www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Sro Maj 19, 2010 7:02 pm
Patenty
Autor Wiadomo
klara
Czasem zagląda


Doczy: 09 Mar 2012
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Pi Mar 09, 2012 10:45 pm   

Nie wiem czy ktoś tu zagląda, ale zaryzykuje. Mam pytanie odnośnie patentów. Mianowicie, czy patent windsurfingowy również jest uważany za patent przydatny w ratownictwie? :)
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sob Mar 10, 2012 9:58 am   

klara napisa/a:
Czy patent windsurfingowy również jest uważany za patent przydatny w ratownictwie? :)

Nie jest uważany. Wykaz szkoleń i patentów przydatnych w ratownictwie znajduje się na drugiej stronie tematu - 4. post od dołu :cool:
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Skd: Mazowieckie
Wysany: Sob Mar 10, 2012 4:25 pm   

Tu masz wszystkie te akredytowane http://wopr.pl/index.php?...=294&Itemid=181
 
     
Yasny 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 21 Sty 2012
Posty: 45
Skd: Potem
Wysany: Sob Mar 10, 2012 11:29 pm   

Oooo i znów coś znalazłem dla siebie :D Operator łączności radiowej czyli patent niebylejaki. Jestem po Telekomutacji/ Łączności :D Muszę tylko znaleźć gdzie takie szkolenie robią ;D zdać i mam patent i dalej do przodu !!!!!!
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Nie Mar 11, 2012 3:06 pm   

Yasny napisa/a:
Oooo i znów coś znalazłem dla siebie :D Operator łączności radiowej czyli patent niebylejaki. Jestem po Telekomutacji/ Łączności :D Muszę tylko znaleźć gdzie takie szkolenie robią ;D zdać i mam patent i dalej do przodu !!!!!!


hmm jako centralne wydaje sie bzdurne bo papier nie jest panstwowy, ale w nowym wykazie patentow (w zakladce edukacja np pod tym linkiem: http://wopr.pl/index.php?...man&Itemid=157) mozemy znalezc pozycje radiooperator, a tu juz mamy rozne mozliwosci jak SRC, LRC, GOP itd, a takich kursow troche instytucji organizuje;) dodam ze te papiery sa bardzo bardzo wazne, szczegolnie dla osob ktore wyplywaja gdzies i uzywaja radia
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
ololuss 
Forumowicz WOPR



Pomoga: 1 raz
Doczya: 11 Kwi 2012
Posty: 35
Skd: Gdynia
Wysany: Pon Kwi 16, 2012 7:10 pm   

Dla zainteresowanych, dzisiaj się natknęłam :



jedyny minus to 1 dzień do końca :razz:
_________________
so others may live
 
     
UkrytyWygnaniec 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczya: 30 Lip 2014
Posty: 5
Skd: Gorlice
Wysany: Sro Lip 30, 2014 8:20 pm   

Pytanie, ktore chcialam zadac: pytalam kilku osob w Wopr, i zdania sa podzielone. Mianowicie mam Ratownika WOPR oraz ukonczone KPP. Czy potrzebny jest patent aby pracowac (np.na krytej plywalni) ?
~Dzieki
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Sro Lip 30, 2014 8:55 pm   

UkrytyWygnaniec napisa/a:
Pytanie, ktore chcialam zadac: pytalam kilku osob w Wopr, i zdania sa podzielone. Mianowicie mam Ratownika WOPR oraz ukonczone KPP. Czy potrzebny jest patent aby pracowac (np.na krytej plywalni) ?
~Dzieki

poczytaj: http://rwr.pl/oddzialy/za...k-do-pracodawcy
i
http://rwr.pl/oddzialy/za...ia-kwalifikacje
Powodzenia!
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 3 razy
Wiek: 56
Doczy: 25 Maj 2012
Posty: 403
Skd: Woda
Wysany: Czw Lip 31, 2014 12:33 am   

UkrytyWygnaniec napisa/a:
Mianowicie mam Ratownika WOPR


W którym roku go zrobiłaś ?

UkrytyWygnaniec napisa/a:
Czy potrzebny jest patent aby pracowac (np.na krytej plywalni) ?


