www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Starszy Ratownik Wodny
Autor Wiadomo¶æ
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Pon Kwi 16, 2012 2:40 pm   Starszy Ratownik Wodny

Witam, mam kilka pytań związanych z uzyskaniem stopnia SRW, a w szczególności do wymagań formalnych. A więc:

- ,,odbycie 500 godzin ponad te udokumentowane do stopnia Ratownik Wodnego" - czy to oznacza, że to muszą być godziny przepracowane już jako Ratownik Zawodowy?

- czy wystarczy posiadać 2 stopnie zawodowe? tak by wynikało z formularza, gdzie trzeba mieć ,,ważne karty identyfikacyjne" nie wiem jednak czy to jest równoznaczne z posiadaniem dwóch stopni.

- czy KPP i operator łączności SRC mogą być traktowane jako patenty?

Do tego mam pytanie czy jest planowane szkolenie SRW tak jak w tamtym roku w Słupsku? Nie ma co prawda żadnej informacji na wopr.pl, ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze tam wszystko jest zawarte. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
_________________
adsa
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Pon Kwi 16, 2012 4:56 pm   

1. wiem ze liczyli od ratownika WOPR te godziny poniewaz nie wszyscy mieli okazje je wypracowac jako zawodowcy

2. tak trzeba miec dwa stopnie zawodowe

3. nie, SRC ma byc w przyszlosci patentem narazie liczy sie tylko w godzinach ksztalcenia
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Dxxo 
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 22 Mar 2012
Posty: 26
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Kwi 16, 2012 7:31 pm   

KPP również nie jest uznawane jako patent
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Kwi 16, 2012 8:14 pm   Re: Starszy Ratownik Wodny

juve17 napisa³/a:
czy jest planowane szkolenie SRW tak jak w tamtym roku w Słupsku? Nie ma co prawda żadnej informacji na wopr.pl, ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze tam wszystko jest zawarte. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Zadałem to pytanie do ZG WOPR jakiś czas temu.

Otrzymałem informację, żeby śledzić stronę www Słupskiego WOPRu, a jak ktoś ma ciśnienie może zadzwonić do Prezesa tej jednostki i dopytać.


Pozdrawiam
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Pon Kwi 16, 2012 9:28 pm   

Na dzień dzisiejszy w Słupskim WOPRze szkolenia na stopnie zawodowe oraz SRW/MI są ZAWIESZONE.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Wto Kwi 17, 2012 1:34 am   

Osiola napisa³/a:
3. nie, SRC ma byc w przyszlosci patentem narazie liczy sie tylko w godzinach ksztalcenia


a moim zdaniem jest patentem, w zestawieniu szkoleń specjalistycznych i patentów w dziale patenty pod punktem 7 jest radiooperator, czyli SRC się winno zaliczać
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Kwi 17, 2012 2:59 am   

ale nie ma nigdzie konkretnej odpowiedzi czy to jest SRC czy UKF czy jakies inne. moim zdaniem powinno sie liczyc ale czy bedzie czas pokaze, jadac do TAMY warto miec sprawdzone i uznane powszechnie szkolenia a nie takie z kapelusza co jeszcze raczkuja ;) pozniej beda instruktorzy jaja sobie robili z operatora deski ortopedycznej itp :P
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Wto Kwi 17, 2012 7:43 am   

Osiola napisa³/a:
ale nie ma nigdzie konkretnej odpowiedzi czy to jest SRC czy UKF czy jakies inne. moim zdaniem powinno sie liczyc ale czy bedzie czas pokaze, jadac do TAMY warto miec sprawdzone i uznane powszechnie szkolenia a nie takie z kapelusza co jeszcze raczkuja ;) pozniej beda instruktorzy jaja sobie robili z operatora deski ortopedycznej itp :P


Nie znam czegoÅ› takiego jak radiooperator UKF,

SRC to wlasnie kurs UKF, tak samo jak LRC, GMDSSO, GMDSSR itd

Ale to prawda trzeba to wcześniej sprawdzić, najlepiej po prostu albo obgadać to z opiekunem, albo zadzwonić do biura, bo łatwiej, a na maila zdarza się im nie odpowiadać...
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Kwi 17, 2012 7:56 am   

Rokam napisa³/a:
Na dzień dzisiejszy w Słupskim WOPRze szkolenia na stopnie zawodowe oraz SRW/MI są ZAWIESZONE.

To trochę dziwne, bo stopnie SRW/IM nie są stopniami zawodowymi i WOPR wydał oświadczenie, że można te kursy prowadzić. W Tamie jest rekrutacja na te stopnie więc nie wiem dlaczego w Słupskim WOPRze je wstrzymano.
 
     
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Wto Kwi 17, 2012 9:18 am   

Szkoda, bo nie ukrywam, że szkolenie przeprowadzane we wrześniu jest dużo wygodniejsze dla ratownika, zawsze uważałem, że wyjazd na TAMe w środku sezonu jest nieco dziwny. A i jeszcze chciałbym się upewnić czy licencja na holowanie narciarz to patent motorowodny? Bo od pewnej osoby usłyszałem, że tak nie jest choć nie do końca mnie to przekonało.
_________________
adsa
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Kwi 17, 2012 9:20 am   

na stronie wopr masz liste patentow, tam jest wszystko wypisane
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16