www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ubezpieczenie zawodowe ratownika
Autor Wiadomo¶æ
Dxxo 
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 22 Mar 2012
Posty: 26
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Cze 02, 2012 11:42 pm   

szczerze trochę to na szybko i obawiam się że tylko po to aby wyłudzić pieniądze. Dojdzie co do czego a ubezpieczenia nie ma bo firma nie istnieje nawet strona internetowa nie ma domeny która nie jest aż takim gigantycznym wydatkiem. Wyczuwam przekręt :P
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Nie Cze 03, 2012 3:50 pm   

na stronie ZG jest informacja odnośnie ubezpieczen OC i NNW chyba chodzi o to o czym mówił s.o., bynajmniej jest kilka wariantów cenowych :) pozdrawiam
 
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pon Cze 04, 2012 11:34 am   

Dxxo napisa³/a:
... nawet strona internetowa nie ma domeny która nie jest aż takim gigantycznym wydatkiem. ...

Dlaczego od razu że nie ma domeny . Jak zamiast 94.23.238.21 wpiszesz w adresie ks308542.kimsufi.com tez zadziała. :cool:

Teraz przydałby się ktoś biegły w prawie ubezpieczeniowym ale przede wszystkim w "kruczkach" regulaminów ubezpieczeniowych aby się nie okazało że przez jakiś np. przecinek czy jedno "lub" więcej :wink: tak na prawdę jest mało sytuacji w których ubezpieczenie będzie wypłacone. Powyższa oferta na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawa o ile w regulaminach nie ma czegoś co jej atrakcyjność może zmniejszyć a płacić ubezpieczenie tylko dla lepszego własnego samopoczucia to średnio dobrze wydane pieniądze.
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Cze 04, 2012 2:59 pm   

Perykles napisa³/a:
Dxxo napisa³/a:
... nawet strona internetowa nie ma domeny która nie jest aż takim gigantycznym wydatkiem. ...

Dlaczego od razu że nie ma domeny . Jak zamiast 94.23.238.21 wpiszesz w adresie ks308542.kimsufi.com tez zadziała. :cool:

Teraz przydałby się ktoś biegły w prawie ubezpieczeniowym ale przede wszystkim w "kruczkach" regulaminów ubezpieczeniowych aby się nie okazało że przez jakiś np. przecinek czy jedno "lub" więcej :wink: tak na prawdę jest mało sytuacji w których ubezpieczenie będzie wypłacone. Powyższa oferta na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawa o ile w regulaminach nie ma czegoś co jej atrakcyjność może zmniejszyć a płacić ubezpieczenie tylko dla lepszego własnego samopoczucia to średnio dobrze wydane pieniądze.

Taka analiza juz jest w przygotowaniu ;-)
Jak tylko dowiem sie co i jak z ta oferta odrazu podziele sie informacjami.
 
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pon Cze 04, 2012 3:25 pm   

Jest to ta sama oferta, która przez wiele lat była na rynku ratowniczym w wrsji za 12 zł. W tej chwili Biuro Brokerów Ubezpieczeniowych "Maxima Fides" sp. z o.o. ( broker działa w imieniu ubezpieczonego) poszerzyło (wynegocjowało z firmą ubezpieczeniową) ofertę o różne opcje cenowe, a tym samym o różne kwoty ubezpieczeń. Ubezpieczyciel jest cały czas ten sam czyli Signal Iduna Polska TU S.A. Moim zdaniem nie istnieją żadne przesłanki, aby nie zaufać tej ofercie.
Jeśli ktoś jest biegły w prawie ubezpieczeniowym to nic nie stoi na przeszkodzie aby dokładnie przestudiować warunki i wnioski ubublicznić.

[ Dodano: Pon Cze 04, 2012 3:26 pm ]
upublicznić
_________________
s.o.
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Pon Cze 04, 2012 5:05 pm   

B_N dowiedz siÄ™ tam wszytskiego co i jak i napisz nam szerzej,

A swoją drogą to ja i tak się do ciebie zgłoszę w sprawie jakiegoś ubezpieczenia ale to już na PW
_________________

 
     
justii 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 23 Maj 2012
Posty: 59
Sk±d: krk
Wys³any: Czw Cze 14, 2012 10:41 am   

I jak z tym ubezpieczeniem?? Warto sie w to bawić, czy lepiej poszukać czegoś innego?
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Czw Cze 14, 2012 8:21 pm   

Przepraszam za opóźnienie, ciągły brak czasu.
W wielkim skrócie - warto.
Nie ma tam żadnych kruczków które by wykluczały to ubezpieczenie.
W porównaniu do innych ubezpieczycieli oferta jest godna uwagi.
 
