www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Prezes i jego praca
Autor Wiadomo¶æ
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Sro Sty 25, 2012 11:05 am   

A kto Ci powiedział, że Prezes nie zarabia. Prezes WOPR z tego co mi wiadomo ma regularną pensję i jeszcze fundusz na swoje własne wydatki. No i na wydatki służbowe to już z konta WOPR. A sprzęt którym dysponuje i ktry zachowuje dla siebie. Więc to nie jest tak całkiem społecznie.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Sty 25, 2012 11:12 am   

siÅ‚aczka napisa³/a:
Prezes WOPR z tego co mi wiadomo ma regularną pensję i jeszcze fundusz na swoje własne wydatki.

Nie miałem na myśli Prezesa WOPR, tylko Prezesa np. jednostki terenowej.
siÅ‚aczka napisa³/a:
sprzęt którym dysponuje i ktry zachowuje dla siebie.

O jakim sprzęcie mowa?
 
     
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Pi± Sty 27, 2012 11:41 am   

Nie o to chodzi czy prezes zarabia czy nie. U nas prezes wojewódzki ma pensję ale jest to oficjalnie powiedziane i nikt tego nie ukrywa. prezes jednostki terenowej ma "udział" w komisjach egzaminacyjnych
A sprzęt? Samochód (ten i POPRZEDNI). O nartach, telewizorach, zegarkach i piórach nie wspomnę. Studia na nasz koszt.
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Pi± Sty 27, 2012 1:14 pm   

Prezes terenowy w mojej jednostce pobiera wynagrodzenie. Jest połączona funkcja prezesa i pracownika biurowego. Biuro jest czynne 3 dni w tygodniu. Z tego co wiem pobiera pensję około 1500 zł, ale nigdy nie widziałem. Tylko słyszałem od ludzi z zarządu.
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Pi± Sty 27, 2012 2:06 pm   

siÅ‚aczka napisa³/a:
Nie o to chodzi czy prezes zarabia czy nie. U nas prezes wojewódzki ma pensję ale jest to oficjalnie powiedziane i nikt tego nie ukrywa. prezes jednostki terenowej ma "udział" w komisjach egzaminacyjnych
A sprzęt? Samochód (ten i POPRZEDNI). O nartach, telewizorach, zegarkach i piórach nie wspomnę. Studia na nasz koszt.


rozne rzeczy mozemy mowic o obecnych wladzach, ale faktem jest ze jezdza na wszystkie szkolenia, spotkania itd, tyle na ile to jest mozliwe, wiec musza miec samochod (notabene jesli chodzi o prezesa zg WOPR, to nie jest on na nasz koszt, pokrywamy tylko paliwo a to normalne) inne rzeczy wynikaja z tego ze prezes ma spotkania z ludzmi bardzo powaznymi, komendantami, ministrami, itd itd,
oszczednosci doszukiwalbym sie raczej w hotelach, w doplatach do roznych bzdur, wielu nie koniecznie madrych wyjazdach gadzetach to smialo mozemy zarzucic naszym wladzom...
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Sro Lut 01, 2012 10:31 am   

jetpilot napisa³/a:
rozne rzeczy mozemy mowic o obecnych wladzach, ale faktem jest ze jezdza na wszystkie szkolenia, spotkania itd, tyle na ile to jest mozliwe, wiec musza miec samochod (notabene jesli chodzi o prezesa zg WOPR, to nie jest on na nasz koszt, pokrywamy tylko paliwo a to normalne) inne rzeczy wynikaja z tego ze prezes ma spotkania z ludzmi bardzo powaznymi, komendantami, ministrami, itd itd,


Dwoma samochodami??? Ale masz rację Prezes musi otworzyć .. odwiedzić ... spotkać się ... tylko z tego mamy dziurawą ustawę, a nasze projekty rozporządzeń idą do kosza bo podobno przesadzamy z zachłannością. Za to odwiedzanie "nowych" woprów jest na porządku dziennym. ktoś na forum napisał "zbliżają się wybory" - ot i cał historia.
A tak a propos - to jak już rozpocząłeś dyskurs - to czyj w takim razie jest ten czarny wspaniały samochód za który my nie płacimy? Pamiętaj (My - to nie tylko składki ale również i te dochody, które ma zg wopr z racji tego, że jest władzą wszystkich ratowników. sam, bez nas, to by mógł pojeździć furmanką)
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Sro Lut 01, 2012 5:14 pm   

