www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: baca
Sob Pa 06, 2007 6:47 pm
Koszulka z logiem wopr
Autor Wiadomo
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Czw Gru 27, 2007 1:44 pm   

zrobie troche offtop ale musze....moim zdaniem takie hasło "Zostań Ratownikiem" jest...hmmm...jakiego by tu słowa użyć...niemądre...ostać ratownikiem, czyli człowiekiem, któremu może nadażyć się okazja do uratowania czyjegoś życia - lub prze brak umiejętności do nieuratowania... tak więc Ratownictwa nie powinno reklamować się jak zupki chińskie...moim zdaniem ludzie, którzy naprade nadają się do ratownictwa sami do niego dojdą... ale to oczywiście jest tylko moje zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać...

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Gru 27, 2007 1:53 pm   

Dokładnie.

Liczy się jakość a nie ilość.

[ Dodano: Czw Gru 27, 2007 1:02 pm ]
Yuri el Diablo napisa/a:
Otoz mam takie zapytanie: czy moge sobie ot tak chodzic w koszulce z logiem wopr (nie jest to koszulka ratownika, tylko taka ktora dostałem na pokazach ratowniczych z napisem "dni jeziora roznowskiego 2006") tak o po prostu? Czyli czy moge sobie chodzic w niej po miescie albo na plaze itd?


Możesz sobie robić co chcesz i chodzić w czym chcesz. Nikt Ci nie zabrania, od Ciebie bedzie zależało jak się będziesz z tym czuł i jak będą Cię koledzy/koleżanki później odbierali.

Jedna rada: w ubraniach roboczych lepiej nie pokazuj się na mieście :) Policjanci czy strażacy nie zakładają ubrań roboczych ot tak....

A noszenie samego loga wopr to nic złego, nawet dzieciom rozdawaliśmy naklejki. To znak, że jesteś członkiem wopr, że interesujesz się organizacją i masz z nią kontakt.
 
     
emiL! 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR


Doczy: 01 Pa 2007
Posty: 50
Skd: Rawicz
Wysany: Czw Gru 27, 2007 7:58 pm   

DeVu napisa/a:
Możesz sobie robić co chcesz i chodzić w czym chcesz. Nikt Ci nie zabrania, od Ciebie bedzie zależało jak się będziesz z tym czuł i jak będą Cię koledzy/koleżanki później odbierali.

Nie moze tylko nosic czerwonej, badz pomaranczowej koszulki poza miejscem pracy. Biała z napisem ratownik mozna nosic, bo to tak teoretycznie informacyjna koszulka. A z logiem wopr mozna nosic;]
_________________
Ratownik WOPR
Sternik Motorowodny
Ratownik OSP
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Doczy: 26 Cze 2007
Posty: 43
Skd: Olsztyn
Wysany: Pi Gru 28, 2007 9:42 am   

Jolly Roger napisa/a:
Cześć,

Jak chyba większość zdrowo myślących osób noszenie koszulki z wielkim napisem ratownik WOPR poza kąpieliskiem uważam co najmniej za brak taktu. Sam, jeżeli muszę na chwilkę wyjść z miejsca pracy to zmieniam koszulkę, ostatnio robiąc świąteczne porządki na moim pc, znalazłem grafikę dotycząca starej ideii stworzenia koszulki promującej ratownictwo wodne, swego czasu był pomysł żeby zamówić na allegro i stworzyć coś co zachęciło by społeczeństwo do zainteresowania się kursami lub choćby bezpieczną kąpielą nad wodą. Nie pamiętam czy rozmawialiśmy już o tym na forum...

Ten stary przykładowy projekt, tworzony chyba w paint'cie ;p [URL=http://img341.imageshack.us/my.php?image=312312he6.jpg
]http://img341.imageshack.us/my.php?image=312312he6.jpg[/URL]


Trochę źle zinterpretowałeś to co na myśli miał autor tego tematu, albo ot tak sobie to napisałeś wywnioskowująć to z powyższych postów. Tu chodzi o znaczek/logo wopru, a nie o koszulkę z takim samym wielkim napisem jaki jest potrzebny na kąpielisku. Wg mnie mały znaczek jak najbardziej, nic w tym złego nie jest.
 
