www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sob Gru 10, 2011 10:57 pm
The World Games Wrocław 2017
Autor Wiadomo¶æ
worldgames2017 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 10 Gru 2011
Posty: 2
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Gru 10, 2011 6:15 pm   The World Games WrocÅ‚aw 2017

Witam serdecznie

ChciaÅ‚abym siÄ™ z Wami podzielić informacjÄ…, że WrocÅ‚aw stara siÄ™ o organizacjÄ™ "The World Games 2017". „World Games” odbywajÄ… siÄ™ za każdym razem rok po letnich igrzyskach olimpijskich, majÄ… za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin i wprowadzenie ich do programu olimpiady. Uczestnicy rywalizujÄ… o medale w dyscyplinach takich, jak: karate, skoki spadochronowe, rugby, sumo, aikido, wspinaczka, squash, bowling czy sporty taneczne.
Chciałabym zaprośić Was na stronę internetową:
http://worldgames2017.pl/
oraz na oficjalnÄ… stronÄ™ na FB
http://www.facebook.com/T...es.2017.Wroclaw
gdzie możecie wyraźić poparcie dla tego pomysłu.
17 grudnia w hali Orbita odbÄ™dÄ… siÄ™ targi w ramach WrocÅ‚awskiego ÅšwiÄ™ta Sportu – The World Games Expo. BÄ™dzie można wziąć udziaÅ‚ zarówno w wielu atrakcjach sportowych, jak i porozmawiać z gwiazdami polskiego sportu, które odwiedzÄ… WrocÅ‚aw. Na goÅ›ci czeka także prezentacja okoÅ‚o 30 dyscyplin sportowych. Tutaj również chcÄ™ Was zaprosić na stronÄ™:
http://targi.worldgames2017.pl/
oraz wydarzenie na FB:
http://www.facebook.com/events/263565163692246/
Do Waszej dyspozycji zostawiamy facebook'owy profil TWG 2017 http://www.facebook.com/p...152559101469413
gdzie możecie dzielić się z nami pomysłami i sugestiami. Liczymy na wasze opinie.

Zapraszamy do współpracy.
Komitet Organizacyjny The World Games
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Gru 11, 2011 1:30 pm   

Witam!


Szczerze przyznam, że sama nazwa "The World Games" kojarzy mi się bardziej z grami komputerowymi :wink: Tak się zastanawiam nad samym celem i zadaniem wprowadzenia nieolimpijskich dyscyplin do programu olimpiady.

Mnie z kolei ciekawi dlaczego w tych wszystkich sportach i wydarzeniach brakuje ratownictwa wodnego?

Gdybym mieszkał blisko Wrocławia na pewno bym się zjawił i zobaczył na czym to wszystko polega. Niestety pozostaje trzymać mi za Was kciuki.


Pozdrawiam
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Nie Gru 11, 2011 3:21 pm   

DeVu napisa³/a:
Mnie z kolei ciekawi dlaczego w tych wszystkich sportach i wydarzeniach brakuje ratownictwa wodnego?


jest sportowe ratownictwo wodne:
http://worldgames2017.pl/?p=81
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Gru 11, 2011 3:26 pm   

Słabo szukałem, dzięki za umieszczenie :wink:
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Nie Gru 11, 2011 3:28 pm   

DeVu napisa³/a:
Tak siÄ™ zastanawiam nad samym celem i zadaniem wprowadzenia nieolimpijskich dyscyplin do programu olimpiady.


chodzi o pieniadze i promocje dyscypliny, gdy taka staje sie olimpijska od razu zwiekszaja sie mozliwosci finansowania, chocby przez panstwo

paru dyscyplinom sie udalo, chocby badminton, triathlon, taekwondo,baseball (ale po pekinie zrezygnowano) czy ciezkaatletyka kobiet

w londynie tez maja jakies nowe dyscypliny z world games byc, chyba boks kobiet

druga sprawa to szansa dla sportowcow, bo co ma powiedziec super karateka ktory nie moze osiagnac tego szczegolnego zwyciestwa raz na 4 lata?

