am   

wydaje mi się że nie ma różnicy xD

skorzystam z tego TOPICA :D

ja się spytam innych użytkowników fora,

Czy koszulka ratownika jest jakoś opisana przepisami jaka musi być co i jak ?
Czy mogę kupić koszulkę pomarańczowa zarzucić na to napis RATOWNIK i do widzenia ?:D

pozdrawiam
_________________
2008 - MRW
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Czw Cze 26, 2008 11:15 am   

To teraz może ja sie przydam :P
Wszystkie koszulki które dotąd miałem (miałem kilka ze względu na pracę społeczną na basenie letnim) to są zwykłe bawełniane (chyba) T-shirty jakiś firm produkujących masowo zwykłe bez nadruków koszulki. Więc wydaje mi się że ktoś kupuje takie zwykłe koszulki hurtowo i robi napisy. Jeżeli chodzi o przepisy to chyba tylko tyle żeby znaczek WOPR był nie zmieniony i napis na plecach taki jaki mamy stopień. No oczywiście koszulka czerwona lub pomarańczowa napis dobrze widoczny . Przecież chodzi o to nie jaką ratownik ma koszulkę tylko co robi.

Pozdrawiam ;)
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Do³±czy³: 26 Cze 2007
Posty: 43
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Czw Cze 26, 2008 1:01 pm   

Barto1993 napisa³/a:
To teraz może ja sie przydam :P
Wszystkie koszulki które dotąd miałem (miałem kilka ze względu na pracę społeczną na basenie letnim) to są zwykłe bawełniane (chyba) T-shirty jakiś firm produkujących masowo zwykłe bez nadruków koszulki. Więc wydaje mi się że ktoś kupuje takie zwykłe koszulki hurtowo i robi napisy. Jeżeli chodzi o przepisy to chyba tylko tyle żeby znaczek WOPR był nie zmieniony i napis na plecach taki jaki mamy stopień. No oczywiście koszulka czerwona lub pomarańczowa napis dobrze widoczny . Przecież chodzi o to nie jaką ratownik ma koszulkę tylko co robi.

Pozdrawiam ;)


Bzdura. Widziałeś kogos z napisem na plecach np: "Młodszy Ratownik", "Starszy Ratownik"? Nawet młodszy śmiga w koszulkach Ratownik Wopr, bo w tym przypadku to jest tytuł a nie stopień.
 
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Czw Cze 26, 2008 1:20 pm   

Przepraszam ... nikt nie jest nieomylny :)
Ale reszta chyba sie zgadza :D

tytus odpowiedziałeś jednocześnie na oba pytania :P P

P.S.
TrochÄ™ zrozumienia dla nowego na forum ...
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 112
Sk±d: mordor
Wys³any: Czw Cze 26, 2008 7:30 pm   

hej barto 1993...- co to znaczy mogę nosić...., chodzi o dyżur ratowniczy -tak ? a nie picie piwa w knajpie ? hehehe :)
na dyżur to pewnie że możesz ponieważ pełnisz funkcję ratownika a to że masz młodszego to twój stopień
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Czw Cze 26, 2008 7:49 pm   

No jasne że chodzi o dyżur :P Przecież nie będę paradować po mieście :) Dzięki za jasną odpowiedź i podejście na luzie :)

Pozdrawiam
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
Przybysz
Doświadczony Forumowicz WOPR
MR


Wiek: 29
Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 54
Sk±d: Tczew
Wys³any: Pi± Cze 27, 2008 7:46 pm   

to nie ma roznicy. ja mam osobiscie czerwona koszulke z napisem RATOWNIK WOPR moj kolega ma ratownik a jest stopien wyzej a st.ratownik z basenu tez ma napis RATOWNIK WOPR a mi uwagi nie zwrocil
_________________
2008r.- MR
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Pi± Cze 27, 2008 8:20 pm   

No właśnie o to mi chodziło :)
To teraz nasuwa sie pytanie dlaczego koszulki ratowników są takie drogie ?
Wszystkie co miałem są jakiejś firmy typu "Steadman" czy "American T-shirt", są to firmy produkujące masowo koszulki pod nadruki. Cena jednej to ok 5zl ... No nadruk kolorowy to jakieś 5-10 zł to nie jest w każdym razie duża kwota. No więc dlaczego mamy płacić w granicach 30 zł ?
Pozdrawiam
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Cze 27, 2008 8:38 pm   

30zł do duża kwota? Jakbyś miał kupić koszulkę za 5zł i zrobić sobie nadruk, po paru praniach nadawałaby się na szmatę (wiem, bo sam tak miałem) :wink: dlatego trzeba dobrać odpowiednią jakość koszulki, gramaturę.

