www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
akcje pozorowane
Autor Wiadomo¶æ
fajna911
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 27 Kwi 2010
Posty: 3
Sk±d: katowice
Wys³any: Wto Kwi 27, 2010 9:56 pm   akcje pozorowane

witam. wkrotce na moim basenie ma sie odbyc spotkanie ratownicze. mamy sobie powiczyc rozne akcje. czy macie jakies pomysly (prosze o realizm) roznych pozorowanych akcji?....
np ataki padaczki, wynoszenie na desce poszkodowanego ktory skoczyl na glowke (uraz kregoslupa) itd...
 
     
lukkasz89 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 11 Sty 2008
Posty: 44
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Wto Kwi 27, 2010 10:14 pm   

jak typowo basenowe to może być przykładowo poślizgnięcie się wywrotka i rozbicie głowy o murek - krwotoczek
 
     
fajna911
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 27 Kwi 2010
Posty: 3
Sk±d: katowice
Wys³any: Wto Kwi 27, 2010 10:16 pm   

lukkasz89 napisa³/a:
jak typowo basenowe to może być przykładowo poślizgnięcie się wywrotka i rozbicie głowy o murek - krwotoczek


no chodzi o basen:) dzieki. jeszcze kotos chetny?:)
 
     
Lussik 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW do czasu!


Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Lut 2008
Posty: 47
Sk±d: Janikowo Kuj-pom
Wys³any: Wto Kwi 27, 2010 10:54 pm   

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Po tym jak koleś usiadł na gorących kamieniach w saunie :) i to faktycznie miało miesce u mnie na basenie :)
_________________
KDP/CMAS* (P1)- 2008
MÅ‚odszy Ratownik Wodny-2007
Sternik Motorowodny-2007
Żeglarz Jachtowy- 2001
 
 
     
lukkasz89 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 11 Sty 2008
Posty: 44
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sro Kwi 28, 2010 3:47 pm   

złamanie ręki przy upadku (znowu ten poślizg)
utrata przytomności w saunie?
 
     
BoruÅ› 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
mr


Do³±czy³: 28 Lut 2007
Posty: 191
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Sro Kwi 28, 2010 4:10 pm   

Uraz kręgosłupa przy skoku do wody
 
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Sro Kwi 28, 2010 4:25 pm   

Myślę, że warto przećwiczyć udzielanie pomocy w takich wypadkach:

-Utrata przytomności podczas pływania pod wodą. /zaśnięcie/

-Wylew krwi do mózgu jednej z uczestniczek zajęć dla Seniorów.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
rafaello 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 17 Cze 2009
Posty: 15
Sk±d: PL
Wys³any: Sro Kwi 28, 2010 11:36 pm   

akcje pozorowane najlepiej można przećwiczyć i wziąć w nich czynny udział zatrudniając się w Sopockim WOPR :-D

Jak dla mnie do można by zorganizować debate na ten temat. Kolego to co tam będziecie ćwiczyć na tym basenie nie ma nic wspólnego z akcją w realu.

pozdrawiam
 
 
     
fajna911
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 27 Kwi 2010
Posty: 3
Sk±d: katowice
Wys³any: Czw Kwi 29, 2010 7:32 am   

tu nie chodzi o SOPOCKIE WOPR gdyz niektorzy moga byc np z poludnia ;p

a to ze wszystko sie rozni (akcja pozorowana od rzeczywistosci) to wiadomo i nie podlega dyskusji. ale moim zdaniem lepiej cwiczyc niz nie robic nic :)
 
     
rafaello 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 17 Cze 2009
Posty: 15
Sk±d: PL
Wys³any: Czw Kwi 29, 2010 11:27 am   

Chciałem tylko powiedzieć, że mam niemiłe wspomnienia z "akcji pozorowanych" podszas pracy w Sopockim WOPR.

Kiedy chodziłem na kurs MR i na tym kursie robili nam akcje pozorowane ( Basen, max 2.2 m głębokości) to porównując moją pierwszą akcje w Sopocie : Niebo - Piekło.

Byłem gotowy zrezygnować z pracy, jednak potem uświadomiłem sobie, że blizsza realiom jest akcja pozorowana ta z Sopotu a nie ta którą miałem na kursie.
Zmieniło się moje podejście do "pozoranta", który grzecznie czekał na mnie w piance zanim do niego dopłynę...

a potem była walka...

Następna akcja pozorowana wygladał podobnie, tylko do mojego ulubionego "pozoranta" płynął mój kolega - jako pierwszy a zaraz za nim ja płynąłem łodzią. Ten sam scenariusz, tylko wtedy, żeby bronić kolege "pozorant" oberwał wiosłem ode mnie. Skutecznie - bo przedewszystkim liczy się bezpieczeństwo ratującego, a niektórzy robili sobie zabawe z akcji pozorowanych, dlatego zacząłem do tego podchodzić tak jak do prawdziłej akcjz zastosowaniem środków które skutecznie odparły atak "pozoranta" - mojego ulubionego w Sopockim WOPR ;D

pozdrawiam
 
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Czw Kwi 29, 2010 1:35 pm   

Hmmmm a możesz powiedzieć w którym to sezonie była ta akcja pozorowana bo nie kojaże takiego faktu mimo iz trochę godzin spędziłem na tej plaży, jedyne co ,,zarobił'' pozorant to było bojką SP.

Ja osobiście akcje pozorowane gdy wyglądały jak prawdziwe akcje pozorowane a nie tak jak to było w ostatnim sezonie że wygladało to bardziej jak ćwiczenia (nie zawsze) wspominam bardzo dobrze do końca zycia zapamiętam akcję którą mi zrobili na Molo gdzie chłopaka chyba w 6 przez barierki wyciągalismy a tak perfekcyjnie zagrał że w momencie gdy był podjęty na Molo dostał ataku padaczki z lejącą się pianą z ust (plusz), było jeszcze kilka fajnych akcji gdzie ludzie naprawdę fajnie reagowali ale w przypadku takich akcji wiedzą o nich kierownik i max 2 osoby które to robią a większośc ludzi niestety wg mnie miesza pojęcia jaką jest akcja pozorowana i ćwiczenia.
Daltego jeżeli chcecie na basenie coś zrobic to sobie poćwiczcie poszczególne schematy akcji a akcje pozorowana zróbcie w taki sposób że gdy bedziecie sobie siedziec spokojnie niczego nie świadomi na dyżuże niech dróga zmiana dogada sie z kims aby wszedł normalnie na basen i w pewnym momencie zrobił wam akcje i w tedy bedziecie mieli 100% efekt tego jak byście zareagowali w realnej sytuacji.

Pozdrawiam R.T.
_________________

 
     
rafaello 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 17 Cze 2009
Posty: 15
Sk±d: PL
Wys³any: Czw Kwi 29, 2010 2:27 pm   

Rafał, z chęcią powiem Ci to było w sezonie 2009, ale nie będę rozmawiał o tym z Tobą na forum, bo to nie jest dobre miejsce na takie refleksje.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytañ do SQL: 17