www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
PCK HDK
Autor Wiadomo¶æ
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pi± Lut 17, 2006 5:01 pm   PCK HDK

Witam.

Mam pytanie: Czy jako ratownicy wodni - pomagacie tez ludziom przez oddawanie krwi pelnej, plytek krwi etc, czy byli byscie wstanie oddac szpik dla ciezko chorej osoby? Jesli Oddajecie krew etc to od ilu lat juz oddajecie i ile juz ml'w oddaliscie?

Ja oddaje od 4 lat, mam oddane 8100 ml pelnej krwi, 450 ml plytek krwi, od 2 lat jestem zarejestrowany jako kandydat do oddawania szpiku i najprawdopodobnije w najblizszym czasie bede "kluty" w miednice po szpik, bo spasowalem idealnie serologicznie malej dziewczynce ze szpitala dzieciecego w krk.

Kolejna sprawa: Czy jako ratownicy popieracie, czy wypelniliscie "oswiadczenie woli" i co o tym sadzicie? ( http://www.oswiadczeniewoli.pl/index2.php )


Pozdrawiam i zachecam do dyskusji
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Lut 18, 2006 2:26 pm   

Ja mam zamiar niedługo oddać krew po raz pierwszy :D Jeżeli wszystko będzie w porządku, to chciałabym to robić regularnie. Skoro ma to komuś pomóc, to będzie czysta przyjemność :)
Co do oddawania szpiku- słyszałam, że brakuje pieniędzy na badania dawców i podobno trzeba długo czekać. Na prawdę tak jest? Jeżeli tak, to smutna ta nasza rzeczywistość :?
 
 
 
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Sob Lut 18, 2006 2:36 pm   

na wiosne ide pierwszy raz oddac krew, oswiadczenie woli juz od jakiegos czasu nosze przy sobie
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 89
Sk±d: wawa
Wys³any: Sob Lut 18, 2006 4:46 pm   

ja będe tez oddawał niedługo krew ale głównie dlatego bo nie znam swojej grupy krwi i lubie czekolade :d a jak to komuś pomoże to nawet dobrze co do oświadczenia hmm jeszcze poczekam z tym
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sob Lut 18, 2006 10:46 pm   

Ishtar napisa³/a:
... chciałabym to robić regularnie.
kobiety moga oddawac krew co trzy miesiace

Ishtar napisa³/a:
...
Co do oddawania szpiku- słyszałam, że brakuje pieniędzy na badania dawców i podobno trzeba długo czekać. Na prawdę tak jest? Jeżeli tak, to smutna ta nasza rzeczywistość :?
niestety - smutna Polska rzeczywistosc -na wszystko sa pieniadza tylko nie na to co jest potrzebne
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Barbarossaa 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Wrz 2005
Posty: 72
Sk±d: Kraków
Wys³any: Nie Lut 19, 2006 12:19 pm   

też zamierzam na wiosnę pierwszy raz oddać krew, a co do organów to już dawno powiedziałam moim rodzicom, że gdy będę np miała uszkodzony mózg po wypadku to nie chce wegetować jak wyrzywo tylko dzięki aparaturze sztucznie podtrzymujcej wszystkie funkcje życiowe, tylko, żeby moje organy zostały wykorzystane z większym pożytkiem. Bo jeśli mi się już nie przydadzą, a komuś mogą uratować życie, to czemu nie pomóc...

Pozdrawiam
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Nie Lut 19, 2006 4:54 pm   

Barbarossaa napisa³/a:
żeby moje organy zostały wykorzystane z większym pożytkiem.
polecam wydrukowanie wypelnienie zalaminowanie i noszenie przy sobie oswiadczenia woli, samo powiadomienie o swojej decyzji rodziny nie zawsze skutkuje, czasem rodzina mimo iz osoba wyrazajaca chec oddania nazadow powiadomila op tym bliskich, oni tego nie szanuja i nie pozwalaja na pobranie nazadow, dlatego jak bedziesz miala "papierek" przy sobie - nikt tego nie bedzie mogl juz zakwestionowac...


co do oddawania krwi - trzeba miec ukonczone 18 lat dlatego jesli Ci spasuje to po Twojej 18tce bedziemy mogli sie jaklos ustawic i pojdziemy sie "razem oddawac" do RCKiK na ul. Rzeźnicza 11 bo akurat pod koniec maja bede mial termin kolejnego oddawania(regularnosc to podstawa)


pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Barbarossaa 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Wrz 2005
Posty: 72
Sk±d: Kraków
Wys³any: Nie Lut 19, 2006 5:18 pm   

to w takim razie jesteśmy umówieni pod koniec maja na wspólne oddanie krwi, ale zgadamy sie jeszcze, a z tym zalaminowanym oświadczeniem to masz dobry pomysł, bo rzeczywiscie rodzina w ekstremalnych sytuacjach może się różne zachować...

Pozdrawiam
 
 
 
Kuba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SRW


Wiek: 42
Do³±czy³: 29 Sty 2006
Posty: 132
Sk±d: Lubaczów
Wys³any: Nie Lut 19, 2006 5:26 pm   

ja mam podpisane oświadczenie woli (oczywiscie przeze mnie) :lol:
krwi jeszcze nigdy nie oddawałem ale kiedyś chyba się wybiorę
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Lut 20, 2006 4:31 am   

zalaminowanie tekiej rzeczy jest dobre bo przynajmniej nie zniszczy sie owo oswiadczenie tak szybko jak i nikt nie bedzie wstanie zmienic jego tresci...

"kiedyÅ› chyba siÄ™ wybiorÄ™" - polecam bo poki jestes zdrowy to wydaje mis ei (tak jak ja sadze) ze mozna komus pomoc - kto wie czy np jutro Ty nie bedziesz potrzebowal pomocy...tfu tfu tfu za lewe ramie puk puk puk w niemalowane drewno...
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Pon Lut 20, 2006 9:06 am   

oddawałam.. w teraz mam przerwe.. faktycznie musze znowu się tam udać..

ale nie poleca sie kobietom rerularnego oddawania krwi onieważ mogą byc komplikacje jaśli bedzie chciala w przyszlości mieć dzieci.... to prawda czy plota????
_________________
Monia
 
 
 
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Do³±czy³: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Sk±d: ÅšwiÄ™tokrzyskie
Wys³any: Pon Lut 20, 2006 4:04 pm   

ja się wybieram, tylko jak skończe 18
_________________
2005-MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Lut 20, 2006 9:13 pm   

Monia - plota co do dzieci ale co do regularnego oddawanie krwi przez kobiety to prawda, powinny miec dluzsza przerwe

[ Dodano: PiÄ… Mar 17, 2006 11:14 am ]
siemano ludziska - i jak wam idzie? oddaliscie juz krew? chwalic sie!!! - tu nie mozna byc przesadnei skromnym :)
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 16