 
     
Jolly Roger 
Doświadczony Forumowicz WOPR
:)



Wiek: 35
Doczy: 06 Lip 2006
Posty: 63
Skd: Kraków
Wysany: Sob Gru 29, 2007 12:37 am   

immortal napisa/a:
zrobie troche offtop ale musze

To ja też trochę zrobię...
immortal napisa/a:
moim zdaniem takie hasło "Zostań Ratownikiem" jest...hmmm...jakiego by tu słowa użyć...niemądre...ostać ratownikiem

DeVu napisa/a:

Liczy się jakość a nie ilość.

Też jestem tego zdania, to jest tylko przykładowy napis, a wziął się on z kolorowych długopisów którymi dysponuje krwopr :) Bardziej chodzi o idee że można stworzyć koszulkę do noszenia na codzień a przy okazji niosącą informacje dla społeczeństwa...
tytus napisa/a:

Trochę źle zinterpretowałeś to co na myśli miał autor tego tematu, albo ot tak sobie to napisałeś wywnioskowująć to z powyższych postów. ]

Ja raczej się nie mylę w takich sprawach :lol: , po prostu doszedłem do wniosku że jak w tym temacie było poruszane tyle rzeczy o podobnej tematyce to nie warto tworzyć nowego tematu i robić na nowo śmietnika...

pozdr.
JR
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Nie Gru 30, 2007 3:38 pm   

Jolly Roger napisa/a:
Ten stary przykładowy projekt, tworzony chyba w paint'cie ;p http://img341.imageshack....e=312312he6.jpg


w tym roku WOPR świętował 45 lecie działania, więc skąd 50 lat ?

dane na koszulce trzeba by aktualizować co roku

"50985 ratowników = suma MR + RW + SRW + I"

myślałem, że mamy tylko 3 stopnie ratownicze (MR, RW, SRW) + 2 stopnie instruktorskie (IR, IW)

cokolwiek byś napisał na takiej koszulce - moja subiektywna opinia jest na "nie"

lepszym pomysłem są prelekcje w szkołach (wykłady nt. bezpiecznej kąpieli, pierwszej pomocy, informacje jak zostać ratownikiem) oraz gadżety (plakaty, ulotki, długopisy, smycze itp)
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doczya: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skd: B-stok
Wysany: Sro Sty 09, 2008 6:30 pm   

Hej!

immortal napisa/a:
moim zdaniem takie hasło "Zostań Ratownikiem" jest...hmmm...jakiego by tu słowa użyć...niemądre...ostać ratownikiem, czyli człowiekiem, któremu może nadażyć się okazja do uratowania czyjegoś życia - lub prze brak umiejętności do nieuratowania...


Każdemu z nas może "nadarzyć się" taka okazja. Nie musisz wcale pracować na kąpielisku.

DeVu napisa/a:
Dokładnie.
Liczy się jakość a nie ilość.


Uważam, że jak najwięcej ludzi powinno poznać "tajniki ratownictwa". Nie mówię, że wszyscy po kursie muszą pracować zawodowo.

Co do koszulki: jeśli mamy na sobie logo WOPR-u musimy liczyć się z tym, że jeśli coś się stanie będziemy pierwszymi, którzy zostaną "zmuszeni" do udzielenia pomocy (jeśli świadkowie zdarzenia znają to logo). W sumie kogo interesuje, czy masz uprawnienia, czy nie. Masz na koszulce/plecaku "pogotowie ratunkowe", to działaj. Nie mówię, że to się zdarza w 100% sytuacji, ale myślę, że należy być na to przygotowanym.

Poza tym, jeśli nie jest to koszulka z wielkim napisem RATOWNIK na plecach, to nie wydaje mi się, żeby jej noszenie było czymś niewłaściwym.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
suchy 
Czasem zagląda


