www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
czy ratownik powinien plywac gdy jest czerowna flaga??
Autor Wiadomo¶æ
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Pon Gru 19, 2005 10:36 am   

Hej!!


kovalsz napisa³/a:
mysle ze kapiel po pracy jest bez sensu...brak dodatkowego zabezpieczenia w postaci kolegow...


Wtedy przewazniej idzie wiecej osob. Bez zabezpieczenia- nigdy.


kolucho napisa³/a:
Wydaje mi sie ze gwizdki po to aby zasygnalizowac innym ze mamy klopoty..


Dokladnie. Na szczescie jeszcze nigdy nie zdarzylo sie, ze musielismy ich uzywac.

Co do wyrzucania z wody przy czerwonej na plazy niestrzezonej: jest to szczegolnie trudne w weekend i przy sloneczku. Wyrzucam zawsze dzieci bez opieki rodzicow (tzn. takie, ktorych rodzice stoja z piwkiem na brzegu tez), ludzi z materacykami, pontonami, kolkami.

Pozostalym staram sie tlumaczyc, ze jest niebezpiecznie i niektorzy wychodza, a jak nalegaja to pozwalam sie kapac "do kolan" (ale jak widze, ze gosc wie o co chodzi).

Kiedys mialam wielokrotnie "spiecia" z ratownikami z tego powodu. Pomimo, ze wtedy jeszcze nie nalezalam do WOPR-u, a o ratownikach wiedzialam tyle, ze sa (i sie czesto o byle co czepiaja ;) ) nikt nigdy nie musial po mnie skakac.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Do³±czy³a: 26 Lip 2005
Posty: 183
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Sob Kwi 08, 2006 1:01 am   

Ja postepuje podobnie jak kovalsz. Skutecznosc jest duza. Dzieci bez opieki wyrzucam z wody przy 3-4 . Z reguly wystarczy zapytac gdzie sa rodzice.
_________________
Train one, save many.
 
 
     
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 6:02 pm   

podczas czerwonej wchodzę zawsze z towarzystwem i z bojkami... zgłaszam wcześniej ten fakt ratownikom ze stanowiska.. nigdy niemiałam z tym żadnych problemów a to że wchodze to jest sprawa adaptacji i ćwiczeń...no i nieziemska frajda!!:)
_________________
Monia
 
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 7:12 pm   

Monia napisa³/a:
podczas czerwonej wchodzÄ™ zawsze z towarzystwem

Moim zdaniem jak kapielisko jest duże, to można pływać podczas dyżyru, ale są kąpieliska, gdzie jest zatrudnione tylko 4 ratowników, to wtedy odradzałbym pływanie podczas dyżuru, ze względu na możliwość zdarzenia ( czy tam akcji, jak kto woli :P ).

Pozdrawiam !!!
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 7:17 pm   

pioro6 napisa³/a:
tylko 4 ratowników, to wtedy odradzałbym pływanie podczas dyżuru

kolega troszke przesadza ale powiedzial wazne zdanie. kapiele kapiela ale pilnowac ktos musi...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 7:20 pm   

kovalsz napisa³/a:
kolega troszke przesadza

A w czym przesadziłem, bo nie rozumiem :wink: :?:
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 7:24 pm   

pioro6 napisa³/a:
A w czym przesadziłem, bo nie rozumiem

bo i tak zawsze jeden siedzi na wiezy czy obserwuje akwen a reszta spi... wiec lepiej zeby plywala:P byleby w rozsadnej odleglosci i zerkala na stanowisko.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 464
Sk±d: Tarnów Beverly
  Wys³any: Pon Kwi 10, 2006 1:19 pm   

Wiadomo ze jak jest napieta sytuacja na morzu to raczej nie powinno sie kapac tylko obserwowac - wszedzie obserwowac.
_________________
q(-_-)p
  
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Kwi 10, 2006 6:02 pm   

Monia napisa³/a:
podczas czerwonej wchodzę zawsze z towarzystwem i z bojkami... zgłaszam wcześniej ten fakt ratownikom ze stanowiska.. nigdy niemiałam z tym żadnych problemów a to że wchodze to jest sprawa adaptacji i ćwiczeń...no i nieziemska frajda!!:)


"skoro oni mogą to ja też moge" - takie cos mozna uslyszec od plazowiczow na widok ratownikow w wodzie podczas czerwonej flagi
 