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Czw Cze 14, 2012 9:23 pm   

ufff to kamień z serca bo z 2 dni temu sie tam ubezpieczyłem ;)
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Do³±czy³: 27 Gru 2011
Posty: 169
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pi± Cze 15, 2012 10:26 am   

Pytanie mam zasadnicze: czy ubezpieczenie obejmuje udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej (z zakresu KPP) poza WOPRem, czyli: wypadki komunikacyjne, RKO babci na ulicy, uraz ręki u sąsiada, pomoc osobie, która przy mnie wypadła z drugiego piętra (oczywiście bez mojej pomocy :lol: .
Czyli ogólnie: jeśli jako ratownicy udzielamy komukolwiek i gdziekolwiek pierwszej pomocy.
 
     
MichaÅ‚WWOPR 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik



Wiek: 30
Do³±czy³: 07 Cze 2012
Posty: 10
Sk±d: TleÅ„
Wys³any: Pi± Cze 15, 2012 9:53 pm   

może coś pomogę, dodaje linka do strony w której mozna sie ubezpieczyc ze strony www.wopr.pl

http://wopr.pl/index.php?...ratownikow-wopr

http://94.23.238.21/MF/Pa...134&ClientID=46
_________________
Wdeckie WOPR
MÅ‚odszy Ratownik
KPP
 
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Do³±czy³: 27 Gru 2011
Posty: 169
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pi± Cze 15, 2012 10:56 pm   

Ubezpieczyłem się. W certyfikacie ubezpieczenia jest napisane "ubezpieczenie OC z tytułu wykonywanie czynności ratownika, ZGODNIE ZE STATUTEM WOPR" - czyli statutem którego WOPR? ZG ? Wojewódzkiego? Czyli nie do końca "niezależnie od tego czy mają związek z wykonywaną pracą" - bo w Statucie nie ma zapisu, że ratownik WOPR w każdej sytuacji niesie pomoc poszkodowanym...
 
     
MichaÅ‚WWOPR 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik



Wiek: 30
Do³±czy³: 07 Cze 2012
Posty: 10
Sk±d: TleÅ„
Wys³any: Sob Cze 16, 2012 11:09 am   

Czy ubezpieczenie pokrywa błąd z mojej winy. Uszczerbek na zdrowi poszkodowanego spowodowany przeze mnie ?
_________________
Wdeckie WOPR
MÅ‚odszy Ratownik
KPP
 
 
     
justii 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 23 Maj 2012
Posty: 59
Sk±d: krk
Wys³any: Sob Cze 16, 2012 11:41 am   

W takim przypadku to bardziej martwiłabym się o prokuratora niż ubezpieczenie...
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sob Cze 16, 2012 12:17 pm   

M048 napisa³/a:
W certyfikacie ubezpieczenia jest napisane "ubezpieczenie OC z tytułu wykonywanie czynności ratownika, ZGODNIE ZE STATUTEM WOPR" - czyli statutem którego WOPR? ZG ? Wojewódzkiego?

Według mnie sprawa jest jasna. Statut WOPR jest tylko jeden, oczywiście chodzi o ten ZG.
M048 napisa³/a:
Czyli nie do końca "niezależnie od tego czy mają związek z wykonywaną pracą" - bo w Statucie nie ma zapisu, że ratownik WOPR w każdej sytuacji niesie pomoc poszkodowanym...

Ale mówi o tym przysięga :wink:
MichaÅ‚WWOPR napisa³/a:
Czy ubezpieczenie pokrywa błąd z mojej winy. Uszczerbek na zdrowi poszkodowanego spowodowany przeze mnie ?

Przecież właśnie po to się ubezpieczamy :grin: Żeby Kowalski nie poszedł do sądu o odszkodowanie, że ma złamany nos, kiedy się topił i jednocześnie nam zagrażał lub kiedy połamano mu żebra przy reanimacji. Oczywiście jeżeli Twoją winą będzie czyjaś śmierć, to żadne ubezpieczenie Ci nie pomoże.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytañ do SQL: 17