www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Sro Maj 19, 2010 7:02 pm
Patenty
Autor Wiadomo
Mn 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 07 Lis 2011
Posty: 16
Skd: Warszawa
Wysany: Czw Lis 10, 2011 11:10 am   Re: Patenty

- Operator AED WOPR,


Operator AED WOPR? To zwykły operator AED się nie liczy?
Pytanie do bardziej doświadczonych ratowników: który kurs byście polecili do wymanego na ratownika WOPR, pod względem cena/przydatność? Kurs na instruktora sportu spec. pływanie to 2900zł, medycyna to 6 lat studiów, ratownictwo medyczne-3 lata. Nie żeby mi się śpieszyło, ale nie da się czegoś co jest tańsze, krótsze i równie przydatne ratownikowi?
Pozdrawiam
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Czw Lis 10, 2011 11:49 am   

Powiem tam!
Jestem ratownikiem "starej szkoły" tj. młodszy -> sternik mot. -> ratownik...
Po tych 3 kursach zrobiłem instruktora pływania (wtedy 600 + 1300 specjalicazja).
I jest to JEDYNY!!!! kurs jaki się zwraca. Zapamiętaj to sobie!!!
Ja za czasów studenckich miałem więcej kasy z pływania niż niż nie jeden dobrze ustawiony przez rodziców student :) Oczywiście zaczynałem od jednego dnia pracy na basenie w charakterze ratownika a potem ... miałem np. po 4 nauki przed zmianą! I nie robiłem prywat. Szło prze basen a ja miałem "tylko" połowę z tego minus podatek.
Kurs zwrócił mi się szybko a łącznie zarobiłem z ratownictwa grugo ponad 25000 zł.
Więc teraz gdy robię inne kursy to sobie w duchu tłumaczę, że "zarobiłem wcześniej na to".

Poniżej rozpiszę Ci kursy które posiadam i co mi dają:
1. MR - już po odbyciu 37 h stażu zaproponowano mi umowę zlecenie
2. Sternik mot. - patent który robi się szybko i był potrzebny do aawansu - daje niesamowita rozkosz możliwości pływania motorówką na śródlądziu :)
3. R (teraz R wopr) - otwartra droga do zarabiania pieniędzy, lecz czas na pływalni się dłuży...
4. INSTRUKTOR PŁYWANIA - po około pół roku dostajesz papier od ministra na wynonywanie nauczania pływania (sam kurs trwa krócej ale jest extra - ja wybrałem proactiv przy AWF Wawa bo zajęcia miałem z guru pływania - Bartkowiak, Madej, Wiaderek - polecam)
5. Specjalizacje (basenowy, morski, śródlądowy) - na szęście "przepisano" mi je ale teraz sa to uprawnienia zawodowe, więc zrobić trzeba!
6. KPP - wiadomo, że trzeba zrobić bo jest wymagane ale tak na prawdę jeśli chcesz być pewien tego co robisz ratując życie, to nie żałuj i nie płacz, że drogo... (ja robiłem jak było drożej :)
7. opiekun kolonii i kierownik wycieczek - nie zarobiłem dzięki tym kursom nic ale trochę wiedzy wpadło do głowy
8. starszy sternik motorowodny - zrobiłem tylko po to by móc wynająć sobie większy skuter na morzu... - nie zarobię nic ale przyda się do operatora skutera (o większej mocy)

teraz Szkolenia specjalistyczne (niektóre traktują jako patent)
9. Szkolenie na wodach szybkopłynących i powodziowych - super sprawa ale grosz Ci to nie da, lecz zrobić warto bo niedza cenna
10. Szkolenie lodowe - też nie zarobisz ale wiedza także cenna nie tylko dla samego siebie
11. Ratownik spływów kajakowych - choć obstawiałem kilka razy spływy bez tego szkolenia to na nim dowiesz się dużo rzeczy - warto, choć zarobki są "niewielkie" (często ok. 100 zł dniówki plus obiad) i sporadycznie
12. Operator skutera - bez szans na zrwócenie się, lecz daje uprawnienia na które może patrzeć przyszły pracodawca - raczej sezonowo

także widzisz przyjacielu choć szkoleń jest wiele, to nie wszystkie się "opłacają"
ale WSZYSTKIE SZKOLENIA POZWALAJĄ CIĘ ULEPSZAĆ co przekłada się jakość Twojej codziennej pracy w charakterze ratownika

jak zrobię żeglarza (przynajmnie co starszego sternika ) i płetwonurka (p3) to ci napiszę ale watpię by to się zwróciło...