DeVu napisa³/a:
Mnie z kolei ciekawi dlaczego w tych wszystkich sportach i wydarzeniach brakuje ratownictwa wodnego?


mylisz sie ;) , ratownictwo wodne jest i to od 85 roku, glownie wygrywaja australijczycy;) podobno jest w grupie (nie wiem jak ja po polsku nazwac) ktora ma szanse na olimpiade niebawem (sa tez tam np rugby 7- osobowe, sporty taneczne i karate) chodza sluchy) ze w 2016 w rio de janeiro, bo sa tam dobre warunki, a jeszcze bedzie jedno posiedzenie w tej sprawie (narazie dolaczono rugby i golf, a odrzucono prosbe o powrot softball-a i baseball-a)

z dyscyplin wodnych jest jeszcze narciarstwo wodne, wyscigi w pletwach, polo na kajakach, bylo tez wczesniej pare innych dyscyplin, np aquathlon, triathlon, wyscigi smoczych lodzi,
a w 2013 ma byc maraton na kajakach

z mniej typowych dyscyplin mozemy zobaczyc przeciaganie liny (ktore bylo kiedys na olimpiadzie;) ), kregle biegi na orientacje i wiele wiele inncyh

wiec nie dosc ze szansa na genialna impreze, to jeszcze okazja do zobaczenia ratownictwa sportowego na najwyzszym poziomie, a ze jest ono pod piecza ILS to wlasnie na WOPR napewno spadnie duza czesc zadan;)
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
worldgames2017 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 10 Gru 2011
Posty: 2
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Czw Gru 15, 2011 2:08 pm   

jetpilot napisa³/a:
DeVu napisa³/a:
Tak siÄ™ zastanawiam nad samym celem i zadaniem wprowadzenia nieolimpijskich dyscyplin do programu olimpiady.


chodzi o pieniadze i promocje dyscypliny, gdy taka staje sie olimpijska od razu zwiekszaja sie mozliwosci finansowania, chocby przez panstwo

paru dyscyplinom sie udalo, chocby badminton, triathlon, taekwondo,baseball (ale po pekinie zrezygnowano) czy ciezkaatletyka kobiet

w londynie tez maja jakies nowe dyscypliny z world games byc, chyba boks kobiet

druga sprawa to szansa dla sportowcow, bo co ma powiedziec super karateka ktory nie moze osiagnac tego szczegolnego zwyciestwa raz na 4 lata?

DeVu napisa³/a:
Mnie z kolei ciekawi dlaczego w tych wszystkich sportach i wydarzeniach brakuje ratownictwa wodnego?


mylisz sie ;) , ratownictwo wodne jest i to od 85 roku, glownie wygrywaja australijczycy;) podobno jest w grupie (nie wiem jak ja po polsku nazwac) ktora ma szanse na olimpiade niebawem (sa tez tam np rugby 7- osobowe, sporty taneczne i karate) chodza sluchy) ze w 2016 w rio de janeiro, bo sa tam dobre warunki, a jeszcze bedzie jedno posiedzenie w tej sprawie (narazie dolaczono rugby i golf, a odrzucono prosbe o powrot softball-a i baseball-a)

z dyscyplin wodnych jest jeszcze narciarstwo wodne, wyscigi w pletwach, polo na kajakach, bylo tez wczesniej pare innych dyscyplin, np aquathlon, triathlon, wyscigi smoczych lodzi,
a w 2013 ma byc maraton na kajakach

z mniej typowych dyscyplin mozemy zobaczyc przeciaganie liny (ktore bylo kiedys na olimpiadzie;) ), kregle biegi na orientacje i wiele wiele inncyh

wiec nie dosc ze szansa na genialna impreze, to jeszcze okazja do zobaczenia ratownictwa sportowego na najwyzszym poziomie, a ze jest ono pod piecza ILS to wlasnie na WOPR napewno spadnie duza czesc zadan;)




