www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Sprzęt ratowniczy !!! Potrzebuje pomocy
Autor Wiadomo
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Pi Kwi 13, 2012 5:13 pm   Sprzęt ratowniczy !!! Potrzebuje pomocy

Witam sredecznie mam do napisania prace Instruktorską Tematem pracy jest
Rozwój środków ratunkowych stosowanych w ratowaniu tonących

Sprzet który przyszdł mi do głowy to :

rzutka rekawowa, rzutka piłkowa ,
rzutka szpulowa( nie wiem co to jest natomist wychaczyłam gdzieć że cos takiego istniało gdyby ktoś z was posiadał jakieś zdjęcia ,niezbedne informaje to była bym bardzo wdzieczna za nie )
koło ratownicze,koło ślizgowe,podkowa,lina,lina asekuracyjna , kołowrót , boja SP, pas ratunkowy (Węgorz) ,Żerdź,Łodzie wiosłowe,łodzie wiosłowo-motorowe,łodzie motorowe , pontony, deska ratownicza, skuter ratowniczy , kajak ratowniczy , sanie lodowe , poduszkowiec ,platformy ratownicze(lód)

macie jeszcze jakieś koncepcje ?
 
 
     
WIECZOR 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomg: 1 raz
Wiek: 35
Doczy: 07 Sty 2007
Posty: 93
Skd: Toruń / Poznań
Wysany: Pi Kwi 13, 2012 5:39 pm   

Skoro kołowrót to jeszcze zasobnik linowy;]
 
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Doczy: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Skd: London, United Kingdom
Wysany: Pi Kwi 13, 2012 6:32 pm   

MONIKA- Gratulacje że podnosisz swoje kwalifikacje :)

Jak byłem jeszcze MR to pamiętam że jeden z RWM kazał mi czytać taką gruubą książkę o ratownictwie wodnym i tam był też wymieniony sprzęt. Niestety nie pamiętam tytułu jej.

Ale też taka moja sugestia że może też o ewolucji sprzętu, typu jak wyglądała pierwsza rzutka rękawkowa, a jak obecna, to samo z zasobnikiem, itd... Podobnie co do łodzi. Może też o sprzęcie ABC coś, i piankach. Tak samo kwestia quadów na kąpieliskach i przyczepy na poszkodowanego(tzw. Makumby)

Interpretując Twój temat to też do niego chyba można zaliczyć sprzęt medyczny(apteczki/R1/R1, deska, AED :?: itd).- bo w sumie sprzęt medyczny też ratuje życie osobą tonącym de fakto.
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Skd: Świat...
Wysany: Pi Kwi 13, 2012 6:36 pm   

ABC- np płetwy ratownicze (sportowe, czy krotkie w ktorych mozna biegac), gwizdki, tuby glosowe czy radia- opcjonalnie (jako komunikacja w ratownictwie) kamizelki ratownicze, pasy ratunkowe (takie morskie, nie wegorze, kiedy byly wymagane na kapieliskach), sprzet medyczny i np deska ortopedyczna, bosak, lina do rzucania, to takie ktore jeszcze mi przyszly do glowy;)
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
shopek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 33
Doczya: 24 Pa 2007
Posty: 149
Skd: zielona góra
Wysany: Pi Kwi 13, 2012 6:41 pm   

[img]C:\Users\Asia\Desktop\zdjęcia\sezon '08 międzywodzie[/img] krążek ratowniczy ;D jeszcze w 2008 roku gościł na plaży w Międzywodziu, raczej jako atrakcja lub lina do ogrodzenia stanowiska, no ale zawsze sprzęt ratowniczy :P

[ Dodano: Pią Kwi 13, 2012 6:42 pm ]
dobra chyba nie można dodawać zdjęć bezpośrednio z dysku, ale mogę zdjęcie wysłac jako ciekawostkę na maila :)

[ Dodano: Pią Kwi 13, 2012 6:49 pm ]
_________________
Ból związany z samodyscyplinowaniem się, nie jest nigdy tak duży jak ból wynikający z rozczarowania i porażki
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapyta do SQL: 16