Doczy: 14 Cze 2007
Posty: 2
Skd: lo
Wysany: Wto Lut 12, 2008 7:43 pm   

nie mozesz uzywac loga wopr jesli nie jestes ratownikiem! mimo ze jest to ochotnicza instytucja to jest to tak jakby zwykly obywatel pokazywal legitymacje znajomoego ktory jest policjantem! (niezbyt adekwatny przyklad ale jako tako obrazujacy)
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 336
Skd: Kostrzyn nad Odrą
Wysany: Sro Lut 13, 2008 12:36 pm   

suchy napisa/a:
nie mozesz uzywac loga wopr jesli nie jestes ratownikiem!
<--- a gdzie to jest napisane? Logo WOPR nie jest czymś zakazanym...i zarezrowanym dla ratowników WOPR. Członek WOPR nie bedacy ratownikiem swobodnie może się posługiwac logiem.
Ewentualnie przyczepic się można do noszenia koszulki z napisem "RATOWNIK WOPR" bo to jest poparte jakimiś sankacjami.
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Sro Lut 13, 2008 3:02 pm   

Skacowany napisa/a:
a gdzie to jest napisane? Logo WOPR nie jest czymś zakazanym

UCHWAŁA Nr 2/1/03 PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO
WODNEGO OCHOTNICZEGOPOGOTOWIA R ATUNKOWEGO
z dnia 13 kwietnia 2003 r. w sprawie upoważnienia do używania słownego i graficznego znaku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

par. 1
Członkowie zwyczajni WOPR, po opłaceniu składki członkowskiej i udokumentowaniu tego w legitymacji członkowskiej, w danym roku kalendarzowym mają prawo używania znaku WOPR na odzieży i sprzęcie indywidualnie użytkowanym zgodnie z odrębnie obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Pozdrawiam
baca
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 336
Skd: Kostrzyn nad Odrą
Wysany: Sob Lut 16, 2008 3:06 pm   

baca napisa/a:
par. 1
Członkowie zwyczajni WOPR, po opłaceniu składki członkowskiej i udokumentowaniu tego w legitymacji członkowskiej, w danym roku kalendarzowym mają prawo używania znaku WOPR na odzieży i sprzęcie indywidualnie użytkowanym zgodnie z odrębnie obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
<--- A gdzie jest napisane, że nikt inny nie moze????
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Sob Lut 16, 2008 11:16 pm   

Warto czasem przeczytać przytoczony akt prawny.
Przytoczony na poczatku uchwały 2/1/03 akt o nazwie Prawo własności przemysłowej reguluje możliwość stosowania znaku towarowego jakim jest logo WOPR.
Art. 153 pkt. 3: Przez uzyskanie prawa ochronnego nabywa się prawo wyłącznego używania znaku towarowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.
Interpretacja zapisu jest dosyć zawiła, jednak wynika z niej że zastrzeżony znak można używać jedynie na postawie zasad ustalonych przez właściciela.
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 15 Cze 2008
Posty: 112
Skd: mordor
Wysany: Nie Cze 15, 2008 6:28 pm   

lepiej sobie przypiąć mały znaczek albo breloczek kupić-jeżeli chcemy zademonstrować przynależność.....
koszulki i stroje pozostawmy na dyżury rat.- musimy szanować "mundur"......
a takie demonstrowanie to śmiesznie wychodzi-wszyscy cię mają za lansera...a już o siedzeniu przy piwku to nie wspomnę.....- a poem idzie "ci ratownicy..."
 
     
Yuri el Diablo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 35
Doczy: 24 Cze 2007
Posty: 108
Skd: Nowy Sącz
Wysany: Sro Cze 18, 2008 5:17 pm   

Art.61.
Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny.
 
 
     
Przybysz
Doświadczony Forumowicz WOPR
MR


Wiek: 29
Doczy: 15 Cze 2008
Posty: 54
Skd: Tczew
Wysany: Sro Cze 18, 2008 7:02 pm   

Ja mysle ze w noszeniu takiej koszulki wgl nie ma sensu, a tylko mozna miec przez to klopoty. Przypuscmy ze jest wypadek a Ty idziesz w takiej koszulce ludzie pierwsze co robia to do Ciebie "panie ratuj!". A Ty co zrobisz?? Staniesz i wytrzeszczysz oczy.! Wolałbym, żeby ludziom rozdawali jakieś ulotki puszczali reklamy w Tv itp. takiego typu jak teraz jest "nigdy nie jeżdżę po alkoholu" pisze to na piwach i jest taka reklama. Chciałbym też aby w szkołach prowadzili jakieś zajęcia z pierwszej pomocy itp.

Pozdrawiam
_________________
2008r.- MR
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapyta do SQL: 17