nie napisałem jeszcze i instruktorze wopr ale to inna bajka.... by się tam wdrapać trzeba trochę przeżyć ale z tego co się orientuję to kasa nie jest kosmiczna ale robota satysfakcjonująca...
Powodzenia

[ Dodano: Czw Lis 10, 2011 11:54 am ]
13. zapomniałem dodać AED - defibrylatory wchodzą coraz prężniej więc warto zrobić - lecz nie licz na "zwrócenie się kasy"

AHA a kursy instruktora pływania tera są po około 1500 zł :)

[ Dodano: Czw Lis 10, 2011 12:08 pm ]
tak na szybko licząc to ok 7500 zł włożyłem do tej pory...
a do czasów studiów dorabiam rocznie w sezonie ok 2000 zł na prowadzeniu nauk i obstawianiu kąpieliska w dni gdy ratownicy chcą zamianę (a tego nie doliczyłem)

pewnie dorabiałbym więcej ale w miejscowości do której się teraz przeprowadziłem nia ma pływalni... :(
 
     
Mn 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 07 Lis 2011
Posty: 16
Skd: Warszawa
Wysany: Czw Lis 10, 2011 12:09 pm   

Niestety, dzwoniłem dziś na AWF w Warszawie: 600 część ogólna, 2300 specjalistyczna, razem 2900zł, więc sporo. Czeka się w nieskończoność na papiery z ministerstwa (sam od 4 miesięcy czekam na legitymacje instruktora strzelectwa). Poza tym pływam dobrze ale chyba nie na tyle dobrze żeby uczyć innych. Polecasz sternika motorowodnego czy raczej kurs RKO-AED, ale nie w WOPR, tylko prywatnie?
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Czw Lis 10, 2011 12:22 pm   

nie to żebym reklamował ale w proactiv chcą 350 za ogólną i 1400 za specjalizację...
a tym oczekiwaniem się nie przejmuj bo dostaniesz zaswiadczenie o ukończeniu kursu od razu...
a z tym ministerstwe to tak jest, im wyzej tym dużej... :) ja na menedżera sportu czekałem od maja do września... ale mija szybko zwłasza gdy się zapomni

zrób sternika gdy będziesz miał możliwość pracy na śródlądziu a aed gdy tylko na basenie

zrób obydwa, bo warto - żal w oczach osób spoglądających na Ciebie gdy płyniesz motorówką - bezcenne :) (a np. na wakacjach możesz śmigać skuterem...)

[ Dodano: Czw Lis 10, 2011 12:24 pm ]
sorki ogólna 600 zł (mea culpa)

[ Dodano: Czw Lis 10, 2011 12:28 pm ]
podszolą Cię!!!
zwłaszcza trener Madej :)
ja orłem nie jestem a gdy robiłem kurs to trenowałem ostro... lekkoaltetykę :) tak tak można, mimo że byłem "suchy jak patyk"...
poducz się motyla i grzbietu i nie odpuszczaj.
NIGDY! bo będziesz żałował patrząc na ofremy z papierem....
 
     
Mn 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 07 Lis 2011
Posty: 16
Skd: Warszawa
Wysany: Czw Lis 10, 2011 12:37 pm   

W ProActiv nic na razie nie ma z pływania. Na razie mam możliwość zrobienia RKO-AED, sternik pewnie dopiero na wiosnę. Mogę zrobić to prywatnie(firma EDU-MED, i czy będzie uznane jako patent do ratownika WOPR) czy musi to być jakieś woprowskie szkolenie?
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Czw Lis 10, 2011 1:13 pm   

ja byłem akurat na woprowskim ale Tobie po otrzymaniu certyfikatu powinni Ci to wbić do legitymacji w woprze...