Najlepiej kupić "gotowca" i mieć z głowy 1 czy 2 lata - mniej zachodu z chodzeniem do firm które się zajmują nadrukami. Jeszcze w jednej firmie mi powiedzieli że sam im muszę dostarczyć znaczek wopru w corel draw ;] Najciekawsze było to, że robili mi ją 2 miesiące, jak już się skończył sezon otrzymałem koszulkę, dlatego nic nie zapłaciłem za usługę...
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Do³±czy³: 26 Cze 2007
Posty: 43
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Pi± Cze 27, 2008 8:41 pm   

W naszym woprze koszuleczki kosztują 20zł, więc biedy nie ma, a jakościowo jak wiadmo rewelacji nie ma ale sezon wytrzymała, i mam nadziej ,ze i drugi pociągnie;)
 
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Pi± Cze 27, 2008 10:25 pm   

DeVu napisa³/a:
30zł do duża kwota? Jakbyś miał kupić koszulkę za 5zł i zrobić sobie nadruk, po paru praniach nadawałaby się na szmatę (wiem, bo sam tak miałem) :wink: dlatego trzeba dobrać odpowiednią jakość koszulki, gramaturę.

Najlepiej kupić "gotowca" i mieć z głowy 1 czy 2 lata - mniej zachodu z chodzeniem do firm które się zajmują nadrukami. Jeszcze w jednej firmie mi powiedzieli że sam im muszę dostarczyć znaczek wopru w corel draw ;] Najciekawsze było to, że robili mi ją 2 miesiące, jak już się skończył sezon otrzymałem koszulkę, dlatego nic nie zapłaciłem za usługę...


No właśnie te z internetu i ze stron WOPR'u to są takie za pięć złotych + nadruk :)
Wystarczy dostarczyć znaczek WOPR najlepiej z internetu w dowolnym formacie graficznym i robią im więcej koszulek tym mniejsza cena . Co do jakości to wcale nie taka zła bo mam sportowe koszulki ze swoim nazwiskiem tą samą metodą i trzymają się długo (na pewno ponad rok) a są prane po każdym treningu :)
I ostatnio oddając koszulkę do nadruku nie zapłaciłem nic bo Pan z drukarni (w innym mieście) powiedział że zostają im takie ścinki z reklam jak robią i nie będę płacić bo normalnie by i tak je wyrzucili a koszuleczkę miałem następnego dnia.

Więc wniosek komu się opłaca to niech robi sam :) Kto ma możliwość zakupu za przyzwoitą cenę niech kupuje ;) Zależy od miejscowości i okoliczności.

Pozdraiwam
 
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 1:02 am   

Barto: Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak prawo własności. Logo WOPR`u jest znakiem zastrzeżonym. Miałem w planach wydanie kilku pamiątek ( koszulki, bluzy, różne gadżety ) niestety w ZG chyba nikt tak naprawdę nie wie jakie są koszty za "użycie" logo. A przynajmniej mi nikt takich informacji nie udzielił.
 
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 10:14 am   

Racja, ale wątpię żeby ktoś na allegro posiadał takie prawo ... Więc jeśli WOPR się o to nie troszczy to ludzie robią sami skoro reakcji z WOPR'u nie ma żadnej
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 112
Sk±d: mordor
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 2:57 pm   

myślę że samo zrobienie koszulek ze znakiem wopr czy napisem ratownik nie jest czymś złym- np.chcecie mieć z kumplami koszulki dobrej jakości (a nie badziewie) z oznakowaniem i sobie drukniecie.....problem może wystąpić w użytkowaniu tzn. gdzie ją używasz,do czego i czy masz prawo chodzić oznakowany ......
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16