Widzę że kolega jetpilot napisał odpowiedź za mnie heh :) Gdy Wrocław zdobędzie WTG (wynik 12 stycznia) do Polski przyjedzie 400 tysięcy kibiców i 4 tysiące sportowców, już chyba nie muszę wspominać o tym że impreza będzie pokazywana na cały świat. To jest olbrzymia promocja dla całego kraju ... Na organizację imprezy potrzebujemy około 40 mln zł które mają się zwrócić podczas turnieju, więc tak naprawdę wyjdziemy na zero. Co zyskamy? Nowe obiekty sportowe i PROMOCJĘ. TWG to idealna odpowiedź na pytania ''Co po EURO'' Pamiętajcie że promocja to bardzo ważna rzecz i walce o imprezę międzynarodową, im więcej osób będzie o niej wiedziało, tym przychylniej komisja TWG spojrzy na naszą kandydaturę! Zapraszamy w 17.12 do Hali Orbita! :) Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Gru 15, 2011 2:08 pm ]
Posmakuj emocji, znajdź swoje hobby
Oficjalny program Wrocławskiego Święta Sportu

Odpal motocykl żużlowy Sparty, sprawdź jak lata się paralotnią, spróbuj jazdy konnej, walki kick-bokserskiej i innych, niemal 30 dyscyplin sportowych, które zaprezentują się w trakcie Wrocławskiego Święta Sportu - Targów The World Games. Targi odbędą się w już sobotę (17.12) we wrocławskiej hali Orbita, w godzinach 10-18.

Impreza to prawdziwe święto wrocławskiego sportu. Dyscypliny, które mają wierną rzeszę fanów w naszym mieście nareszcie odnalazły miejsce, by zaprezentować się szerszej publiczności. Wszyscy mocno trzymają kciuki za wrocławską kandydaturę do organizacji The World Games w 2017 roku, ponieważ dla sportów wchodzących w jej skład to prawdziwa trampolina popularności, nie tylko w kraju goszczącym igrzyska.

Dodatkowo w trakcie WrocÅ‚awskiego ÅšwiÄ™ta Sportu przeprowadzone zostanÄ… zawody „Young World Games”, do których zaproszone zostaÅ‚y reprezentacje wszystkich wrocÅ‚awskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczestnicy bÄ™dÄ… mogli posmakować rywalizacji w dziesiÄ™ciu dyscyplinach obecnych na Targach The World Games

Więcej: www.targi.worldgames2017.pl

Program Targów

Scena targowa i boisko sportów zespołowych (prezentować się na niej będą przedstawiciele poszczególnych dyscyplin, podczas prezentacji będzie istniała możliwość czynnego udziału publiczności)

11:00 - 11:20 - Oficjalne otwarcie targów przez wiceprezydenta Michała Janickiego i posła Michała Jarosa, oraz występ grupy Gwardia Gryfa (zaprezentuje taniec i żonglerkę chorągwiami)

11:20 - 11:30 - Polski ZwiÄ…zek PÅ‚etwonurkowania

11:30 - 11:45 - Wakeboarding

12:00 - 12:20 - Paintball

13:00 - 13:30 - pokaz gimnastyczny UKS Kopernik Wrocław

13:30 - 13:45 - ogłoszenie wyników zawodów Young World Games

13:45 - 14:00 - pokaz AeroMusicals

14:00 - 14:30 - Karate (PZKT i PZK)

14:50 - 15:10 - Ultimate Frisbee

15:10 - 15:20 - występ grupy Gwardia Gryfa

15:20 - 15:30 - pokaz AeroMusicals

15:30 - 16:00 - Rugby

16:00 - 16:30 - Lacrosse

16:30 - 17:00 - Football Amerykański

17:00 - 17:30 - Aeroklub Polski

17:50 - Oficjalne zakończenie targów
 
     
ari89
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 19 Maj 2012
Posty: 2
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Maj 19, 2012 1:26 pm   

Oprócz ratownictwa wodnego z chęcią zobaczyłbym sport ekstremalny z którym mam do czynienia od czasu do czasu. Chodzi mi oczywiście o to aby pojawiły się skoki spadochronowe we wrocławiuskoki spadochronowe we wrocławiu. Mimo wszystko samo pojawienie się tego turnieju we Wrocławiu będzie nie lada gratką.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Maj 21, 2012 6:35 pm   Re: The World Games WrocÅ‚aw 2017

worldgames2017 napisa³/a:
Chciałabym się z Wami podzielić informacją, że Wrocław stara się o organizację "The World Games 2017".

Słyszałem, że "The World Games 2017" odbędą się we Wrocławiu a więc chciałbym pogratulować wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły!

http://www.mmwroclaw.pl/4...?category=sport

Jest to wielki sukces! Brawa!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17