     
Monia 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 44
Do³±czy³a: 25 Gru 2005
Posty: 50
Sk±d: Åšrem / SzamotuÅ‚y
Wys³any: Wto Kwi 11, 2006 8:35 am   

zawsze można powiedziec że gdzieś ratownik musi potrenować ... no bo taka prawda..!!
_________________
Monia
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Kwi 12, 2006 12:14 am   

trening odbywa siÄ™ przed pracÄ… lub po pracy, w czasie pracy jak sama nazwa wskazuje powinno sie pracowac ;)
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sro Kwi 12, 2006 8:24 am   

mati82 napisa³/a:
trening odbywa siÄ™ przed pracÄ… lub po pracy, w czasie pracy jak sama nazwa wskazuje powinno sie pracowac

eh...jak wejde przed praca to zgarnie mnie policja bo jakis wczasowicz doniesie o wariacie samobojcy w wodzie...a na dodatek obudza moich kolego (po ciezkiej nocy) z nr alarmowego plusa i beda mi spieszyc na ratunek...
widze ze nigdy nie pilnowales mew na plazy wiec chyba nie wiesz ze zasada brzmi: jak jest praca to sie pracuje a jak nie ma to sie trenuje lub spi...wazne by robic to wszystko z glowa i nie zostawiac kapieliska bez opieki.
MINIMUM JEDEN ZAWSZE SIEDZI NA OKU!!!
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Sro Kwi 12, 2006 10:57 am   

kovalsz napisa³/a:
jak wejde przed praca to zgarnie mnie policja bo jakis wczasowicz doniesie o wariacie samobojcy w wodzie

Z tą policją to przesadziłeś, w tym przypadku nie mieszaj w to policji, bo napewno nie przyjadą :!:
Mati tu ma rację, pływa się najlepiej przed praca lub na upartego po pracy, takie treningi nazywaja się zaprawy i co na niektórych kapieliskach są obowiązkowe( tak powinno być wszędzie).
kovalsz napisa³/a:
a na dodatek obudza moich kolego (po ciezkiej nocy) z nr alarmowego plusa i beda mi spieszyc na ratunek...

Twoi koledzy też powinni pływać, a po ciężkiej nocy jest nawet wskazane poranne pływanie.
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sro Kwi 12, 2006 11:30 am   

pioro6 napisa³/a:
Z tą policją to przesadziłeś, w tym przypadku nie mieszaj w to policji, bo napewno nie przyjadą

nie przesadzilem bo mialem podobna sytuacje. facet poszedl plywac rano...na morzu flauta...my dostalismy z nr plusa telefon ze jakis samobojca chce sie utopic...jak dobieglismy na plaze to sie okazalo ze juz po sprawie bo policja go zgarnela...
nad morzem nie ma rzeczy niemozliwych:) mam wiecej takich historyjek:)

[ Dodano: Sro Kwi 12, 2006 10:32 am ]
chcialem jeszcze dodac ze facet wcale sie nie chcial utopic. poszedl plywac rano bo chial wyplynac dalej i wiedzial ze ratownicy beda go scigac. wymyslil ze jak wczesnie wstanie to nie bedzie robil nam problemu...(byly ratownik)
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Sro Kwi 12, 2006 12:45 pm   

Uwazam ze zaprawa powinna byc i chyba kazdy sie ze mna zgodzi bo przeciez nie odkrylem nic nowego. Co do jej terminu to pewnie kazdy ma swoje zdanie i doswiadczenia ale ja napisze jak u mnie to ma miejsce od kilku lat i sie dobrze sprawdza. Za rozgrzewke poranna odpowiada na kazdej wiezy starszy. Zaczynamy prace o godzinie 9:00 kiedy jest naprawde jeszcze malo osob na plazy i nic nie stoi na przeszkodzie by z 4 ratownikow jeden (jesli ma zamiar plywac poza kapielisko-np na sasiednia wieze) lub dwoch (jesli chca sie rozgrzewac na kapielisku) zrobilo sobie rozplywanie i pozniej zmiana. Procz tego oczywiscie wykonujemy cwiczenia akcji itp. Ludzie zaczynaja sie schodzic kolo 10 a do tego czasu wszyscy sa juz po treningu. Byc moze w innych miejscowosciach ten wariant nie zdalby egzaminu z powodu natloku ludzi od samego rana wiec ciezko mi polemizowac i w tym wypadku zaprawa przed praca jest wskazana ale pragne podkreslic ze nie jest to jedyne rozwiazanie :wink:

Odnosnie plywania przy czerwonej fladze to nie widze w tym nic zlego jesli robi sie to z glowa. Jak nie ma ludzi w wodzie to wystarczy przeciej jedna para oczu do obserwacji. Drugi ratownik (zakladam ze sa zmiany) moze w tym czasie spac lub cwiczyc w ciezkich warunkach. Jak ludzie sie pojawia wychodzi z wody i pilnuje. Uwazam ze wazna sprawa jest by miec przy sobie np bojke SP by ludzie widzieli ze osoba kapiaca sie jest ratownikiem i gwizdek gdybysmy mieli jakies klopoty.. A przeciez frajda jest niesamowita podczas plywania w takich warunkach :D Najistotniejszym jest rozroznic moment w ktorym mozemy to robic nie zmniejszajac bezpieczenstwa ale jak sie troche popracuje to umiejetnosc ta powinien kazdy dobry ratownik posiadac :wink:

Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16