[ Dodano: Czw Lis 10, 2011 1:14 pm ]
a co do terminu to pływanie często nie jest... trzeba koczować :)

[ Dodano: Pią Lis 18, 2011 12:54 pm ]
tu masz kurs instruktora pływania:

http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/plywanie.htm

najbliższy w lutym 2012
niezła cena 1241,00zł... to jak w media markt! :)
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Lut 22, 2012 10:22 am   

Aktualizacja

Zestawienie patentów i szkoleń specjalistycznych przydatnych w ratownictwie wodnym
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Sro Lut 22, 2012 1:23 pm   

DeVu napisa/a:
Aktualizacja

Zestawienie patentów i szkoleń specjalistycznych przydatnych w ratownictwie wodnym


radiooperator i ITR, moim zdaniem slusznie, ale powinno sie otworzyc na kolejne dziedziny i organizacje, bo jest jeszcze wiele innych ktore bym tu umiescil
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Lut 22, 2012 1:24 pm   

Jetpilot, podaj przykłady bo jestem ciekaw :wink:
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Sro Lut 22, 2012 5:36 pm   

DeVu napisa/a:
Jetpilot, podaj przykłady bo jestem ciekaw :wink:


nie chce reklamowac zbyt wielu organizacji, bo moge pominac inne, ale generalnie uprawnienia medyczne rozne chocby pck ale tez inne (skoro operator AED sie nadaje) KPP tez bym podciagnal do patentu (a niech bedzie podwojna korzysc), ratownik morski (chodzi mi o ten wydawany przez panstwo) i starszy ratownik morski, kursy bazujace na bezpieczenstwie masowym (to do zastanowienia), szkolenia szybkich lodzi ratowniczych, skutery, stermotorzysta i uznawanie uprawnien zagranicznych roznych organizacji (zaczal bym od wszystkich tych, na wiedzy ktorych bazuja szkolenia specjalistyczne) itd, troche by sie tego uzbieralo, ale albo woz albo przewoz, rozszerzamy liste patentow to w pelni, lub zostawiamy bez zmian.. to oczywiscie moje prywatne zdanie
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Doczy: 18 Maj 2009
Posty: 177
Skd: Horyniec Zdrój
Wysany: Sro Lut 22, 2012 5:44 pm   

mam pytanie czy sternik motorowodny i straszy sternik motorowodny sa uznawane jakko jeden patent czy 2 ?
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Sro Lut 22, 2012 5:49 pm   

Malaka_hor, jako jeden patent.
_________________
Go, myślałeś, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Sro Lut 22, 2012 5:51 pm   

Malaka_hor napisa/a:
mam pytanie czy sternik motorowodny i straszy sternik motorowodny sa uznawane jakko jeden patent czy 2 ?


ale licza sie oddzielnie jezeli chodzi o godziny ksztalcenia zawodowego
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Młoody 
Stały bywalec


Pomg: 1 raz
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 537
Skd: chleb!
Wysany: Sro Lut 22, 2012 11:52 pm   

Stermotorzysta jest już respektowany na szczęście...

Ale ja bym podciągnął prawo jazdy kat. B+E i C jako dodatkową punktacje - w końcu promujemy coś takiego jak "logistyk WOPR" :smile:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 13 Gru 2011
Posty: 120
Skd: Gorzów Wielkopolski
Wysany: Czw Lut 23, 2012 8:32 am   

Młoody napisa/a:
Ale ja bym podciągnął prawo jazdy kat. B+E i C jako dodatkową punktacje

Świetny pomysł! Jestem za :smile:
_________________
Spartanie nie pytają ilu!
Lecz gdzie są!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 12