www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Dylemat z koszulkami
Autor Wiadomo¶æ
Frimp
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 8
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 3:26 pm   

zoltan dodał bym do tego jeszcze problem wynikając ze sprzedaży rzeczy z użytym znakiem zastrzeżonym nie mając do tego prawa
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 112
Sk±d: mordor
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 4:50 pm   

jeżeli zrobisz to na skalę handlową to już masz w tym interes ale jeżeli zrobisz to np.dla 20 chłopaków ze swojego wopru to będzie przestępstwo?
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 5:05 pm   

Jeśli zrobisz to tylko dla siebie to już jest przestępstwo, a dokładniej kradzież.
 
 
     
Frimp
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 8
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 5:40 pm   

no i tu kłaniają mi się przepisy których nie znam :) ale poszperałem sobie trochę z ciekawości i znalazłem w Urzędzie Patentowym że znak WOPR jest zastrzeżony a więc szukając dalej w aktach prawnych w ustawie o znakach towarowych w rozdziale 8 napisane jest:
Art. 57. 1. Kto wprowadza do obrotu towary lub świadczy usługi posługując się zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary lub usługi zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać.
2. W jednostkach organizacyjnych odpowiedzialność przewidzianą w ust. 1 ponosi kierownik takiej jednostki, a jeżeli została wyznaczona w tej jednostce osoba odpowiedzialna za wprowadzanie towarów do obrotu albo za świadczone usługi - ta osoba.
3. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Wprowadzenie do obrotu towaru ze zarejestrowanym znakiem towarowym można rozumieć bardzo obszernie, wydaje mi się że można też umieścić tutaj robienie koszulek dla siebie i znajomych bez zgody wopr-u na użycie ich znaku towarowego, co nie zmienia faktu że jak by była opcja zrobienia sobie porządnych koszulek to pewnie bym się skusił na nie jedną :twisted:
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Sob Cze 28, 2008 7:46 pm   

Frimp napisa³/a:
3. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


To jeżeli zrobię dla siebie i sam na siebie nie doniosę ani WOPR (w co wątpie bo nikt nie będzie sprawdzał) to praktycznie nikt nic zrobić nie może... Mam prawo nosić taką koszulkę i nie mam za to żądnych korzyści ...
Dobrze to rozumiem ?
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
Iblis 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 131
Sk±d: Szczecin/PoznaÅ„
Wys³any: Sro Lip 02, 2008 1:15 am   

Barto1993 napisa³/a:
To jeżeli zrobię dla siebie i sam na siebie nie doniosę ani WOPR (w co wątpie bo nikt nie będzie sprawdzał) to praktycznie nikt nic zrobić nie może... Mam prawo nosić taką koszulkę i nie mam za to żądnych korzyści ...
Dobrze to rozumiem ?

Doskonale. Jasno i wyraźnie.
_________________
"Co nas nie zabije, to nas wzmocni!"

"Boże, chroń mnie przed fałszywymi przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzę..."
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16