www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kariera w zreformowanym WOPRze :P
Autor Wiadomo¶æ
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Czw Lip 16, 2009 2:10 pm   Kariera w zreformowanym WOPRze :P

sielski napisa³/a:
skoro w dwa tygodnie można zrobić stopień ratownika WOPR, to Instruktora powinno się proporcjonalnie w miesiąć zrobić, no max dwa :lol: żal...



Z pamiętnika kursanta po reformie:

"...słoneczny maj. Zrobiłem właśnie dla zabawy kartę pływacką i strasznie spodobało mi się ratownictwo :P postanowiłem zrobić kurs Młodszego Ratownika. Umiem nieźle pływać, ale na kurs i tak przyjęli mnie od razu, ponieważ nie było żadnych egzaminów wstępnych. Strasznie się z tego powodu cieszyłem - nie tylko ja - dwunastoletnie dziewczynki, które dostały się na kurs też były bardzo podekscytowane. Kurs przebiegł bardzo sprawnie - trwał 3 dni :) wieczorami pływaliśmy łodzią motorową w ramach kursu na stopień sternika motorowodnego.
Na trzecie dzień po zdanym egzaminie, mogliśmy od razu przystąpić do kursu na Ratownika WOPR. Postanowiłem iść za ciosem :P przecinałem wodę na egzaminie wstępnym i złamałem wyśrubowany limit 1 minuty i 50 sekund. Pod woda było ciężej ale jakoś dałem rade te 15 metrów. Kurs ten był o wiele cięższy od kursu MR. Trwał aż 4 dni, a najbardziej wszyscy się bali jak instruktor powiedział, że na jedne zajęcia pojedziemy na wody otwarte :shock: byliśmy przerażeni :roll: na szczęście okazało się, że te jedyne zajęcia były z pływania łodzią wiosłową także nie musieliśmy się moczyć w lodowatej wodzie. Gdy zdałem egzamin postanowiłem, że nie osiądę na laurach.
Postanowiłem zrobić kurs Starszego Ratownika. Dwa tygodnie popracowałem na krytym basenie w mojej miejscowości. Potem przez tydzień pracowałem na kąpielisku niedaleko mojego miasta gdzie po godzinach zrobiłem patent żeglarza. Kolejnym wyzwaniem była tygodniowa praca nad morzem. Po tych czterech tygodniach zdobywania doświadczenia pojechałem prosto do TAMY.
Egzaminy poszły gładko bo byłem tyle co po kursie MR i RW także wszystko pamiętałemi byłem przygotowany fizycznie. Tam już była szkoła życia - zimna woda w jeziorze, prowadzenie zajęć.... i tak aż 9 dni. Ale i tak było fajnie - opłacało się dać 1500zł!! :cool:
Prosto z TAMY pojechałem z powrotem nad morze do miejscowości gdzie wcześniej pracowałem. Nie rozumiałem tylko czemu moim Szefem Wieży był jakiś Ratownik WOPR - i to jakiś starej daty bo mówił, że jest już ósmy sezon nad morzem. A ja tu świeży Młodszy Instruktor się marnowałem. :cry:
Po miesiącu pracy wymęczony wróciłem do domu. Postanowiłem odpocząć od ratownictwa więc tylko asystowałem parę razy na kursach MR i RW w moim mieście. Na studiach zrobiłem kurs instruktora pływania i pojechałem na kurs KPP do Bydgoszczy. Jak to mówią - szybko, sprawnie i na temat :mrgreen:
Minął rok a ja zatęskniłem za ratownictwem. Pojechałem znów do TAMY i jestem teraz doświadczonym Instruktorem WOPR - tylko nie wiem czemu ratownicy z przed reformy po cichu się ze mnie śmieją . . . "


Hehehe także chyba nie wyrobisz się w dwa miesiące. Trzeba na to poświęcić aż półtora roku hehehhe

pozdrawiam
immortal
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
lukas-k 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Wrz 2006
Posty: 150
Sk±d: Lublin
Wys³any: Pi± Lip 17, 2009 10:46 am   

