www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
pytanie dotyczące odpracowywania społecznych godzin
Autor Wiadomo
basia7
Czasem zagląda


Wiek: 35
Doczy: 25 Lis 2005
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Pi Lis 25, 2005 9:28 am   pytanie dotyczące odpracowywania społecznych godzin

Witam!
Mam pytanie odnośnie odpracowywania społecznie godzin po kursie na młodszego ratownika.
Czy te godziny można odpracować w dowolnie wybranym miejscu np. na najbliższym basenie, czy w określonym miejscu?.
Kurs robilam w warszawskim WOPR
Czy są jakieś problemy z odpracowaniem godzin?
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Pi Lis 25, 2005 11:24 am   

mozesz robic gdzie chcesz i kiedy chcesz a problemy czasem sie zdarzaja bo nie kazdy pracodawca docenia pracownikow spolecznych. najprosciej wybrac jakis basen czy kapielisko i sie spytac kierownika ratownikow czy przyjmie na godziny spoleczne.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
SilwerDragon
[Usunity]

Wysany: Pi Lis 25, 2005 11:25 am   

Cze
Godziny mozesz odpracowac w dowolnym miejscu kture ci sie podoba raczej niema tu nacisku od egzaminujących cie ludzi. Na niekturych kursach jest cos takiego ze ludzie udostepniajacy basen na czas egzaminu znirzaja cene wynajmu wzamian ze ratownicy zdajacy ten kurs odrobia polowe godzin unich
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 36
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Pi Lis 25, 2005 3:24 pm   

Siemanko Basiu jak widze jesteś z warszawy.
Powiem Ci,że w warszawie jest wiele basenów i zazwyczaj chętnie przyjmują na staż.
a w zamian po stażu można pływać do woli w basenie(przynajmniej u mnie tak jest)
polecam basen prawy brzeg na jagiellońskiej. Tam napewno Cie przyjma.
Jak chcesz wiecej informacji to śmiało do mnie na mail albo gadu
Pozdrawiam
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Doczy: 21 Lis 2005
Posty: 89
Skd: wawa
Wysany: Sob Lis 26, 2005 9:47 am   

czasami jest tak że każą ci odpracować 20 godzin na macierzystytm basenie aqlbo dadzą karte stazową i 20 na tym basenie i 10 na zalewie zegrzyńskim po tym już mozesz wyrabiać reszte gdzie chcesz różnie to bywa ale w wawie narazie się spotykałem z tą kartą stażową :shock:
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
basia7
Czasem zagląda


Wiek: 35
Doczy: 25 Lis 2005
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Sob Lis 26, 2005 10:10 am   

Wielkie dzięki za odpowiedź!
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak w zasadzie wygląda ta praca społecznie? Czy coś konkretnego się robi czy tylko obserwuje pracę ratownika? Czy w razie gdyby coś się stało ponosi się za to odpowiedzialność?
A co do tej karty stażowej to mam coś takiego i napisane tam jest coś o jeziorku Czerniakowskim i śluzie Żerań ale bez liczby godzin
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Sob Lis 26, 2005 1:13 pm   

Praca społeczna prawdę mówiąc wiele nie różni się od etatowej, poza brakiem wynagrodzenia oczywiście. Pełnisz wszystkie obowiązki ratownika, ale oczywiście też podpatrujesz bardziej doświadczonych, żeby czegoś się nauczyć.
 
 
 
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Sob Lis 26, 2005 1:36 pm   

Chyba mylicie pojęcia.
Praca społeczna to wykonywanie czynności na rzecz swojej organizacji. Może to być praca podczas zabezpieczenia zawodów związnych z wodą, naprawa łodzi, przeprowadzanie pogadanek itp. Te społeczne godziny sa niezbędne do przedłużenia ważności legitymacji.
Natomiast staż są to czynności związane z nabywanie danych umiejetności. To właśnie praca jako ratownik na kąpielisku. Staż nie zawsze musi być nieodpłatny. Staż jest niezbędny do możliwości uczestniczenia w kursie wyższego stopnia.

Pozdrawiam

baca
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Doczy: 21 Lis 2005
Posty: 89
Skd: wawa
Wysany: Sob Lis 26, 2005 8:23 pm   

zazwyczaj godziny społeczne wyglądają tak że stawiają ci krzesło i masz się patrzyć na wode lub od tych bardziej wymagajacych dostaniesz jakieś zadania ale nie typu leć po bułki :p a karte stażowa no cóż ja musiałem wyrobić 10 godzin w zalewie zegrzyńskim :roll:
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Sob Lis 26, 2005 8:34 pm   

ja nie mialam nic takiego jak karta stażowa. Tzn. ze jak dostanie się taką karte, to z góry jest narzucone gdzie masz robić staż, tudzież godziny społeczne?
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Sob Lis 26, 2005 10:22 pm   

O jakiej karcie stazowej mowicie? Pierwsze slysze. Ja na wodnego musialem odrobic 120 h i koniec. Mialem na to 4 lata i jak widac sie udalo. :mrgreen:
_________________
q(-_-)p
 
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 36
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Nie Lis 27, 2005 3:44 pm   

DIMITRInad zalewem czy w zalewie??=)słyszałem o szprotach w zalewie pomidorowej, ale o ratownikach w zalewie zegrzyńskim to nie :mrgreen:

[ Dodano: 27-11-2005 ]
gdzie niegdzie instruktorzy wopru podpisuja umowe z danym basenem za umozliwienie po tanszej cenie wynajęcie torów na pływalni.
W zamian za to basen żąda od takiego instruktora że ileś godzin każdy z uczestników po zrobieniu kursu musi odpracować na ich basenie(i dlatego są wręczane karty stażowe=)
ja osobiście mam po prostu zrobić setke godzin i wszystko=)
POZDRAWIAM
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Doczy: 21 Lis 2005
Posty: 89
Skd: wawa
Wysany: Nie Lis 27, 2005 7:20 pm   

no nie wiem słyszałeś kiedyś o smaku zegrzyńskim ???? bo ja mam w ogródku pare roślinek zegrzyńskich
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Pon Lis 28, 2005 9:40 pm   

Hmm... u mnie nigdy czegos takiego jak karty stazowe nie praktykowali (przynajmniej ja nic nie wiem) ale ciekawa sprawa. :mrgreen:
_________________
q(-_-)p
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Lis 28, 2005 10:07 pm   

Czy ja wiem czy taka ciekawa? Ja wolę mieć dowolność w wyborze miejsca, gdzie chce pracować (mimo, że chodzi tylko o te 100h). Chociaż z drugiej strony, nie trzeba szukać kąpieliska na własną rękę
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 17