www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Ubezpieczenie zawodowe ratownika
Autor Wiadomo
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 9:48 am   Ubezpieczenie zawodowe ratownika

Gdzie się ubezpieczacie i ile kosztuje taka przyjemność?
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 10:47 am   

zawsze dopłacałem 15 zł w woprze...
teraz przy płaceniu składki nikt mi nie zaproponował. szkoda.
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 10:58 am   

Mam na myśli indywidualną umowę z ubezpieczycielem.

Jak już jesteśmy przy WOPRze to ja w 2006 roku płaciłem 11zł, ale nie dostałem żadnego dokumentu nie licząc hologramu na plastikową legitymację. Nawet nie pamiętam czy to było na okres całego roku czy na sezon. Niestety tej opcji już nie ma bo mój znajomy podczas sprawdzania dna kąpieliska nadział się na rozbitą butelkę która specjalnie była wsadzona w piasek szyjką w dno. Miał duże problemy ze zdrowiem, niestety firma nie chciała wypłacić odszkodowania i od tamtej pory każdy na własną rękę się ubezpiecza.

A chciałbym się ubezpieczyć, bo teraz turyści są tacy delikatni i wrażliwi, że o małe zadrapania potrafią się sądzić :lol:
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 11:11 am   

ja sie w hestii ubezpieczalem - jest oferta dla ratownikow gopr/wopr i w zaleznosci od stawki masz dana kwote ubezpieczenia

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 12:15 pm ]
albo takie cos znalazlem, dobrze ze przypomniales bo tez bede musial poszukac sobie na okres sezonu

http://www.asecuro.com.pl/strony-337.html
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 11:25 am   

Osiola, ile płacisz, jeśli można wiedzieć? Też znalazłem przed chwilą ten link :wink:

Nightwolf napisa/a:
udzielajac pomocy stajesz sie funkcjonariuszem publicznym i szkody wyrzadzone przez ciebie pokrywa Skarb Panstwa

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie możemy liczyć na Państwo? Bo jak znam życie, można się przeliczyć...
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 11:36 am   

nie pamietam dokladnie nie chce sklamac ile wychodzilo ale wykupowalem to na 3 miesiace na kwote ubezpieczenia ok 50tys i nie przekraszalo mnie 100zl, ale czy to bylo 50 czy 80 to nie pamietam
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Doczy: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Skd: Stalowa Wola/Wrocław
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 1:34 pm   

PZU - bodajze 96 zl rocznie.
Jak bys potrzebowal szczegolow to pisz na PW.
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 3:17 pm   

B_N, dzięki za info.

Poniżej wklejam Wam informacje ze skrzynki mailowej na temat ubezpieczenia z firmy Asecuro - link podany przez Osiolę.

Cytat:
S.U. - 20.000
składka za cały okres ubezpieczenia - 50 PLN

Zakres:
1. Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna za szkody osobowe lub rzeczowe powstałe w wyniku wypadków ubezpieczeniowych, wyrządzone przez Ubezpieczonego na skutek wykonywania zawodu ratownika WOPR.

2. Ubezpieczeniem objęte są również szkody osobowe lub rzeczowe powstałe w związku z posiadaniem i użytkowaniem aparatury lub sprzętu wykorzystywanego w związku z wykonywanym zawodem pod warunkiem, że posiada on wymagane prawem atesty oraz spełnia normy dopuszczenia do użytkowania, a także utrzymane są w należytym stanie technicznym.
 
     
Dxxo 
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Doczy: 22 Mar 2012
Posty: 26
Skd: Wrocław
Wysany: Pi Kwi 20, 2012 7:47 pm   

Słyszałem jeszcze o ubezpieczeniu po za wymiarami pracy, i takie w zasadzie by mnie bardziej interesowało bo jak wiemy wypadek może się zdarzyć w każdej sytuacji i o każdej godzinie a ubezpieczenie podane przez Osiola nie uwzględnia tego. Więc jeżeli ktoś ma jakieś informacje to byłbym wdzięczny. Wyobraźcie sobie sytuację gdzie jesteś na przystanku starsza pani upada na ziemie a Ty jako ratownik udzielasz pierwszej pomocy, po miesiącu przychodzi wezwanie do sądu za to że źle udzieliłeś pierwszej pomocy, Pani ma świadków, lekarz potwierdza jej wersję a Ty masz w tym momencie duże kłopoty. I tutaj by pomogły na pokrycie odszkodowania pieniążki z ubezpieczenia.
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Doczy: 27 Gru 2011
Posty: 169
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Maj 07, 2012 10:28 pm   