Smutna prawda :mad:
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pi± Lip 17, 2009 2:55 pm   

mam nadzieje, że historia zmyślona a nie rzeczywista ...
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pi± Lip 17, 2009 3:03 pm   

na szczęście zmyślona hehe
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pi± Lip 17, 2009 3:05 pm   

gratuluje wyobraźni ;)
 
     
sairus20 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 24 Mar 2007
Posty: 145
Sk±d: Sie biorÄ… dzieci
Wys³any: Pi± Lip 17, 2009 7:24 pm   

Panowie bez jaj bo jeszcze komuś wpadnie taki pomysł do głowy... :???:
_________________
2003 MR
2004 Sternik Motorowodny RW
2005 OWD PADI
2008 AOWD PADI
2009 St Sternik Motorowodny???
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sob Lip 18, 2009 7:03 am   

Dobre :lol:

Brawa dla autora :wink:
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Sob Lip 18, 2009 10:41 pm   

Niestety historyjka wymyślona przez "imortala"jest w znacznej części zgodna z rzeczywistością. Kurs MR zrobiony w kilka dni (24 godz.) , a bezpośrednio po nim dla posiadających "patent" także kilkudniowy kurs R WOPR. Awans na wyższy stopień bez jakiejkolwiek praktyki dla 16-latka stawia młodego człowieka przed "dorosłością" do której nie jest przygotowany ani z uwagi na wiek, ani wiedzę (patrz uproszczone programy) ani doświadczenie.
Moim zdaniem nie powinno się dopuszczać do kursów na stoień RWOPR nikogo, kto nie wykaże się minimalną praktyką. W tym miejscu proponuję przywrócić wymóg odpracowania 100 godzin ( sugeruję 50 godz na basenach i 50 godzin na modach otwartych). Liczę że autorzy "reformy" zreflektują się i tą propozycję wprowadzą w życie.
_________________
s.o.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Nie Lip 19, 2009 11:04 am   

s.o. napisa³/a:
W tym miejscu proponuję przywrócić wymóg odpracowania 100 godzin ( sugeruję 50 godz na basenach i 50 godzin na modach otwartych). Liczę że autorzy "reformy" zreflektują się i tą propozycję wprowadzą w życie.


są ratownicy nastawieni tylko na prace nad otwartymi zbiornikami a są ratownicy którzy chcą pracować tylko i wyłącznie na basenie, wiec wymóg podziału 50/50 na basen i woda otwarta nie ma sensu
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Lip 19, 2009 6:14 pm   

Uprawnienie R WOPR jest uprawnieniem uniwersalnym (dającym kwalifikacje na wszystkie rodzaje akwenów) stąd moja propozycja przywrócenia 100 godz. z podziałem 50/50. Natomiast ratownicy nastawieni na konkretny rodzaj akwenu muszą wykazać się stażem na danym akwenie przed uzyskaniem uprawnień zawodowych.
_________________
s.o.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Lip 19, 2009 7:33 pm   

Myślę, że nasze propozycje nie mają żadnego wpływu na teraźniejszość, ale jeśli już...proponuję przywrócić stary system.
 
     
harcerzyk 
MÅ‚odszy Forumowicz
Ratowniczek


Do³±czy³: 27 Wrz 2008
Posty: 19
Sk±d: Krakowskie WOPR
Wys³any: Pon Lip 20, 2009 8:35 pm   

Zapomniałes tylko o stopniach zawodowych, ale dobra historia ; )
_________________
" Wielu ludzi istnieje, ale takich co naprawdę żyją można wskazać palcem."

2008 MRW
2008 Sternik motorowodny
2009 RW
2010 KPP?
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pon Lip 20, 2009 10:17 pm   

harcerzyk napisa³/a:
Zapomniałes tylko o stopniach zawodowych, ale dobra historia ; )


Nie zapomniałem - przecież wcale nie trzeba robić stopni zawodowych żeby zostać instruktorem...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16