mysle ze nie wiesz czym zajmuje sie prezes poza WOPR-em i z czego dorobil sie duzych pieniazkow, ja wiem i tego nie wolno mu zarzucic, nie dorobil sie WOPR-em tylko wczesniej praca, pozniej swoja dzialalnoscia. Czy kiedys "nakradl" jak to lubia pytac ludzie w Polsce, byc moze a byc moze nie, w kazdym badz razie z WOPR-u pieniazkow nie wyprowadza

same finanase WOPR-u sa jawne dla wielu wielu osob, byc moze dla wszystkich (tego nie wiem, przypuszczam, ze sa. ja po prostu mam dostep) i nie ma tam samochodu ani nic takiego, przekretow tez nie widac, a sadzac po wielu kontrolach to z wopru pieniedzy nikt nie wyprowadza...
inna sprawa ze wydaje je nieraz nieracjonalnie....
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Sro Lut 01, 2012 9:23 pm   

jetpilot napisa³/a:
ja po prostu mam dostep

wydaje mi się że myślisz, że "masz dostęp"? Bo czarna (sraczkowata) Audinka A4 to chyba do pana najwyższego nie należy skoro jest zarejestrowana na ZG...
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Lut 01, 2012 9:51 pm   

O proszę, to ZG ma służbowe A4, powodzi się :o
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Sro Lut 01, 2012 10:04 pm   

Nieźle im się powodzi :twisted:
A ja muszę jeździć starą cytryną 5 :twisted:
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Sro Lut 01, 2012 10:13 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:
Bo czarna (sraczkowata) Audinka A4


Powiedz jeszcze, że to b8 to padnę na cyce.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Sro Lut 01, 2012 10:56 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:
jetpilot napisa³/a:
ja po prostu mam dostep

wydaje mi się że myślisz, że "masz dostęp"? Bo czarna (sraczkowata) Audinka A4 to chyba do pana najwyższego nie należy skoro jest zarejestrowana na ZG...


o to ciekawe, skad takie info?
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Pi± Lut 03, 2012 5:53 pm   

Jeszcze jest A3 - kupiona po rozbiciu toyoty rok czy dwa lata temu :lol:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pon Lut 06, 2012 12:06 am   

Trochę informacji na temat finansów ZG WOPR za 2010:

Wysokość zrealizowanych przychodów WOPR w 2010 roku wyniosła 5 771 881,13 PLN, w tym, w tym składek członkowskich w kwocie 101 512,00 PLN odprowadzonych za 2009 rok. Ponadto z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji uzyskano:

 1 050 000,- PLN na zakup sprzÄ™tu ratowniczego;
~ 266 474,- PLN na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek wojewódzkich właściwych dla województwa mazowieckiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego;

 900 000,- PLN na organizacjÄ™ sÅ‚użby ratowniczej, w tym szkolenia i grupy operacyjne;

 58 744,- PLN na organizacjÄ™ dziaÅ‚alnoÅ›ci ratowniczej na terenie jeziora Åšniardwy i w jego okolicach w celu wsparcia dziaÅ‚aÅ„ Mazurskiego WOPR na tym terenie;

 229 000,- PLN na kontynuacje i wykoÅ„czenie budowy budynku bazy ratowniczo-szkoleniowej jednostki terenowej WOPR w Legionowie;

 641 472,- PLN na nagrody pieniężne czÅ‚onków WOPR, szczególnie zaangażowanych w dziaÅ‚ania przeciwpowodziowe w maju i czerwcu 2010 roku;

 z Narodowego funduszu Ochrony Åšrodowiska i Gospodarki Wodnej uzyskano kwotÄ™ 463 000,- PLN na zakup sprzÄ™tu.

W ramach realizacji umowy partnerskiego Bezpiecznie z NIVEA i WOPR na realizację programu Już Pływam i Przedszkolak oraz przeprowadzenie Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR i ubiory dla ratowników WOPR otrzymało kwotę 940000,- PLN.
Pozyskano dotacjÄ™ w zwiÄ…zku ze realizacjÄ… zawartej umowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w kwocie 20 000,-PLN na organizacjÄ™ XLIV Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym.
Nadwyżka przychodów nad kosztami w 2010 roku wyniosła 1653242,45 PLN

Informacja ze strony http://www.wopr.pl/index....=887&Itemid=205
A swoją drogą ZG WOPR mógłby publikować co roku bilans i pozostałe dokumenty finansowe, jak to robią inne organizacje, które nie mają nic do ukrycia.
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Pon Lut 06, 2012 10:08 pm   

Widocznie ZG WOPR ma coÅ› do ukrycia. Przynajmniej tak to wyglÄ…da!
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytañ do SQL: 16