No właśnie - takie ogólne OC od udzielanej Pierwszej Pomocy by się przydało - niezależnie od miejsca i okoliczności jej udzielania. Bo jak dobrze zrozumiałem ofertę ubezpieczycieli to jest ono dla pracujących ratowników WOPR przy zdarzeniach "wodnych", a pomożesz babci z zawałem i już "ubezpieczenie nie obejmuje". :sad:
 
     
Emilka 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 37
Doczya: 16 Wrz 2007
Posty: 48
Skd: POZNAŃ
Wysany: Pi Maj 18, 2012 8:58 pm   

Ja się zawsze ubezpieczałam w PZU, jest tam taka oferta dla SPORT pod którą podchodzi OC dla sportowców, trenerów, instruktorów sportu, pracowników obsługi sportu, organizacji sportowych, oraz podmiotów prowadzących działalność o charakterze sportowo - rekreacyjnym. Według PZU ratownik pod to podchodzi. Ubezpieczona jestem na 100 000. Składka 152 zł. Ubezpieczenie na rok.
_________________
"Jeśli przyłożyłbyś ucho do mojego serca - usłyszałbyś szum oceanu..."

2006 - MR
2007 - Instruktor sportu - Pływanie
2007 - RW
2009 - Instruktor sportu - Kajakarstwo
2010 - KPP, RWŚ, RWB, RWM
2013 - trener II klasy - Kajakarstwo
 
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pi Maj 18, 2012 9:44 pm   

OD 1.06 ( informacja z prze tygodnia) ma ruszyć "platforma ubezpieczeniowa" przygotowana przez Biuro Brokerów Ubezpieczeniowych Maxima Fides Sp. z o.o. 90-613 Łódź, ul. Gdańska 91 .
Każdy z ratowników drogą internetową będzie mógł się ubezpieczyć wybierając jeden z wariantów cenowych. Ubezpieczenie będzie obowiązywało już od dnia następnego. Szczegóły już wkrótce.
_________________
s.o.
 
     
Michael K. 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Michael K.


Wiek: 57
Doczy: 20 Cze 2010
Posty: 63
Skd: prosto z wody - SKMK
Wysany: Sob Cze 02, 2012 12:15 pm   

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem zawodu : Ratownik Wodny Morski , Śródlądowy oraz na Pływalni , Basenie...
Roczne na kwotę 60 000 PLN w PZU kosztuje 91 PLN ....
Najlepiej liczyć na siebie i ubezpieczyć się samemu - można spokojnie pracować.
_________________
Michael K.
RW Morski
RW Śródlądowy
RW Pływalni
RW WOPR
Ratownik KPP
Sternik Motorowodny
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sob Cze 02, 2012 12:54 pm   

Michael K., dzięki za informacje.
s.o. napisa/a:
OD 1.06 ( informacja z prze tygodnia) ma ruszyć "platforma ubezpieczeniowa" przygotowana przez Biuro Brokerów Ubezpieczeniowych Maxima Fides Sp. z o.o. 90-613 Łódź, ul. Gdańska 91 .
Każdy z ratowników drogą internetową będzie mógł się ubezpieczyć wybierając jeden z wariantów cenowych. Ubezpieczenie będzie obowiązywało już od dnia następnego. Szczegóły już wkrótce.

Czekamy na szczegóły :wink:
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Sob Cze 02, 2012 1:54 pm   

Zapewne chodzi o to
http://wopr.pl/index.php?...ratownikow-wopr

Aplikacja ubezpieczeniowa dostępna pod adresem
http://94.23.238.21/MF/Pa...spx?ClientID=46
ewidentnie robiona na szybko chyba aby zdążyć z terminem i przynajmniej na razie wygląda hmm średnio :cool: ale zawiera parę ciekawych informacji:
Cytat:
Ubezpieczenie jest przeznaczone dla ratowników WOPR i obejmuje swoim zakresem odpowiedzialność cywilną (OC) i następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) z tytułu wykonywania czynności ratownika (niezależnie od tego czy mają związek z wykonywaną pracą).
Do wyboru są cztery warianty sum ubezpieczenia, w tym jeden z rozszerzeniem zakresu terytorialnego na Europę. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.
warty podkreślenia zapis w nawiasie.

Ceny:
12PLN , 42PLN , 55PLN , 78PLN
rocznie w zależności od przyjętej kwoty ubezpieczenia NNW i OC oraz czy tylko na terenie RP czy Europy.
Kwoty ubezpieczenia NNW/OC odpowiednio dla powyższych cen:
10000/30000 , 25000/100000 , 25000/100000 na Eu , 50000/200000

Jeśli komuś uda się przejść przez wszystkie 5 kroków zawierania ubezpieczenia niech da znać. :wink:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 16