To się nazywa "dodatkowe umiejętności w Ratownictwie Wodnym" i jest wymagane przez MSW jako jeden z 4 elementów by móc pracować.

Pozdr.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. Pływanie
- KPP, RWP, RWŚ, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - Pływanie
---------------------------
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Czw Lip 31, 2014 8:30 am   

To się nazywa "dodatkowe umiejętności w Ratownictwie Wodnym" i jest wymagane przez MSW jako jeden z 4 elementów by móc pracować.


---
Bienio, to sie nie nazwya dodatkowe umiejętności tylko dodatkowe KWALIFIKACJE przydatne w ratownictwie wodnym, a to jest coś innego :)
Z całą pewnością nie musi to być żaden patent.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Lip 31, 2014 8:56 am   

bienio napisa/a:
To się nazywa "dodatkowe umiejętności w Ratownictwie Wodnym"

Aby być precyzyjnym Ustawa mówi nie o dodatkowych umiejętnościach, a o konieczności posiadania innych kwalifikacji przydatnych w ratownictwie wodnym, jako jednego z elementów aby można było kogoś uznać za ratownika wodnego.
Szczegóły w bardzo dobrych opracowaniach do których linki podał wcześniej stary ratownik

[ Dodano: Czw Lip 31, 2014 8:59 am ]
Oj, zatrzymałem się w pisaniu postu i wysyłając nie sprawdziłem, że stary ratownik już to sprostował.
_________________
Pozdrawiam
 
     
UkrytyWygnaniec 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczya: 30 Lip 2014
Posty: 5
Skd: Gorlice
Wysany: Pi Sie 01, 2014 12:42 am   

Ratownika skończyłam praktycznie tydzień temu . Bo moj brat, jest instruktorem plywania (byly wtedy inne przepisy) on bezposrednio mogl pracowac juz po kusie na mlodszego ratownika. Teraz sa wlasnie potrzebne specjalne patenty i kwalifkacje.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Pi Sie 01, 2014 9:32 am   

UkrytyWygnaniec napisa/a:
Ratownika skończyłam praktycznie tydzień temu . Bo moj brat, jest instruktorem plywania (byly wtedy inne przepisy) on bezposrednio mogl pracowac juz po kusie na mlodszego ratownika. Teraz sa wlasnie potrzebne specjalne patenty i kwalifkacje.

Jeśli ratownika WOPR skończyłaś tydzień temu - to ten akurat "stopień", nie daje Ci uprawnień do pracy. Musisz mieć ratownika wodnego. Dodatkowe kwalifikacje też są niezbędne. Zawsze były, aby samodzielnie pracować. Kiedyś młodszy mógł pracować wyłącznie w obecności starszego stopniem, więc nie był samodzielny. A ten starszy stopniem zawsze musiał posiadac dodatkowe uprawnienia - patenty itp.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pi Sie 01, 2014 3:19 pm   

UkrytyWygnaniec napisa/a:
Ratownika skończyłam praktycznie tydzień temu

Jak myślisz (piszesz) o Ratowniku WOPR (co wynika z Twojej wcześniejszej wypowiedzi) to dodawaj jednak człon "WOPR" a nie kończ na określeniu "Ratownik" - to pojęcie nic nie oznacza i aby była pełna jednoznaczność o kim mowa lepiej byłoby precyzyjnie trzymać się funkcjonujących nazw i terminów :smile:
A w temacie odpowiedź dał Ci stary ratownik.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Pi Sie 01, 2014 6:41 pm   

SoLo napisa/a:
... dodawaj jednak człon "WOPR" a nie kończ na określeniu "Ratownik" - to pojęcie nic nie oznacza i aby była pełna jednoznaczność o kim mowa lepiej byłoby precyzyjnie trzymać się funkcjonujących nazw i terminów ...

Kiedy właśnie określenie "Ratownik" jest jak najbardziej ścisłe i precyzyjne :mrgreen: ... choć gdyby się precyzyjnie trzymać nazw i terminów to post UkrytyWygnaniec byłby jeszcze bardziej zagmatwany :lol: (dla niewtajemniczonych , ustawa o PRM)
Właściwie trzeba przyznać że dziewczyna ściśle trzyma się nazw i terminów ... tylko chyba nie tych co chce :cool:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 18